Luke Rockhold nie zamierza długo czekać z wyzywaniem na pojedynek aktualnego mistrza kategorii półciężkiej, do której nie tak dawno zdecydował się on przejść na stałe. Reprezentant AKA w wywiadzie dla MMAjunkie.com wypowiedział się o potencjalnym starciu z samym Jonem Jonesem.

Przez ostatnie lata sabotowałem się schodząc do 185 funtów. Mój organizm był w tragicznym stanie przez ostatnie tygodnie obozów przygotowawczych. Walki w 205 to dla mnie coś naturalnego. Czuję się naprawdę zdrowy. Czuję się dobrze i jestem podekscytowany rozpier*oleniem tych półciężkich. Nie widzę tam wielu mocnych przeciwników. Wejdę tam i udowodnię swoją wartość.

Rockhold ocenił występ Jona Jonesa z Alexandrem Gustafssonem.

Myślę, że wyglądał na gościa, którego można pokonać. Jest dobry w stójce, ma dobrą taktykę, dopasowuje się do rywala, do walki. Walczy wykorzystując swoje mocne strony. Podobają mi się jednak moje szanse przeciwko niemu.

Trzymaj się mocno księżniczko, nadchodzę.

4 KOMENTARZE

  1. Szczerze powiem, że ostatnie porażki Rockholda moim zdaniem są poniekąd wynikiem tego, że jego organizm zaczął w końcu źle reagować na drastyczne zbijanie wagi. Jest wolniejszy i bardziej szklany. Naprawdę wydaje mi się, że w półciężkiej może coś zdziałać.

  2. Hmm może to i jakieś rozwiązanie dla Rockholda, który – nie ma co się oszukiwać – jest ogromny w wadze średniej i któremu niegdyś bardzo kibicowałem. Pożyjemy, zobaczymy….

  3. Kurwa gdzie wy macie mózgi.Najmocniejsza strona JJ to zapasy i praca z góry. Nie ma praktycznie opcji że obali Rockholda to raz a dwa że ten ma fantastycznie BJJ i nie daj boże znajdzie się na górze to JJ będzie klepał jak najman matę czy od ciosów czy od poddania nie ma NIKOGO na świecie kto umie to jak Rockhold.Piszecie o boksie ale JJ nie umie boksować z presję do przodu, nie walczy w bliskim dystansie, nie ma dynamitu w rękach ani przyspieszenia, a to są najlepsze argumenty na Rockholda. Rockhold sam kopie jak koń a i przyjebać potrafi a nowa kategoria doda mu siły ciosu.Osobiście jestem fanem Rockholda i uważam że jego problemem były po pierwsze bicie się w stójce zamiast niszczenie przeciwników w parterze, a dwa kategoria wagowa. Zobaczcie ile miał energii w Strikeforce a jak walczy w UFC. Fakt że może to być kwestia soku ale jest za stary na takie ścinanie.A o tym że Smith wyjaśnił poziom półciężkiej (zresztą Santos też powoli wyjaśnia) a obaj nie mają podjazdu do Rockholda… Dajcie mu dwie walki na przetarcie i rozjebie JJ jak gnój po polu mark my words !

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.