(fot. Dave Mandel / Sherdog.com)

Ledwie kilka dni po ogłoszeniu, że nie dojdzie do walki Chada Mendesa (MMA 10-0, WEC/UFC 5-0, #5 w rankingu MMARocks) z Jose Aldo na gali UFC 133 6 sierpnia w Filadelfii UFC ogłosiło, że Amerykanin zawalczy z innym Brazylijczykiem Ranim Yahyą (MMA 16-6, WEC/UFC 5-3, #11 w rankingu MMARocks). Aldo nie mógł stanąć do obrony swojego pasa tak szybko z powodu zawieszenia udzielonego mu przez komisję sportową w Ontario gdzie pokonał w swojej ostatniej walce Marka Hominicka. Znany z częstego zmieniania kategorii wagowych mistrz ADCC po raz drugi z rzedu zawalczy w wadze piórkowej po tym jak na gali Fight for the Troops 2 w styczniu niespodziewanie pokonał w stójce Mike’a Browna. Trenujący w Alpha Male Mendes z kolei odniósł przekonywujące zwycięstwo nad powracającym do UFC Michihiro Omigawą na UFC 126 5 lutego.

Ponadto UFC ogłosiło dwa pojedynki na galę UFC Live 5 zaplanowaną na 14 sierpnia w Milwaukee. W pierwszym z nich zmierzą się były pretendent do pasa mistrzowskiego WEC Joseph Benavidez (MMA 14-2, WEC/UFC 6-2, #2 w rankingu MMARocks) oraz były mistrz WEC Eddie Wineland (MMA 18-7-1, WEC/UFC 5-3, #11 w rankingu MMARocks), choć to będzie ich pierwsze spotkanie. Benavidez od swojej drugiej porażki z mistrzem Dominickiem Cruzem latem ubiegłego roku wygrał dwie kolejne walki poddając Wagnneya Fabiano i pokonując na punkty Iana Lovelanda już na gali UFC. Wineland swoją ostatnią walke przegrał ze sparingpartnerem Benavideza, Urijah Faberem, co położyło kres passie 4 zwycięstw zawodnika rodem z Indiany.

W drugim starciu zmierzą się piórkowi Leonard Garcia (MMA 15-7-1, WEC/UFC 7-6-1) i Alex „Bruce Leroy” Caceres (MMA 4-3, UFC 0-1) w walce najprawdopodobniej o utrzymanie kontraktu z UFC. Garcia zasłynął ostatnimi laty notując szereg wygranych przez decyzje, które w opinii wielu były niezasłużone jednakże w ostatniej walce zmuszony był odklepać przed czasem twistera wykonanego przez Chan Sung Junga. Caceres dostał się do UFC przez bycie wyróżniającą się, przede wszystkim medialnie, postacią w Ultimate Fighterze. Ćwierćfinalista 12 sezonu reality show UFC nie pokazał się z dobrej strony w debiucie szybko przegrywając przez duszenie z Mackensem Semerzierem w marcu tego roku.

Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.