Organizacja M-1 Global ogłosiła walki dodatkowe na pierwszą w tym roku galę M-1 Selection w Europie, 5 lutego w holenderskim Hilversum. W jednym z dwóch pojedynków czołowy zawodnik wagi lekkiej w Polsce Grzegorz Trędowski (MMA 11-8-2, 3 w rankingu PL) dostanie szansę rewanżu przeciwko Oktayowi Karatasowi (MMA 10-7-1). W styczniu 2007 na gali Beast of the East Polak przegrał z Holendrem tureckiego pochodzenia przez decyzję.

W drugiej extra walce wystąpi utalentowana Belgijka Cindy Dandois (MMA 1-0), która rok temu niespodziewanie pokonała Marloes Coenen. Jej przeciwniczką będzie Maria Hougaard (MMA 1-1).

Warto też wspomnieć o zmianach jakie w tym roku przechodzi seria gal organizacji M-1. W ubiegłym roku na galach M-1 Challenge rywalizowały drużyny krajowe, w 2010 zobaczymy starcia czterech kontynentów: Europy, Azji, obu Ameryk razem i Rosji. Członkowie drużyn zostaną wyłonieni na szesnastu galach M-1 Selection w ośmioosobowych turniejach na każdym kontynencie w pięciu kategoriach wagowych. Jest to szansa dla zawodników z krajów, które rok czy dwa lata temu nie wystawiały swoich drużyn narodowych do rywalizacji.

2 KOMENTARZE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.