(Fot. Piotr Pędziszewski / MMARocks.pl) Jeden z najlepszych polskich sędziów MMA i pierwszy polski arbiter, który miał okazję pracować w oktagonie UFC – Łukasz Bosacki kolejny raz zagości na ringu rosyjskiego M-1 Global. Tym razem popularnego „Bosego” czeka ciekawy angaż w chińskim Chengdu! W piątej co do liczby ludności aglomeracji Państwa Środka już 25 lipca odbędzie się lokalne wydarzenie Way To M-1 China.

Na ten rok rosyjscy promotorzy mają m.in. w planie organizację mniejszych, wyjazdowych, eliminacyjnych imprez zatytułowanych Way To M-1. Lipcowa gala w Chengdu będzie pierwszą z tej serii.

W ubiegłym roku Rosjanie podpisali atrakcyjny 10-letni kontrakt z Chińczykami. Wedle umowy federacja Vadima Finkelsteina ma  organizować raz do roku dużą imprezę w Pekinie, a oprócz tego turnieje Mistrzostw Amatorskiego MMA pod szyldem rosyjskiej WMMAA. Właśnie zmagania amatorów poprzedzą lipcowy event w Chengdu, na którym zobaczymy finały tych mistrzostw i cztery pojedynki zawodowe. Wydarzenie uświetni pojedynek białoruskiego strikera, Alexey’a Kudina (MMA 20-8) z Amerykaninem Jeremy’m May’em (MMA 12-8). Poniżej znajdziecie skromną rozpiskę.

Łukasz Bosacki będzie sędziować pojedynki zawodowe, jak i amatorskie. To nie pierwszy raz kiedy Rosjanie zatrudniają młodego, ale niezwykle doświadczonego polskiego sędziego. Z pewnością będzie to kolejny cenny wpis w życiorysie zawodowym pracowitego gnieźnianina. Gratulujemy angażu i życzymy dużo, dużo pracy oraz wzorowej postawy w klatce, bo jak wiadomo praktyka tutaj czyni mistrza!

Walka wieczoru:

Open: Alexey Kudin (20-8) vs. Jeremy May (12-8)

Pozostałe:

66 kg: Eduardo Azevedo (4-3) vs. Chengjie Wu (6-5)
61 kg: Bohdan Holovatyi (3-1) vs. Honggang Yao (10-5-1)
57 kg: Suhrob Aidarbekov (0-1) vs. Shang Zhifa (6-5)

+ Finały Amatorskich Mistrzostw WMMAA

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

12 KOMENTARZE

 1. Pytanie dla tych co sie orientuja: Czy Lukasz Bosacki dalej jest managerem bo w przeszlosci wiele walk organizowal na wschodzie polskim zawodnikom ale ostatnio wszystkie newsy sa tylko na temat sedziowania z jego udzialem.

 2. Mietek

  Pytanie dla tych co sie orientuja: Czy Lukasz Bosacki dalej jest managerem bo w przeszlosci wiele walk organizowal na wschodzie polskim zawodnikom ale ostatnio wszystkie newsy sa tylko na temat sedziowania z jego udzialem.

  Łukasz jest teraz managerem tylko Marcina Tybury i swoich podopiecznych z Witkowa. Rok temu miał jeszcze Alberta Odzimkowskiego, ale on już również go nie prowadzi.

 3. szucik2

  UFC dało mu prestiż.

  Rok przed UFC Łukasz sędziował w M1, na galach w Czechach i innych rosyjskich również.

 4. Walka w 57kg na papierze naprawde ostro wygląda.bilanse prawie takie same hehe,kto to uklada?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.