LorenzoMandel

W rozmowie z BBC World Service współwłaściciel UFC Lorenzo Fertitta stwierdził, iż jest przekonany, że:

MMA ostatecznie pojawi się kiedyś na igrzyskach olimpijskich. Igrzyska to biznes, który ma przyciągać przed telewizory młodych ludzi. Rozmawialiśmy z wieloma osobami związanymi z ruchem olimpijskim i trzeba powiedzieć, że istnieje zainteresowanie tym tematem.

Fertitta mówiąc o igrzyskach powołał się na przykład snowboardu, który pojawił się na olimpiadzie po raz pierwszy w roku 1988 i stwierdził, że:

To jest właśnie to, co dzieciaki chcą oglądać i to jest kierunek, w którym i my zmierzamy.

Lorenzo Fertitta stwierdził również, że w temacie olimpijskim wiele robi organizacja International Mixed Martial Arts Federation, która ściśle współpracuje z UFC.

Temat MMA w kontekście olimpijskim przewija się w mediach od lat. Pomimo wielu wypowiedzi w tym zakresie, niestety nigdy nie pojawiają się żadne konkretne informacje, a wypowiedź Andrew Mitchell z biura prasowego MKOl z końca roku 2014 wydaje się być nadal aktualna:

Dyscyplina sportu jaką jest MMA nie jest jeszcze uznawana przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Zgodnie z informacjami jakie posiadamy, przedstawiciele MMA nigdy nie składali wniosku o uznanie tej dyscypliny przez MKOl. Aby dana dyscyplina stała się dyscypliną olimpijską, konieczne jest uprzednie złożenie wniosku o przyznanie statusu dyscypliny uznanej przez MKOl. W tym celu federacja międzynarodowa reprezentująca dyscyplinę musi wypełnić wymogi Karty Olimpijskiej.

Obszernie o zagadnieniu MMA i igrzysk olimpijskich pisaliśmy tutaj.

1 KOMENTARZ

  1. Fajnie by było gdyby mma było na Igrzyskach i żeby było to miejsce w którym mogą między sobą rywalizować zawodnicy z różnych federacji.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.