Już 8 kwietnia w moskiewskim klubie Milk Moscow odbędą się eliminacje do reality show M-1 Fighter organizowane wspólnie przez rosyjski kanał Boets i federację M-1 Global. W ramach eliminatora zakontraktowano trzydzieści jednorundowych pojedynków w formule MMA o prawo uczestnictwa w tym programie. Dla nas jest to tym bardziej ciekawsza impreza, ponieważ w walce wieczoru wystąpi zakontraktowany przez Slugfest Management doświadczony polski półciężki – Marcin Zontek (MMA 10-7, #8 w Rankingu PL). Rywalem Polaka będzie rosyjski sambista Igor Savelyev (MMA 12-4-1)

Zonti ostatnią swoją walkę stoczył niespełna miesiąc temu – na gali West Fighting MMA w Gorzowie, wówczas rozbił w pierwszej rundzie Macieja Marczewskiego (MMA 1-2). Wcześniej pojawił się gościnnie, ale ze zmiennym szczęściem kategorię wyżej. Na rzeszowskiej gali Olimp Extreme Fight w 1/8 turnieju ciężkiego o pas Karpat rewelacyjnie odklepał Białorusina Vladimira Berdika (MMA 0-1), z kolei dwukrotna rywalizacja z Michałem Andryszakiem (MMA 2-1) nie wyglądała już tak kolorowo. Na evencie XCage – Extreme Cage 3 został w minutę poddany anakondą przez zawodnika pochodzącego z Bydgoszczy, zaś walka ćwierćfinałowa na Carpathian Primus Belt została uznana za nieodbytą po wniesieniu protestu przez jeleniogórskiego fightera.

Niedoszły rywal Tomka Narkuna – Igor Savelyev (12-4-1) to utytułowany sambista bojowy i weteran M-1, w grudniu z sukcesem powrócił po kontuzji kolana, która wyeliminowała go z listopadowego pojedynku z Żyrafem. Najpierw zawodnik znad Oki zdemolował debiutującego Kanychbeka Sarkarbaeva (MMA 0-1), a później wyciągnął decyzję z przeciętnym Mikhailem Sysoevem (MMA 0-4). Nowogrodzianin to zawodnik przekrojowy, udanie występujący w różnego rodzaju turniejach sambo i innych rosyjskich militarnych systemów walki wręcz. Savelyev lubi iść na wymianę i używać zamaszystych, mocnych cepów.

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

12 KOMENTARZE

  1. @Yagiel
    Haha, dobra odpowiedz – bo nie, u nas przechodza (przechodzily) gnioty typu ostatnie Big Brothery etc

  2. @Tykersky
    Nie przesadzaj, z Big Brothera wyszła nam perełka taka jak Marcin Najman.

  3. Przecież KSW chce zrobić takie reality show. Wszystko jest ponoć gotowe tylko telewizje nie za bardzo chętne.

  4. Wiem,że chce, ale co z tego,jak projekt juz 4 lata jest złożony,a  Polsat na to : nie – bo nie

    Człowiekowi się wydaje,że ludzie którzy tam pracują wiedzą jak robić interes i całkowicie nie rozumiem,jak można nie widzieć potencjału takiego programu,tym bardziej,że w USA się sprawdził i przyniósł wiele dobrych skutków. A jak wiadomo, wszystkie inne programy ssiemy z hameryki jak z kozła leona,więc czemu jest taki opór przed tym? 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.