lyotomachida

Lyoto Machida to jeden z najbardziej opanowanych zawodników, jakich widział świat MMA. Jednakże, Brazylijczyk dał upust emocjom, kiedy to w The MMA Hour wypowiedział się na temat sytuacji dotyczącej kary ze strony USADA. Przypomnijmy, Dragon został zawieszony przez agencję na 18 miesięcy za wpadkę dopingową, do której, co ważne, sam się przyznał.

W pierwszym wywiadzie po tym jak informacja pojawiła się w mediach, Lyoto przyznał, że jest zawiedziony tym jak został potraktowany oraz uważa, że wyrok nie jest sprawiedliwy.

Kiedy UFC wprowadziło testowanie USADA, myślałem, że zostaniemy wszyscy poinstruowani oraz przyuczeni jeśli chodzi o te sprawy. Zamiast tego, oni postanowili nas bezsensownie karać. Chcę powiedzieć, że jestem bardzo zawiedziony ich działaniami w mojej sprawie. Myślę, że to bardzo niesprawiedliwe. Przyznałem się do wzięcia 7-keto. To zakazana substancja – co ciekawe, kupiłem ją w sklepie, 60 wegetariańskich kapsułek.

Machida chce w ten sposób powiedzieć, iż USADA powinna wcześniej informować zawodników o tym co jest zakazane.

Moim zdaniem USADA nie dała nam odpowiednich instrukcji, niczego nam nie powiedzieli, nic nas nie nauczyli. Dali mi listę zakazanych suplementów po tym jak mnie zawiesili. Po tym jak otrzymałem karę, może 2-3 dni później otrzymałem instrukcję na temat zakazanych suplementów. Przed tym incydentem, nie dostałem żadnych informacji na ten temat.

Nie brałem tego, aby mieć przewagę w oktagonie. Chciałem się zrelaksować. Myślałem, że dostanę karę zawieszenia na 6 miesięcy – liczyłem, że docenią moją szczerość. O to właśnie mi chodzi – nie miałem złych intencji, nie wziąłbym tego, gdybym wiedział, że jest to zakazane.

Odwołanie mojej walki było dla mnie wielką niespodzianką. Nie wyobrażałem sobie, że kiedyś mnie to spotka. Mam swoje zasady, przez całe życie uczę się od mojego ojca honoru. Nagle cały świat usłyszał, że jestem oszustem. To było bardzo trudne przeżycie, byłem wtedy bardzo zdenerwowany.

Zapytany o plany na przyszłość, Lyoto wyznał, że zamierza wrócić do oktagonu.

To moje życie, oczywiście, że chcę wystąpić jeszcze w oktagonie. Nadal mam wiele do pokazania swoim fanom. Wrócę silniejszy. Ten czas wykorzystam na działania dotyczące mojej akademii. Cały czas trenuję, nieważne co się dzieję w moim życiu – trening to moje życie. Jestem prawdziwym wojownikiem, mój ojciec nauczył mnie ciężkiej pracy. Nie chodzi mi tylko o rywalizację, to całe moje życie, mój styl życia.

Chcę żeby ten sport był czysty. Ludzie powinni płacić za popełnione błędy, ale musi być to sprawiedliwy proces. Nie powinienem tego wziąć, ale nie używałem tego, aby kogokolwiek oszukać.

Brazylijczyk został zawieszony na 18 miesięcy, licząc od kwietnia tego roku, co oznacza, że jego walkę moglibyśmy zobaczyć najszybciej w październiku 2017 roku.

 

27 KOMENTARZE

 1. Czy prawo rynku w końcu to ureguluje i wypierdolą tą USADĘ z UFC czy nadal się opłaca z nimi współpracować?

 2. Czy prawo rynku w końcu to ureguluje i wypierdolą tą USADĘ z UFC czy nadal się opłaca z nimi współpracować?

  Opłaca się bo można faworyzować np. Conora i Srejdza

 3. Przyznałem się do wzięcia 7-keto. To zakazana substancja – co ciekawe, kupiłem ją w sklepie, 60 wegetariańskich kapsułek.

  Kurde wiedziałem, mimo swojej chudości od zawsze podejrzewałem, że z tym są problemy. To ostateczny dowód, że wegetarianizm to zło w najczystszej postaci:windu:

  Lyoto, zawiodłeś mnie… tymi tabletami wegetariańskimi:jon:

 4. Kurde wiedziałem, mimo swojej chudości od zawsze podejrzewałem, że z tym są problemy. To ostateczny dowód, że wegetarianizm to zło w najczystszej postaci:windu:

  Lyoto, zawiodłeś mnie… tymi tabletami wegetariańskimi:jon:

  Wegetarianie powinni być zawieszani dożywotnio za brak poszanowania dla mięsa. Amen.

 5. A to nie Kowalik kiedyś w wywiadzie wspominał ze mają aplikację gdzie sobie mogą każdą substancję sprawdzić?  Może Machida nie wiedział ze jego manago to ma :-))

 6. A to nie Kowalik kiedyś w wywiadzie wspominał ze mają aplikację gdzie sobie mogą każdą substancję sprawdzić?  Może Machida nie wiedział ze jego manago to ma :-))

  nazywa sie ta aplikacja internet

 7. A to nie Kowalik kiedyś w wywiadzie wspominał ze mają aplikację gdzie sobie mogą każdą substancję sprawdzić?  Może Machida nie wiedział ze jego manago to ma :-))

  Coś było, mi się wydaje, że Daniel o tym wspominał. USADA działa na zlecenie UFC, więc to tylko od nich zależy jak długo będą przeprowadzane testy.

 8. UFC współpracuje z USADA chyba tylko dlatego, że chcą MMA na olimpiadę wkręcić w przyszłości.

 9. Lyoto jest ostatnim, którego podejrzewałbym o branie czegoś celowo.

  Myślę tak samo. Cała rodzina strasznie honorowa, ojciec by mu za to po pysku wystrzelał.

 10. Coś chujowo mu doradzają. Yoel zwalił na zanieczyszczony suplement, chwilę powalczył z komisją i dostał pół roku, a Lyoto sam się przyznał, współpracował i dostał 18 m-cy? WTF? Szkoda chłopa, 18 miechów to w chuj dużo.

 11. USADA to typowi urzednicy a z tego co po swiecie pojezdzilem to zauwazylem jedna rzecz urzednik to pewien stan umyslu i glupoty i tak jest prawie na calym swiecie, sa wyjatki ale ….to sa wyjatki 🙂

  Co do Lyoto to wcale bym sie nie zdziwil, ze te 18 miesiecy mu dali za to , ze np na przesluchaniu nie byl pokorny tylko ich skrytykowal i wytknal im bledy a wiadomo,ze urzednik lubi byc bogiem.

 12. Czy prawo rynku w końcu to ureguluje i wypierdolą tą USADĘ z UFC czy nadal się opłaca z nimi współpracować?

  a moze wprowadzmy legalny doping w innych zawodach… np na kasie w pierdonce czy na poczcie… dla waszych dziewczyn hostess reklamujacych jogurty i tatusiow robiacych za ochraniaczy w tesco… nie beda chcieli brac amfy zeby pracowac dluzej i wydajniej to wypieprzyc ich… niech wasze mamy i laski poczucja co znaczy prawo rynku i hardokorowego klienta. w koncu na budowie w tajlandii i kurwy tajki tez biora zeby pracowac dluzej… i bym zapomnial, niech wasi koledzy, prawnilniaki i charakterni tez niech koksuja tak az tesc poleci im uszami a w klatce niech walcza do… co tam pierwszej krwi, amatorka… niech sie zajeb… w koncu of tego koks jest ze mozna wiecej i dluzej… tak po mesku jak lubicie wydmuszkowcy

 13. a moze wprowadzmy legalny doping w innych zawodach… np na kasie w pierdonce czy na poczcie… dla waszych dziewczyn hostess reklamujacych jogurty i tatusiow robiacych za ochraniaczy w tesco… nie beda chcieli brac amfy zeby pracowac dluzej i wydajniej to wypieprzyc ich… niech wasze mamy i laski poczucja co znaczy prawo rynku i hardokorowego klienta. w koncu na budowie w tajlandii i kurwy tajki tez biora zeby pracowac dluzej… i bym zapomnial, niech wasi koledzy, prawnilniaki i charakterni tez niech koksuja tak az tesc poleci im uszami a w klatce niech walcza do… co tam pierwszej krwi, amatorka… niech sie zajeb… w koncu of tego koks jest ze mozna wiecej i dluzej… tak po mesku jak lubicie wydmuszkowcy

  Nie wiem czy się obrazić bo nic nie zrozumiałem. Chaos

 14. Już nic nie osiągnie po powrocie, Rockhold i Romero zabrali mu duszę.

  Tak z dupy post, ale szukałem info o Machidzie bo nie pamiętałem co się z nim dzieje

 15. Coś chujowo mu doradzają. Yoel zwalił na zanieczyszczony suplement, chwilę powalczył z komisją i dostał pół roku, a Lyoto sam się przyznał, współpracował i dostał 18 m-cy? WTF? Szkoda chłopa, 18 miechów to w chuj dużo.

  Bo nie warto się przyznawać, w USADA nie chodzi przecież o żadną sprawiedliwość ani przestrzeganie zasad…a jedynie o ich zjebane procedury.

  Mirko się przyznał do jakiejś maści, a gdy po dokładnym badaniu w próbce nic nie znaleźli…tak i tak go jednak zawiesili, na maksymalny okres, bo przecież się przyznał

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.