W ostatnią sobotę, na ACB 88 w Brisbane, w walce wieczoru Karol Celiński większościową decyzją sędziów pokonał Luke’a Barnatta. Walka była bardzo wyrównana, jednak sędziowie, choć niejednomyślnie, widzieli w niej zwycięstwo Polaka. Z werdyktem jednak nie może pogodzić się drugi z bohaterów wydarzenia tego wieczoru. Barnatt na swoich profilach w mediach społecznościowych zapowiedział, że zamierza złożyć protest na wynik jego starcia na ACB 88.

Dziękuję za wysyp wiadomości, które płyną do mnie zewsząd, odnośnie obrabowania mnie na ostatnim ACB w weekend. Nie spodziewałem się, że tak wiele osób wspiera mnie tak bardzo, jak mój team. Oficjalnie składam protest na decyzję sędziów i poluję na rewanż.

Dla Barnatta weekendowa porażka była trzecią w organizacji ACB. Najpierw, w pierwszej rundzie, uległ po ciosach Mameda Khalidova, potem niejednogłośną decyzją sędziów wypunktował go Scott Askham. Jego bilans w jednej z największych organizacji MMA na świecie wynosi obecnie 2-3. Nie wiadomo jeszcze, jaką decyzję podejmie ACB po proteście złożonym przez zawodnika.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.