murray

Były zawodnik MMA ( który stoczył walkę m. in. z Andersonem Silvą ) został ostatnio złapany na próbie ucieczki. Cztery małe piły do metalu zostały znalezione w jego celi w talerzu z ciasteczkami przez  współwięźnia, który postanowił podzielić się swoim odkryciem z administracją więzienia.

Murray, Anglik marokańskiego pochodzenia, uciekł do Maroka gdy angielska policja powiązała go z największym napadem rabunkowym  w historii Wielkiej Brytanii. Łupem bandytów padło wtedy 53 miliony funtów. Później okazało się że suma ta mogła być znacznie większa, gdyby nie fakt , że rabusie użyli zbyt małej ciężarówki, która po prostu nie była w stanie pomieścić większej ilości gotówki.

Lee Murray wybrał Maroko z dwóch powodów: po pierwsze, jako syn rodowitego Marokańczyka, sam automatycznie został uznany za obywatela Maroka. Po drugie: kraj ten nie ma umowy ekstradycyjnej w Anglią.

Niedługo potem niespokojny duch bohatera tego artykułu ponownie wpędził go w kłopoty – Lee został aresztowany za posiadanie kokainy i osadzony w marokańskim areszcie.

Według więziennych oficjeli Murray próbował wykorzystać piły do przecięcia krat w oknie. Celowo głodził się i intensywnie trenował aby być w stanie zmieścić się w niewielkim otworze karnej celi , w której umieszczono go po tym, jak znaleziono przy nim laptopa z połączeniem internetowym i pięć kilogramów narkotyków.

Jego plan ucieczki mógłby się powieść, jednak dużą przeszkodą okazała się niechęć współwięźniow do byłego fajtera jaką darzyli go ze względu na jego majątek i koneksje, które wykorzystywał do przemycania luksusowych towarów do celi oraz do nabywania specjalnych przywilejów.

14 KOMENTARZE

  1. Obserwując atletyczną sylwetkę Murraya widzę tylko jednego kandydata do tej roli – jest nim Elijah Wood 😀

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.