machida

Lyoto Machida w emocjonalnej wypowiedzi skierowanej do fanów, próbował wytłumaczyć, że substancja na której został złapany czyli 7-Keto-DHEA została zakazana dopiero w 2016 roku i po prostu nie był tego świadomy:

Chcę wam powiedzieć że jestem zaskoczony tymi informacjami. To jest bardzo trudny moment dla mnie.

Trenowałem długo do tej tej walki. Razem z moim zespołem poświęciliśmy wiele rzeczy. Chcę ci powiedzieć, że tak naprawdę nie wiedziałem że ta substancja jest zakazana, więc wymieniłem ją na moim formularzu deklaracji razem z wszystkim co biorę. Ta substancja została dopiero niedawno zakazana, w 2016 roku, więc biorę winę na siebie za to że nie wieedziałem o tym. Chciałbym powiedzieć, że jest mi bardzo przykro i przepraszam moich fanów, kolegów oraz moją rodzinę. Zawsze staram się grać według zasad, ale niestety, tym razem to się stało.

View this post on Instagram

I'm here to tell you that I was caught by surprise by this news. It has been very dificult for me. I've trained a lot for this fight, I've dedicated a lot with all my team mates. I want to tell you that I really didn't know about this substance, so I listed it on my declaration form amongst everything else I was taking, and this substance was recently banned in 2016, so I take the blame for not knowing that, and I'd like to say I'm really sorry and apologize to my fans, team mates, and my family… I always try to play by the book, but unfortunately this happened. — The supplement used by Lyoto was 7-Keto, that contains the substance DHEA, found in products sold at supplement stores and very popular among athletes from various spots.

A post shared by Lyoto Machida (@lyotomachidafw) on

Jeden z dziennikarzy zauważył jednak, że środek ten został zakazany przez USADA już przed olimpiadą w 2012 roku.

Można go również znaleźć na liście zakazanych środków w aplikacji przygotowanej dla sportowców przez organizację WADA:

https://twitter.com/MMAjunkieJohn/status/720394308839313408/photo/1

Jak już wiemy, rewanż pomiędzy Lyoto Machidą a Danem Hendersonem, do którego miał dojść w sobotę na UFC on FOX 19 został odwołany.

1 KOMENTARZ

  1. I tak po kij te komisja jak Ci co mają wiecej pieniedzy będą kombinować z PH. peptydami, miostatyną, EPO i nie wiadomo co jeszcze. Jakby zalegalizowali wątpie zeby sie cos zmieniło.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.