Jak informuje oficjalna strona czołowej fińskiej organizacji Fight Festival zawodnik KSW Team Maciek Górski (MMA 8-4, 2 w rankingu PL) zmierzy się z fińskim weteranem Niko Puhakką (MMA 17-10) 16 czerwca w Helsinkach. Pojedynek ma się odbyć w limicie wagi lekkiej – czyli do 70 kg.

Po porażce na KSW 12, będzie to drugi kolejny wyjazdowy pojedynek Górala. W marcu Maciek wypunktował Włocha Ivana Mussardo na gali w WFC na Słowenii.

Fin przeplata ostatnio porażki ze zwycięstwami. W zeszłym roku najpierw przegrywał przez poddania z Bendym Casimirem i Renato Miglaccio, a potem pokonywał kolejno Yanko Yaneva, Briana Geraghty’ego i Johnny’ego Fracheya. Ten rok Puhakka rozpoczął od porażki z byłym zawodnikiem Pride Marcusem Aurelio. Co ciekawe Niko walczył też dwukrotnie z piątkowym przeciwnikiem Macieja Jewtszuko Erikasem Petraitisem, raz przegrał i raz wygrał.

Na gali wystąpi też drugi Polak Przemek Zbiciak (MMA 3-3) z Arrachion MMA Olsztyn, który zmierzy się z niedawnym pogromcą Łukasza Bugary Juhą Pekką Vainikainenem (MMA 11-4).

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.