Pierwszy mistrz M-1 Challenge w wadze średniej, odkrycie roku i autor najlepszego poddania w polskim MMA według MMARocks.pl Rafał Moks (MMA 6-2, 4 w rankingu PL) na najbliższej gali rosyjskiej organizacji 5 marca w Moskwie wystąpi w kategorii niżej. Zawodnik Berserkers Team zmierzy się z kolegą treningowym swojej ostatniego rywala Rashidem Magomedovem (MMA 7-1). Według informacji na stronie M-1 zwycięzca pojedynku spotka się mistrzem M-1 Challenge w wadze półśredniej wyłonionym ze starcia Shamilka Zavurova z Tomem Gallicchio, które odbędzie się na tej samej gali. Na razie nie wiadomo czy Rafał zwakował tytuł w wadze średniej. UPDATE: Oficjalna informacja prasowa M-1 potwierdza, że Rafał zwakował tytuł wagi średniej. Wstępna rozpiska marcowej gali:

Walka wieczoru:

Pojedynek o pas mistrza M-1 Challenge w wadze ciężkiej
Open.: Guram Gugenishvili (10-0) vs. Maxim Grishin (7-4)

Pozostałe:

Pojedynek o pas mistrza M-1 Challenge w wadze półśredniej
76 kg.: Shamil Zavurov (13-1) vs. Tom Gallicchio (15-5)

76 kg.: Rafał Moks (6-2) vs. Rashid Magomedov (7-1)
Open.: Kenny Garner (5-3) vs. Alexander Volkov (9-2-1)
70 kg.: Daniel Weichel (25-7) vs. Magomedrasul Khasbulaev (8-4)
84 kg.: Magomed Sultanakhmedov (14-5) vs. Plinio Cruz (5-3)

17 KOMENTARZE

 1. Dobra decyzja. Moim zdaniem Rafał był ciut za mały na kategorie średnią ze spokojem mógł zbijać do półśredniej, Rafał mistrzem M-1 w dwóch kategoriach wagowych? Było by zajebiście! Jeżeli by tego dokonał to wielka kariera jest przed nim. WAR RAFAŁ!!

 2. Bardzo dobra decyzja. Zapewne ten pas w sredniej zostanie zwakowany, swoja droga to mistrz LHW Vasilevsky ma podobno na niego chec, bo tez chce zmienic kategorie wagowa.

 3. Super decyzja jezeli z niedowagą robił co chciał z zawodnikami na poziomie m1 to teraz bedzie przeciwników niszczył i umiejętnościami i warunkami fizycznymi War kulturysta xD

 4. Waga średnia to 84kg :p

  A co do tego, że Kulti będzie walczył w półśredniej (76) to już wcześniej wspominał w jakimś wywiadzie. Tak czy inaczej WAR! 🙂

 5. Bardzo dobra decyzja, bardzo fajne zestawienie.

  Swoją drogą Żyrafa dałby radę zejść z wagą w dół by pas wagi średniej pozostał w Polsce? 🙂

 6. Decyzja zapowiadana, ale cieszy mnie jej realizacja. Walka z niedowagą wystarczyła na M-1, ale już na jakieś poważne sukcesy w USA to nie ma co liczyć z takim „defektem”.

 7. GLF:

  Nie wiem, czy Narkun przypadkiem nie zbija do 93 kg.. Co ciekawe, gdyby Vasilevsky zszedl do sredniej, to Rosjanie mogliby zrobic walke o pas LHW Narkun vs. zwyciezca amerykanskiego Selection – Byron Byrd.

  sklep mięsny

 8. Hehe… W którymś temacie po ostatniej jego walce własnie o tym pisałem, że dobrze by było aby zszedł do wagi niżej jeżeli nie waży nawet tyle ile wynosił górny limit średniej.

 9. A Venom niedawno pisal, ze Moks tylko dlatego walczyl w sredniej, bo w ostatniej chwili zalapal sie na turniej M-1 Selection, a miejsce bylo w sredniej, wiec tam wystartowal. Naturalnie to jest polsredni.

 10. moim zdaniem to bardzo słuszna decyzja i należy Rafała i trenerów za to pochwalić, że w takim momencie ją podejmują!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.