Machida

(Fot. Dave Mandel / Sherdog.com) Nie trzeba było długo czekać na reakcję Vitora Belforta na zakazanie przez komisję w Nevadzie stosowania terapii testosteronowej. Były mistrz UFC w wadze półciężkiej wycofał się z zaplanowanego na 25 maja w Las Vegas pojedynku o tytuł w wadze średniej z Chrisem Weidmanem (MMA 11-0, UFC 7-0, 1. w rankingu MMARocks). Nowym rywalem Amerykanina na UFC 173 będzie inny Brazylijczyk Lyoto Machida (MMA 21-4, 13-4, 3. w rankingu MMARocks).

W oświadczeniu przesłanym prasie Belfort wyjaśnia, że powodem jego decyzji jest zakaz TRT przez komisję i on sam zamierza również zrezygnować z hormonalnego wspomagania, ale potrzebuje na to dodatkowego czasu. Tym samym „Phenom” zdecydował, że nie będzie się ubiegał o licencję na starty w MMA w stanie Nevada, co wykluczyło go z majowego występu.

Dla jego rodaka będzie to dopiero trzeci występ w wadze średniej. W październiku zeszłego roku Machida efektownie odprawił Marka Munoza, a na niedawnej gali w Brazylii pewnie wypunktował Gegarda Mousasiego w pięciorundowym pojedynku.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.