Podczas dzisiejszej gali Bellator 245 w walce wieczoru doszło do rewanżu pomiędzy Philem DavisemLyoto Machidą. Po 3 rundach niezbyt ciekawego pojedynku, lepszy po raz kolejny okazał się Amerykanin, wygrywając starcie na punkty. Co ciekawe jeden z sędziów widział zwycięstwo Brazylijczyka w tej potyczce, jednak ciężko powiedzieć, czy oglądał on dobry pojedynek, bo sam Machida zaśmiał się, kiedy usłyszał punktację tego arbitra.

1 Runda: Davis rozpoczął od pracy w dystansie, krążył wokół swojego rywala, atakował wykroczną nogę Machidy oraz wyprowadzał często lewy prosty. Do połowy pierwszej odsłony oglądaliśmy tylko jedną, dobrą akcję — Amerykanin strzelił lewym, wysokim kopnięciem, ale to kompletnie nie ruszyło Lyoto. Podczas pierwszych pięciu minut widać było, że Brazylijczyk nastawił się na kontrowanie przeciwnika, nie wywierał on presji, ciągle walczył na odejściu.

2 Runda: Phil wystartował z mocnym kopnięciem na korpus, Machida momentalnie odpowiedział low-kickiem. Następnie Amerykanin powielał próby zaatakowania wątroby ”Dragona” kopnięciem, ale bezskutecznie. ”Mr.Wonderful” w połowie wymierzył Brazylijczykowi prawego cepa, a ten znalazł się przez chwilę na macie, nie był podłączony, jednak cios wytrącił go z równowagi. Runda upłynęła na ciągłym wywieraniu presji i dominacji Davisa, Machida nie palił się do ataku, ciągle czekał na kontrujący cios.

3 Runda: Nie trudno domyślić się, że po 10 minutach Lyoto potrzebował nokautu, aby wygrać. Rozpoczął nieco aktywniej, starał się zaskoczyć, ale Phil dobrze odskakiwał i balansował przy każdej próbie ataku swojego rywala. Do końca walki nic się nie zmieniło, Davis powrócił do pracy ciosami prostymi, nie wpadał z akcjami w swojego rywala, zachowywał dystans, przez co nie został skontrowany i dowiózł decyzję na swoją korzyść do końca.

Pełne wyniki gali Bellator 245

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.