Klinger

Jak poinformował organizator gali TFL, Jacek Sarna, Łukasz Klinger (7-3) zawalczy z Michałem Oleksiejczukiem (9-2) o pas TFL w wadze półciężkiej. Jeszcze dzisiaj mówiło się, że z Oleksiejczukiem zawalczy Krzysztof Pietraszek, jednak lubelskiej organizacji udało się zakontraktować Klingera.

Gala TFL 10 odbędzie się 12 listopada w Lublinie.

„Zawodnik organizacji Bellator, Łukasz Klinger, wystąpi w walce o pas mistrzowski TFL z Michałem Oleksiejczukiem 12 listopada w Lublinie! Szacunek dla Krzyśka Pietraszka za podjęcie zastępstwa i odstąpienie go przygotowanemu Łukaszowi! Będzie to historyczny pojedynek!” – zapowiada Jacek Sarna.

Klinger w ostatniej walce zadebiutował w organizacji Bellator, gdzie w pierwszej rundzie został poddany przez Francisa Carmonta. Wcześniej w 15 sekund przegrał on przez nokaut z Atanasem Djambazovem, jednak wcześniej odnosił ważne zwycięstwa, między innymi z Andrew Clampem, Adamem Oknińskim czy Darrenem McNameem.

Oleksiejczuk będzie chciał przedłużyć serię sześciu zwycięstw z rzędu, podczas której odprawiał kolejno Seweryna Kirschhiebela, Tomasza Janiszewskiego, Andrejsa Zozuljkę, Michala Dobiasa, Łukasza Borowskiego oraz Wojciecha Janusza. Ostatnią walkę Oleksiejczuk stoczył w organizacji FEN.

9 KOMENTARZE

  1. Początkowo rywalem Michała miał być Dawid Baziak ale wypadł w tym tygodniu w zastępstwo wskoczył Pietraszek jednak okazało się, że również Klingerowi wypadł rywal z którym miał się zmierzyć tego samego dnia więc powinien być dobrze przygotowany 🙂

  2. Bardzo dobra informacja. Szkoda czasu i talentu Michala na walki z Pietraszkami. Jesli Lukasz rzeczywiscie jest po pelnych przygotowaniach to powinno byc bardzo ciekawe starcie.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.