UFC163

Wyniki:

Solidnie zaczął Jose Aldo pojedynek z  Chanem Sung Jungiem o pas mistrzowski dywizji piórkowej. Trzy pierwsze rundy poszły na konto obecnie panującego mistrza, który, o dziwo, nie używał swoich firmowych kopnięć i ku zaskoczeniu wszystkich obalał Koreańczyka. Lepiej punktujący w stójce i obalający przeciwnika Aldo, wyraźnie wygrywał pierwsze odsłony pojedynku, jednak zwalniał obroty, a „Korean Zombie” je zwiększał, rozkręcając się z minuty na minutę, coraz śmielej atakując Brazylijczyka. W drugiej minucie czwartej rundy, podczas jednego z uderzeń, Jung nagle złapał się za bark, który niefortunnie wyskoczył ze stawu, uniemożliwiając temu zawodnikowi dalszą walkę. Natychmiast wykorzystał to Aldo i zasypał trzymającego się za tę część ciała Chana Sung Junga. Sędzia Dan Miragliotta na widok niebroniącego się pretendenta, zakończył walkę. Jest to szesnaste zwycięstwo z rzędu obecnie panującemu mistrzowi.

Bez historii – tak można określić drugą walkę wieczoru gali UFC 163. Lyoto Machida, nastawiając się na kontry atakującego Phila Davisa, nie uzyskał przychylności sędziów, przegrywając pojedynek przez dyskusyjną decyzję 29-28. Phil był jednym z nielicznych zawodników, którzy zdołali przebić legendarną obronę obaleń Lyoto, usadzając Brazylijczyka na plecach. Był również bardziej aktywny, atakował i wywierał presję w oktagonie. Jednak wykorzystywał to Machida, często kontrując napierającego przeciwnika. Brak większej akcji, kontrola w oktagonie, oraz te kilka obaleń – to zapewne były czynniki decyduję o wygranej „Mr. Wonderfula”.

Cezar Ferreira zaprezentował wyśmienitą formę, odprawiając Thiago Santosa w zaledwie czterdzieści siedem sekund. Po idealnie wyprowadzonym lewym sierpie – który mocno zachwiał Santosem – Ferreira poszedł po gilotynę, którą ciasno zapiął, nie dając tym samym żadnych szans zamroczonemu jeszcze przeciwnikowi.

Thales Leites kompletnie zdominował Toma Watsona, który nie potrafił znaleźć lekarstwa na świetny parter Brazylijczyka. Przez większość pojedynku Anglik leżał na plecach, broniąc okazyjnych prób poddań. Jednak już w połowie tego boju Leitas opadł z sił, przez co dawał się trafiać chaotycznym ciosom rywala. Pomimo okazyjnych sukcesów w wymianach stójkowych, Tom przegrał sromotnie tę walkę na kartach sędziowskich.

Jose Maria Tome sprawił ogromne problemy Johnowi Linekerowi. W pierwszej rundzie to właśnie Jose był bardzo blisko skończenia walki, zadając mocne ciosy, niemalże nokdaunując Johna. Druga runda przebiegła już pod dyktando faworyta zestawienia, który wrócił do swych firmowych mocnych ciosów. To właśnie jeden z nich posłał Jose Marię Tomego na deski, z których się już nie podniósł pod nawałem dodatkowych uderzeń.

14 sekund – tyle potrzebował Anthony Perosh na znokautowanie Vinny’ego Magalhaesa. Brazylijczyk źle wszedł w pojedynek, momentalnie nadziewając się na prawy prosty – nota bene był to pierwszy cios wyprowadzony w walce – który go zamroczył. Anthony poszedł za ciosem i w parterze dodał kilka ciosów zmuszając sędziego do interwencji.

Amanda Nunes bardzo szybko rozprawiła się z Sheilą Gaff dominując ją siłowo w kilka minut. To właśnie różnica warunków fizycznych była tu decydująca. Brazylijka nie dała żadnych szans słabszej rywalce. Nunes obaliła Gaff, a później skończyła ją łokciami w parterze. Sędzia Herb Dean przerwał pojedynek po tym jak Niemka nie odpowiadała na zadawane z góry łokcie.

Przepięknym duszeniem trójkątnym Sergio Moraes poddał Neila Magny’ego w drugiej walce karty wstępnej gali. Nie trzeba było długo czekać na obalenie ze strony finalisty brazylijskiej edycji TUFa. Gdy obaj zawodnicy znaleźli się w parterze, Sergio momentalnie zapiął duszenie trójkątne, które w konsekwencji zmusiło Neila do odklepania.

Ian McCall nie bez problemów wygrał z Iliardem Santosem. Po świetnej pierwszej rundzie, Amerykanin dał się wciągnąć w grę swego przeciwnika, który dążył do tego, by walka zamieniła się w typowe karczemne mordobicie. Brazylijczykowi kilkukrotnie udawało się trafić Iana, jednak były uczestnik turnieju wagi muszej UFC zdołał utrzymać swoją przewagę w szybkości, nie dając tym samym poważnych powodów do tego, żeby sędziowie podyktowali inny wynik jak tylko wygraną Uncle Creepy’ego.

Niesamowitą dominacją grapplerską popisał się Rani Yahya, który zaczął od… staroszkolnego wciągnięcia przeciwnika w gardę. Coś, czego bardzo dawno nie widziano w UFC, Rani wykorzystał po mistrzowsku – przechodząc z pleców do pozycji dominujących. Josh Clopton nie miał żadnej odpowiedzi na genialne umiejętności parterowe mistrza ADCC z 2007 roku. Dopiero w ostatniej odsłonie pojedynku Josh odzyskał rezon, wygrywając końcową rundę, co i tak nie uchroniło go od przegranej 28-29.

Słabą walkę dali Ednaldo Oliveira z Francimarem Barroso. Obaj zawodnicy zaprezentowali się rozczarowująco, pokazując poziom odbiegający znacznie od standardów UFC. Pomimo początkowych kłopotów, Barroso zaczął stopniowo zyskiwać przewagę, obalając kompletnie nie radzącego sobie w płaszczyźnie zapasów Oliveirę. To właśnie ten element dał zwycięstwo starszemu z Brazylijczyków.

Widowiskowy nokaut dał nam Viscardi Andrade w pierwszej walce otwierającej galę. Debiutant potrzebował jedynie półtorej minuty, by rozprawić się z Amerykaninem, którego zaskoczył świetną kombinacją lewy, prawy prosty. Gdy Bristol Marunda próbował wstać po pierwszych ciosach zadanych przez Brazylijczyka, ten poprawił lewym sierpem i całkowicie wyłączył świadomość Bristola, który nie potrafiąc odróżnić przeciwnika od sędziego, zaczął łapać za nogi tego drugiego.

Walka wieczoru:

Pojedynek o pas mistrza UFC w wadze piórkowej
145 lbs: Jose Aldo pok. Chana Sung Junga przez TKO (kontuzja barku), runda 4., 2:00

Główna karta:

205 lbs: Phil Davis pok. Lyoto Machidę przez jednogłośną decyzję (3x 29-28)
185 lbs: Cezar Ferreira pok. Thiago Santosa przez poddanie (gilotyna), runda 1., 0:47
185 lbs: Thales Leites pok. Toma Watsona przez jednogłośną decyzję (3x 30-27)
125 lbs: John Lineker pok. Jose Marię Tomego przez TKO (uderzenia w parterze), runda 2., 1:03

Walki w FX:

205 lbs: Anthony Perosh pok. Vinny’ego Magalhaesa przez KO (prawy prosty + uderzenia w parterze), runda 1., 0:14
135 lbs: Amanda Nunes pok. Sheilę Gaff przez TKO (łokcie w parterze), runda 1., 2:08
170 lbs: Sergio Moraes pok. Neila Magny’ego przez poddanie (duszenie trójkątne), runda 1., 3:13
125 lbs: Ian McCall pok. Iliarda Santosa przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 29-28)

Walki na Facebooku:

145 lbs: Rani Yahya pok. Josha Cloptona przez jednogłośną decyzję (3 x 29-28)
205 lbs: Francimar Barroso pok. Ednaldo Oliveirę przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 29-28)
170 lbs: Viscardi Andrade pok. Bristola Marunda przez TKO (uderzenia), runda 1., 1:36

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

708 KOMENTARZE

 1. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 2. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 3. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 4. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 5. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 6. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 7. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 8. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 9. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 10. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 11. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 12. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 13. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 14. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 15. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 16. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 17. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 18. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 19. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 20. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 21. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 22. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 23. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 24. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 25. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 26. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 27. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 28. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 29. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 30. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 31. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 32. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 33. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 34. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 35. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 36. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 37. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 38. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 39. Efektowny poczatek. Jednak gale w Brazylii to jakby zupelnie inna bajka. Mam nadzieje, ze Piotrek Hallmann oglada i powoli oswaja sie z tym co go czeka. 

 40. Od razu widać, ze gala w Brazyli. Kibice już szaleją a nie jak w ufc, walki z fb a ana hali 10 osób w tym Buffer i zawodnicy.

 41. nie czaje tego, kazdy fighter mniej lub wiecej cos potrafi po angielsku wydukac, a te brazole to ni w zab

 42. Yamasaki dobra obrona obaleń.

  Trochę szybko, ale pływał, choć pewnie zaraz by dopłynął i się pozbierał, no ale w MMA nie ma na to czasu, sędzia wkracza jeśli czuje, że powinien 🙂

  jimbean, takim jak Viscardi się nie dziw, ale fakt, największe gwiazdy, zarabiające krocie mogłyby już poświęcić pare groszy na angielski 😉

 43. zaktualizowalem fikcyjne konto na facebooku specjalnie zeby ogladac poczatki gal i jestem mile zaskoczony jakoscia hd musze przyznac bo zapewne z dalsza czescia gali nie bedzie tak „kolorowo” 😀

 44. Kiedys cale prelimsy mozna bylo na fb ogladac. "Kiedys"… 2 gale temu

  @down

  Andrade wygral przez ko, 1 runda.

 45. jak sie zakonczyla pierwsza walka bo sie troche spoznilem a nigdzie nie moge znalezc wyniku ;p

   

  @up dzieki ;D

 46. to chyba zalezy od tego na jakim kanale transmituja gale i jeszcze cale prelimsy na fb beda w przyszlosci do obejrzenia

 47. Blokada jest raczej z powodu tego, ze orange puszcza prelimsy. Robia to od roku, ale dopiero teraz ktos sie zreflektowal.

 48. Oliveira jest smutny.

  Trzecioligowy poziom walki.

   

  A Stann, niezle sobie narazie radzi, to fakt.

 49. podajcie mi linka do walk na fracebooku.

  p.s. U mnie burza…

  A tak wogóle to dobry wieczór wszystkim.

  Oglądamy Adamka od 5:00?

 50. Zawodnik wygrał z fighterem niestety 🙂 Dawać coś lepszego, bo to przymuliło…

 51. visu wydaje mi sie ze zalezy czy puszcza gale w fox , fx ,espn czy jakiejs innej amerykanskiej telewizji a orange sport ma kontrakt na cale gale i nie ma zadnego wplywu na to ze na fb leca tylko trzy walki

 52. Stann ma idealną prezencję i w ogóle wszystko, co potrzebne, żeby zostać prezydentem USA.

 53. Oliveire powinni wyrzucić na zbity pysk. Jeśli on ćwiczy z JDS to obawiam się , o tego drugiego…

 54. musisz polubic ufc wejsc w ich profil i odpalic prelimsy na facebooku i finito

 55. nie mam konta na fb, więc sobie nie obejrzę. A za chwilę trnsmisja na Orange Sport. Oglądałem zajawkę walk i fajnie nakręcają klimat na każdą galę. W Brazylii jest zawsze taki doping jak na meczach piłkarkich (których zresztą niecierpię). Pozdro z 3city.

 56. Fajnie się rozpoczęło, ale później jednostronne widowisko. No nic, zaraz walka wieczoru…chyba, że Main Event to później przebije 😉 Spadam na Orange, życzę dobrej gali, bez zamułów zbyt wielu.

 57. Uncle creepy pozytywny kolo i robi nieze show. Powinien wrócic na karté glówná

 58. piękne poddanie btw

  170 lbs: Sergio Moraes (7-2)

  w relacji ufc bylo 7-3

 59. czy ci amerykanie sa poebani ?! Co oni tak wydzieraja sie do tej kamery…. Jak jakies bydlo wypuszczone z buszu…

 60. fajne poddanie, i teraz przerwa na kanapki (walka bardzo cienkich kobiet = 3rundy i sub)

 61. Amanda ma rozstaw oczu jak u leniwca, ale przy Panzerce faktycznie jest piekna.

 62. Dobre, nawet przerwa na fajké nie uszczupla jej urody przy czolgistce crazy

 63. Witam wszystkich,

  pewnie to nie jest najlepsze miejsce, ale chciałbym Was prosić o podanie miejsca na MMARocks, gdzie mógłbym zadawać głupie pytania typu: na czym ta technika polega albo dlaczego on odklepał.

  Jestem świeżym fanem MMA, zaczynałem od KSW, w tym roku zacząłem zarywać nocki dla UFC.

  Z góry dzięki za pomoc.

 64. Ogólnie pod pytania związane z MMA jest ten dział http://cohones.mmarocks.pl/forum/pytania-mma – możesz śmiało tam zakładać nawet nowe tematy lub najlepiej jak znajdziesz jakiś temat który traktuje właśnie o takich początkujących sprawach. Życzymy udanych, nieprzespanych nocek z UFC :-).

 65. MMA Nowicjusz pytaj… Dobrze trafiłeś… Znawcy (nie ja) napewno odpowiedzą.

 66. znowu będzie 20 minutowa przerwa… Mogli by się spiąc z wal$kami to nie kolidowałoby z walką Adamka.

 67. jak to oni go nazywali w walce z Davisem ? wirtuoz parteru ? to prosze bardzo 15 sekund i KO od 41 latka 🙂
  Magalhaesa czeka facebook albo KSW

 68. brak mi slow, caly tasiemiec poszedl sie jebac a zostal tylko aldo Facepalm dac mu kogos jeszcze lepszego od perosha na "odbudowanie" i wypad z ufc

 69. Jak to sie stalo?To byla jedyna walka,wktorej bylem "pewien",kto wygra,jak rowniez jedyne zestawienie w tej gali,gdzie kibicowalem Braztlijczykowi

 70. @szucik2

  Dobra, to pierwsze pytanie: czy są tu osoby nie trenujące żadnych sztuk walki tak jak ja ?
  I drugie pytanie, skierowane to tych osób (jeśli takie są): w jaki sposób uczycie się oglądania i rozumienia MMA, jeśli na własnej skórze nigdy nie czuliście technik ani ciosów ?

  Żeby nie było że tylko pytam, a nic nie daję od siebie 🙂 Jestem fanatykiem piłki nożnej,lubię dyscypliny takie jak: koszykówka, tenis, piłka ręczna. Zawsze nie cierpiałem np. boksu i innych sztuk walki, a w MMA wkręciłem się z miejsca. Dlaczego ? Ze względu na wielowymiarowość i nieprzewidywalność.

  Będę wdzięczny za wszelkie linki dla nowicjuszy. Może być na priv.

 71. jak masz orange sport to tam można wiele wywnioskować z komentarzy Jurasa i Janisza

 72. ja trenuje dźwignię łokciową tj. pokal z piwem ze stołu do ust na zgiętym łokciu.

 73. Ciekawe ile kuponów poszo sié ludziom jebac. Czesc moich  juz poszlo na Olivierze. Jeszcze mam jakies, ale sié kurczá..O_O

 74. Ciekawe ile kuponów poszo sié ludziom jebac. Czesc moich  juz poszlo na Olivierze. Jeszcze mam jakies, ale sié kurczá..O_O

   

   

  To jak obstawiasz walki do końca gali?

 75. Staram się wyłapać z komentarzy tyle ile się da, ale mam czasami wrażenie, że nie trenując żadnych sztuk walki, pewnego poziomu świadomości się nie przeskoczy

 76. No panowie[a moze i panie?]zaczyna sie ppv,jakis link jesli mozna prosic dla Rocksow poza krajem?

 77. ta gala trwa do 7:00? od kiedy? Lecą sobie w kulki z tymi przerwami. Mogliby w ramach promocji powtarzać starsze walki.

 78. zostaly mi juz same najbezpieczniejsze i najbardziej oczywiste, czyli np na jednym kuponie Aldo, Machida, Uncle Creepy.

 79. Czasami udaje sié cos przyciác. Na zeszlej gali wpadlo mi 70 £, najwiécej ile mialem to 1151 £ ( na Shogunie vs Hendo Laughing)

 80. mma nowicjusz juz sie rozpisywalem gdyz jesrtem zaje.. ale usunalem bo robila sie z tego praca magisterska

 81. Piętagolas, co Ty masz za klawę islandzką, że takie krzaczki walisz? 😀

 82. nowicjusz, mozna duzo z youtube zlapac, filmikow pokazowych jest wiele na techniki, ciosy mozna rozpoznac po paru walkach, wszystko przyjdzie z czasem.

 83. angielská, ( laptop zony – ma jak chce) na swoim desktopie mam polskie znakicrazy

 84. ciekawe co by na tej gali zdziałał jakiś zawodnikz KSW np. mój ulubiony zawodnik Matt Horwitch.

 85. Tome ciekawy zawodnik, widać że jeszcze musi się oswoić z okragonem UFC, ale może to być wzmocnienie tej kategorii.

 86. Nie podoba mi się, że Panowie Janisz i "Juras" wrzucają tyle oceny do komentarza. To bardzo przeszkadza w oglądaniu walki.

  W sumie na tej gali nie ma tego aż tyle, ale już od dawno mi to nie pasuje.

 87. Szkoda, że wypiścił szansę skończenia w 1r, a teraz sam dostał. ; <

 88. Dzięki, staram się katować na YT na tyle na ile mam czas. Będę mega wdzięczny za wszystkie poradniki dla początkujących (jako fana, nie jako trenującego).

 89. nie ma per se poradnikow, sciagnij sobie ufc od 50 gdzies, dobry poczatek – fajnie jest zaczac od takiego oldschoolu, wszystko znajdziesz na piratebay'u jesli nie pokasowali. ilosc walk i skonczen jest dosyc duza i czlowiek zapamietuje wiele, przynajmniej ja tak mialem. do tego the ultimate fighter – reality show robione przez UFC, tam mozna wiele ogarnac.

 90. prawdopodobnie 3/4 ludzi po tej walce wrzuci polsat by oglądać zwycięstwo Adamka

 91. Kupon siedzi! Laughing   No i co panowie redaktorzy, prawie nikt z Was nie wierzyl w Leitesa….

 92. wátpié, zeby duzo ludzi z grona forumowiczów wolalo Adamka kosztem Aldo i Machidy crazy

 93. Ta gala jest naprawdę niezła w oglądaniu, mimo że nie każda walka kończy się w sposób fenomenalny bądź w ogóle nie kończy się przed czasem. crazy Dobrze było zobaczyć po takiej długiej przerwie Leitesa. Jego boks momentami mnie nawet zadziwił na plus.

 94. ja ogladam w tv , ale widzialem link z polskim comment stroné lub dwie nazad Smile

 95. jak można oglądać Adamka zamiast UFC?

  @mma nowicjusz
  ja MMA interesuje się od roku pierwszą galą UFC, którą oglądałem była 148 Spider vs. Sonnen 2. Gdy zaczynałem oglądać to słabo rozumiałem o co chodzi ale jakoś się w to w kręciłem i od tamtego czasu oglądam każdą galę UFC i teraz już nie ma problemy z czytaniem walki.

 96. tej nie obstawiaem czekam na Machidé i Aldo

  jesli wejda to 35 £ do przodu. Ta gala byla pelna niesopdzianek….

 97. To tera 2 walki na które czekałem ,poprzednie mnie pozytywnie zaskoczyły widowiskowością

 98. nie szydzimy, mówilem powaznie, ze mozna na czas przerwy przeláczyc na boks. Wole ogládac UFC ale jutro napewno obejrze Tomka z milá chéciá

 99. W Brazylii nie uczą angielskiego? Przecież to jakaś kpina by nie nauczyć się paru słów.

 100. Kurna nie chciało mi się do stsu pojechać i na Davisa postawić shiet

 101. Udało się na drugą rundę zdążyć – a tu drobna niespodzianka. Davis wygląda całkiem nieźle – i mimo komentarza Machida jak dla mnie nie mniej zmęczony od Davisa.

  Nie wiem jak wyglądała pierwsza runda – ale Davis może to wygrać.

 102. Generalnie nie zgadzam się z decyzją, ale bardzo cieszy mnie zwycięstwo Davisa.

 103. say whaaaaaaaaaaaaaaat?!?!?!? 😀

  Mr. Wonderfull!!! nie ma ts'a 'foreverwsteczny' Moczida!!!

  fanboy JBJ’a, Bensona i Manchester’u United.

 104. No i fajnie. Davis był aktywniejszy, próbował różnych rzeczy aby wygrać pojedynek i udało mu się. Wg mnie zasłużone zwycięstwo

 105. Nie dziwny ,obalenia przeważyły ogółem niewiele się działo ,ale lepsza walka niż Machida-Henderson

 106. sedziowie chyba ogladali inna walke… oni sa ladnie potrzepani ze tak zawodnikow krzywdza

 107. ale nie przejmuje sie czekalem na wisienke na torcie w postaci juniora scareface i zombie ale wracajac do kosmicznego dla mnie werdyktu oddala sie dragonowi bones

 108. Widze co nie którzy mają ładne klapki na oczach bo jak tu można było widzieć zwycięstwo Machidy???

 109. Machida walczy cały czas na wstecznym, już z Hendo miał niejednogłośną decyzje, a tu przegrał dla mnie na pewno dwie pierwsze z trzecią można dyskutować. Bardzo się cieszę że nosek utarty

 110. Sędziowie nie przestaną mnie zadziwiać, wygrać walkę 2 obaleniami lol.

 111. Ta walka z Hendo ,to mu nie wybaczę . Spierdzielał przez 15 minut ,a Hendo chciał otwartej walki .Dla mnie to Hendo mógł dostać splita za samo wywieranie presji

 112. hehe jaka spina sledzik przelezane koncowki rund i lekka przewaga w ostatnim starciu nie powinny dawac jednoglosnego zwyciestwa chyba ale bylem neutralny w tej walce wiec tak jak w komencie wyzej ciesze sie ze nosek utarty :p

 113. Wpis dany na facebooku „Wow!!! I had Machida winning all 3 rds but that’s what happens when u leave it up to the judges!”
  Chyba go porąbało

 114. Wcale ta stójka w wykonaniu Lyoto nie była tak wyraźnie lepsza. Jedyne co pokazał w tej walce to obrona przed obaleniami – nie rozumiem Waszego zdziwienia. Dla mnie ewidentnie przegrał.

 115. A jak Machida uciekał przed Hendo i gówno zrobił ,to zwycięstwo było?

 116. Spiny żadnej nie był ospokojnie 😉   Po prostu nie wiem gdzie można było zobaczyć jakąś znaczącą przewagę w stójcę u Machidy bo Phil był aktywniejszy

 117. lubie zombie bo sie nie pier…. ale junior to jeden z moich ulubiencow ciesze sie z tego zestawienia

 118. @michi972

  Wpis dany na facebooku „Wow!!! I had Machida winning all 3 rds but that’s what happens when u leave it up to the judges!”

  Chyba go porąbało

  Czyżby wypowiedź Dany?

 119. Ta a na facebooku pierdzielą w komentach pod postem Dany ,że Machida wygrał .Popierdzieliło ich

 120. Nie no panowie bądźmy poważni, Machida tę walkę wygrał. Pierwsza runda była wyrównana, ale Lyoto w stójce jednak trafiał więcej. To obalenie i GnP składające się z dwóch ciosów na korpus to jednak za mało żeby wyrównać to co Brazylijczyk zyskał w stójce. Drugą rundę zgadzam się, że wygrał Davis, bo w stójce było równo, a Phil miał to obalenie pod koniec. Trzecia dość wyraźnie dla Lyoto. 29-28 Machida. Cieszy mnie porażka Brazylijczyka, ale moim zdaniem na nią nie zasłużył.

 121. Ile Machida trafił czystych ciosów ,znaczących .Może z 10??2 obalenia to więcej niż kilka ciosów .

 122. Nie zmienia to faktu, że śmieszy mnie zachwyt Janisza i jurasa Dragonem przed jego wejściem do oktagonu – nie czarujmy się JBJ wytarłby nim mate z zamkniętymi oczami.

 123. Dobrze sie stalo, nudziarz i tak by nie mial szans z Bonsem. Moze redakcja wyrzuci go w koncu z rankingu p4p.

 124. bardzo się bałem o decyzje w walce davisa i ku mojemu zadowoleniu usłyszeliśmy sprawiedliwy werdykt. maczida nie zrobił nic oprócz jednostajnych kontrataków na WCZEŚNIEJSZY atak davisa, davis sprowadzał i stosował próby sprowadzeń czyli były to akcje ofensywne które się bierze poduwage, no chyba nie jest tak że punktujemy akcje defensywne czyli ucieczki z poddań i obronione obalenia. Davis szedł do przodu atakował próbował walczyć i dlatego wygrał

 125. jak nie trafi go cepem to tego nie widzę, bo na sprowadzenie się nie zanosi. Aldo w stójce jest bestią

 126. No to Zombie albo skończenie albo dominacja w 2 ostatnich rundach, żeby wygrać.

  Ech – Bez fajerwerków.

 127. Sorry — nie śledziłem forum – coś polecacie z walki przed Lyoto – Phil?

  W każdym razie 14 sekund Perosha robi wrażenie…

 128. Zombiak wróci! Wielka szkoda, Chan sie rozkręcał a Aldo chyba lekko opadł z sił. Róznie mogło być choć trzy pierwsze rundy wygrał mistrz. Osobiście punktowałem walkę dla machidy 29-28. Nie wiem co znów też widzieliście u Davisa bo robił też niewiele ale jak widac 2 (!) obalenia to bardzo wiele.

 129. Styl Machidy ma to do siebie, że jeśli nie skończy to naraża się na przegraną decyzją. Walka z kontry nie jest mile widziana przez sędziów, a jakby nie bylo, to Davis naciskał. Swoją drogą, mimo wielu opinii na cohones, mi kontrowanie się podoba.

 130. Machida wygrał to jednym punktem, ale w sumie dobrze, że sędziowie nie dali zwycięstwa. Ciągłe walczenie na styk decyzji, mała aktywność itd. zemściły się na nim – na przyszłość będzie bardziej agresywny. Gdyby w stójce lepiej ogrywał Davisa to wygrałby to.

 131. Davis wygrał to bez dyskusji. Machida te machanie niech pozostawi na muchy lub komary. Phil był według mnie głównym agresorem ,a sprowadzenie w rundach zrobiło swoje. Jeśli nie było mega wyraźnej przewagi w stójce ,to jeśli doszło do sprowadzenia runda wygrana.

  Wiadomo że Dana widział zwycięstwo Machidy , widział po prostu rewanż z Jon Jones’em. Albo raczej zarobione pesos na tym rewanżu. Ruszyła by ta machina promocyjna która trąbiła by o legendarnej wygranej rundzie Machidy z Bones’em.

 132. Davis moim zdaniem wygrał to starcie, co prawda jeszcze przed ogłoszeniem zwycięscy zdziwiła mnie jednogłośna decyzja. Dla Jona to jest również dobra wiadomość, kolejny nowy pretendent jest coraz bliżej titleshota
  „Junior dos Santos świetny zawodnik wagi półciężkiej” (UFC 116) – Łukasz Jurkowski
  „Bisping vs. Yoshihiro Akiyama to jest taki eliminator, do tego kto będzie miał prawo bić się w tej kat. półśredniej z GSP (UFC 120) – Łukasz Jurkowski

 133. Szkoda Zombiego. Kibicowałem mu i liczyłem na tradycyjne fajerwerki w jego wykonaniu. W 4 rundzie zaczynał się dopiero rozkręcać i pech chciał, że walka musiała się skończyć w tak słaby sposób. Pierwsza walka Junga od dawien dawna, o której można powiedzieć, że była nudna.

 134. Dla mnie zwycięstwo Davisa to jakaś kpina. Notoryczna młócenie rękami i nogami powietrza. W pierwszej rundzie jedyne co zrobił, to ładnie obalił, przegrywając wszystkie wymiany i dostając kd. Druga była niemrawa z obu stron, ale Davis zaliczył obalenie — ok, jego runda. Natomiast trzecia to już była zwyczajna nieporadność ze strony Amerykanina. Czysta wygrana Machidy.
  Uważam, że aby ocenić walkę 29-28, bądź o zgrozo 30-27 Davis trzeba mocno nie lubić Brazylijczyka, być zaspanym, lub nie mieć pojęcia o sporcie. A już komentarze, że Dragon powinien przegrać walkę z Hendersonem… nigga please.

  http://www.youtube.com/user/PucziTheFace

 135. Trzeba sobie odpowiedzieć czy w tym sporcie punktować należy aktywność, w tym wypadku 2 obalenia i robienie wiatru przez Davisa czy skuteczność. Dla mnie ewidentny wał.

 136. Też miałem Machidę – 29-28 (1,3 – Brazylijczyk, 2 – Amerykanin). Rozumiem nawet, że ktoś mógł punktować dla Davisa, natomiast nie zrozumiem, kiedy ktoś piszę, że Machida wygrał, ale dobrze się stało, że sędziowie zadecydowali inaczej. WTF?

 137. Lyoto wygrał 29-28…porażce jest winien chory system punktowania w MMA … :/ szkoda

  haha ktoś napisał: ”Wcale ta stójka w wykonaniu Lyoto nie była tak wyraźnie lepsza.” …
  Świadczy to tylko o tym, że ten, kto to napisał nie zna się na MMA. Proponuje obejrzeć walkę w zwolnionym tempie…

  Pewnie namachali się tyle samo, ale według oficjalnych statystyk: silnych ciosów Davis miał 5 przy dokładności (precyzji) 0-33% , a Machida 21 przy precyzji 34-66%…
  Dodam jeszcze, że według statystyk Davis nie zadał ANI JEDNEGO precyzyjnego silnego ciosu, natomiast Machida NIE ZADAŁ ani jednego silnego ciosu nieprecyzyjnego w 0-33%. Lyoto nie bił często, ale zawsze dokładnie i pomimo to częściej niż Phil …

  źródło: http://blog.fightmetric.com/2013/08/davis-vs-machida-official-ufc-statistics.html

  mam nadzieję, że ten który napisał, że w stójce wypadli na podobnym poziomie wyciągnie wnioski z tej bezpłatnej lekcji … 😉 pozdro

 138. hmmm, obalenie na minutę przed końcem więcej znaczy niż 4 minuty przewagi w stójce. Jak ja mało wiem o tym MMA a interesuje się nim już 5 lat. Jeszcze wiele lat nauki przede mną.

 139. Czekam na powrót zombiaka. Jeśli wróci i będzie walczył tak agresywnie jak w poprzednich walkach to Aldo i jego cardio żula jest jak najbardziej do pokonania. 

 140. Aldo vs Zombie planowo. Od początku byłem pewny, że jeżeli Jung nie wykręci czegoś na ziemi bądź nie trafi w stójce – bo to w końcu doskonały finisher – to Aldo będzie z palcem w tyłku prowadził na punkty i tak było.

  Z werdyktem w walce Davis – Machida sie nie zgadzam. Lyoto ojebał na lajcie 1 i 3 runde, Phil ustrzelił tylko tą drugą. Wraca cyrk z nadmiernym punktowaniem okazjonalnych obaleń…

 141. Swoją drogą myślicie, że pani Gaff wyleci? Mi sie wydaje, że jednak nie bo dała z Nunes zajebistą walke a na horyzoncie są jakieś szepty o kolejnym ufc w germanii o ile pamiętam

 142. Co do Machidy – czasami jest tak, że widzowie ( i sam zawodnik) uwierzą w fightera/swoją kontrolę walki tak, że zapominają o ciosach, i my sami często się na to nabieramy. I mało brakowało, i sam dałbym 30-27 Lyoto, aż doszło do mnie: ,,kurwa, ten gość nic nie robi". Phil narzucał tempo, i częściej uderzał, a poza pierwszą rundą ,,Smok" nie trafił chyba żadnego ważniejszego ciosu. Nie dziwie się że Brazylijczyk był przekonany że wygrał, ale do kurwy nędzy – uderzsył chyba mniej ciosów niż w walce z Hendo. 

 143. Machide ladnie zrobili w ch**a, mam nadzieje ze dostal nauczke i nastepne walki bedzie prowadzil bardziej agresywnie.

 144. Fakt. W zasadzie nie za wiele robił, ale kontrolował pojedynek. I po raz kolejny zwycięzcą okazują się sędziowie.

 145. hmmm, obalenie na minutę przed końcem więcej znaczy niż 4 minuty przewagi w stójce. Jak ja mało wiem o tym MMA a interesuje się nim już 5 lat. Jeszcze wiele lat nauki przede mną.

  No i tutaj się zgadzamy. Obalenie 40 sekund przed gongiem znaczy mniej, niż kontrola stójki przez 4:20. Szczególnie, że Davis 20 sekund wcześniej zaliczył knockdown.

 146. Szkoda tej kontuzji, walka byla chujowa, ale KZ ladnie zaczynal sie rozkrecac.

  Co do Machida – Davis. Nie jestem fanem dragona, ale decyzja mnie naprawde mocno zszokowala. Bylbym sklonny dac nawet 3 rundy Brazylijczykowi. Choc nie trafia do mnie jego styl, to Davis zadnych obrazen nie zadal…

 147. Doedukowałem się fightmetriciem

  Statystyka wszystkich ciosów trafionych 98-61 dla Davisa. Statystyka ,,significant strikes" to jednak 27-21 dla Moczidy. Pokazuje to że Amerykanin , mimo że zadał więcej ciosów robił bardzo małe obrażenia. 

 148. Davis chyba ani razu nie wstrząsnął Machidą, Lyoto robił to z rywalem regularnie, a np. to kolano na korpus w 3 rundzie złożyło Davisa od razu

 149. Zombiemu nastawiono bark na zapleczu, mowi, ze poczul sie odrazu duzo lepiej i byc moze nie bedzie potrzebowal operacji.

  Aldo po pierwszym kopnieciu prawdopodobnie zlamal stope, stad calkowicie odmienna taktyka.

 150. Gala ogólnie wydaję mi się, że stała na dobrym poziomie, chociaż 2 walki przespałem, ale obudziłem się na Co-Me i ME. Uwielbiam Zombiaka, radził sobie, bo spodziewałem się egzekucji, gdy obiektywnie myślałem o tej walce. Szkoda tej kontuzji, jego wejście przy tej piosence wryło mnie w wersalkę "Magiczne". 

  Nie oglądałem 1 rundy Davisa z Machidą, ale 2 dałem Philowi, a 3 Machidzie, chociaż cieszę się, że Phil wygrał nawet pisałem, gdzieś że miałem dziwne odczucia co do tej walk, że Davis właśnie ją wygra. I dobrze nie lubię stylu Dragona chociaż wiem, że to świetny zawodnik.

  Brawo McCall.

 151. Davis wygrał tą walkę. Ktoś napisał że jakiś cios Machidy wstrząsnął Davisem , więc dlaczego go nie znokautował? Widzieliście co Davis robił po sprowadzeniu? Obijał go jak chciał. Dobrze że smoczek przegrał bo jego styl kompletnie do mnie nie trafia ,a wręcz irytuje. Dlaczego Condit przegrał z Hendricksem? przez obalenia. Proste? Logiczne? Takie są reguły sędziów z USA , takie jest tam prawo. Oni rządzą rdzeniem MMA. Pewnie w Japonii na ich galach wygrałby Machida.

  Ktoś pisze jaki to z niego ogarniacz MMA ,że 5 lat się interesuje czy coś , i do dzisiaj się typ nie nauczył że Stany Zjednoczone to głównie zapasy , i to jest dla nich najważniejsze. Sprowadzenie do parteru to rzecz jasna głównie zapasy i dla sędziów z USA jest to jak trafienie w 10. Ja po walce spodziewałem się wygranej Davisa.

 152. Dwa obalenia po minucie i wygrywasz walkę. Ulubiony argument tutaj "Nie lubię stylu Machidy, więc zasłuzył na przegraną".

 153. Machida narzucał tempo w 1 i 3 rundzie. Decyzja sędziów to żenua.
  Takie decyzje psują sport. Machida jest dla mnie niesamowity i wcale
  nie walczy nudno. Ma piękny styl, który jest inny. Cieszę się ze jest taki
  Machida który reprezentuję coś innego, wyróżnia się na tle innych.
  Zawsze oglądam jego walki pełen podziwu. Będzie rewanż w którym
  wygra Lyoto. Dla mnie było widać zdecydowanie różnice poziomu i doświadczenia.

 154. Dwa obalenia i 30 sekund kontroli na ziemi miały dać wygraną?
  żenua. Niech redakcja się wypowie kto powinien wygrać walke.

 155. Niestety taki sam zenujacy walek jak w walce z Rampem. Machida ma w tej chwili w rekordzie 2 porazkiktore powinny byc zwyciestwami. Dobrze ze chociaz wiekszosc lacznie z Whitem zobaczylo jego wygrana

 156. 27-21 w ciosach dla Moczidy, czyli przewaga 6 ciosów + 2 solidne obalenia Davisa praca nad kimurą po pierwszym obaleniu i kolano na korpus po 2gim jak dla mnie Davis zasłużenie i w końcu zmieni sie kolejna twarz czołówki LHW.

 157. ja punktowalem 30-28 dla moczidy, ale ze w usa nie ma remisow, to 29-28 byloby dopuszczalne. no ale davis trafiajac caly czas w rece lyoto i w powietrze wygral dwoma obaleniami, po ktorych zadal z 10 ciosow, ktorych sile mozna porownac z drapaniem sie po jajkach. ale i tak moim zdaniem davis sie troche rozwinal w stojce, co nie zmienia tego, ze powinien przegrac. a ci co tutaj dawali zwyciestwo davisa… panowie, albo oceniacie obiektywnie, albo zamknac ryje i nie pierdolic, ze "dobrze, ze przegral, bo ma nudny styl" albo "nie lubie go, davis wygral zdecydowanie"…

  @up obrona obalen nie jest punktowana

 158. kurwa, serio? to ja już nie ogarniam tych reguł. Za wywieranie presji, ładowanie sie w klincz i obalenie są punkciki ale za wybronienie takiej akcji już nie. Nic dziwnego, że zapasiory taki szał robią…

 159. Nie można wygrywać decyzją czekająć tylko na ataki przeciwnika, cieszę się że wreszcie przejechał się na tej swojej "taktyce".

 160. Ja punktowałem jednak Machidę. (pierwsza i rzecia Machida, druga Davis) Wiem ,że styl Machidy złości wielu ludzi , ale moim zdaniem Dwie rundy były Lyoto. W pierwszej był naprawdę efektywnym strikerem i pokazał kilka  mocnych  kontr. Davis tak naprawdę miał niemrawą  kontrolę oktagonu i pod koniec rundy zaliczył obalenie, co do punktów w stójce to dużo ich nie nabił.. Drugą runda była najsłabszą Machidy , nie zaliczył żadnych znaczących akcji  ale Davis też znacząco nie błysnął. To, co stanowiło o wygranej w moich oczach to dobra końcówka. Trzecia była najczystrzą w ocenie dla Machidy. Wielokrotna obrona próby obaleń plus przewaga w stójce.

  Jak nadmieniłem punktowałem dla Machidy , ale mogę zrozumieć ludzi , którzy ponktowali Davisa. Walka była bliska i  tak naprawdę to , co  zaważyło o wygranej, to indywidualna hierarchia sędziów  w przyznawaniu punktów.

 161. Tak ciśniecie na to czekanie Machidy ale w walce były też dłuższe okresy kiedy to Davis jechał na wstecznym. Momentami m isie nawet wydawało, że Phil próbuje pokonać Lyoto jego własną taktyką ale niezbyt mu to wychodziło.

 162. W ogóle to pomijając temat Moczidy i Koziej Twarzy, to nie byłem zachwycony zachowaniem Aldo w walce. A konkretniej tym, że gdy widział że to koniec, Zombie jest poza pojedynkiem i nie jest w stanie się bronić, to jeszcze go obalił i mocno obił. Nie mówię że jest to   karygodne, ale trochę mało honorowe, rzucić się na kontuzjowanego zawodnika. Widziałem już akcje  gdzie mniej doświadczeni zawodnicy w takich sytuacjach luzowali tempo, albo po prostu odchodzili ( najprostszy przykład Saidov – Mańkowski). I tak by tą walkę wygrał. 

 163. Aldo powinien dostać bonus za bezmózgie kopnięcia w kontuzjowane miejsce…prawdziwy brazylijczyk…
  A to że Machida przegrał na własnych śmiechach w oczach 3 sędziów to jest ewenement.
  Mimo mojej niechęci wobec brazyli przegrana Lyoto to jakiś dziwny żart, którego nie rozumiem.

 164. Z miał fajny gameplan i choc pierwsze 2 rundy oglądało się fatalnie, to od 3 wydawąło się, że Aldo zaczyna się gubić w skutek zmęczenia, a Zombiak powraca do swojego stylu. Słabe zakończenie niestety, ale przed nami ciekawsze walki z Aldo bo jest Lamas i najpewniej Swanson w kolejce.

  Machida przegrał i choć decyzja mogła pójść w dwie strony, to w mojej opinii za jeden kombos na 3 rundy zwyciestwo się jednak nie należy.

  Reszta gali tak samo bez historii jak i ten pojedynek.

 165. Cieszę się, że Davis wygrał. Nie przepadam za Machidą od walki z Hendo. W Davisie nie pokładam jakichś szczególnych nadziei na detronizacją Jonesa, ale cieszę się, że wygrał, bo przynajmniej JBJ będzie miał kogoś innego, a nie znowu Machidę.

 166. @up

  kogoś innego do poprawienia sobie rekordu, ale  nie kogoś , kto może realnie zagrozić….

 167. Pozwolę sobie na krótki komentarz do starcia Machidy z Davisem. Punktowałem pojedunek 30-28 dla Machidy (10-9, 10-10, 10-9). Jednakże, pomimo, że sędziowie pojedynku mieli zupełnie inne zdanie na ten temat, nie widzę wielkich kontrowersji. Styl prezentowany przez Lyoto nie pozwala punktować na jego korzyść. Wynik tego pojedynku uzależniony był od tego co preferowali sędziowie. Okazało się, że presja, sianie zamęty oraz sporadyczne obalenia wystarczyły, aby wyjść z oktagonu z tarczą. Pojedynek przebiegał tak jak przewidywałem i napisałem w temacie z typowaniem. Davis napierał, wywierał presję, natomiast Machida zadawał istotne ciosy walcząc niemal cały pojedynek na wstecznym. W pierwszej rundzie Lyoto popisał się celnymi prostymi, które robiły wrażenie na Davisie, także trafił mocnym high kickiem, żeby tego było mało skontrował atak Davisa i był bliski wygranej po ładnej kombinacji. Phil odwdzięczył się obaleniem, nie mogącą się udać próbą kimury oraz nic nie znaczącymi ciosami na korpus w parterze. Druga runda była wyrównana, Machida trafił high kickiem, lewym prostym, Davis obalił na kilkadziesiąt sekund. Trzecią rundę przyznałem Machidzie, pomimo, że Davis wywierał presję, nadziewał się na kontry Dragona. Niech cieszą się ci, którzy postawili pieniądze na Davisa, jednakże niech mają świadomość, że ich zasoby powiększyły się o owoc z zatrutego drzewa.
  http://www.zlokcia.blogspot.com

 168. Ktoś pisze jaki to z niego ogarniacz MMA ,że 5 lat się interesuje czy coś , i do dzisiaj się typ nie nauczył że Stany Zjednoczone to głównie zapasy , i to jest dla nich najważniejsze. Sprowadzenie do parteru to rzecz jasna głównie zapasy i dla sędziów z USA jest to jak trafienie w 10.

  Ty chyba MMA uczyłeś się na podstawie walki Pudzianowski vs. Thompson 2 Davis przegrywał w stójcę przez ok 4 minuty obu rund, obalił Dragona w pierwszej rundzie na ok. minutę przed końcem i w drugiej tez i tym zasłużył sobie na wygraną?

 169. Miłe zaskoczenie w postaci wygranej Wonderfula, jak dla mnie. Od razu nasunęło mi się na myśl jedno po zobaczeniu wyniku : Albo walczysz tak, by zdominować przeciwnika, albo licz się z tym, że decyzja może pójść w drugą stronę jeśli tego nie robisz. Na miejscu Machidy bym zaczął agresywniej atakować w walkach, to może jeszcze uda mu się dojść do rewanżu z Bonesem, bo jak narazie to sobie jeszcze poczeka. Natomiast co do reszty walk, to zaskoczyło mnie jeszcze KO na Vinnym. Kto by się spodziewał, że powoli odsyłany na emeryturę Hippo, tak pięknie trafi Magalhaesa. Tak samo postawa Leitesa, w którego przyznam nie do końca wierzyłem, była dla mnie niezłym zdziwieniem. jak widać miał po co wrócić do UFC, pytanie tylko, czy to jednorazowy błysk motywacji z jego strony, czy w przyszłości można liczyć na coś więcej.. Jakkolwiek, zobaczymy Smile

 170. W ogóle to pomijając temat Moczidy i Koziej Twarzy, to nie byłem zachwycony zachowaniem Aldo w walce. A konkretniej tym, że gdy widział że to koniec, Zombie jest poza pojedynkiem i nie jest w stanie się bronić, to jeszcze go obalił i mocno obił. Nie mówię że jest to   karygodne, ale trochę mało honorowe, rzucić się na kontuzjowanego zawodnika. Widziałem już akcje  gdzie mniej doświadczeni zawodnicy w takich sytuacjach luzowali tempo, albo po prostu odchodzili ( najprostszy przykład Saidov – Mańkowski). I tak by tą walkę wygrał.

  No ja sie zdziwilem, ze Aldo np nie probowal jeszcze balachy na ta reke zalozyc… zawsze moglby sie tlumaczyc, ze chcial mu ja naprostowac

  A tak powaznie, Aldo najwidoczniej tez byl kontuzjowany, zaczal slabnac itp Wiec, jak poczul krew, raczej dlugo sie nie zastanawial tylko po prostu chcial skonczyc walke. Ja bym afery z tego nie robil. Rownie dobrze, mogl Dean odrazu interweniowac.

 171. Oglądając po raz kolejny taką walkę, w której zawodnicy liczą na rozstrzygnięcie walki przez decyzję sędziów, obawiam się że w niedalekiej przyszłości tak będzie wyglądała większość walk. Może poziom techniki jest tych zawodników lepszy niż np. 10 lat temu, ale o ile gorzej te walki się teraz ogląda. Z tego też powodu walki kobiet tak się podobają, bo walczą tak jak walczyło w męskim MMA dawniej.
  W przyszłości wg mnie taktyka będzie największy problem MMA. Ale chyba prawie każdy sport się z takim problemem spotyka w miarę jego rozwoju.

 172. A, i ten idiota co dal trzecia runde Davisowi, nie powinien juz nigdy sedziowac. Co ciekawe pierwsza dal Machidzie. Smierdzi walem

 173. Davis wywierał presję tylko w drugiej rundzie.
  W 1 i w 3 byl na wstecznych wiec nie pierdolta o jakies presji.
  Sędziowe do dupy. 1,3 runda Machida 2 remis.
  Machida to wyzszy level pokaze to w rewanzu.

 174. Tak jak pisalem, Aldo po pierwszym low kicku uszkodzil/zlamal stope. Co tlumaczy jego bardzo slaba dyspozycje.

 175. Dziwna gala. Mam niedosyt po walce wieczoru, i decyzji co-me. Na plus poddanie Moraesa i walki muszych. Choć przymierzani do pretendentów McCall i Lineker trochę mnie rozzczarowalki. Liczyłem, że rozjadą swoich rywali. Perosh też na plus, jednak dalej sądzę, że jego obecność w UFC to pomyłka. Podbnie zresztą jak reszty półciężkich walczących na tej gali. Vinny, Oliveira i Barroso to nie poziom UFC.

 176. Nadrobiłem galę a dokładniej walki Machida – Davis i Aldo – Zombie.

  Co do tej pierwszej walki to gdyby sędziowie nie odjebali jakiegoś wałka to by byli chorzy. Z mojego punktu widzenia Machida wygrał 3 rundy, no ewentualnie druga dałbym na remis dzięki końcówce Davisa.  UFC sędziowie to nierządnice, sprzedawczykowie – że tak zacytuje przyspiewkę ze stadionów pilkarskich.

  Co do Zombie to szkoda tej kontuzji, wydawało mi się, że po dobrej w jego wykonaniu 3 rundzie w 4 na dobre się rozkręci i sprawi jeszcze większe problemy Aldo.

  Sama gala przecięna. Nic szczególnie nie utkwi mi w pamięci. 

 177. Gala nie byla zla, ale rozczarowujacy co-main i main event, szybko wymarza ja z mojej pamieci. No i zgodze sie z vaicavalo, mimo skonczen, wiele nazwisk to nie jest poziom ufc.

 178. napiszę troszkę z przekąsem 😛
  wsteczny bieg Machidy, tak?
  walka Kliczko – Chisora (118-110, 118-110, 119-111) Vitali w tej walce 12 rund był na WSTECZNYM biegu 😛 , ale jego wsteczny jechał szybciej niż 3,4 i 5 bieg Chisory 😛

  Davis wygrał walkę dwoma obaleniami i taka jest prawda ! jest to śmiech na sali, kabaret dla prawdziwych fanów MMA …
  a ci, którzy piszą, że : ''dobrze, że Smoczek przegrał, bo go nie lubię…'' – pomyliliście serwisy z Bravosport…

 179. Teraz nie pozostaje nic innego , jak czekać dwa tygodnie na walkę mistrza ciętej riposty Laughing

  Apropo, zapowiada się solidna gala !

 180. Każdy z trójki z sherdoga która opisywała gale punktował 30-27 Machida.

 181. W ostatniej zakładce tego fightmetrica wskazują zwycięstwo Machidy, więc mam nadzieje, że tym linkiem nie chcesz udowodnić słuszności wygranej Phila

 182. Chcę udowodnić, że była to bardzo wyrównana walka co potwierdzają statystyki. Decyzja mogła pójść w każdą stronę, ale nie ma mowy o żadnym wielkim przekręcie. To wszystko.

  Edit:

  Dodatkowo można obronić wygraną Davisa w 1 i 2 rundzie.

 183. Poszedlem spac po 3 pierwszych walkach, wiec zapytam: czy prelimsy z fx mozna bylo ogladac na fb/ufc.tv?

 184. Patrząc na takie mega wałki coraz bardziej śmieszy mnie sytuacja z Milewski – Nobrega.

 185. Takie walki jak ta pokazują że w USA choćbyś niewiadomo co robił w oktagonie, jeśli przeciwnik miał więcej obaleń od ciebie nie masz szans na wygraną. Np. Hioki vs Guida, Carmont vs Larkin czy chociażby to starcie. 

 186. Nie przesadzajmy. Gdyby nie to że Lyoto był pasywny do bólu obalenia Davisa nic by nie znaczyły. Wałek to był w Guida vs Hioki. Nawet Janisz i Juras komentując walkę dziwili się : ,,dlaczego Machida nie zadaje ciosów?" .  Nie zdziwie się, że walka wprowadziła w błąd punktowych, bo podczas transmisji sam myślałem że więcej ciosów zadał Amerykanin. 

  Dragon ma świetny styl, ale trochę więcej agresji by mu nie zaszkodziło. W dwóch ostatnich walkach uderzeń zadawał jak kot napłakał. Moim zdaniem jakby się postarał, mógłby wygrać z Philem przez nokaut. 

 187.  Punktowałem dla Machidy, ale znając wagę obaleń decyzja mnie nie zdziwiła. Trudno, szkoda tylko, że przez to szanse na ewentualne Jones – Machida 2 prawie wyparowały… 

   

   Zombie jak dla mnie walczył jakoś zbyt pasywnie, spodziewałem się, że w miarę szybko ruszy do szukania nokautu/obalenia. Taktyka Aldo mnie zdziwiła, ale kontuzja tłumaczy wszystko. Dobra walka, ale pewnie zapamiętam z niej tylko specyficzne zakończenie przez kopnięcia na rękę.

   

   Ogólnie gala średnia. Tego pupilka Belforta chciałbym zobaczyć w USA z kimś nieco mocniejszym niż jego wczorajszy/dzisiejszy rywal.

 188. Bohaterem gali dla mnie jest Perosh, którego przyznam się skreśliłem. Podobno Machida zawiesza rękawice, obraził się na sędziów : )

 189. Jak jestesmy przy rekawicach… to podobne te zostawil w octagonie Vinny. Co moze oznaczac emeryture, ale nic wiecej na ten temat jeszcze nie wiadomo.

 190. Wkurwia mnie niesamowicie faworyzowanie obalen ponad kontrole w stojce. Dawac zwyciestwo za dwa obalenia pod koniec rundy? Zalosne…

  Davi 1 runde wygral, ale 2 kolejne to zdecydowana przewaga Brazylijczyka

 191. Perosh trenowal przed walka z Te Huna, wiec pewnie pozyczyl troche skilla :p

 192. Dla mnie gala była dobra. Szkoda mi Lyoto, bo te starcie Philem wygrał.

 193. Szczerze powiedziawszy, to oglądając walkę Lyoto z Davisem pierwszy raz, miałem mieszane oczucia, wszak późna pora/zmęczenie, itd. Jednak teraz, po oglądnięciu tej walki dwukrotnie, kompletnie nie potrafię zrozumieć takiego werdyktu. Jak dla mnie Lyoto wygrał wszystkie trzy rundy. Ewentualnie mógłbym jeszcze zrozumieć, gdyby sędziowie orzekli, ze przegrał drugą runde – ale mimo wszystko, zwycięstwo dla Machidy w pełni zasłużone.

  No ale, nie ma tego złego: może to będzie dobra nauczka dla Dragona, bo ma warunki by dawać widowiskowe walki, zwieńczone zwycięstwami.

 194. Bez względu na to co się komu wydawało to wygrał Phil Davis i bardzo dobrze bo aktualny styl walki Lyoto jest makabryczny, tak jak pisałem wczoraj tak nadal uważam, że takie postawy w oktagonie powinno się dla przykładu zwalniać, Fitch poleciał to i Machida może bo to nie jest styl mistrza. Wiadomo, że ani Machida ani Davis nie zrzucą z tronu JJ ale to jest teraz kwestia widowiskowości, kto tak sieje nudę w Co-ME numerowanej gali nie zasługuje na żadne eliminatory, title shoty i tak wysokie miejsca w rozpiskach podczas gdy wszystkie bonusy zostały rozdane podczas bezpłatnej transmisji…

 195. Zwolnić zawodnika Top 10 P4P? Zwolnić zawodnika z bilansem 3-4 w ostatnich walkach? Niedopuszczalne. ;p

 196. Ja jednak będę przekonywał, że nie powinno być taryfy ulgowej "za zasługi" szczególnie gdy w świecie MMA lansuje się powiedzenie: "jesteś tak dobry jak twoja ostatnia walka". Każdy może mieć słabszą walkę ale Lyoto od 2 tak się Nam prezentuje, zdecydowanie jest na fali opadającej, a jego kres rozpoczął JJ. Leonard Garcia to świetny przykład – 9 walk w UFC i tylko 2 wygrane, tylko 2 zakończone przed czasem, za drugim razem gdy wstąpił do oktagonu UFC przegrał 5 walk pod rząd co prawdopodobnie jest niechlubnym rekordem i może nie styl ale zaangażowanie, serce i determinacja podczas walk przedłużały jego kontrakt…pewnie wielu nie pamiętało, że on przegrał tylko pamiętało zajebistą walkę i takich zawodników chcę oglądać na kartach głównych gal numerowanych.

  Doskonale wiem, że Lyoto Machida ma pewne miejsce w HOF UFC i nie wyleci tylko zakończy karierę w tej organizacji ale coś czuję, że ostatniej prostej Machidy w MMA nikt nie będzie wspominał z wypiekami na twarzy.

 197. Nie wiem, czy można wieszczyć kres Machidy, myślę, że zdecydowanie za wcześnie na to – ale jeśli już, to zapoczątkował go nie Jones a Rua – i to nawet w pierwszej walce. Pamiętamy wszyscy jakim “niertafialnym guru” okrzykiwany był zewsząd Machida, całkiem słusznie zresztą – do walki z “Shogunem” nie przegrał nawet rundy w UFC i zebrał zaledwie kilka trafień, a tu nagle skazywany na porażkę Maurycy robi to co robi. Wtedy pękł mit Lyoto. Choć liczę, że jeszcze dosięgnie walki o pas, lubię ten jego Shotokan.

 198. Co walka Lyoto to ta sama śpiewka. Mnie osobiście styl Machidy się podoba, nie jest może jakiś super efektowny ale efektywny.

  ” Machida jest dla mnie niesamowity i wcale nie walczy nudno. Ma piękny styl, który jest inny. Cieszę się ze jest taki Machida który reprezentuję coś innego, wyróżnia się na tle innych. Zawsze oglądam jego walki pełen podziwu.”

  Podpisuję się pod tym rękami i nogami. Styl Lyoto można albo kochać albo nienawidzieć. Wątpię czy za 10 lat będę pamiętał kim był Leonard Harcia, za to na pewno będę wiedział kim był Lyoto.

 199. Ta walka nie byla taka zła, rany. W porównaniu do "widowiska" z Macdonald – Ellenberger powiedziałbym nawet, że było po prostu dobre. Zdecydowanie więcej wartych zapamiętania momentów. Poza tym Machida sie wcale nie skończył bo wygrał tą walke, a nie walczył z Randym Couturem tylko dobrym prospektem. No chyba, że ktoś w akcie nienawiści do stylu walki Lyoto uznaje Davisa za słusznego zwycięzce (co już mogliśmy w tym temacie przeczytać).

  Strach przed przeciwnikiem z mocnym kowadłem w łapie potrafi czasem sparaliżować walke – wspomniane wcześniej przeze mnie Macdonald vs Ellenberger albo Machida vs Henderson ale tutaj było nienajgorzej. Ba, Machida wydaje mi sie nawet, że zawalczył to identycznie jak z Baderem, tylko Phil wykazał sie lepszym ogarnięciem i szczęką niż Ryan.

   

  Zgadzam sie z @vaicavalo. Dużo jest takich Leonardów Garcich, jak chociażby Roy Nelson (tylko, że w jego wadze faktycznie mu coś to daje). Drugiego Machidy nieprędko będzie dane nam zobaczyć.
  zawodnicy w FGMMA: Mark Hunt, Vinny Magalhaes, Buddy Roberts, B.J Penn, Norman Parke, Steven Siler, Bryan Caraway, Azamat Gashimov
  http://bestiari.blogspot.com/

 200. Walka wyrównana, ale moim zdaniem wygrał Machida. Obalenia obaleniami ale zbyt późno, gdyby spędził w parterze po minute w każdej rundzie to co innego.Być może za bardzo przyzwyczaiłem sie do polskich gal, gdzie lekka przewaga obcokrajowca= wyraźna wygrana na punkty Polaka 😀 Co do walki wieczoru to szkoda mi Zombiaka, Aldo zaczął zwalniać ale koreańczyk nie przyspieszał. Co do Magalhaesa to po tej walce powinien wylecieć.

 201. Wtedy pękł mit Lyoto.

  Mit Lyoto a sam Lyoto (jego skuteczność, a przede wszystkim motywacja do treningów) to dwie różne rzeczy. Machida wg. mnie nie spada poniżej pewnego poziomu i daleko mu do prezentowania formy ujemnej typu Rampage.

  Hokus pokus, czary mary, niechaj Dana śle dolary

 202. Dziwi mnie, że ci którzy wychwalają ”niesamowite” obalenia (szczególnie to w II rundzie, które trwało ”aż” 20 sekund, to w pierwszej około 1 minuty) Davisa, zapominają o nieudanych próbach obaleń Phila, których było 10 i o fantastycznych obronach Lyoto przed sprowadzeniem walki do parteru.

  Rozbawiło mnie, że @Dooży&Grooby zasugerował, że Lyoto może ”polecieć” z UFC … Prawdopodobieństwo jego zwolnienia z UFC jest równe prawdopodobieństwo zwolnienia z UFC JJ lub Jose Aldo … czyli równe 0 !! 😀
  Nieznajomość rynku MMA, filozofii MMA i marketingu MMA niektórych osób bawi mnie do łez… 😀 pozdro

 203. Docent o ile wiem próba obalenia jak i jego obrona jest traktowana jako sytuacja patowa, nikt nie ma z nich jakichś dodatkowych względów u sędziów, tego się punktuje.

 204. Według mnie Machida to wygrał i walka jak na Smoka była całkiem niezła. Chociaż w jakiś pokrętny sposób pewnie da się obronić ten werdykt, bywały gorsze.

 205. Wszyscy ?  Teraz jestem jeszcze bardziej zdezorientowany

  Czy na miejscu punktowych siedzą właściwi ludzie … Proste, że inaczej widzi się walkę oglądając ją w TV a inaczej na żywo pod octagonem ale żeby punktowi aż tak bardzo się pomylili … ? Ciężka sprawa

  http://www.youtube.com/user/TheVoranek (Zapraszam do subskrypcji)

 206. na cohones sa wieksi eksperci, bo widzieli wygrana davisa, ci dziennikarze sa niekompetentni

 207. na orange sport leci wlasnie powtorka, jesli ktos potrzebuje jeszcze raz punktowac to zapraszam do ogladania 🙂

 208. Voranek, zadając pytanie "ale żeby punktowi aż tak bardzo się pomylili" zachowujesz się jakby tydzień temu nie bylo zupełnie kontrowersyjnych punktacji.

 209. Obronione obalenia powinny być bardziej punktowane, często oglądamy walki gdzie jest kilkanaście prób obaleń i wszystkie są wybronione, to świadczy o przewadze osoby broniącej się. To trochę tak jakby punktować blokowane ciosy. Co do samych obaleń już Drwal kiedyś poruszał ten temat. Samo obalenie to nic innego jak przeniesienie walki do płaszczyzny, gdzie zawodnik czuje się lepiej. Często zawodnicy stójkowi przy tym tracą ( przykładów jest masa, Evans vs Silva), bo prócz tego trzeba zaznaczać swoją przewagę aktywnością. Chyba wszyscy się zgodzą, że 1 runda była na 100% dla Machidy, obalenie kilkanaście sekund przed końcem rundy było tylko pokazówką dla sędziów. Tutaj zdarzyło się to raz ale są zawodnicy jak np. Aldo który pod koniec rundy starają się popisywać efektownymi a niekoniecznie efektywnymi kopnięciami czy ciosami i zdobywają przy tym rundę. Łatwo to można było zaobserwować w walce z Edgarem gdzie ostatnie pół minuty czy 10 sekund brazylijczyk starał się zaimponować np. supermanem odpychając się od siatki czy wysokimi kopnięciami.

 210. Davis-Machida

  10-10

  10-9

  10-9

  to nie jest kapitan brazylia, żeby wygrywał na zawołanie : D

 211. @TJ Były ale nie takie. Najbardziej rzuciło mi się w oczy punktowanie Sala D'Amato w walce Hermana ze Smithem. Można było się pokusić o punktacje 30-27 dla Hermana a nie 30-27 na korzyść Smitha jak wypunktował Amato

  W walce Cruickshanka z Edwardsem werdykt mógł iść w obie strony ale w tym pojedynku kontrowersji nie widzę.

  Więcej spornych sytuacji nie zauważyłem. Splity zdarzały się ale na szczęście wygrywał zawodnik, który miał wygrać

  Nie znajdziesz takiej walki gdzie punktowi dają UD na korzyść jednego natomiast dziennikarze jak jeden mąż dają zwycięstwo drugiemu. A jeśli ktoś pamięta taką sytuacje to z chęcią się zapoznam

  @Tidżej, twoja punktacja ?

  http://www.youtube.com/user/TheVoranek (Zapraszam do subskrypcji)

 212. Najbardziej rzuciło mi się w oczy punktowanie Sala D'Amato w walce Hermana ze Smithem. Można było się pokusić o punktacje 30-27 dla Hermana a nie 30-27 na korzyść Smitha jak wypunktował Amato

  Najlepsze, ze oczywiscie zamiast zwalniac takich cymbalow, to zatrudnia sie juz ich tydzien pozniej. Bo to oczywiscie jeden z panow, ktorzy dali 29-28 Davis. Dla mnie te komisje w stanach, wygladaja jak typowe zwiazki u nas za komuny, kolesiostwo, stare dziady i debile.

 213. http://cohones.mmarocks.pl/topic/countdown-to-ufc-163-aldo-vs-korean-zombie#post-606293 "Mam dziwne przeczucie że zbliża się koniec wielkiego Machidy."

  http://cohones.mmarocks.pl/topic/ufc-163-typowanie/page/2#post-607830 "Nie wykluczam porażki Machidy, wiek 35 lat będzie sprawiał że będzie słabł zaczyna się powoli równia pochyła w dół którą zobaczycie już w tej walce."

  Jestem wielkim fanem Lyoto Machidy a te cytaty powyzej to są moje proroctwa. oglądałem walkę i powiem szczerze że jestem w ciężkim szoku dawałem 29-28 Lyoto. Ten wałek jest porównywalny do wałka Mauricio Rua – Lyoto Machida gdzie to Machida wygrał.

  Ale to moze mieć dobre strony Lyoto może już nie zdążyć na rewanż z Jonesem jeśli ten by się wyniósł istnieje spora szansa że Machida zawalczy o pas z jakimś z pół-ciężkich zawodników i może go nawet wygrać (Małe światełko nadzieji)

 214. @VoRaNeK

  Dos Anjos vs Dunham. Wszyscy dziennikarze punktowali zwycięstwo Amerykanina, Dos Anjos wygrał jednogłośnie. 

 215. Mi się walka Smoka bardzo podobała. Uwielbiam jego styl. Jak dla mnie ci, którzy piszą, że Machida jest nudny, to powinni oglądać videos z ustawek albo nagrania z polowań lwów, a nie sport jakim jest mma.

  Dwie pierwsze rundy trudne do punktowania, ale danie ich obu Philowi to skandal. Nie jest to taki wał jak z Rampem, ale Smok to wygrał.

 216. @TJ

  Na ostatniej gali z tego co mi wiadomo wałków nie było. Walka Cruickshanka z Edwardsem była tak dziwna, że mogła iść 30-27 dla jednego, 30-27 dla drugiego, nawet 30-30. Oglądając galę na następny dzień z kolegą dałem 3 punkty przewagi Daronowi, on za to dał dwie rundy dla Edwardsa. Wg fightmetrica ( chyba najbardziej wiarygodne źródło) , Detroit Superstar zadał w każdej rundzie ze 3-4 S.Strikes więcej. Na mmadecisions też punktacje lecą w obie strony. 

  Salas, de Randamie i Herman wygrali jak najbardziej zasłużenie. 

 217. Ale sam fakt  niejednogłośnej decyzji w walce Hermana jest śmieszny. W Rileya zresztą troche też

 218. bax – smok moze nie tyle ze jest nudny – on czasmi poprostu niewiele robi poza odganieniem much rekoma 🙂 Jednak jak sie juz zdecyduje i wypusci serie ciosow to nie raz szczena opada. Ja niestey tym razem ogladalem gale z powtorki i znalem wyniki ale ogladac walke lyoto nie bylem przekonany o slusznosci decyzji sedziow punktowych – mam nadzioje ze w koljenym epizodzie SSS redakcje odniesie sie do tej punktacji.

 219. Stoner, punktacja Marka Smitha w walce Lebena z Craigiem przebiła to wszystko. W walce, w której powinno być  30-26 dla Craiga, on dał 29-28 Cripplerowi.

  Idzie się jednak cieszyć że takie akcje ( Hendo – Machida też tu się zalicza) to niekompetencja tylko jednego punktowego. 

 220. ciekawostka o Peroshu

  Przez ostatni ponad rok stoczył w oktagonie heroiczne 21 sekund. to nawet ja bym dłużej wytrzymał z Velasquezem niż on przez rok się napierdala w klatce.

 221. Ja mam zajebisty szacunek do Perosha. Mimo 41 lat chłopu udaje sie dawac dobre show bo jak nie szybko zbierze spektakularny wpierdol to fajnie udusi i jakos sie kreci…

  Ciekawostka to tez ze w ciagu calej dziesiecioletniej kariery tylko dwukrotnie doszedl do 3 rundy.

  P.S. Co-main event dla Dragona moim skromnym zdaniem
  Bisping-Hardy-Daley-F.Griffin-Belfort-dos Santos-Wanderlei-Coenen-Jędrzejczyk

 222. Wiedziałem, że tu będą batalie o werdykt hehe. Tak to bywa, różne argumenty z obu stron, walka MMA, 3 sędziów i wynik mógł być każdy. Przy gali w Brazylii spodziewałem się jednak decyzji dla Dragona. Nic by mnie nie zdziwiło i pójście decyzji w żadną ze stron nie wydaje mi się krzywdzące, remis również, bo jakby nie było pokazali, że są godnymi siebie rywalami.. Katolicki i sportowo uduchowiony naród jak Brazylia powinien to wiedzieć, ale buczenie było chyba rekordowe jeśli chodzi o decybele po tym werdykcie i podczas wywiadu z Philem 😉

  Machida walczył ciekawiej niż zwykle, choć nie wydawał mi się być w szczególnie zaje**stej formie fizycznej. Lyoto wręcz wydawał się większy, przewagi zasięgu Davisa też nie było widać.

  Walka wieczoru przednia, Zombie trochę jak nie on, szkoda, że kontuzja skończyła tą walkę. Uznanie tego za TKO via Strikes jest pomyłką, jeśli tak to zostanie zapisane…Ci na których czekałem mnie "zadowolili"…Uncle Creepy w swoim stylu, widowiskowo i zwycięsko. Brawo dla Mutante, szybko skończył rywala, a zaczął w stójce, która miała być domeną Santosa. No i do tego świetne poddanie Serginho.

  Gala na plus mimo niewielkiej ilości dużych nazwisk, lubię brazylijskie eventy, choć było pare nudnych walk wczoraj.

 223. Po raz pierwszy widze zeby informacja odnosnie gali UFC znalazla sie na glownej stronie internetowej polsatu sport. Moze to poczatek zakusow polsatu na zakup praw ? Nic tak nie nakreci jeszcze MMA w polsce jak jak promocja i transmisje UFC w najwiekszej platformie cyfrowej w polsce. To bylo by wydarzenie przelowmowe i zakonczylo by epoke ktora zapoczatkowalo ksw 12. Osobiscie bardzo bym chcial zeby tak sie stalo.

  http://www.polsatsport.pl/sporty-walki/mma/ufc-163-w-rio-de-janeiro-aldo-nadal-mistrzem.html#.Uf7P-Kxef8U

 224. Obejrzałem walkę Machidy jeszcze raz, na spokojnie i …

  kurr… gorsze złodziejstwo niż w walce z Rampage'm. Mało rzeczy mnie bardziej irytuje niż takie sytuacje

 225. Moczida nie ma szczęścia, już drugi raz dostał lost'a do rekordu.

  Nie mam   *urrrrwa  szczęścia i ja. Taki kupon poszedł się walić O_O

 226. ile sedziow na cohones sie pojawilo po porazce (!!!) Lyoto… 🙂

  nie wiem jak Smok chcial udowodnic Dance, ze zasluguje na ts'a kolejnego jesli daje tak IMO slabe wystepy. od JBJ'a by tak nie uciekl.

  brawo Phil!!!

 227. korzystając z obecności Baju na forum, napiszę że obawiam się, że kolejnym wy..ujanym będzie Pettis w walce z Bendo już za tydzień 🙂

  Pozdr:)

 228. @Calo

  Nawet nie licząc walki Cruickshanka z Edwardsem to w każdej z walk Hermana, Salasa i de Randamie znalazł się jeden sędzia, który w niezrozumiały dla kogokolwiek sposób punktował walkę dla oczywistego przegranego. Na szczęście tam nie miało to wpływu na ostateczne zwycięstwa i porażki ale mówienie, że sędziowanie było OK bo nikt nie zasługujący nie wygrał to spojrzenie nader powierzchowne.

 229. Jak dla mnie Hendo sie bardziej rozwinął od poprzedniej walki. Przynajmniej nie zaliczył takiej kompromitacji jak z Pettis z Guidą. Prawda, że przegrał z Edgarem ale tylko raz, mają 1-1 wiec nie jest aż tak źle jak niektórzy malują. W dodatku w walce z Melendezem wcale splitu być nie powinno. AŻ TAKIM przyjacielem sędziów Hendo nie jest, zejdźcie z typa xD

 230. mozliwe, nie przeszkadza mi, ze masowo ludzie mysla, ze moi faworyci wygrywaja przez 'oszustwo', przeciez takie pierdolenie nic nie zmieni, a oni dalej beda sie wspinac. prawda jest taka, ze w UFC liczy sie bardzo wystep i to jak ekscytujaca daje sie walke, a Lyoto tego po prostu unika – jesli mozna to tak nazwac.

 231. Nawet jeżeli Machida was w jakiś dziwny sposób nudzi to za zasługi powinien po tej walce dostać kolejną walke z Jonesem… no ale przekręcili go, więc nie ma o tym mowy.

  Podobna sytuacja była z Fitchem. Tak jechał całą dywizje, że wszyscy myśleli, że zobaczymy GSP vs Fitch 2 ale UFC ani sie nie śniło tego zrobić. Mimo faktu, że ich pierwsza walka nie była zła.

 232. Walka GSP vs Fitch była dobra, ale to był jednostronny pokaz siły GSP. Fitch był bezradny, a po walce wyglądał jakby wpadł pod walec…Jaki sens jest robić taki rewanż…?

 233. No werdykty zapodane w screenie są naprawdę zaskakujące. Ilość tych samych, skrajnych wyników przynajmniej. Rozumiem, że każdy sobie sędziował walkę i tak wyszło, okej…No, ale żeby nikt tak nie wziął życia pod uwagę, że był daleki od tego co faktycznie zasądzono po walce? Zbyt wielu ciosów nie było z żadnej stron, więcej markowania, dużo łażenia i unikania + obalenie i tam przez niedługi czas parteru sporą jednak przewagę pokazał Davis. W 1 rundzie nierozsądnie, ale szedł po poddanie zamiast wsadzić kilka łokci. W 2 rundzie już robił to co uważałem za słuszniejsze. Jeszcze raz, na tyle taka walka jest równa i argumenty były po obu stronach, że werdykt mógł iść w każdą ze stron. Nie dziwi mnie danie żadnej rundy dla jednego bądź drugiego bądź remisowej. Dlatego o przewagę w walce powinno się bardziej walczyć, a nie o wygraną na kartach sędziowskich. Powinno się wspierać chęć wygrania z rywalem, a nie ogrania go na punkty, bo później i my i sędziowie mają problem jak widać…Jeśli ktoś uważa ten werdykt za wałek czy nawet 30:27 dla Lyoto to naprawdę albo krótko zna MMA albo bardzo długo przyswaja takie werdykty. Wałek był w Garcia vs Phan, gdzie punktowano wiatraki, tu się po prostu na tyle niewiele działo z obu stron, że niewiele dało się punktować w kierunku któregoś z fighterów. Bez ciśnień 🙂

 234. A przypadkiem Vinny nie mówił przed walką, że jak przegra z Peroszem to zasługuję na zwolnienie? 😀

 235. Proszę o to były redakcja zorganizowała petycję którą wyślemy do UFC.
  Podpiszą się pod nią fani którzy uważają że Machida niesłusznie przegrał.
  Na tak wysokim poziomie nie można tolerować takich wpadek.
  Machida zasługuje na rewanż na tym etapie kariery.
  Przy okazji zorganizować shogun vs hendo 2 gdzie przy pierwszej walce powinien być remis.
  Ostatnią rundę shogun wygrał 10:8 co by mu dawało remis.

 236. No co do Bendo to również się zgadzam, że sędziowie go lubią 😛 On ma dosyć charakterystyczny styl nawet jak nie robi nic oszałamiącego to się podoba. Przykładem może być uderzanie z góry jak jest w gardzie przeciwnika, ciosy lane pozornie mocno ze skrętem biodra ale jakoś nie robi tym zbytnio krzywdy. Pettis moim zdaniem może to wygrać ale tylko decyzją, widać było jak nieporadnie Diaz próbował choćby trójkąta, Bendo jest po prostu za silny i Showtime musi uciekać do stójki. W stójce szansa na nokaut jest taka jak szansa rozcięcia łuku brwiowego, czyli żadna 😀

 237. Dlatego na tym poziomie trzeba już im pozwolić walczyć aż do rozstrzygnięcia 😉 Azztek, jakby dali 30:27 dla Davisa to by można było się czepiać, choć i tak byłoby to olane raczej przy takim przebiegu walki. 29:28 dla Davisa przy takiej walce? Czemu nie. Inny punkt widzenia, oni byli tam i wtedy. Nie zauważenie, że ta walka była bardzo wyrównana (pod kątem argumentów MMA) przejawia brak obiektywizmu u takiej osoby, a chcącej w końcu być uważaną za obiektywną jeśli się bierze za punktowanie walki 🙂

  PS: Nawet punktowanie czasu w danej płaszczyźnie. 2:30 w stójce to tyo samo co w parterze? W stójce walka się zaczyna, nie trzeba nic robić, żeby tam była. Krótszy czas w parterze tak czy siak świadczy o tym, że ktoś zmienił płaszczyznę walki. Narzucając ją tym samym rywalowi. Czy to znaczy mniej niż 3minuty nawet chodzenia w stójce? Teraz nawet samo utrzymanie walki w parterze to już wyczyn? Trzeba coś robić, zbierać punkty, żeby sędzia nie podniósł. Nie tak łatwo wydać jednoznaczną decyzję po rundzie w MMA. Na tym poziomie tak to już bywa.

 238. Born, mówisz tak, jakby Davis walczył z zamiarem skończenia Lyoto a Machida walczył tylko tak aby podstępnie wywalczyć niejednogłośną… Czemu wy wpadacie w takie skrajności, jaka walka była chyba wszyscy widzieliśmy. Machida miał dwie mocne okazje do skończenia walki i szedł po nie, tylko Davis sie łatwo nie dał.

 239. Nie no o skończeniu to akurat w ich przypadku raczej nie mówiłem, zagrożeń nie było, choć najbliżej "chęci skończenia" był Davis próbą kimury bodajże i Lyoto swą serią w 1 rundzie.

  Ruchliwość w klatce wpływa na sędziów również, jesteś w większej ilości miejsca w oktagonie niż rywal, czyli go kontrolujesz 😉 Tu bardziej to zagrało niż trzymanie środka klatki w wykonaniu Dragona. Niestety, niewiele ciosów, z czego najbardziej chyba zapamiętam kopnięcia Davisa na korpus i serię Lyoto zakończoną kolanem. Ponadto fakt, że Davis go obalił dwukrotni, co jest jednym z najcięższych zadań dla półciężkiego…Niezła kontrola z góry. Szczerze mówiąć myślałem, że Lyoto go skontroluje gładko, a tu pozwolił sobie włożyć kilka solidnych ciosów. Tak opisując co zrobiło na mnie większe wrażenie to niestety walkę oceniam mocno remisowo, bo byli siebie godni, choć mają różne bazy. Przydałaby się dogrywka i tyle.

 240. A nie lepiej spytać kogoś doświadczonego w tej kwestii? Niech Drwal napisze 😛

 241. Ja bym chętnie wysłuchał opinii Janka Błachowicza 🙂 Z ciekawości po tym jak razem trenowali. Osobiście, więcej do dodania nie mam. Tak będzie zawsze dopóki na siłę będzie przyznawać się komuś rundę na podstawie przewagi szczegółów. Minimalna przewaga x3 i już jest 30:27 albo 27:30. Niestety, drabinka ważniejsza niż wyłonienie faktycznie lepszego bez niedomówień.

 242.  Ja tam nie jestem w stanie widzieć tu remisu ani tym bardziej wygranej Davisa, a nie mówie to jako jakiś psychofan Machidy (lubie Dragona ale nic wielkiego). 2 runda należała sie Davisowi, ale pierwszą i trzecią oglądałem już drugi raz i dalej widzę tam runde gładką dla Lyoto, zwłaszcza trzecią.  Oczywiście, jakby zarządzono remis byłoby to dużo bardziej zjadliwe niż ten wałek ale wciąż myślę, że Machida nie pozostawil tu dużych wątpliwości i sędziowie byli na haju.

  Gadamy o markowaniu uderzeń, bieganiu w oktagonie i kontroli a prawda jest zapewne brutalna – te lipne, kilkunastosekundowe obalenia zapewne przekonały sędziów do Phila.

 243. Z tej serii zakończonej kolanem chyba tylko jeden cios wszedł, reszta, łącznie z kolanem nie doszła celu.

 244. A teraz dodajcie sobie atmosferę z hali w trakcie tej walki za swoimi plecami. Wszędzie hałas i kręcący się ludzie, nie słyszysz swoich myśli, ale musisz to ocenić w tym momencie i po walce przekazać karty dalej.

  Jest taki system sędziowania i póki nie będzie bliższy sędziowaniu z fotela to mogą być rozbieżności. Mnie przynajmniej to przekonuje, nie chcę mi się snuć spisków, ale jak kto woli 😉 Ktoś nazwie to tańczeniem jak mi zagrają? Wykładam, miał jeden i drugi czas 15 minut na wygranie.

  PS: ja nie bronię, staram się zrozumieć, w tym wypadku dużo łatwiej niż np. punktowania "wiatraków", bo to zakrawa na ślepotę sędziów, a nie ich inne uznanie argumentów zaprezentowanych z obu stron.

 245. Ty no, wole tysiac razy bardziej ogladac presje i kontrole w wykonaniu Phila niz machanie raczkami Lyoto, przykro mi. :C

  oczywiscie rozmawiamy o walkach z decyzjami, nie o krejn kickach czy philoanakondach.

 246. Już przestańcie z tym Machidą. Lyoto miał o całe 6 znaczących ciosów więcej, no przekręt stulecia normalnie. 

 247. Jak na walke w której mało sie jednak działo to jest jednak coś wartego odnotowania. Poza tym punktujmy runda po rundzie a nie sie gapmy w te końcowe statystyki jak osły

 248. No ok, ostatecznie też raczej bym punktował dla Machidy, ale przez te takedowny było bardzo wyrównanie także nie mam problemu z decyzją dla Daviesa.

 249. smiesza zdania o jakichkolwiek kd czy tez ciosach ktore zranily Phila – nie zrobil mu krzywdy praktycznie zaden cios – gdyby zrobil to Lyoto by to bardzo szybko skonczyl, patrz walka z Baderem czy Rashadem.

 250. Właśnie obejrzałem po raz kolejny Machidę z Davisem i nie wiem, gdzie Wy wszyscy widzicie żeby Lyoto walczył na wstecznym. Oprócz kilku zejść z pola podczas wyprowadzania serii przez Davisa i podczas obrony  takedownów nie widziałem tam wstecznego. Normalne , że podczas takich akcji się cofasz, chyba że nazywasz się Nick Diaz.

  Głównie walka toczyła się na neutrealnym gruncie.

  Ktoś wyżej napisał, że udane obrony obaleń nie są punktowane. Otóż są. Obrona jest mniej punktowana niż samo obalenie,  jest to chyba  połowa punktacji obalenia, ale duża ilość obron może poprawić punktację.

  Na dowód tego były słowa Goldberga w angielskiej wersji, że blokowanie obaleń może być kluczem do sukcesu w zwycięstwie Machidy.

  Koniec

 251. Ktoś wyżej napisał, że udane obrony obaleń nie są punktowane. Otóż są. Obrona jest mniej punktowana niż samo obalenie,  jest to chyba  połowa punktacji obalenia, ale duża ilość obron może poprawić punktację.

  Nie ma czegoś takiego jak ustalona punktacja za obalenie czy jego obronę.

 252. no, powiedzial tak. tylko mu chodzilo o to, ze jak bedzie bronic obalen, to po prostu wygra w stojce, a nie, ze sedziowie beda na niego przychylniej patrzec. i duza ilosc obalen nie pomaga przy punktacji, patrz walka tibau nurmagomedov. to tak jakby punktowac to, ze ktos wylapuje ciosy na garde, bo przeciez udanie sie obronil

 253. Nie Gaara, złe porównanie. Przyjmowanie ciosów na garde jest jak oddanie obalenia po to aby przetoczyć rywala – niby masz z tego korzyści ale oddajesz punkty rywalowi. Do obronego obalenia porównałbym raczej unikanie ciosów w stójce

 254. Wg mnie powinno być tak:
  – skoro zapasior dostaje punkty za to, że utrzymuje walkę w „swojej” płaszczyźnie, czyli po prostu utrzymuje przeciwnika na glebie to zawodnik, który chce utrzymać walkę w stójce powinien otrzymywać pkty za udane obrony, które pozwalają mu utrzymać walkę w jego płaszczyźnie.

 255. Źle sformułowałem zdanie w poprzednim poście. Nie chodziło mi o punkty typu 5, tylko o wagę  obrony w stosunku do samego obalenia. ,coś tak, jak atak znaczący, który robi wrażenie do zwykłego celnego uderzenia, o którym można  powiedzieć tylko tyle że było.

  O tym,że się pozmieniało i już się  nie punktuje obrony obaleń nie wiedziałem.

 256. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 257. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 258. I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

  bo to rzut monetą?

 259. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 260. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 261. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 262. Z tym czynnkiem X – true, ktoś tu nieuważnie spoglądał na stare odcinki z serii"pod lupą", której już dawno nie widzieliśmy…

 263. dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley?

  Tak jak omijam szerokim łukiem kolektury Lotto, tak nie mam zamiaru inwestować swoich pieniędzy w walkę, której wynik można typować na zasadzie "chybił-trafił". Kto ma szczęście i dobrze trafi, ten będzie szczęśliwy, bo kursy na obu zawodników są dosyć ciekawe.

  Co przemawia na korzyść Woodleya?
  – świetnie wyglądał na ważeniu,
  – jest młodszy i teoretycznie powinien mieć większy głód walki,
  – powinien być minimalnie szybszy i bardziej eksplozywny.

  Atuty "Kosa":
  – lepsza kondycja,
  – większe doświadczenie.

  Obaj są zapaśnikami i obaj walczą w podobnym stylu. Prawdopodobnie skończy się decyzją po nudnej walce. Współczuje sędziom punktowym, bo niuanse mogą mieć spory wpływ na końcowy werdykt.

 264. Dunham – Cerrone.

  w Cerrone wystarczy wejść niczym dzik w żołędzie, po czym zebrać krwawe żniwo

  I ja dokładnie tak uważam. Nie zgadzam się, że Guillard nie ma szklankej szczęki. Gdyby był odrobinę bardziej wytrzymały, to Cowboy leżałby nieprzytomny. Ktoś, kto tańczy po 1 ciosie od Joe Lauzona nie może mieć twardego łba. Ogólnie największym problemem Cerrone jest jego tragiczna obrona. Jeśli Dunham ruszy do ataku, bijąc w różnych płaszczyznach, to Cowboy się pogubi, poplącze i tyle z tego wyjdzie. Moim faworytem 60-40 jest Dunham. Obawiam się tego, czy sędziowie nie będą ślepi po raz kolejny (Dunham – Grant/dos Anjos), jednak uważam, że gra jest warta świeczki po takim kursie.

  A ja postawiłem na Kosa. Mam wrażenie, że Woodley jest przereklamowany przez ten knockout na Hieronie.

 265. @Puczi

  Zgadzam się, ze "Kowboj" ma dziurawą gardę, ale… Dunham w tej materii dużo gorszy nie jest, o czym świadczy między innymi jego walka z, nomen omen, Guillardem. Evan daje się trafiać, co w połączeniu ze ślamazarnym tempem, w którym zaczyna walki może mieć spory wpływ na przebieg pojedynku. Jak ja to widzę? Walka zaczyna się cios za cios, jednak to lepszy technicznie Cerrone częściej i czyściej trafia (mam nadzieję, ze nie zapomni o swoich highkickach, bo są na prawdę wyborne). To sprawia, że rozluźnia się i bez skrępowania walczy dalej, także przyspieszenie i zwiększenie presji przez Dunhama nie będzie mu straszne. Liczę, że Donaldowi uda się urwać dwie rundy. Najbardziej obawiam się, że Evan, wbrew temu co do tej pory robił, zacznie walkę "z przytupem" od samego początku, ale jestem dobrej wiary.

 266. Nie chce się gifów szukać to trzeba po gmoszemu analizy robić robić : D Jeszcze tyle prognoz przed galą nie czytałem, nigdy : ) nie wiem czy w końcu coś w ogólę dzisiaj zagram, bo już mam mętlik w głowie absolutny:-)

 267. midern – będzie typowanie redakcji jak zawsze

  maryjan – gify dojdą, przed tym typowaniem nie starczyło już czasu no i to nowy cykl u nas więc będzie się rozwijał:)

 268. maryjan to tak jak ja ,niby juz zagralem ale mam chec dorzucic rorego przez dec ,ale sie zastanawiam bo mam w grze juz kupon z rorym rampage + minakov + rory do wygrania 50 moze zagrac za 50 przez dec jak wygra przez cokolwiek to maly minus a jak przez dec to spory plus :Pa jak przegra to juz dupa:):-)

  te anazlizy beda tylko UFC czy tez innych gal?

 269. Już teraz wiem, dlaczego Szady siedziałeś cicho przez ostatnie dni. Propsy za wkład 🙂

  Dobry materiał panowie. Mam nadzieję, że będzie cykliczny. Dobrze by też było, jeśli udałoby się Wam wstawiać go trochę wcześniej, niż na kilka godzin przed galą, bo wiele ludzi, ( zaliczam się do nich i ja ) nie czeka do ostatniej chwili ze względu na częste wahania kursów, co mieli postawić – postawili i tekst ten traktują bardziej jako porównanie typowań własnych z typowaniami redakcji (bądź Szadego ) niż analityczną pomoc w obstawianiu. 😉

 270. @Zychal

  Głównie UFC. Myślę, że wobec KSW też nie będziemy obojętni. 🙂

  @Pietagoras

  Ja bym wolał "wypuszczać" analizy dopiero po tym jak Betsafe poda pełną ofertę kursów na całą galę. Mamy zamiar analizować nie tylko kursy na zwycięstwo konkretnego zawodnika, ale i zakłady specjalne typu: "Rundy powyżej/poniżej" czy metody zwycięstw, a te pojawiają się na kilka dni przed galą. Przyznaję, że sobota to trochę późno, ale nieraz może się nie udać szybciej. Projekt dopiero startuje, wszystko się może pozmieniać, także wszelkie sugestie mile widziane. 🙂

 271. @Tomasz Chmura

  Spokojnie. Faktycznie, zapomniałem,że Yoshi używał tego sformułowania. Dawno nie czytałem żadnego pod lupą i to mi sie bardziej kojarzyło z analizami Slipmycha. Najmocniej przepraszam, bez zbędnych nerwów 🙂

 272. Zamiast się wykłócać, kto i co zrobił pierwszy (czy kto stoi tam, gdzie stało ZOMO), może lepiej podyskutować o najbliższej gali? 🙂

  Jest wśród czytających ktoś, kto postawił na Chaela Sonnena? Kurs 2.50 kuszący. Ja się do samego końca zastanawiałem, jednak ciągle mnie coś odciągało od tego pomysłu, a to jak Rashad wyglądał dobrze na ważeniu postawiło kropkę nad i.

 273. Ja stawiałem na Evansa, będzie górował nad Sonnenem warunkami fizycznymi, jednak to nie jest waga naszego ulubieńca, można porównać walkę JJ vs Evans i JJ vs Sonnen. Moim zdaniem Evans ma w tej walce 75% szanse na zwycięstwo.