Jak informuje oficjalna strona czołowej fińskiej organizacji Fight Festival zawodnik KSW Team Maciek Górski (MMA 8-4, 2 w rankingu PL) zmierzy się z fińskim weteranem Niko Puhakką (MMA 17-10) 16 czerwca w Helsinkach. Pojedynek ma się odbyć w limicie wagi lekkiej – czyli do 70 kg.

Po porażce na KSW 12, będzie to drugi kolejny wyjazdowy pojedynek Górala. W marcu Maciek wypunktował Włocha Ivana Mussardo na gali w WFC na Słowenii.

Fin przeplata ostatnio porażki ze zwycięstwami. W zeszłym roku najpierw przegrywał przez poddania z Bendym Casimirem i Renato Miglaccio, a potem pokonywał kolejno Yanko Yaneva, Briana Geraghty’ego i Johnny’ego Fracheya. Ten rok Puhakka rozpoczął od porażki z byłym zawodnikiem Pride Marcusem Aurelio. Co ciekawe Niko walczył też dwukrotnie z piątkowym przeciwnikiem Macieja Jewtszuko Erikasem Petraitisem, raz przegrał i raz wygrał.

Na gali wystąpi też drugi Polak Przemek Zbiciak (MMA 3-3) z Arrachion MMA Olsztyn, który zmierzy się z niedawnym pogromcą Łukasza Bugary Juhą Pekką Vainikainenem (MMA 11-4).

8 KOMENTARZE

  1. konkretne starcie, korenspodencyjna walka o pierwsze miejsce w lekkiej rozgorzala na dobre 🙂

  2. oj tak, i ciężko będzie wytypować któremu należy się pierwsze miejsce. Wszystko statystyki ale jakże ciekawe by było starcie pomiędzy Górskim, Irokezem i Heldem :]

  3. hyhy, handicap match, tag team już był to może z nowu zaciągnąć jakiś pomysł z wrestlingu 😀

  4. Kawulski&Lewandowski powinni worek z pieniedzmi troche rozwiazac i postarac sie sciagnac cala trojke do turnieju lekkich.

  5. Mam nadzieje, że Zbiciak w końcu pokaże na co go stać, to jego szansa. Trzymam kciuki:D WAR Zbiciak 😀

  6. Zawsze jak widzę tą minę Górskiego to się zastanawiam czy On tak na poważnie, ale zaraz po tym przypominam sobie jak się zachowuje w ringu i poza nim i przestaję mieć wszelakie wątpliwości 😛

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.