Przy okazji publicznych negocjacji Jona Jonesa z organizacją, Luke Rockhold wypowiedział się na temat traktowania zawodników przez organizację „Ultimate Fighting Championship”. Były mistrz kategorii średniej bardzo szczerze wypowiedział się na temat tego jak prezydent organizacji podchodzi do zawodników występujących w oktagonie i jakie metody negocjacyjne stosuje w rozmowach z nimi.

Rockhold w podcaście „Rippin' It” stwierdził, że każdy zawodnik MMA musi znać swoją wartość. Według Amerykanina, UFC często płaci mniej niż powinno, a sam prezydent organizacji, Dana White, umniejsza zawodnikom, obniżając ich wartość. Zawodnik opowiedział także o swoich sposobach na walkę z tym systemem.

Ten biznes jest jak mafia. Mają bardzo podobne do mafii metody negocjacyjne. Próbują cię wyruchać. Ja na to sobie nie pozwolę.

Jeśli nie znasz swojej wartości i ktoś ci będzie o niej mówił to da ci mniej niż jesteś warty więc musisz znać swoją wartość. Kiedy straciłem pas mistrzowski, Dana White przyszedł do mnie i zaczął mnie mentalnie dobijać, a ja wprost powiedziałem mu: „pier*ol się”. Wtedy postanowiłem robić swoje, bo oni próbowali mi dawać jakieś głupie oferty. Wiedzieli kim jestem i co zrobiłem. To jedyny powód, dla którego postanowiłem zdobyć kontrakt w modelingu – chciałem mieć przewagę w negocjacjach.

Rockhold otwarcie nazwał prezydenta UFC tyranem i stwierdził, że nikt nie walczy na rzecz dobra zawodników. Według byłego mistrza, zawodnicy muszą stawiać na swoim i ryzykować, bo inaczej zostaną źle potraktowani przez organizację.

Nie mamy żadnego organu, który nadzorowałby ten sport. Mamy na czele egoistę, który jest tyranem. Nikt nie będzie walczył za ciebie, musisz zaryzykować, postawić na swoim, bo jeśli nie to potraktują cię jak dzi*kę. To naprawdę słabe. Gość jak on myśli, że umie się bić, że jest wojownikiem. Nie rozumiem czemu stara się wszystkim umniejszyć, kiedy to nie przewalczył nawet dnia w swoim życiu. Jesteś promotorem. Musimy mieć rządowy twór, który da zawodnikom to na co zasługują. On nie gra w to w odpowiedni sposób.

Rockhold (16-5 MMA) nie powiedział ostatniego słowa jeśli chodzi o występy w MMA. Po przegranej z Janem Błachwiczem przez brutalne KO w debiucie w kategorii półciężkiej UFC, mówiło się, że Amerykanin może zakończyć swoją przygodę w klatce MMA. Teraz jednak wszystko wskazuje na to, że były mistrz wróci do oktagonu. Amerykanin prawdopodobnie będzie bił się w kategorii średniej i dał jasno znać organizacji, że chce wrócić do klatki jeszcze w tym roku. Rockhold nadal stara się dojść do pełni zdrowia, ale zapewnia, że czuje się dobrze i odzyskał chęci do startów w klatce.

Obecnie trenuje pod okiem Jasona Parillo, który do swoich walk przygotowuje m.in. Marlona Verę, Rafaela dos Anjosa czy Mackenzie Dern. W przeszłości ten sam trener pomagał Michaelowi Bispingowi przed jego starciem właśnie z Rockholdem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

14 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

ziomeq

Brutaal</br><b> Light Heavyweight</b>

595 komentarzy 732 polubień
Jahoo

Oplot Challenge </br><b> Welterweight </b>

43 komentarzy 29 polubień

:chuck::lesnarhappy:Próbują cię wyruchać. Ja na to sobie nie pozwolę.

Kockhold no :najmancoty: dałeś się już wyruchać kilka razy. Jesteś taki ładny że nawet Janek się skusił

Odpowiedz 2 polubień

Bezimienny

Shark Fights </br><b> Light Heavyweight</b>

1,318 komentarzy 680 polubień

No ale z tym traktowaniem trochę racji ma. Tyle fauli z tymi wyciągniętymi paluchami, parę osób zakończyło przez to karierę i UFC praktycznie z tym nie walczy mimo, że może.
Jeszcze parę innych rzeczy by się znalazło. Ale w sumie: sami zawodnicy doprowadzili do powstania tego monopolu, więc...

Odpowiedz 3 polubień

Scurvol

KSW </br><b> Middleweight</b>

5,619 komentarzy 10,349 polubień
MaloHombre

Bellator </br><b> Light Heavyweight</b>

4,618 komentarzy 11,331 polubień

Trzeba bylo zostac zawodnikiem NBA czy NFL

Odpowiedz polub

torpedo

UFC </br><b> Flyweight</b>

7,981 komentarzy 18,763 polubień

Tysiące razy widziałem już ten gif (i zawsze śmieszy), ale do dziś nie znam jego historii. Wie ktoś coś? Czym zabłysnął mały murzynek? Znalazł pracę?

Odpowiedz 1 Like

beef

Bellator </br><b> Light Heavyweight</b>

4,630 komentarzy 5,109 polubień
osk

Oplot Challenge </br><b> Heavyweight</b>

191 komentarzy 966 polubień

Najlepsze są słynne przemowy motywacyjne łysej do zawodników:

"Macie najłatwiejszą pracę na świecie. Każdy by tak chciał, więc idźcie się napi3rdal4ć dla wujka. Co prawda, dając krwawe walki i zostawiając zdrowie w oktagonie - i tak wam nie zapłacę tyle $ ile mojej rudej, ale może coś tam sypnę (jak będziecie grzeczni). A teraz do boju moje minionki, na śmierć i życie! Honor wojownika! Śmierć w boju! Dla mamy! Dla taty! Dla Allaha! Chwała! Męstwo! Dziedzictwo! Jaaaaazdaaaaa!!!"

Szkoda, że nigdy nie wspomina o CTE (chyba, że o swoim, po ciężkich sparingach z workiem z wełny z owcy cytrynowej), o kontuzjach, które już nigdy się nie wyleczą, o życiu wojownika po karierze, kiedy się okazuje, że ciało jest rozj3b4ne, a gość nic innego nie potrafi itd.

Odpowiedz 4 polubień

click to expand...
Warszawski Antek

Oplot Challenge </br><b> Light Heavyweight</b>

139 komentarzy 483 polubień

Tysiące razy widziałem już ten gif (i zawsze śmieszy), ale do dziś nie znam jego historii. Wie ktoś coś? Czym zabłysnął mały murzynek? Znalazł pracę?

Jakaś beka z rap battle czy coś, nie wiem nie umiem po winylowemu

Odpowiedz 1 Like

Pacman

Jungle Fight</br><b> Welterweight</b>

310 komentarzy 522 polubień

Akurat trudno się tutaj nie zgodzić z tym co Luke mówi.
Trafny opis stanu faktycznego.

Odpowiedz polub

Masta

Vale Tudo </br><b> Open</b>

21,427 komentarzy 35,651 polubień

Bardzo zły tyran, szczególnie jak chciał go wepchnąc do walki o pas, od razu po debiucie w 93

Odpowiedz 1 Like

roundone

Oplot Challenge </br><b> Welterweight </b>

70 komentarzy 33 polubień

Jak wygrywają to wszystko pasuje a jak wpierdole lecą to już kazdy zly i mafia i triada i yakuza i trzeba dawac sobie lamac szczękę ehh życie życie jest nowelą itd...

Odpowiedz 1 Like

mateusz19191010

UFC </br><b> Strawweight</b>

7,645 komentarzy 5,329 polubień

Napiszę cokolwiek, żebyście mogli pooglądać moją sygnaturkę, jest idealna do newsów z Łukaszem.

Odpowiedz polub

Unbreakable

Maximum FC </br><b> Bantamweight</b>

1,439 komentarzy 940 polubień

monopolisci na rynku tak już maja. Dana nie pracuje dla zawodników, ale dla właścicieli. Kabza napchana, to i on zadowolony.

Odpowiedz polub

Kraver

Legacy FC </br><b> Middleweight</b>

2,087 komentarzy 1,067 polubień

choć nie lubię cockholda tak tutaj pięknie wyjaśnił dejne:applause:

Odpowiedz polub