Przy okazji publicznych negocjacji Jona Jonesa z organizacją, Luke Rockhold wypowiedział się na temat traktowania zawodników przez organizację „Ultimate Fighting Championship”. Były mistrz kategorii średniej bardzo szczerze wypowiedział się na temat tego jak prezydent organizacji podchodzi do zawodników występujących w oktagonie i jakie metody negocjacyjne stosuje w rozmowach z nimi.

Rockhold w podcaście „Rippin’ It” stwierdził, że każdy zawodnik MMA musi znać swoją wartość. Według Amerykanina, UFC często płaci mniej niż powinno, a sam prezydent organizacji, Dana White, umniejsza zawodnikom, obniżając ich wartość. Zawodnik opowiedział także o swoich sposobach na walkę z tym systemem.

Ten biznes jest jak mafia. Mają bardzo podobne do mafii metody negocjacyjne. Próbują cię wyruchać. Ja na to sobie nie pozwolę.

Jeśli nie znasz swojej wartości i ktoś ci będzie o niej mówił to da ci mniej niż jesteś warty więc musisz znać swoją wartość. Kiedy straciłem pas mistrzowski, Dana White przyszedł do mnie i zaczął mnie mentalnie dobijać, a ja wprost powiedziałem mu: „pier*ol się”. Wtedy postanowiłem robić swoje, bo oni próbowali mi dawać jakieś głupie oferty. Wiedzieli kim jestem i co zrobiłem. To jedyny powód, dla którego postanowiłem zdobyć kontrakt w modelingu – chciałem mieć przewagę w negocjacjach.

Rockhold otwarcie nazwał prezydenta UFC tyranem i stwierdził, że nikt nie walczy na rzecz dobra zawodników. Według byłego mistrza, zawodnicy muszą stawiać na swoim i ryzykować, bo inaczej zostaną źle potraktowani przez organizację.

Nie mamy żadnego organu, który nadzorowałby ten sport. Mamy na czele egoistę, który jest tyranem. Nikt nie będzie walczył za ciebie, musisz zaryzykować, postawić na swoim, bo jeśli nie to potraktują cię jak dzi*kę. To naprawdę słabe. Gość jak on myśli, że umie się bić, że jest wojownikiem. Nie rozumiem czemu stara się wszystkim umniejszyć, kiedy to nie przewalczył nawet dnia w swoim życiu. Jesteś promotorem. Musimy mieć rządowy twór, który da zawodnikom to na co zasługują. On nie gra w to w odpowiedni sposób.

Rockhold (16-5 MMA) nie powiedział ostatniego słowa jeśli chodzi o występy w MMA. Po przegranej z Janem Błachwiczem przez brutalne KO w debiucie w kategorii półciężkiej UFC, mówiło się, że Amerykanin może zakończyć swoją przygodę w klatce MMA. Teraz jednak wszystko wskazuje na to, że były mistrz wróci do oktagonu. Amerykanin prawdopodobnie będzie bił się w kategorii średniej i dał jasno znać organizacji, że chce wrócić do klatki jeszcze w tym roku. Rockhold nadal stara się dojść do pełni zdrowia, ale zapewnia, że czuje się dobrze i odzyskał chęci do startów w klatce.

Obecnie trenuje pod okiem Jasona Parillo, który do swoich walk przygotowuje m.in. Marlona Verę, Rafaela dos Anjosa czy Mackenzie Dern. W przeszłości ten sam trener pomagał Michaelowi Bispingowi przed jego starciem właśnie z Rockholdem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

14 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Jahoo
Jahoo

Jungle Fight
Bantamweight

203 komentarzy 320 polubień

:chuck::lesnarhappy:Próbują cię wyruchać. Ja na to sobie nie pozwolę.

Kockhold no :najmancoty: dałeś się już wyruchać kilka razy. Jesteś taki ładny że nawet Janek się skusił

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Bezimienny
Bezimienny

UFC
Bantamweight

8,058 komentarzy 12,835 polubień

No ale z tym traktowaniem trochę racji ma. Tyle fauli z tymi wyciągniętymi paluchami, parę osób zakończyło przez to karierę i UFC praktycznie z tym nie walczy mimo, że może.
Jeszcze parę innych rzeczy by się znalazło. Ale w sumie: sami zawodnicy doprowadzili do powstania tego monopolu, więc...

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of MaloHombre
MaloHombre

PRIDE FC
Welterweight

6,529 komentarzy 23,370 polubień

Trzeba bylo zostac zawodnikiem NBA czy NFL

Odpowiedz polub

Avatar of torpedo
torpedo

UFC
Bantamweight

8,374 komentarzy 35,930 polubień

Tysiące razy widziałem już ten gif (i zawsze śmieszy), ale do dziś nie znam jego historii. Wie ktoś coś? Czym zabłysnął mały murzynek? Znalazł pracę?

Odpowiedz 1 Like

Avatar of osk
osk

M-1 Global
Welterweight

3,726 komentarzy 21,106 polubień

Najlepsze są słynne przemowy motywacyjne łysej do zawodników:

"Macie najłatwiejszą pracę na świecie. Każdy by tak chciał, więc idźcie się napi3rdal4ć dla wujka. Co prawda, dając krwawe walki i zostawiając zdrowie w oktagonie - i tak wam nie zapłacę tyle $ ile mojej rudej, ale może coś tam sypnę (jak będziecie grzeczni). A teraz do boju moje minionki, na śmierć i życie! Honor wojownika! Śmierć w boju! Dla mamy! Dla taty! Dla Allaha! Chwała! Męstwo! Dziedzictwo! Jaaaaazdaaaaa!!!"

Szkoda, że nigdy nie wspomina o CTE (chyba, że o swoim, po ciężkich sparingach z workiem z wełny z owcy cytrynowej), o kontuzjach, które już nigdy się nie wyleczą, o życiu wojownika po karierze, kiedy się okazuje, że ciało jest rozj3b4ne, a gość nic innego nie potrafi itd.

Odpowiedz 4 polubień

click to expand...
Avatar of Warszawski Antek
Warszawski Antek

Bellator
Lightweight

4,164 komentarzy 21,220 polubień

Tysiące razy widziałem już ten gif (i zawsze śmieszy), ale do dziś nie znam jego historii. Wie ktoś coś? Czym zabłysnął mały murzynek? Znalazł pracę?

Jakaś beka z rap battle czy coś, nie wiem nie umiem po winylowemu

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Mmayhem
Mmayhem

UFC
Middleweight

10,770 komentarzy 43,012 polubień

Akurat trudno się tutaj nie zgodzić z tym co Luke mówi.
Trafny opis stanu faktycznego.

Odpowiedz polub

M
Masta

Vale Tudo
Championship

25,156 komentarzy 71,958 polubień

Bardzo zły tyran, szczególnie jak chciał go wepchnąc do walki o pas, od razu po debiucie w 93

Odpowiedz 1 Like

Avatar of roundone
roundone

BAMMA
Bantamweight

790 komentarzy 872 polubień

Jak wygrywają to wszystko pasuje a jak wpierdole lecą to już kazdy zly i mafia i triada i yakuza i trzeba dawac sobie lamac szczękę ehh życie życie jest nowelą itd...

Odpowiedz 1 Like

Avatar of mateusz19191010
mateusz19191010

UFC
Featherweight

8,414 komentarzy 7,701 polubień

Napiszę cokolwiek, żebyście mogli pooglądać moją sygnaturkę, jest idealna do newsów z Łukaszem.

Odpowiedz polub

Avatar of Unbreakable
Unbreakable

Maximum FC
Featherweight

1,486 komentarzy 1,056 polubień

monopolisci na rynku tak już maja. Dana nie pracuje dla zawodników, ale dla właścicieli. Kabza napchana, to i on zadowolony.

Odpowiedz polub

Avatar of Kraver
Kraver

KSW
Light Heavyweight

5,885 komentarzy 17,080 polubień

choć nie lubię cockholda tak tutaj pięknie wyjaśnił dejne:applause:

Odpowiedz polub