Najbliższa gala M-1 Challenge zapowiada się wybornie. W trzydziestym pierwszym evencie, anonsowanym starciem dwóch weteranów – Monson vs. Oleynik, zobaczymy kolejny bardzo atrakcyjny superfight. W kategorii półśredniej jeszcze niedawno zaliczany do czołówki starego kontynentu Brazylijczyk Bruno Carvalho (MMA 13-5) skrzyżuje rękawice z niepokonanym rosyjskim talentem – Ramazanem Esenbaevem (MMA 3-0).

Mieszkający w Szwecji mistrz słoweńskiej federacji WFC od 2009 roku nieprzerwanie piął się w europejskich rankingach wagi średniej, odnosząc osiem zwycięstw z rzędu (z czego siedem przed czasem). Pod koniec ubiegłego roku ten doskonały grappler i czarny pas BJJ niezbyt szczęśliwie zadebiutował w limicie welterweight. Na sztokholmskim Rumble of The Kings Brazylijczyk na sekundę przed końcem pierwszej odsłony został efektownie znokautowany przez mocnego Litwina – Mariusa Zaromskisa (MMA 16-6). Wcześniej BC pokonywał m.in.: Kyaceya Uscolę, Vitora Nobregę czy Gregory’ego Babene. Gorycz porażki z Carvalho musieli przełknąć również Polacy – Tomasz Kondraciuk i Wiktor Sobczyk.

Dla Dagestańczyka reprezentującego klub Sambo Piter pojedynek z Brazylijczykiem będzie należał do najtrudniejszych w dotychczasowej karierze. Wkrótce okaże się czy solidny zapaśnik stylu wolnego nie został rzucony na zbyt głęboką wodę. Oprócz dobrej bazy zapaśniczej (Esenbaev posiada klasę mistrzowską w tej dyscyplinie) zawodnik ten dysponuje niesamowitą siłą fizyczną. Ewentualna wygrana z doświadczonym Carvalho niewątpliwie może stać się przepustką do kontraktów na zachodnich galach.

 

Poprzedni artykułFanowski plakat KSW 18
Następny artykułMagomed Saadulaev w Bellatorze
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.