Kiedy przedwczoraj wygospodarowałem odrobinę czasu by spokojnie zebrać myśli, poukładać wszystko w głowie a w końcu przelać to na papier w postaci zapowiedzi UFC 83, to…zasnąłem. Nazajutrz z optymizmem powędrowałem do „kołchozu” (znaczy do pracy ) z myślą o „osiemdziesiątce trójce” – „wszak wszystko już przemyślałem i dokładnie wiem co chcę napisać, zaraz po pracy siadam, pól godzinki i gotowe” – tak przynajmniej mi się wydawało.
Jakież było moje zdziwienie kiedy zaraz po włączeniu komputera (no dobra, ściągałem nie to co trzeba hehe) na mój HDD przedostał się wirus…a właściwie cała kolonia wirusów. Jak się później okazało był to prawdziwy elektroniczny ebola! Generalnie ów ebola swą „upierdliwością” przypominał wrzód na tylnej części ciała, tudzież pewnego polityka i jak on działał na zasadzie – „odłączysz mi mikrofon, to ja przyniosę własny…wraz z głośnikami”. Niestety (dla wirusa) tak jak ww. polityk szybko został zdjęty z mównicy i zapowiedź UFC 83: Serra vs. St. Pierre leży przed Twoimi oczyma. Zapraszam.


Jak zwykle na początek karta:

– Matt Serra vs. Georges St. Pierre
– Travis Lutter vs. Rich Franklin
– Nate Quarry vs. Kalib Starnes
– Charles McCarthy vs. Michael Bisping
– Mark Bocek vs. Mac Danzig
– Joe Doerksen vs. Jason MacDonald
– Jason Day vs. Alan Belcher
– Rich Clementi vs. Sam Stout
– Kuniyoshi Hironaka vs. Jonathan Goulet
– Brad Morris vs. Cain Velasquez
– Ed Herman vs. Demian Maia

Trzeba przyznać, że rozpiska „robi”. Kosmicznie napompowany Main Event (zwykły rewanż przerodził się w „załatwianie osobistych spraw”, czyli mamy tak kochany przez amerykanów bad blood), w połączeniu z bardzo dobrze zapowiadającymi się walkami „oktagonowych wyjadaczy” – Franklin, Quarry, Bisping, oraz walką młodego, dobrze zapowiadającego się , Demian’a Maia daje nam solidne podstawy do stwierdzenia, że będziemy wyć z zachwytu! Do rzeczy jednak.

Ed Herman vs. Demian Maia
Herman większość swych porażek odnosił przez submission. Maia z kolei większość swych walk wygrał przez submission. Jak dla mnie wynik przesądzony – walka z mistrzem ADCC to nie przelewki i jeśli pojedynek zejdzie do parteru to TUFowiec Ed będzie klepał.

Brad Morris vs. Cain Velasquez
Dla obu panów ta walka będzie ich debiutem w UFC. Velasquez mimo mniejszego doświadczenia w MMA jest moim zdaniem faworytem. Dobry Team potrafi zdziałać cuda a Amerikan Kick-Boxing Academy zdecydowanie jest takim Teamem.

Kuniyoshi Hironaka vs. Jonathan Goulet
Zapowiada się raczej średnia walka, zakończ ona przez decyzję. Na czyją korzyść? Nie mam pojęcia. Gdybym miał obstawiać, postawił bym na Kanadyjczyka.

Rich Clementi vs. Sam Stout
Rich szybciutko sprowadzi walkę do parteru a tam obnaży parterowe braki Sam’a. Zapowiada się szybkie submission – obstawiam RNC.

Jason Day vs. Alan Belcher
Pojedynek debiutanta (w UFC) z „starym” wyjadaczem. Myślę, że nie będzie niespodzianki i doświadczenie będzie tutaj najbardziej znaczącym czynnikiem. Kolejnym będzie stres związany z debiutem w oktagonie UFC, w rezultacie czego Belcher będzie zwycięzcą tego pojedynku.

Joe Doerksen vs. Jason MacDonald
Nie wiem jak potoczy się ta walka. Doerksen dwie ostatnie walki przegrał przez TKO, MacDonald przegrał decyzją z Okami’m. Strzelam, że Jason wygra, jednak w jaki sposób…nie wiem.

Mark Bocek vs. Mac Danzig
Danzing według mnie jest lepszym zawodnikiem niż Bocek, a już z całą pewnością bardziej doświadczonym, a właśnie doświadczenie w MMA często odgrywa kluczową rolę. Liczę na ciekawą walkę w pełnym wymiarze czasu, lub z „zakończeniem” w trzeciej rundzie.

Charles McCarthy vs. Michael Bisping
Bisping, nie przepadam z tym panem. Zwłaszcza od walki z Hamill’em. Problem w tym, że za McCarthy’m również nie przepadam. Z chęcią popatrzę jak któryś (którykolwiek) z nich zalicza KO i myślę, że będzie to Charles.

Nate Quarry vs. Kalib Starnes
Jeśli mam typować to stawiam na Nate’a. Jednak daje mu 51 do 49. Szykuje się zacięta, bardzo wyrównana walka.

Travis Lutter vs. Rich Franklin
Franklin poza tym iż jest specjalistą od blokowania kolan Andersona własna twarzą, jest także świetnym zawodnikiem. Myślę, Rich pokaże, na co go stać i szybko upora się z Lutter’em. KO wisi w powietrzu. Ciężkie KO.

Matt Serra vs. Georges St. Pierre
GSP vs. Serra, czyli to co tygryski lubią najbardziej. Matt w pierwszej walce zaskoczył wszystkich i bardzo szybko i zdecydowanie poradził sobie z St. Pierre. Niebyło mowy o żadnym lucky punch’u. Po prostu zasłużone zwycięstwo. Kanadyjczyk po tej walce mówił, że ta porażka to najlepsze co mu się przytrafiło, że teraz wie iż nie należy lekceważyć przeciwników, iogólnie, że znalazł motywacje do walk. Dodatkowego smaczku (niż sam rewanż) walce dodaje bad blood jaki ostatnio wytworzył się pomiędzy oboma zawodnikami. Serra nazwał GSP „Francuzikiem” co St. Pierre odebrał personalnie i takim oto sposobem wszyscy amerykanie się cieszą, bo będzie wojenka. Liczę na pewne zwycięstwo GSP, który jest w świetnej formie a walka wśród swej publiczności jeszcze bardziej doda mu skrzydeł!

Podsumowując UFC 83 zapowiada się bardzo dobrze. Motorem napędowym jest soczysty Main Event, poparty przez resztę świetnych pojedynków. Jak wypadnie pierwsza gala UFC w Kanadzie? Przekonamy się za 3 dni!

Poniżej typy reszty naszej załogi. Czy się sprawdzą? Który z nas najtrafniej wytypuje zwycięzców?

Venom:

Kuniyoshi Hironaka vs. Jonathan Goulet

Jonathan Goulet po wyrównanej walce przez decyzję. Obaj zawodnicy z różnym skutkiem radzili sobie w octagonie, powinien zwyciężyć Kanadyjczyk, dzięki przewadze własnej publiczności

Brad Morris vs. Cain Velasguez

Cain Velasquez TKO, R1. Velasquez to jeden z najbardziej obiecujących zawodników wagi ciężkiej na świecie, utytułowany zapaśnik, trenujący w świetnym teamie (AKA). Powinien wygrać przez GNP w pierwszej rundzie z bardziej doświadczonym rywalem.

Rich Clementi vs. Sam Stout

Rich Clementi Poddanie, R1. Stout to solidny zawodniki, ale ma spore braki w parterze, a Clementi pokazał w pojedynkach z Guilardem i Johnsonem, że potrafi to wykorzystać.

Ed Herman vs. Demian Maia

Demian Maia Poddanie R3, Bardzo ciekawe zestawienie. Herman to finalista 3 edycji TUF, niezły zapaśnik trenujący w Team Quest, Maia to jeden z nalpszych zawodników bjj na świecie, mistrz ADCC z 2007 roku. Herman powinien, prowadzić w walce na punkty, jednak zaryzykuję, że w 3 rundzie popełni błąd i odda plecy Brazylijczykowi, które nie zmarnuje okazji.

Jason Day vs. Alan Belcher

Alan Belcher, KO R2. Debiutant w UFC, Day sprawi na początku walki trochę kłopotów Belcherowi, jednak „The Talent” jest ostatnio na fali, w drugiej rundzie trafi i wykończy Kanadyjczyka.

Joe Doerksen vs. Jason MacDonald

Jason MacDonald, Poddanie R2. Doerksen to niezły zawodnik, ale zawsze brakuje mu szczęścia. Podejrzewam, że tak będzie też tym razem i MacDonald podda go w drugiej rundzie.

Mark Bocek vs. Mac Danzig

Mac Danzig, KO R3. Mac wszystkie walki w szóstej edycji TUF bardzo szybko kończył poddaniem, tym razem nie będzie tak łatwo, bo Bocek to światowej klasy grappler. Danzig powinien, po wyrównanej walce, w trzeciej rundzie wykończyć Marka, chociaż nie zdziwię się jak Kanadyjczyk dotrwa do decyzji.

Charles McCarthy vs. Michael Bisping

Michael Bisping, KO R1. Bisping raczej bez historii.

Nate Quarry vs. Kalib Starnes

Nate Quarry KO R3. To powinien być bardzo wyrównany pojedynek. Starnes jest lepszy technicznie zarówno w parterze jak i w stójce, natomiast Quarry ma lepsze cardio i silniejszy cios. Myślę, że podobnie jak w walce z Sellem, Nate w końcu czysto trafi Starnesa w trzeciej rundzie i zakończy walkę.

Travis Lutter vs. Rich Franklin

Rich Franklin KO R1. Franklin nie da się obalić i znokautuje Travisa pod koniec pierwszej rundy.

Matt Serra vs. Georges St-Pierre

Georges St-Pierre przez decyzję. St-Pierre jest znowu murowanym faworytem, mimo że w pierwszej walce przegrał z Serrą. Moim zdaniem Amerykanin sprawi Kanadyjczykowi po raz kolejny sporo problemów, jednak tym razem St-Pierre nie zdecyduje się na walkę w stójce, tylko jak w swoich poprzednich dwóch pojedynkach będzie sprowadzał walkę do parteru. Oczywiście nie podda Serry tak łatwo jak Hughesa, bo to jeden z nalepszych grapplerów w USA, pierwszy czarny pas pod Renzo Graciem. Kanadyjczyk skoncentruje się raczej na kontroli pozycji i g’n’p, w ten sposób zwyciężając przez decyzję.

DefThomas:

Kuniyoshi Hironaka vs Jonathan Goulet

Mój typ: Jonathan Goulet
Czemu: Bo dobrze by było gdyby choć jeden z Kanadyjczyków wygrał swoją walkę 😀

Brad Morris vs Cain Velasguez

Mój typ: Cain Velasquez
Czemu: Chłopaki z AKA mówili ze Cain to przyszły mistrz HW UFC 🙂 Opowiadali o nim że podczas treningów robi rzeź niewiniątek na sali. Zobaczymy 😀

Rich Clementi vs Sam Stout

Mój typ: Rich Clementi
Czemu: Walka wyrównana, Stout trenuje u Coutura a Rich to weteran jakich mało. Ciężko wskazać zwycięzce, czysty strzał z mojej strony.

Ed Herman vs Demian Maia

Mój typ: Demian Maia
Czemu: Nie widziałem żadnej walki Demiana ale widziałem za to ostatnią walkę Hermana z Doerksonem gdzie nieprzygotowany Joe (wziął walkę krótko przed galą) sprawił sporo problemów w parterze Hermanowi. Liczę że Demian wykorzysta przewagę w parterze i podda Eda.

Jason Day vs Alan Belcher

Mój typ: Alan Belcher
Czemu: Doświadczenie w UFC + styl Chute Boxe Belchera nad tremą która wpieprzy żywcem Jasona Day.

Joe Doerksen vs Jason MacDonald

Mój typ : Joe Doerksen
Czemu: Sam nie wiem…..MacDonald wiele razy mnie rozczarował, wiem że jest faworytem w tej walce ale wg.mnie Doerksen mając sporo czasu (nie tak jak w swojej ostatniej walce) dobrze przygotuje się do tej walki i podda MacDonalda.

Mark Bocek vs Mac Danzig

Mój typ : Mac Danzig
Czemu: Gdzie walczył Bocek a gdzie Danzing ? Mimo że Mac wszedł do UFC przez TUFa to miejsce w najlepszej organizacji świata należało mu się i bez tego. Danzig to twardy koleś który zwiedził (z sukcesami) więcej organizacji MMA niż niejeden obecny mistrz UFC.

Charles McCarthy vs Michael Bisping

Mój typ :Michael Bisping
Czemu : Polskie korzenie (a jak!), solidna stójka + dobra obrona przed próbami submission Bispinga powinny zrobić swoje. Poza tym chyba nie ma w UFC większej zrzędy niż Charles „Captain Miserable” McCarthy. Zrzędom mówimy NIE

Nate Quarry vs Kalib Starnes

Mój typ : Nate Quarry
Czemu : Doświadczenie Nate nad młodością Kaliba + relacja z przygotowań Starnesa do poprzedniej walki. Jeśli wtedy brakowało mu kasy na wszystko to teraz na pewno nie było lepiej po tym jak całkowicie wyczyścił się finansowo z powodu leczenia vaginy na czole jaką zafundował mu Belcher

Travis Lutter vs Rich Franklin

Mój typ : Rich Franklin
Czemu : Bo poza pająkiem nikt nie był w stanie przez długi czas pokonać Franka. Mam wrażenie że Lutter nie jest zbawieniem dywizji MW i przegra przez KO. Dla sytuacji w MW dużo lepsze było by zwycięstwo Luttera więc nie będę płakać jeśli tak się stanie.

Matt Serra vs Georges St-Pierre

Mój typ : Serra (lol wiem)
Czemu : A czemu nie ? 🙂 Liczę że na GSP będzie ciążyło zbyt duże ciśnienie związane z walką w jego ojczystym kraju + KO jakie zebrał od Serry w poprzedniej walce też zrobi swoje. Poza tym baaaardzo chce zobaczyć walkę Matt Serra – Matt Hughes o pas mistrza i w main eventach czasami lubię stawiać przeciw faworytom. Jeśli Serra utrzyma walkę w stójce to ma całkiem spore szanse na wygranie,ale jeśli walka zejdzie do parteru to GSP go wdepcze w octagon.

Rictor:

Kuniyoshi Hironaka vs Jonathan Goulet

Mój typ: Kuniyoshi Hironaka
Dlaczego: Może dlatego, że chcę być oryginalny a może dlatego, że chciałbym w końcu zobaczyć Japończyka innego niż Okami wygrywającego w UFC bo przez jakiś czas tego nie widzieliśmy.

Brad Morris vs Cain Velasguez

Mój typ: Brad Morris
Dlaczego: Znowu będę oryginalny i wybiorę Morrisa. Widziałem jak Mark Hunt przygotowywał się z nim do walki z Semmym Schiltem i wiem, że Brad na treningach nie oszczędza się nawet w najmniejszym stopniu. Chłopak wylewa siódme poty i możliwe, że to właśnie zaprocentuje.

Rich Clementi vs Sam Stout

Mój typ: Rich Clementi
Dlaczego: Clementi ma dobry parter a Stout to głownie stójkowicz. Niezbyt dobrze to wygląda dla Sama.

Ed Herman vs Demian Maia

Mój typ: Demian Maia
Dlaczego: Bo lubię ładne BJJ i nie chcę oglądać dominacji zapaśników w MMA. To wystarczy za powód? 🙂

Jason Day vs Alan Belcher

Mój typ: Alan Belcher
Dlaczego: Kluczem będzie doświadczenie. Plus Belcher jest dla mnie po prostu lepszym fighterem.

Joe Doerksen vs Jason MacDonald

Mój typ: Jason MacDonald
Dlaczego: Strzał w ciemno. W tej walce właściwie może zdarzyć się wszystko.

Mark Bocek vs Mac Danzig

Mój typ: Mac Danzig
Dlaczego: Co by nie powiedzieć o Macu jest to po prostu lepszy fighter od Bocka i w tej walce to pokaże.

Charles McCarthy vs Michael Bisping

Mój typ: Michael Bisping
Dlaczego: Bisping ma coś do udowodnienia i McCarthy nie przeszkodzi mu w tym.

Nate Quarry vs Kalib Starnes

Mój typ: Nate Quarry
Dlaczego: Lubię Nate’a. Mimo, że walka wydaje się być wyrównaną to myślę, że Quarry wyjdzie z niej zwycięsko.

Travis Lutter vs Rich Franklin

Mój typ: Rich Franklin
Dlaczego: Przez długi czas nie było na niego mocnych. Potem zjawił się Silva i pozamiatał dywizję MW jednak myślę, że Rich udowodni, że mimo wszystko jest jednym z najlepszych w swojej kategorii wagowej.

Matt Serra vs Georges St-Pierre

Mój typ: St-Pierre
Dlaczego: Będzie bardzo twarda walka. Tego jestem prawie pewny. A czemu GSP? Takie mam czucie w kościach. Poza tym lubię gościa i fajnie by było gdyby wygrał 🙂

A Wy na kogo stawacie???

Jakub Bijan
FREESTYLE || GRECO

146 KOMENTARZE

 1. Moje typy: Danzig, Bisping(chociaż go nie lubię), Nate Quarry, Travis Lutter( udało mu się „dosiąść” Silvę i koniec wydawał się bliski, może uda mu się z Franklinem), GSP-naprawdę pokazał klasę w walce z Pudlem i Mattem

 2. ciekawe kiedy bisping dostanie mocnego zawodnika lub rewanz z hamilem:) hmm rewanz?jak dla mnie to hamil wygral tamta walke zdecydowanie.

 3. Grubo nastawiam sie na walke GSP vs Serra i w zwiazku z tym moje pytanie…. Czy zamiast wynikow i jakis komentarzy moglibyscie wrzucic sama walke (wrzucicie ją-prawda??) tak by kazdy mogl sobie zobaczyc bez wczesniejszego poznania wyniku ?? ?? ??

 4. nie zalapalem sie do wpisu to zalatwie formalnosci w komentarzach:

  Hironaka, Velasquez, Clementi, Maia, Belcher, MacDonald, Danzig, Bisping, Starnes, Franklin, GSP

 5. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 6. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 7. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 8. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 9. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 10. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 11. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 12. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 13. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 14. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 15. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 16. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 17. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 18. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 19. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 20. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 21. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 22. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 23. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 24. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 25. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 26. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 27. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 28. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 29. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 30. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 31. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 32. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 33. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 34. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 35. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 36. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 37. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 38. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 39. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 40. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 41. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 42. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 43. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 44. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 45. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 46. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 47. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 48. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 49. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 50. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 51. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 52. I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

  bo to rzut monetą?

 53. I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

  bo to rzut monetą?

 54. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 55. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 56. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 57. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 58. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 59. Z tym czynnkiem X – true, ktoś tu nieuważnie spoglądał na stare odcinki z serii"pod lupą", której już dawno nie widzieliśmy…

 60. dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley?

  Tak jak omijam szerokim łukiem kolektury Lotto, tak nie mam zamiaru inwestować swoich pieniędzy w walkę, której wynik można typować na zasadzie "chybił-trafił". Kto ma szczęście i dobrze trafi, ten będzie szczęśliwy, bo kursy na obu zawodników są dosyć ciekawe.

  Co przemawia na korzyść Woodleya?
  – świetnie wyglądał na ważeniu,
  – jest młodszy i teoretycznie powinien mieć większy głód walki,
  – powinien być minimalnie szybszy i bardziej eksplozywny.

  Atuty "Kosa":
  – lepsza kondycja,
  – większe doświadczenie.

  Obaj są zapaśnikami i obaj walczą w podobnym stylu. Prawdopodobnie skończy się decyzją po nudnej walce. Współczuje sędziom punktowym, bo niuanse mogą mieć spory wpływ na końcowy werdykt.

 61. Dunham – Cerrone.

  w Cerrone wystarczy wejść niczym dzik w żołędzie, po czym zebrać krwawe żniwo

  I ja dokładnie tak uważam. Nie zgadzam się, że Guillard nie ma szklankej szczęki. Gdyby był odrobinę bardziej wytrzymały, to Cowboy leżałby nieprzytomny. Ktoś, kto tańczy po 1 ciosie od Joe Lauzona nie może mieć twardego łba. Ogólnie największym problemem Cerrone jest jego tragiczna obrona. Jeśli Dunham ruszy do ataku, bijąc w różnych płaszczyznach, to Cowboy się pogubi, poplącze i tyle z tego wyjdzie. Moim faworytem 60-40 jest Dunham. Obawiam się tego, czy sędziowie nie będą ślepi po raz kolejny (Dunham – Grant/dos Anjos), jednak uważam, że gra jest warta świeczki po takim kursie.

  A ja postawiłem na Kosa. Mam wrażenie, że Woodley jest przereklamowany przez ten knockout na Hieronie.

 62. @Puczi

  Zgadzam się, ze "Kowboj" ma dziurawą gardę, ale… Dunham w tej materii dużo gorszy nie jest, o czym świadczy między innymi jego walka z, nomen omen, Guillardem. Evan daje się trafiać, co w połączeniu ze ślamazarnym tempem, w którym zaczyna walki może mieć spory wpływ na przebieg pojedynku. Jak ja to widzę? Walka zaczyna się cios za cios, jednak to lepszy technicznie Cerrone częściej i czyściej trafia (mam nadzieję, ze nie zapomni o swoich highkickach, bo są na prawdę wyborne). To sprawia, że rozluźnia się i bez skrępowania walczy dalej, także przyspieszenie i zwiększenie presji przez Dunhama nie będzie mu straszne. Liczę, że Donaldowi uda się urwać dwie rundy. Najbardziej obawiam się, że Evan, wbrew temu co do tej pory robił, zacznie walkę "z przytupem" od samego początku, ale jestem dobrej wiary.

 63. Nie chce się gifów szukać to trzeba po gmoszemu analizy robić robić : D Jeszcze tyle prognoz przed galą nie czytałem, nigdy : ) nie wiem czy w końcu coś w ogólę dzisiaj zagram, bo już mam mętlik w głowie absolutny:-)

 64. midern – będzie typowanie redakcji jak zawsze

  maryjan – gify dojdą, przed tym typowaniem nie starczyło już czasu no i to nowy cykl u nas więc będzie się rozwijał:)

 65. maryjan to tak jak ja ,niby juz zagralem ale mam chec dorzucic rorego przez dec ,ale sie zastanawiam bo mam w grze juz kupon z rorym rampage + minakov + rory do wygrania 50 moze zagrac za 50 przez dec jak wygra przez cokolwiek to maly minus a jak przez dec to spory plus :Pa jak przegra to juz dupa:):-)

  te anazlizy beda tylko UFC czy tez innych gal?

 66. Już teraz wiem, dlaczego Szady siedziałeś cicho przez ostatnie dni. Propsy za wkład 🙂

  Dobry materiał panowie. Mam nadzieję, że będzie cykliczny. Dobrze by też było, jeśli udałoby się Wam wstawiać go trochę wcześniej, niż na kilka godzin przed galą, bo wiele ludzi, ( zaliczam się do nich i ja ) nie czeka do ostatniej chwili ze względu na częste wahania kursów, co mieli postawić – postawili i tekst ten traktują bardziej jako porównanie typowań własnych z typowaniami redakcji (bądź Szadego ) niż analityczną pomoc w obstawianiu. 😉

 67. @Zychal

  Głównie UFC. Myślę, że wobec KSW też nie będziemy obojętni. 🙂

  @Pietagoras

  Ja bym wolał "wypuszczać" analizy dopiero po tym jak Betsafe poda pełną ofertę kursów na całą galę. Mamy zamiar analizować nie tylko kursy na zwycięstwo konkretnego zawodnika, ale i zakłady specjalne typu: "Rundy powyżej/poniżej" czy metody zwycięstw, a te pojawiają się na kilka dni przed galą. Przyznaję, że sobota to trochę późno, ale nieraz może się nie udać szybciej. Projekt dopiero startuje, wszystko się może pozmieniać, także wszelkie sugestie mile widziane. 🙂

 68. @Tomasz Chmura

  Spokojnie. Faktycznie, zapomniałem,że Yoshi używał tego sformułowania. Dawno nie czytałem żadnego pod lupą i to mi sie bardziej kojarzyło z analizami Slipmycha. Najmocniej przepraszam, bez zbędnych nerwów 🙂

 69. Zamiast się wykłócać, kto i co zrobił pierwszy (czy kto stoi tam, gdzie stało ZOMO), może lepiej podyskutować o najbliższej gali? 🙂

  Jest wśród czytających ktoś, kto postawił na Chaela Sonnena? Kurs 2.50 kuszący. Ja się do samego końca zastanawiałem, jednak ciągle mnie coś odciągało od tego pomysłu, a to jak Rashad wyglądał dobrze na ważeniu postawiło kropkę nad i.

 70. Ja stawiałem na Evansa, będzie górował nad Sonnenem warunkami fizycznymi, jednak to nie jest waga naszego ulubieńca, można porównać walkę JJ vs Evans i JJ vs Sonnen. Moim zdaniem Evans ma w tej walce 75% szanse na zwycięstwo.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.