Shlemenko.vs.Vasilevsky.Poster

Rosyjscy promotorzy z M-1 Global ogłosili dziś wyborny pojedynek, który od lat był wyczekiwany przez fanów MMA za Bugiem i nie tylko. Już 19 lutego podczas gali M-1 Challenge 64 w Moskwie staną naprzeciw siebie dwaj zawodnicy ze ścisłej czołówki rosyjskiej wagi średniej… obaj rodem z Syberii. Były mistrz M-1 w kategorii średniej Vyacheslav Vasilevsky (MMA 27-3) zmierzy się z byłym mistrzem Bellatora, swoim rodakiem Alexandrem Shlemenko (MMA 51-9). Pojedynek będzie jednocześnie półfinałem turnieju M-1 Grand Prix 2016, którego triumfator zmierzy się z aktualnym mistrzem, Dagestańczykiem Ramazanem Emeevem (MMA 13-3) o pas kategorii średniej. Na tę chwilę nie są znane jeszcze nazwiska zawodników z drugiej pary półfinałowej.

Sam angaż doświadczonego „Storma” o tyle nie zaskakuje, natomiast umowa z M-1 Global jest sporą niespodzianką, biorąc pod uwagę trwający od wielu lat nieoficjalny „konflikt” między menedżerem Shlemenki, Alexey’em Zhernakovem, a władzami czołowej rosyjskiej organizacji. Triumfator turnieju Bellatora w wadze średniej oraz były mistrz tej organizacji w lutym ubiegłego roku podczas imprezy Bellator 133 widowiskowo rozprawił się z Melvinem Manhoefem. Jednak już w marcu okazało się, że Rosjanin nie przeszedł kontroli antydopingowej i gigantycznie wręcz przekroczył dopuszczalny stosunek testosteronu do epitestosteronu. Shlemenko został ukarany finansowo i zwieszony przez kalifornijską Komisję Stanową. Menedżer zawodnika po długich negocjacjach doszedł do porozumienia z promotorami Bellatora, którzy wyrazili zgodę na udział rosyjskiego średniego w turnieju organizowanym przez M-1. Zawodnika pochodzącego z Omska bardzo cieszy taka sytuacja, a w szczególności szybki powrót do klatki:

Miałem okazję wystąpić na ringu M-1, walczyłem tam dwukrotnie, o czym mało kto pamięta. To było bardzo dawno, jeszcze w czasach kiedy walki odbywały się w petersburskim kasynie Conti. Dlatego też znam doskonale tę organizację i mogę mówić o niej tylko dobrze. Ponieważ jak najszybciej chciałem wrócić na ring, M-1 zaproponowało mi pojedynek już w lutym, a nie w marcu, kwietniu czy maju. Taka oferta mnie bardzo satysfakcjonowała. Najważniejszy jest wysoki poziom, jaki reprezentują potencjalni rywale w M-1. Grand Prix w którym wezmę udział będzie bardzo mocno obsadzone i porównywalne do turniejów organizowanych przez najlepsze organizacje świata.

Turniejowy przeciwnik Shlemenki, wysoko notowany Vyacheslav Vasilevsky po epizodzie w Bellatorze powrócił niczym syn marnotrawny pod skrzydła Vadima Finkelsteina. W 2014 roku w świetnym stylu, po czysto bokserskiej rywalizacji, odebrał trofeum mistrzowskie Ramazanowi Emeevowi. Popularny „Slava” jednak długo nie cieszył się z panowania na tronie wagi średniej M-1, bo w ubiegłym roku Dagestańczyk ponownie sięgnął po pas, poddając Vasilevsky’ego już w pierwszej rundzie. Utalentowany sambista powrócił na zwycięskie tory w październiku. Reprezentant klubu Fightspirit odklepał Chorwata Kristijana Peraka (MMA 8-2-1).

Podczas lutowej gali M-1 Challenge 64 w Moskwie zobaczymy również dwie walki o charakterze tytularnym. O schedę po naszym Marcinie Tyburze zmierzą się Estończyk Denis Smoldarev (MMA 11-1) i doskonale kojarzony z Bellatora, Rosjanin Alexander Volkov (MMA 24-6). W drugim pojedynku mistrzowskim, w wadze lekkiej, Białorusin Artem Damkovsky (MMA 20-9) skrzyżuje rękawice z perspektywicznym Francuzem Mansourem Barnaouim (MMA 12-3).

"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

22 KOMENTARZE

 1. Czyli mimo wpadki dopingowej może bez żadnych konsekwencji walczyć w Rosji? Coś w tej sprawie sie zmieniło?

  W Rosji może sobie zawalczyć bo kto mu zabroni, ale w USA jest już spalony.

 2. Rosyjski odpowiednik walki Khalidov vs Materla. Bardzo ciekawe zestawienie ciekawe tylko czy bedzie szansa avy ktorys z nich zawalczyl na Polskiej galI

 3. Zestawienie dojebane konkretnie jak na Europe! Te 2 walki o pas też się konkretnie zapowiadają! Jest moc!

 4. Przestańcie wszyscy zestawiać ich i innych zawodników z Mamedem! Dawno już się zaprzyjaźnił z całym topem poza UFC 🙂 

  ciekawe tylko czy bedzie szansa avy ktorys z nich zawalczyl na Polskiej galI

  no swojego czasu Shlemenko był do turnieju KSW zgłoszony, tylko kontuzja go wyeliminowała.

  Jak to? Tak łatwo? Zero wspominania o przyjaźni?

  W Rosji nikogo nie obchodzi ta ich śmieszna przyjaźń z Mamedem

 5. A po co Rosjanie w Bellatorze? Tylko problemy z nimi, nie przyciągają inwestorów ani widzów z Rosji, a zabierają miejsce takim Dada 5000 którzy nie mają 1% takich umiejętności, a zrobią 10 razy lepszy wynik sprzedaży. A co do KSW, to swoje zdanie na temat kontraktowania przez nich zawodników z nazwiskami z zagranicy już przedstawiałem wiele razy. Zresztą dopytywałem kiedyś Martina o Vasilevskiego to stwierdził że to znikome wyzwanie dla Mameda i Cipka.

 6. War wiesiek rozjeb napromieniowanego polonem i radem szlemenke ;]

  No tak, bo Wiaczeslaw na pewno jest czysty jak lza 😀

 7. Bellator pozwybwa sie wszystkich ruskow 😀

  No większość z nich to jeszcze Rebney zatrudnił, mieli deala z rosyjską TV i chyba o to chodziło

 8. Czyli mimo wpadki dopingowej może bez żadnych konsekwencji walczyć w Rosji? Coś w tej sprawie sie zmieniło?

  Jeśli zawalczy w Rosjii to już nigdy nie zawalczy w USA, chyba że wygra sprawę przed sądem którą założył komisji to wtedy może…może. Raczej schyłek kariery już więc nie liczyłbym

 9. Ale co mu zostaje? Komisja sama go do tego zmusza, bo czekając aż minie zawieszenie zostałby emerytem…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.