M-1.Challenge.44.Poster

Relacja i wyniki po przejściu.

Polscy pasjonaci mieszanych sztuk walki nie mogli wyobrazić sobie lepszego zakończenia dzisiejszej gali M-1 Challenge 44: Battle of Kulikovo, która odbyła się w podmoskiewskiej Tule. Najlepszy polski ciężki – Damian Grabowski (MMA 19-1, #1 w Rankingu PL) dołożył cegiełkę do wymarzonego kontraktu z UFC i równocześnie dopisał kolejny sukces w zawodowej karierze, zdobywając tytuł mistrzowski M-1 Challenge w wadze ciężkiej. Opolanin pokonał przed czasem aktualnego posiadacza pasa tej czołowej europejskiej organizacji – Amerykanina Kenny’ego Garnera (MMA 12-5). „Polski Pitbull” nawet na chwilę nie oddał inicjatywy. Amerykanin od początku lepił się do naszego zawodnika. Grabowski rozsądnie trwał w klinczu i przez dwie rundy znakomicie nabijał oczka kolanami oraz uderzeniami na korpus rywala. Jakby tego było mało opolanin podkreślił swoją przewagę kilkukrotnie przenosząc pojedynek do parteru. Trzecia odsłona rozpoczęła się podobnie – kolana w klinczu ze strony reprezentanta Lutadores Opole plus celne niskie kopnięcia. W połowie rundy Damian obalił wymęczonego Amerykanina i poszukując techniki kończącej spokojnie układał go sobie uderzeniami z góry. Po nieudanej próbie kimury błyskawicznie znalazł duszenie i świetnym trójkątem rękami pozbawił przytomności bezradnego zawodnika American Top Team. Teraz jedynkę w polskich rankingach królewskiej kategorii będzie czekać konfrontacja z drugim miejscem na podium, czyli niepokonanym Marcinem Tyburą (MMA 9-0, #2 w Rankingu PL). „Tybur” zwyciężył w tegorocznym turnieju M-1 Grand Prix 2013 – osiągnięciem tym zapewnił sobie titleshota. Czy przed nami bratobójczy pojedynek na szczycie polskiej dywizji ciężkiej, czy Damian Grabowski spełni swoje marzenie i zasili wcześniej szeregi UFC?

Kropkę nad i w organizacji M-1 postawił dynamicznie walczący Czeczen Mairbek Taisumov (MMA 20-4), który w styczniu zadebiutuje na gali UFC w Singapurze. „Beckan” udanie zrewanżował się białoruskiemu uderzaczowi Artemowi Damkovskyemu (MMA 15-9) za porażkę sprzed trzech lat. Dopóki rywalizacja toczyła się w stójce miała wyrównany przebieg. Białorusin pięknie trafiał low kickami i kopnięciami na korpus. Fighter pochodzący z Kaukazu rewanżował się kolanami w klinczu i ciosami sierpowymi. Następnie dołożył do tego wachlarzu skuteczne obalania, a wychowanek mińskiej Akademii MMA w parterze już nie czuł się tak pewnie. Pod gradem uderzeń oddawał plecy, co było łakomym kąskiem dla austriackiego Czeczena. Ostatecznie poddał Damkovskyego duszeniem zza pleców w trzeciej rundzie pojedynku.

Do niecodziennej sytuacji doszło w pojedynku Łotysza Konstantina Gluhova (MMA 26-14), który ostatnio ma złe wspomnienia z występami na klatkoringu M-1. Jego przeciwnik Osetyjczyk Mikhail Gazaev (MMA 3-0) zafundował widzom istny kabaret. Utytułowany zapaśnik stylu wolnego praktycznie w ogóle nie wykorzystał swojej najgroźniejszej broni i przez całość boju wprowadzał w życie denerwujący plan taktyczny. Fighter z Czelabińska rozpoczynał walkę w pozycji klęczącej, uniemożliwiając użycie przez łotewskiego kickboksera firmowych technik kopanych. Pod koniec każdej rundy obalał Kostię i w ten sposób wychodził na prowadzenie na kartach sędziowskich. Jak to się mówi „przyszła kryska na matyska” – w ostatnich pięciu minutach spektakl trwał nadal, ale rozsierdzony Gluhov znalazł jakiś sposób na rozwiązanie tej „patologicznej” sytuacji. Finalista turnieju KSW zaczął obkopywać ugięte nogi Gazaeva, pech chciał, że poniosły go przy tym emocje i sprzedał osetyjskiemu zapaśnikowi niedozwolone kopnięcie na głowę. Czy było ono regulaminowe czy nie, zapewne pokażą powtórki. Niemniej jednak Łotysz przegrał kolejny pojedynek, tym razem przez dyskwalifikację.

Pogromca Damiana Stasiaka – utalentowany rosyjski piórkowy Magomed Magomedov (MMA 8-1) zdominował zapaśniczo 20-letniego Brazylijczyka Yuriego Maię (MMA 12-2). Dagestański „Tygrys” bez trudu sprowadzał zawodnika z Kraju Kawy na matę i dewastował mocnymi ciosami. W trzeciej rundzie na tyle brutalnie potraktował głowę Brazylijczyka, że ten werbalnie poddał walkę.

Undercard zamknął fantastycznym nokautem w pierwszej rundzie półśredni Dagestańczyk Muslim Salikhov (MMA 2-1). Mistrz Sandy z Chasawjurtu wręcz wzorowo wykorzystał błąd Filipa Kotarlica (MMA 3-2) i idealnie trafił prawym sierpowym w szczękę opuszczającego lewą rękę Włocha. W tej samej kategorii wagowej petersburski sambista i solidny grappler – Ilya Doderkina (MMA 4-0) odklepał duszeniem brabo weterana bułgarskiego MaxFight, dwukrotnego Mistrza Świata w Sambo Bojowym – Rosena Dimitrova (MMA 20-4). Bułgar konsekwentnie obijał przeciwnika z góry i zdecydowanie wygrywał na punkty. Z kolei Rosjanin na przestrzeni dwóch rund wielokrotnie próbował zakończyć walkę trójkątem nogami. Choć wydawało się, że był bardzo blisko, a technika była ciasno dopięta, Dimitrov za każdym razem wychodził bez szwanku. Dopiero na początku trzeciej odsłony udało się powiązać Bułgara na ziemi i duszeniem brabo zakończyć pojedynek przed czasem.

Uczestnik pierwszych bytomskich turniejów Hadaka Waza i jeden z lepszych grapplerów za Bugiem – półciężki Czeczen Ruslan Khaskhanov (MMA 13-6) dopisał pierwszą porażkę do rekordu Rosjanina Evgeniya Kondratova (MMA 3-1). Po spokojnym początku walki triumfator tegorocznych edycji NAGA i Grapplers Quest powalił przeciwnika, momentalnie zdobył dosiad i po kilku uderzeniach przeszedł do zwycięskiej dźwigni prostej na staw łokciowy.

Doskonale znany z MMA Attack, półśredni Hiszpan – Juan Manuel Suarez (MMA 13-5) został zmasakrowany przez perspektywicznego Rasula Abdulaeva (MMA 3-0). Abdualev szybko zniwelował różnicę wzrostu i zasięgu. Po zamaszystym cepie „z partyzanta” sklinczował i obalił. Do końca rundy potężnymi bombami rozbijał „Juanmę”. Zdemolowany Hiszpan nie był w stanie kontynuować rywalizacji i został poddany przez narożnik. Kategorię niżej rodak Suareza – Agoney Romero (MMA 3-0-1) pewnie wypunktował moskwianina Nikolaia Kaushanskyego (MMA 4-1). Hiszpan dwukrotnie zaserwował Rosjaninowi nokdaun, a w parterze w pełni kontrolował pozycję i punktował pojedynczymi młotkami. Poniżej komplet rezultatów z Tuły:

Walka wieczoru:

Pojedynek o tytuł mistrzowski M-1 Challenge w wadze ciężkiej
Open: Damian Grabowski pok. Kennyego Garnera przez poddanie (duszenie trójkątne rękoma), 2:30, runda 3. (Marco Broersen)

Główna karta:

74 kg: Mairbek Taisumov pok. Artema Damkovskyego przez poddanie (duszenie zza pleców), 2:35, runda 3. (Viktor Korneev)
Open: Mikhail Gazaev pok. Konstantina Gluhova przez dyskwalifikację (nieprzepisowe kopnięcie), 3:59,  runda 3. (Vyacheslav Kiselev)
66 kg: Magomed Magomedov pok. Yuriego Maię przez TKO (uderzenia w parterze), 2:13, runda 3. (Marco Broersen)
70 kg: Maxim Divnich pok. Jose Verdejo przez TKO (lewy sierpowy na wątrobę), 4:10, runda 3. (Marco Broersen)

Pozostałe:

77 kg: Muslim Salikhov pok. Filipa Kotarlica przez KO (prawy sierpowy), 1:39, runda 1. (Viktor Korneev)
93 kg: Ruslan Khaskhanov pok. Evgeniya Kondratova przez poddanie (balacha), 2:14, runda 1. (Viktor Korneev)
77 kg: Ilya Doderkin pok. Rosena Dimitrova przez poddanie (duszenie brabo), 1:18, runda 3. (Vyacheslav Kiselev)
77 kg: Rasul Abdulaev pok. Juana Manuela Suareza przez TKO (niezdolność do walki), 5:00, runda 1. (Vyacheslav Kiselev)
70 kg: Agoney Romero pok. Nikolaia Kaushanskyego przez jednogłośną decyzję, 5:00, runda 3. (Marco Broersen)
Open: Enver Salakhdinov pok. Muslima Makhmudova przez poddanie (kimura), 3:27, runda 1. (Vyacheslav Kiselev)

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

407 KOMENTARZE

 1. Kurde nie moge sie zalogowac na chat ://

  Jeśli uważasz, że to błąd skontaktuj sie z Dzihadosem.??

 2. A ja myślałem że gala zaczyna się dopiero o 16:45, a tu już po 3 walkach.

 3. W programie Rossija-2 o 19.30 polskiego czasu jest już transmisja z Pucharu Świata w Bobslejach, więc walki Damiana można spodziewać się w okolicach 19.00. Ale nie daje gwarancji 🙂

 4. Panowie nie mam możliwości śledzić całej gali, dlatego pytam zorientowanych o której godzinie należy spodziewać się wyjścia Damiana?

 5. Na żywo nie obejrze, ale jedno jest pewne Kenny Dzi dostanie taki wprdl, że wróci na trzepak. War Graba.

 6. Teraz rozpoczęła się przerwa w transmisji z Tuły. Po przerwie przekaz będzie dostępny na kanale Rossija-2 – główna karta. Na początku wpisu podałem streamy i godziny emisji.

 7. @pwn Przecież pisze że na tych streamach będzie transmisja o 16:45..

 8. umi czytać ?

  „Transmisja na kanale Rossija-2 od 16.45 polskiego czasu. Poniżej linki do streamów”

  jest 15:58

 9. Napisałem przed Wami, że nie doczytałem i przeprosiłem, musi być zawsze 1000 hejtów ? 

 10. exsite

  W programie Rossija-2 o 19.30 polskiego czasu jest już transmisja z Pucharu Świata w Bobslejach, więc walki Damiana można spodziewać się w okolicach 19.00. Ale nie daje gwarancji 🙂 

 11. Nie dam rady obejrzeć na żywo, trzymam kciuki ale będzie ciężko.

  Voranek lub ktokolwiek liczę na was 🙂

 12. z tego co kojarze to nie, może pomyliło ci się z rosija24?

   

  czego nie mogę wejść na czat ?

  Bo jesteś Najman ;D

  „Nie róbmy z KSW przytułku, w którym każdy może przenocować i zjeść ciepłą zupę, a kiedy tylko znajdzie sto złotych na ulicy spędza noc na mieście, by ostatecznie po przehulaniu mamony wrócić w swój kąt pod znajomą kołdrę.” – Bijan

 13. Dzień dobry. Miłego oglądania pierwszej połowy meczu Polska – Stany Zjednoczone 😉

 14. Nie ma ani na Cyfrze, ani na Polsacie. Antenę trzeba przestawić na inną satelitę. Korzystajcie ze streamów przecież są ogólnie dostępne… Właśnie startuje GŁÓWNA KARTA.

 15. Panowie, niemożność wejścia na czat jest spowodowana nową polityką redakcji, nie pozwalającą korzystać z czata użytkownikom ze zbyt małą rangą/stażem, żeby nie powtarzała się sytuacja ze śledziami itp. Taką swego czasu otrzymałem odpowiedź.

 16. Panowie, niemożność wejścia na czat jest spowodowane nową polityką redakcji, nie pozwalając korzystać z czata użytkownikom ze zbyt małą rangą/stażem, żeby nie powtarzała się sytuacja ze śledziami itp. Taką swego czasu otrzymałem odpowiedź.

   

  Wymogów na czat jest obecnie więcej niż to. Pretensje oczywiście proszę kierować tym upośledzonym użytkownikom, którzy skutecznie przez długi okres czasu uprzykrzali innym radość płynącą z rozmowy na żywo z innymi fanami sportu jakim jest MMA. Zmniejszyliśmy więc grono uprawnione do odwiedzenia czatu, tak jak apelowała społeczność.

 17. lipa z tym czatem chcialo by sie wejsc opinie poczytac samemu cos naskrobac od ilu to postow na forum jest dostepne?

 18. czyli jakiś fanatyk sterroryzował całe mmarocks? liczba osób na czacie spadła pewnie o 3/4. W ten sposób tamten gość ”od śledzia” wygrał i śmieje się z nas wszystkich bo mu ulegliście….

 19. nestoor Hiszpan ma bilans 0-0 rusek ma 6-0 coś Ci się pomyliło i chyba źle spojrzałeś…

 20. Liczba na czacie jest mniejsza o kilka osób w porównaniu z normalnym dniem gali. Więc dużo nie ubyło. I nikt nie sterroryzował MMARocks. Kilka osób jak to zawsze bywa ze stronami, które uzyskują pozycje lidera w Internecie, dążyło do zepsucia zabawy innym, więc wyrzuciliśmy patologiczny element, którym była właśnie grupa kilku osób o upośledzonych preferencajch – jak śmiecia do śmietnika. Znaczy to tyle Najmanie, że wygraliśmy. Coś czego Ty nigdy nie zaznałeś.

 21. Nie moge wejsc na chat gdyz nick:Polish Experiment, jest o jeden znak za dlugi. Co z tym fantem zrobic ?

 22. "Atliczna papał w pieczeń" 😀

  Ale hiszpaniec, jak na debiut, zaprezentował się całkiem nieźle.

 23. Pierwsza walka karty głównej bardzo dobra i widowiskowa, oraz piękne zakończenie Maxima ciosem na wątrobę.

 24. ktos odpowie mi na moje poprzednie pytanie ? I ile trzeba miec postow zeby wejsc na chat ?

 25. Tu nie o liczbę postów chodzi, a o bycie aktywnym w społeczności Cohones. Udzielaj się i pisz mądre komentarze, a dostęp do czatu sam wpadnie jako bonus.

  http://chat.mmarocks.pl/

 26. Tomaszu, ponawiam pytanie, jakie są wymogi korzystania z czatu? Bo rozumiem, że to nie jest usterka z mojej strony :p

 27. Tomasz prosze Ciebie przestan i powiedz konkretnie co mam zrobic zeby ten bonus zdobyc.Nie kazdy jest typem komentatora, zagladam na mmarocks od kilku lat ale nie lubie komentowac i tego nie robię. ale jak jest gala to na chat chętnie wchodzę.

 28. K2_1992, od następnej gali będziemy wprowadzać wyjątki w postaci aktywnych użytkowników, którzy nie załapali się z dostępem do czata. Przykro mi za utrudnienia, ale w dobie Internetu dzieci na utrzymaniu rodziców zaczęły się nudzić i rozrabiać mając złudną osłonę anonimowości. Wolimy mniej użytkowników, ale którzy trzymają poziom i gdzie nie trzeba pilnować czatu, bo ogarnięci ludzie sami siebie pilnują :).

 29. I już żałuję, że tak późno zdecydowałem się na założenie konta 😀

 30. A nie da się zrobić tak, żeby każdy mógł wejść na chata, ale nie każdy pisać?

 31. Rozumiem cię w pełni i właściwie zgadzam się z Tobą w tej kwestii. Mam tylko nadzieję, że następnym razem się załapie 🙂

 32. ja tam od ponad roku mam tutaj konto i jakoś nigdy nie próbowałem wejść na czat a teraz po przeczytaniu waszych postów spróbowałem bo chciałem sprawdzić jak to wygląda i nie mogłem wejść 🙁 no ale może niedługo już będę mógł 🙂 bo ja jako towarzysz komitetu wojowódzkiego partii prezentuje tu swoją godność mimo immunitetu i wypowiadam się tu dobrze i jestem conieco aktywny.

 33. W oczekiwaniu na walkę Damiana… Co myślicie na temat takiej „ringo-klatki” ? Wygląda to nieco dziwnie, ale całkiem dobrze się ogląda galę kiedy nie zasłania siatka 😛

 34. Magomedov świetne wejścia w nogi zdominował tą walkę całkowicie…

 35. HAHAHA pierwszy raz coś takiego widzę, no bez przesady – może niech walczy na leżąco…masakra

 36. haha,za cienki jest w uszach na takie zagrywki,Głuhov go zaraz usadzi.Poziom pań na widowni również wysoki;)

 37. Gluhov tak sie boi parteru ? ja pier…

  To chyba raczej pier… Gazaeva i jego strach przed stójką czy nawet próbą obalania. Odjąć mu punkt bo dla mnie to się kwalifikuje na unikanie walki.

   

 38. Pewnie długo myślał, jak powstrzymać Głuchowa przed sprzedaniem mu kopa na mordę. I wymyślił, że wystarczy mieć 3 punkty podparcia.

 39. Qrwa, to jest sport profesjonalny, a więc widowisko dla publiczności. Mam nadzieję, że tego pana nikt więcej nie zatrudni.

 40. Najgorsze jest to, że ten klęczący cieć wygra tę walkę, bo dwa razy obalił w końcówce obu rund.

 41. bez kitu a my się nabijaliśmy z Ozdoby-Burneiki… kabaret 2 rundy flaki z olejem… a na trybunach Tybura…

 42. Albo nie jestem na bieżąco z regułami, albo Głuchow został właśnie wydymany, ze zwycięstwa przez tko.

 43. Głuhov jaki naleśnik ;/
  Chyba trzeba trochę zweryfikować osiągnięcie Tybury

 44. Prowokuje ten unikający walki do takich kopnięc, wcale się nie dziwie. Powinni podziękować temu panu

 45. Brawo Kostia!

  Najbrdziej chujowa walka ever.

  Niet. Nic nie przebije wyczynu Kaliba Starnesa z UFC 83.

 46. Gluhov powinien stanąć dalej i pokazać ręką niech wstanie i tak przez całą rundę, aż tamten zostanie zdyskwalifikowany za unikanie walki. Przepisy byłyby po jego stronie, albo tamten by zaatakował i się nadział na cios. Swoją drogą tutaj widać, jak ułomne są przepisy o trzech punktach podparcia.

 47. Ubił go haha. I jeszcze dostał brawa. I dyskwalifikacje za jak najbardziej naturalny cios.

 48. Niech sobie za pamięta, że walce się nie pajacuje. Kara musiała być.

 49. glohov wygrał, ale moje pytanie jest takie: On jest tak słaby czy przeciwnik, taki dobry. Na MMAA 4 chcę Gazaev – Ozdoba

 50. Gazaev dobrze wykombinował, może walka nudna ale kolejna wygrana do rekordu ;d

 51. czuję się za słaby na zawodnika pokroju Gluhov nie biore walki proste…

 52. Dostał kartke (i to chyba ze legalne kopnięcie ?) a potem i tak odwalił to samo – jak to nazwać ?

  Wyczarpaną cierpliwością?

 53. Obejrzyjcie powtórkę w momencie trafienia nie miał 3 punktów podparcia – ręka poszła w górę. Moim zdaniem oszukali Głuhova.

 54. JA PIERDOLE CO ZA CYRK!!! Dobrze, że to żenujące widowisko się juz skończyło, szkoda, że przez dyskwalifikację jednego z pajaców. Powinni zdyskwalifikować obu, to byłoby najprawiedliwsze. Obaj unikali walki, Kostia parteru a rumcajs stójki, mam nadzieję, że nie dojdzie do rewanżu bo nie chce czegoś takiego więcej oglądać. Tam przydałby się Cain, przerobiłby obu na koncentrat pomidorowy.

 55. Czegoś takiego moje oczy jeszcze nie widziały O_O Cofam swoją opinię, że to najbardziej chujowa walka ever – to jest njabardziej pojebana walka ever.

 56. Kop nielegalny, stopa+stopa+kolano. Co nie zmienia faktu, że walka lipna i wolałbym żeby sędzia ją przerwał za unikanie walki przez Ruska. To była akurat porażka.

 57. beznadziejna walka. pomyślałem o tym kopnięciu już podczas drugiej rundy, że może to zrobić pod koniec pojedynku

 58. trzy punkty nie oznacza trzy konczyny

  trzy punkty oznacza trzy punkty, np glowa, duzy palec u nogi, lokiec

 59. Musi być rewanż hehe należały mu się takie buty w każdej rundzie! Gluhov 2 porażka z rzędu trochę słabo to wygląda. Może właściciele M-1 nie uznają tej walki bo co to była za walka wogóle…

 60. streamy na pierwszej stronie są. Szkoda tylko, że taka walka odbyła się na M-1. Gluhov trochę mało honorowo się zachował, lecz sędzia powinien jednak przymusić tamtego do 'walki' w stójce. Takie zachowanie moim zdaniem podlega pod unikanie walki. Walka odbywa się w parterze, zatem ciosy są ograniczone, więc jako przeciwnik nie podejmuje się przejść do parteru, należy podnosić przeciwnika w miarę szybko do stójki. Przy którymś podniesieniu mógłby sędzia się kartkami zacząć bawić i zdyskwalifikować tamtego, chyba że by coś się zaczęło dziać.

  Kopnięcie niewątpliwie nielegalne.

 61. Sędzia był bierny na to co się działo, poza upomnieniem i wlepieniem żółtej kartki nic nie zrobił. Mógł zrobić dyskwalifikacje, uznać to jako unikanie walki

 62. co wy pierdzielicie z tym kolanem…. to jak stoję na palcach mam ile? 10 punktów podporu? Ciekawe kalkulacje…
  Kop był legalny, a dq powinno być dużo, dużo wcześniej. Powinno się karać takie cyrki a nie nagradzać zwycięstwem. 

 63. dufia – idąc Twoim tokiem rozumowania, każdy zawodnik walczy z 12 punktami podparcia – 5 palców u lewej stopy, 5 palców u prawej i dwie pięty 😀

  zarcik, wszyscy wiemy o co chodzi;p WAR PITBULL!!!

 64. Male stawy sie nie licza, np dzwignie na palce(male stawy) sa nielegalne! Prosze nie naciagac mojej interpretacji.

 65. co to za oklaski do chuja ? Jakis blad jeszcze przed walka damiana :/

 66. Ja nie wiem czy tu jakieś unikanie walki było tak naprawdę, bo to rusek szedł ( tak właściwie to sunął 😛 ) do przodu a Kostia się cofał bojąc się tego obalenia 😉

  Głuchov trochę sam sobie jest winny – mógł naprawdę więcej zrobić z rywalem w tej pozycji. Ja rozumiem, że na początku był zaskoczony i nie wiedział jak się do tego zabrać, ale jakby okopywał nogę/korpus ruska tak jak mu się to parę razy zdarzyło zrobić w 3r, to by mu szybko wybił z głowy taką nowatorską taktykę 😉

 67. Ja jeszcze mam małą prośbę do redakcji: Panowie, starajcie się proszę w wynikach na żywo wyróżniać Polaka w jakiś inny sposób niż pogrubienie, które też oznacza wygranego. Już tyle razy wchodząc w temat „wyniki” serducho mi przestawało na chwilę bić, kiedy zauważam pogrubione nazwisko Polaka – zawsze myślę wtedy, że przegapiłem walkę i mam taki trwający milisekundę moment wkurwienia pomieszanego z żalem, że przegapiłem 😀 Kursywa, albo podkreślenie byłaby zdecydowanie lepsza

 68. @dufia
  "A grounded opponent is any fighter who has more than just the soles of their feet on the ground. (i.e. could have one shin or one finger down to be considered a downed fighter) " 
  Czyli możesz mieć rację, ale fajnie jakby się do tego odniósł ktoś z lepszą wiedzą.

 69. Szkoda Kostii.
  2-ga przegrana z rzędu. Trzeba się było parteru uczyć zawczasu.
  Ale temu pieprzonemu kunktatorowi jeszcze się ta walka odbije czkawką. Jak Dana White pocieszał po walce Gustavssona, że taka porażka (z Bonesem) to nie porażka tylko zwycięstwo, tak tutaj jest odwrotnie. I już nigdy ten pan nie powinien zawalczyć.
  Myślę, że sędzia ringowy mógł (powinien) mocno zmienić przebieg tej walki gdyby miał jaja.

 70. No i go udusił, szkoda. Chwila zagapienia i ręka wpięta idealnie pod szczęką.

 71. hiubi86 – tak jak piszesz – dajcie Polaka na biało czerwono a nie pogrubiony jak zwycieżca.

 72. Test dla Damiana,jesli nie wygra marzenia o UFC moga legnac w gruzach.

  War Pit Bull !!

 73. czy ten garner w każdym wywiadzie musi podkreślać z kim to nie trenował do tej walki?widać sam ma niewielką reputację,skoro musi się w ten sposób reklamować

 74. BTW, Głuchow zdaje się jakiś czas temu pokonał królującego co najmniej jeszcze przez parę minut czempiona, a skoro ten zarośnięty cieć "pokonał" Głuchowa to teraz pora na eliminator do paska 😀

  ..

  Ło w mordę, Graba wchodzi do 40:1

 75. Whisky rozlane pizza zamówiona OGLĄDAMY

  WARRRRRR DAMIAN ! AU AU AU AU

 76. Miałem zapytać, dlaczego Damian „Russia”, ale widzę, że nie tylko ja jestem zaskoczony.:P
  Co to za kawałek, do którego wychodzi Garner? Zajebiste to!

 77. buhahaah  zajebac sie przy napisac ale kurwa przy wypowiadniu zawodnika"reprezentnd rosja"i kurwa czy  mam zjebany sluch czy bylo cos ze"ufc czempion"?hahaha Rosja stan umyslu bez kitu

 78. Garner tak ciągnie do tego klinczu, a robi tam dużo mniej niż Damian…

 79. Rozumiem plan planem ale Damian nie wygląda jakby miał siły na 3 rundy klinczu z grubym amerykaninem

 80. runda wygrana, ale Damian daje się trafiać takiemu "bokserowi" jak Garner co jest niepokojące

 81. Zgodnie z przewidywaniami amerykanin chce wymęczyć Damiana cielskiem.

  BTW, okropna realizacja

 82. Ale mi się marzy żeby Damian zakończył jakąś walkę wysokim kopnięciem, jak kiedyś wszystkich zaskoczył Rashad Evans.
  Z Garnerem to chyba możliwe.

 83. Jestt Kurwaaaaa!!!! Braqwoooo Damian najlepsza z  twoich ostatnich walk!!!

 84. i mamy mistrza M1, a za chwilę walkę o pas a w niej dwóch Polaków 🙂

 85. Brawo Damian! Piękna praca w klinczu i pięknie zapaśniczo. Oby jakiś kolejny wyjazd do AKA i sparingi z zapasiorami. Pięknie 😀

 86. Tak jest!!!!! mamy mistrza!!!
  Putin mi streama zlagowal i nie widziałem poddania 😛

 87. Jak pokazało poddanie, niewiele wystarczyło na Garnera. Ładne duszenie barkiem. Miał wygrać i zrobił to w bardzo skuteczny sposób. Taktyka Garnera dziwna, dawać się okopywać kolanem całą walkę nie jest dobrym rozwiązaniem. Brawa!

 88. Brawo Damian. Ciężka walka, ale od poczatku do końca ze wskazaniem na Grabowskiego. To teraz PLMMA i UFC 🙂

 89. Brawo Damian! Wreszcie jesteś MISTRZEM 🙂

  A walka wcale nie była nudna.
  Nauczcie się doceniać pracę w klinczu.
  Aha, i zauważcie, że im dłużej trwa walka, tym ciężej wyciągnąć jakieś poddanie (tym bardziej w wadze ciężkiej, gdzie pocą się te niedźwiedzie niemiłosiernie).

 90. Logan musi pociągnąć wywiad dalej, mianowicie co dalej? Damian jest blokowany przez M-1 po zdobyciu pasa i UFC bye bye?

 91. PLMMA i do UFC!!!

  Nie chce bratobójczej walki na takim poziomie. Za mało nas jest w HW!

 92. Oczywiscie przycielo i zobaczylem juz tylko moment jak sedzia podszedl, sprawdzal czy tamten jeszcze zyje i przerwał. 😀 Ładnie go wymeczyl tymi kolanami i ciosami na korpus, potem jeszcze na prawe kolano.

 93. Wspaniale… tylko 1r. minimalnie przegrana.
  W 3r. to Garner już rękawami oddychał…

  Jeżeli ktoś ma coś osiągnąć w UFC z Polaków… to Damian. (nie myślę o tytule, ale top10 to też osiągnięcie)

  Nie myślę, że jest gorszym zawodnikiem od Jordana, Barrego… a jak wiadomo o krok wyżej czekają już walki z Big Footem, Huntem, Nelsonem.

  Jestem dobrej myśli 😉

 94. to była walka na 5 rund różnie mogło być ale idelanie się skonczyło, POOLLSKAAAA!!!

 95. bardzo dobra walka. Nie dał sie sprowadzic, Kopał kolanem a gdy lewis sie zmeczyl obalał i w koncu udusił 🙂

  Brawo

 96. @Gostek92 Jak niby Damian przegrał pierwszą rundę?

  Przecież to on był aktywny w klinczu z kolanami + obalenie.

 97. @ Gostek92
  1 runda wg. Ciebie minimalnie przegrana?
  U must B jokin’

 98. Akurat w M-1 waga ciężka jest dość liczna i ciekawa. Dlaczego chcecie by to tam Polacy walczyli ze sobą?

 99. Zadnej walki Grabowskiego z Tybura nie bedzie ,Damian wygrywa walke na PLMMA i leci do Stanow 🙂

 100. wielkie brawa damian!!!

  edit:

  sorki, coś kompa przywiesiło i stąd tyle gratulacji….

 101. co wy z ta walka tybura vs grabowksi?? przeciez tej walki nie bedzie! damian od dawna mowi ze po walce w m1 walka w plmma i ufc

 102. Pytanie co teraz ? Czy Graba będzie musiał stoczyć w m-1 jeszcze jedną walkę (Tybura), czy zostaje walka w PLMMA i droga wolna do konktraktu z UFC ? Coś niechce mi się wierzyć żeby m-1 od tak zwolniło swojego nowego mistrza.

 103. Jak ktoś znajdzie to czym prędzej niech tu daje GIF-a albo powtórke 🙂

 104. Obawialem sie tego starcia, ale Damian w dobrej formie i pewne zwyciestwo

 105. co do poitencialnej walki stawial bym na tybure. choc wole zeby akzdy poszedlw swoja strone i odnosil sukcesy. po co maja wlaczyc miedzy soba…

 106. Ogólnie walka słaba ale liczy się wygrana tym bardziej przed czasem tak więc wymarzony cel coraz bliżej. A jak jest z umową z M-1 to chyba nawet Damian nie wiem. Mam nadzieję że nie dojdzie do walki z Tyburą bo walka 2 Polaków w obcym kraju to dla mnie lipa na maxa… Mam nadzieję że Damian jakoś się z tego wykręci…

 107. Jak dla mnie się nie wykręci , obaj walczą dla M-1 więc nie widzę powodu dla którego mieli by ich nie zestawić skoro są najlepsi

 108. BRAWO świetna walka w wykonaniu Damiana.

  Mi również ścięło pod koniec i nie widziałem poddania. Liczę na jakieś nagranie.

 109. ^przecież jest 5 postów wyżej….

   

  @Voranek , fakt nie ogarnąłem co wkleiłem 😛 a wcześniej oglądałem całe nagranie.

 110. Nagrałem ale nie wrzucam bo nie ma sensu, tragiczna jakoś z mega ilością lagów + najlepsze, ścina w momencie zakończenia walki. Nie widać jak Damian skończył Garnera…

  Ostatnio coś niedobrego dzieje sie z moim internetem 

  @PIR Ludziom chodzi o całą walke a nie o kilka ostatnich minut. O jakości już nie wspomne …

  Główny kanał—> http://www.dailymotion.com/haha9987 <—Mnóstwo archiwalnych walk (ciągła aktualizacja) Sporo z OS

 111. Walka dobra, nie zawsze chodzi w widowiskowość, tutaj liczył się efekt i ten jest. Ale nawet pomijając to, walka była ładna i ciekawa, mimo, że głównie w klinczu.

  Poratuje ktoś linkiem do Oplota?

 112. U mnie obraz był ok do samego końca… Też mam nadzieję że jego występ w Legionowie jest niezagrożony… Nawet jeśli nie wywinie się z umowy z M-1 to myślę że zawsze można się dogadać. M-1 też by miało jakąś reklamę że człowiek od nich poszedł prosto do UFC…

 113. Ruscy dalej chyba myslą że my pod ich zaboremFacepalm Rosja w podpisie Damiana….heh

 114. Gratulacje! Dobra walka, konsekwentna taktycznie. Zobaczymy co teraz z kontraktem…

 115. Co do tej Rosji u Damiana to na sherdogu ktos napisał:
  „No, they announced it right. A fighter from Poland who represents team Fight Spirit, Kolpino, Russia. ”

  Damian trenował coś u ruskich?

 116. Obawiam się o obecność Damiana na UFC w Polsce w 2014 bo musi wypełnić kontrakt z M-1 czyli walczyć z Marcinem a jeśli poszedł by do ufc to już go nie puszczą na obronę pasa w M-1. Myślę że jakby Grabowski walczył jednak na ufc w Polsce to main event ma w kieszeni 😉

 117. Damian sam wspomnial ,ze zadnego kontraktu nie musi wypelniac,do M-1 moze wrocic po UFC.

                                                                                                                                

 118. Super byłoby zobaczyć Damiana w UFC w przyszłym roku. Tylko co wtedy z pasem M-1? wakat i walka Tybury z Garnerem?

 119. Cholera, po pracy to poszedłem w kimę i nie zdążyłem się w porę obudzić żeby zobaczyć Damiana :/

 120. Damian Grabowski z Rosji :D. Może podczas walki z Marcinem Tyburą hymny odegrają 😀

 121. siemasz tomasz. jestem zadkim gosciem na chacie ale z chetnie tam zagladam i nie robie nigdy problemow. jest szansa zeby sie zalogowac?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.