Wyniki i relacja po kliknięciu.

W Hali Miejskiej Crocus w Moskwie dwóch czempionów M-1 rozpoczęło rok od udanej obrony tytułów. W wadze ciężkiej niepokonany Guram Gugenishvili (11-0) nie bez problemów pokonał Maksima Grishina (7-5) przez duszenie w pierwszej rundzie. Sparingpartner Fedora Emelianenki posadził Gruzina na deskach ciosem prostym i zdobył nawet dosiad i kontrolę pleców ale nie potrafił zakończyć walki duszeniem. Gugenishvili w końcu odwrócił pozycję i walka zaczęła mieć podobny przebieg do spodziewanego, z Gruzinem obalającym Rosjanina. Grishin nie mógł wstać spod potężnego rywala i dał sobie przejść gardę aż do dosiadu, kiedy to oddał plecy. Gugenishvili w tej pozycji, w przeciwieństwie do rywala, dopiął mata leao i wymusił odklepanie przez Grishina.

Drugi z mistrzów, półśredni Shamil Zavurov (14-1) po gładkiej przeprawie skończył Toma Galicchio (15-6) przez TKO w drugiej rundzie. Po spędzeniu pierwszych pięciu minut w gardzie Amerykanina dość konserwatywnie atakując ground-and-pound na początku drugiej Zavurov trafił potężnym prawym sierpowym. Ten cios co prawda nie zakończył walki na miejscu ale dalszy atak Rosjanina był jedynie formalnością zanim sędzia nie odciągnął go od pokonanego rywala.

Polacy z Berserkerów walczyli ze zmiennym szczęściem. Rafał Moks (6-3) w swojej pierwszej walce w M-1 w wadze 77 kilo przegrał przez TKO z Rashidem Magomedovem (8-1). Polak od początku zaatakował swoimi firmowymi skrętówkami ale Magomedov zwinnie się z nich wywijał i w końcu znalazł się w pozycji gdzie mógł mocno uderzać Moksa w głowę. Choć były mistrz wagi średniej przetrwał sporo uderzeń nie potrafił przerwać ataku Dagestańczyka i odniósł swoją pierwszą porażkę od 2008 roku.

Tomasz Narkun (5-1) z kolei poddał trójkątem nogami Shamila Tinagadjieva (7-4). „Żyraf” miał bardzo dużo problemów w stójce gdzie oponent kilkukrotnie czysto go trafił. Po jednym z tych ciosów Narkun wylądował na plecach i Tinagadjiev skoczył mu do gardy węsząc szybkie zwycięstwo, Polak był jednak na tyle przytomny by złapać Rosjanina w trójkąt i wymusić na nim odklepanie.

W pozostałych wartych odnotowania walkach Mairbek Taisumov (14-3) po przegranej pierwszej rundzie pokonał weterana M-1 Yuriego Ivleva (15-7) przez TKO gdy ten poczuł się zbyt pewnie i nonszalancko opuścił gardę w drugiej rundzie.

Niemiec Daniel Weichel (26-7) wygrał 8 z ostatnich 9 walk kontrowersyjnie poddając Magomedrasula Khasbulaeva (9-5). Fiński sędzia Mika Sinkonen zatrzymał walkę gdy Dagestańczyk bronił się przed duszeniem trójkątnym Weichela ale ani nie klepał ani nie był nie przytomny.

Wreszcie w drugiej walce na gali debiutujący Magomed Ismailov (1-0) pokazał kaukaską szkołę zapaśniczą rzucając po całym ringu sambistą Maximem Bulakhtinem (0-1). Wśród obaleń Ismailova znalazły się suples i wysoki slam po zejściu do obu nóg zanim nie odklepał Bulakhtina duszeniem zza pleców w drugiej rundzie.

Walka wieczoru:

Pojedynek o pas mistrza M-1 w kategorii ciężkiej
Open.: Guram Gugenishvili pokonał Maxima Grishina przez poddanie (duszenie zza pleców), 1. runda, 3:38.

Główna karta:

Pojedynek o pas mistrza M-1 w kategorii półśredniej
77 kg.: Shamil Zavurov pokonał Toma Gallicchio przez TKO (uderzenia w parterze), 2. runda, 1:11.

77 kg.: Rashid Magomedov pokonał Rafała Moksa przez TKO (uderzenia w parterze), 1. runda, 2:05.
70 kg.: Mairbek Taisumov pokonał Yuriego Ivleva przez TKO (uderzenia w parterze), 2. runda, 1:38.
84 kg.: Magomed Sultanakhmedov pokonał Plinio Cruza przez TKO (uderzenia w parterze), 2. runda, 1:13.
70 kg.: Daniel Weichel pokonał Magomedrasula Khasbulaeva przez techniczne poddanie (trójkąt nogami), 1. runda, 3:26.
Open.: Arsen Abdulkerimov pokonał Goncalo Salgado przez poddanie (balacha z dosiadu), 1. runda, 2:42.
93 kg.: Igor Savelyev pokonał Byrona Byrda przez poddanie (trójkąt rękoma), 2. runda, 2:16.
93 kg.: Tomasz Narkun pokonał Shamila Tinagadjieva przez poddanie (duszenie trójkątne), 1. runda, 3:32.

Pozostałe:

93 kg.: Magomed Ismailov pokonał Maxima Bulakhtina przez poddanie (duszenie zza pleców), 2. runda, 0:48.
70 kg.: Nikolai Kaushansky pokonał Vusala Bayramova przez poddanie (duszenie zza pleców), 1. runda, 1:31.

158 KOMENTARZE

 1. Narkun jest w trzeciej walce w kolejności, od razu po undercardzie. M-1 na ogół pokazuje również undercard więc jego spodziewałbym się w okolicach 18:00.

  Moks walczy w dziewiątej walce w kolejności więc ciężko zgadywać, zwłaszcza jeśli M-1 będzie miało transmisję w jakiejś rosyjskiej telewizji jak poprzednio bo zamieszali wtedy kartą walk kompletnie.

 2. o lol ja ogladam mecz arsenal z sunderlandem a tu słysze jakieś ruskie gadanie myślałem że to na stadionie 😀

 3. Ale dał sobie wsadzić to przedramie pod podbródek. To było jak na zwolnionym tempie 🙂

 4. Brawo!

  Ale stójka kiepska jak poprzednio. Z warunkami Żyrafy aż się prosi o proste!

  EDIT:

  narkun polegnie… zobaczycie

  fighter… mówie poważnie Narkun przegra

  Panu już podziękujemy 😛

   

   

 5. no a niektórzy tak marudzili
  a wygrał Tomasz 🙂 Brawo 🙂
  a fakt stójkę mógłby mieć mocniejszą

 6. I w ten oto sposób Żyrafa zaczyna na nowo budować swoją pozycję w M1. Mam nadzieję, że jeszcze ze 2 zwycięstwa i dostanie rewanż z Vasilevskim. A do tego czasu musi pracować nad stójką i obaleniami. Dziękujemy za dzisiejszą walkę i powodzenia w kolejnych Tomek

 7. Massimo – Tak, zarówno Tinagadjiev, jak i Narkun przegrali z Vasilevskym i walka między Nimi miała być swego rodzaju eliminatorem do rewanżu.

 8. Wydawało mi się, czy Byrd klepał?

  EDIT:

  zarówno Tinagadjiev, jak i Narkun przegrali z Vasilevskym i walka między Nimi miała być swego rodzaju eliminatorem do rewanżu.

  Ja bym wolał by Narkun najpierw zmierzył się ze zwycięzcą walki, którą właśnie trwa.

 9. Naprawdę? Dzięki za info Tjo, okazuje się, że jestem trochę do tyłu z wiadomościami. Ale i tak nie wydaje mi się, aby ostatnia (wg numerków) walka z głównej karty miała wyłonić pretendenta. Może jeszcze jedna walka na ponowne wyrobienie nazwiska… I wtedy WAR Tomek

 10. Nie będzie rewanżu z Vasilevskim, bo ten podobnie jak Moks oddał pas i schodzi niżej.

 11. nie chce tu nikogo uraźić ale kogo niby obchodzi pozycja jak i sam pas M-1. Przeciez to nie jest wielka liczaca się federacja…

 12. Chyba dobrze dla Tomka. Vasilevski jest zbyt mocny w stójce na chwilę obecną

 13. „kogo niby obchodzi pozycja jak i sam pas M-1. Przeciez to nie jest wielka liczaca się federacja…”
  Otóż zaskoczę Cię, ale dla europejskich zawodników, którzy nie mogą wybić się wystarczająco, aby wyjechać i walczyć w USA, jest to dość znaczące trofeum

 14. Oczywiście wciąż jest niewiele znaczące dla „znakomitego zawodnika” mma, który kryje się pod nickiem MMAczo 😉

 15. Nie będzie rewanżu z Vasilevskim, bo ten podobnie jak Moks oddał pas i schodzi niżej.

  Czyli może być tak, że o zwakowany pas zawalczy Savelyev z Narkunem?

 16. No ale są tez w miare dobre gale w Polsce gdzie tez będą walczyć z przyzwoitymi albo nawet lepszymi zawodnikami niz na M-1. Mam tu na mysli np. KSW lub Japonia

 17. Może Żyraf też zejdzie i wtedy ewentualny rewanż ze Slavą mógłby być możliwy. Szczerze to bardziej widziałbym Narkuna właśnie w średniej, niż w półciężkiej.

 18. Wracając do -84 kg w M-1, gdyby Żyraf zszedł do tej kategorii, musiałby na pewno zawalczyć ze strikerem Magomedem Sultanakhmedovem 🙂 (na szczęście Dagestańczyk nie ma mocnego parteru)…Ale to wszystko to tylko gdybanie

 19. Tak, lepiej uderzać w organizację, która robi cztery imprezy w roku… Myślisz, że ilu Polaków się tam wypromuje?

  Stream z M-1 może oglądać cały świat, a z KSW nie.

 20. MMAczo
  Mówisz o KSW. Otóż KSW podpisuje z większością zawodników kontrakty na 1 – 2 gale, a potem się ich pozbywają, lub Ci odchodzą gdzie indziej. KSW samo narobiło bałaganu z pasami które mają mniejsze znaczenie niż czerwony pasek na szkolnym świadectwie dziecka.
  A co do tego co wiesz o mma pozostawiam bez oceny. Może jedynie przytoczę Twoją wizję sprzed 15 min o nieuknionej porażce żyrafy. Nie liczy się staż a dystans do samego siebie

 21. Przepraszam że tak poza waszym tematem, ale takie pytanko mam: jak wygląda ten kontrakt M-1 z Showtime o którym było wspomniane w SZSZSZ, oni mają retransmisję najciekawszych walk czy jak?

 22. Ja tam odklepania nie widziałem. Chyba tylko raz poruszył prawą dłonią. Ale Niemiec tam ma gdzieś czy Gruzin akceptuje tą porażkę, czy nie 🙂

 23. Bo Rosjanin/Gruzin mówił że nie klepał a sędzia myślał ze klepał i dlatego przerwał fight.

  Nie rozumiem problemu Rosjanina/Gruzina, gdyby sędzia nie przerwał to chłopak mógłby stracić przytomność, fakt: Rosjanin/Gruzin przymierzał się do klepania i to mogło zmylić arbitra.

 24. Magomedrasul Khasbulaev to chyba najmniej gruzińskie nazwisko jakie słyszałem 😉

 25. Ja też nic nie widziałem…Sędzia widział lepiej 🙂 a Weichel ma kolejne zwycięstwo na koncie.  

 26. Dobrze widziałem, że Weichel puścił technikę przed przerwaniem sędziego? Jeżeli tak to sędzia popełnił błąd przerywając walkę.

 27. Urodził się w Machaczkale, stolicy Dagestanu, a co do nazwiska to TJ zdecydowanie 🙂

 28. Khasbulaev to Dagestańczyk

  A czy on przypadkiem nie reprezentował Ukrainy na niedawnej gali w Rzeszowie? Tam podobny kolo poddał debiutanta od Grabowskiego.

 29. Przerwa, przerwa tylko dlaczego

  Bo pozostałe walki mają iść na żywo o ustalonej godzinie w TV.

 30. Defthomas zbanowaliscie MMAczo ? bo placze na czacie
  Bisping-Hardy-Daley-F.Griffin-Belfort-dos Santos-Wanderlei-Karl Pilkington

 31. herrflick: może Narkun wkurzył się za jego komenty odnośnie jego niechybnej przegranej i mu dopier… 😉

 32. niezle na razie same poddania ; D i wszystkie walki przed czasem skończone.

 33. To teraz przydałoby się jakieś czyste KO. Myślę, że w późniejszych walkach takowe będą 😉

 34. Dla wszystkich krytykujacych M-1 (nie chodzi o cyrki Vadima z Fedorem 🙂 ) to jest to moim zdaniem organizacja nr. 3 w Europie. Zaraz po KSW i Superior Challenge. Wiec ten pasek na niwie europejskiej cos znaczy.

 35. I w ten sposób Rafał został zepchnięty na margines transmisji main card’ u

 36. dlaczego dwie walki z glownej karty zostaly pominiete?
  beda w dalszej transmisji czy juz nie?

 37. Rafał powinien być teraz albo po Iwlewie. Dotychczas na streamach były wszystkie anonsowane walki, więc uzbrójcie się w cierpliwość.

 38. Co jak co, ale gala świetna, tyle walk i jak narazie 0 decyzji tylko tko/submission. Miód

 39. kurwa, lipa… ale ze nie odklepal? przeciez wszystko wygladalo wporzadku. ale rzeczywiscie ciosy poszly srogie.

 40. ogólnie gala bardzo fajna
  żadnej decyzji
  mam jednak wrażenie, że to też trochę dlatego, że niektórzy zawodnicy poważnie odstawali od swoich przeciwników

  całość jednak na duży plus
  a ring girls M1 – jak dla mnie – lepsze nawet od lasek z UFC
  Soszyński-Machida-Velasquez-Dan_Henderson-Mayhem-Aldo… i oczywiście Dana 🙂

 41. Cóż, może za bardzo się też skupił na tej kostce, jakby odpuścił to może by się wykulał i później poddał a tak 😀
  0 decyzji przez całą galę? Która to gala UFC czy SF miała takie wyniki? 😀

 42. No z tymi akcjami na nogi to trzeba zrobić walkę Moks-Abzaiłow. Moks jeszcze swoje pokaże, młody jest i trenuje w jednym z najlepszych polskich teamów mma, a na pewno najlepszym jeśli chodzi o bjj. Szkoda, że to tak wyglądało. Na ostatniej gali Narkun dostał taki łomot jaki rzadko się widuje, gdyby tutaj sędzia nie przerwał to byłoby to samo. Mam nadzieję, że następnym razem obydwaj wygrają swoje walki.

 43. widocznie 2 polaków nie może wygrywać na jednej gali m1
  jak Moks wygrywa to Narkun jest ośmieszany
  a jak Narkun wygrywa to Moks został ośmieszony.
  szkoda

 44. ty dziadzia glupi jestes..

  ta skretowka w 99 przypadkach na 100 bylaby klepnieta, do teraz sie zastanawiam jak koles nie klepnal tego, technika zapieta bardzo dobrze, jak juz sie ma taka sytuacje to sie ciagnie do urwania nogi.. koles musi miec strasznie wytrzymale wiezadla i stawy, chyba ze wszystko na adrenalinie i sie dowiemy, ze chlop o kulach bedzie chodzil pol roku -_-

 45. Ogólnie dźwignie na nogi są bardzo skuteczne, jednak bardzo ryzykowne także dla wyciągającego gdyż zawodnik musi się odsłonić. Chyba wszyscy pamiętają jak Hallman zlał Abzaiłowa.

 46. golda87

  dzwignie sa bardzo ryzykowne no i Moks postawil na jedna karte.A Hallman uderzyl w tyl glowy Abzailowa po czym ten juz odplynal..

 47. fighter
  Pewnie, że warto ryzykować, Moks był blisko skończenia walki, i nie może być mowy o jakiejś kompromitacji. Jednak przy dźżwigniach na nogi odsłaniasz się a przeciwnik ma obydwie ręce wolne. Oczywiście można stwierdzić, że przy ciągnięciu kimury przeciwnik ma obydwie nogi wolne ale tutaj zazgrożenie nokautem jest mniejsze hehe

 48. A propo walki Randelmana z Shogunem to po prostu zawodnicy wywodzący się z zapasów są bardziej elastyczni i gibcy. Może dlatego Randelman wytrzymał to

 49. dobra gala. szacunek między zawodnikam, szkoda że Rafał Moks przegrał…

 50. dzieki 🙂

  troche pocisnal z Moksem, szkoda ze skretowka nie wyszla

 51. skrętówka wiadomo dlaczego nie weszła! przecież tu ewidentnie widać że została założona prawodłowo! ALE na widowni siedział szaman łooduuu, który wysyłał pozytywną energię na te kostkę co spowodowało jej „zgumienie”. Oto powód dlaczego skrętówka która wygląda pięknie i aż boli jak sie na nia patrzy nie weszła.

 52. skretowka zapieta dobrze i wiele osob by ja odklepalo ale tu alurat przeciwnik Moksa pokazal silna wole i charakter. tym bardziej ze kolega Sultanachmedova ktoremu Kulturysta zalozyl ta dzwignie czyli co by sie nie stalo Magomedov nie klepal by! walka honorowa.. twardy przeciwnik dla Rafala!

 53. Świetnie, że udało się Narkunowi wygrać. Szkoda Moksa, ale miał swoją szansę na zwycięstwo i nie rozpatrywałbym tego jako zniszczenia – przez większość walki to on był bliżej skończenia, dopiero po pewnym czasie bardzo mocno się odsłonił i przyjął za dużo ciosów.

 54. Obejrzałem walkę Moksa i od razu skojarzyłem ją z walką Mameda z Sakurajem. Podobnie: wszyscy mówią ,,technika super zapięta” itp., a jednak nie odklepał.
  Może to polscy zawodnicy nie mają doświadczenia w walkach z hardymi zawodnikami, którzy niechętnie odklepują przez co później się gubią?

 55. Tak, to GSP jak nie mógł odklepać Hardiego przy zapiętych dwóch (?) różnych technikach teoretycznie perfekcyjnie też nie ma doświadczenia i się gubi? Po prostu nie klepał i tyle! 

 56. Przy pierwszej Hardy nieźle mu uciekł, a przy drugiej wyglądało jakby po prostu GSP nie miał już sił aby wyciągnąć tą kimurę.
  Gdyby GSP złamał rękę Hardiemu to pojedynek byłby przerwany tak jak w walce Sylvia vs Mir.

 57. Bezimienny nie tylko w Polsce trenuje się grappling i ucieczki z prób poddań.

 58. na zakończenie weekendu walka Rafała popsuła mi nastrój, ale całe szczęście drugą w kolejności oglądałem walkę Tomka więc jest ok :] O Rafała się nie boję. Małe doświadczenie, ale ogromny potencjał i wierzę , że jeszcze o nim usłyszymy 🙂 Tomek za to , wyłapuje kryzysy w stójce. Ale również w niego wierzę. Wszystko jest do poprawienia 🙂

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.