Nasze typy na dzisiejszą galę w śrdoku posta.

VENOM

Chuck Liddell vs. Rashad Evans
Chuck Liddell przez decyzję. Gdyby ktoś w jakiś cudowny sposób wymazał mi z pamięci pojedynek Liddella z Jardine’em nie miałbym problemów z wytypowanie zwycięzcy tej walki. Napisałbym, że Evans to taki trochę lepszy Ortiz i byłbym pewien nokautu w wykonaniu Icemana. Niestety partner treningowy Rashada pokazał jak można pokonać Liddella, czy Rashad jest w stanie tak wypunktować byłego mistrza UFC? Na pewno nie ma tak dobrych kopnięć, ale jego boks jest więcej niż poprawny. Kluczem do zwycięstwa będzie stójka, bo nie sądzę żeby Liddell dał się obalić. Ostrożnie postawię na wygraną na punkty pupila amerykańskich kibiców.

Rich Franklin vs. Matt Hamill
Matt Hamill przez decyzję. Franklin wraca po pięciu latach do kategorii półciężkiej i od razu dostaje bardzo niewygodnego przeciwnika. Hamill to bardzo mocny zapaśnik, a jeszcze dodatkowo biorąc pod uwagę sporą przewagę siły jaką będzie miał nad Franklinem, powinniśmy zobaczyć sporo skutecznych prób obaleń w jego wykonaniu. Oczywiście były mistrz UFC jest na to przygotowany i zrobi wszystko żeby utrzymać walkę w stójce, gdzie będzie miał kolosalną przewagę, jednak Okami i Lutter pokazali, że można go sprowadzić do parteru. Hamill na pewno będzie lepiej przygotowany od Luttera kondycyjnie, nie straci pozycji próbą poddania, bo będzie atakował g’n’p i w odróżnieniu od Okamiego będzie próbował obalać od pierwszej do ostatniej sekundy walki. Stawiam na niespodziankę.

Nate Marquardt vs. Martin Kampmann
Martin Kampmann przez decyzję. Bardzo wyrównane zestawienie, obaj zawodnicy trenują z najlepszymi, Marquardt u Grega Jacksona, Kampmann u Randy’ego Couture’a. Wydaję się, że Duńczyk powinien mieć delikatną przewagę w stójce, a Amerykanin w zapasach i parterze. Nie sądzę jednak, żeby któremuś udało się zakończyć pojedynek przed czasem, postawię na Kampmann, bo Marquardt w walce z Leitesem , pomijając faule i kontrowersje, wypadł dość przeciętnie.

Dan Henderson vs. Rousimar Palhares
Dan Henderson przez decyzję. Każdy kto widział poprzednie walki Palharesa powinien się kilka razy zastanowić stawiając na Hendersona, sposób w jaki Brazylijczyk przechodzi do dźwigni na nogi jest po prostu niesamowity, do tego dochodzą znakomite obalenia z klinczu i ogólne umiejętności w parterze na najwyższym poziomie. Co jednak udawało się z Negao czy Acacio może być dużo trudniejsze z Hendersonem, który ma przecież w karierze dwa zwycięstwa nad trenerem Rousimara Murilo Bustamante. Trochę szkoda, że UFC tak szybko zestawiło Palharesa z takim weteranem, szczególnie, że Dan po dwóch porażkach w walkach o tytuł będzie bardzo głodny wygranej. Liczę na prawdziwą wojnę i przewidują nieznaczną wygraną Hendersona.

Dong Hyun Kim vs. Matt Brown
Dong Hyun Kim przez KO, runda 1. Obaj zawodnicy uwielbiają wymiany w stójce, jednak Koreańczyk ma na prawdę dynamit w lewej ręce, do tego bardzo dobrze obala i ma mocny parter. Skończenie przeciętnego Browna to będzie kwestia czasu.

Kurt Pellegrino vs. Thiago Tavares
Thiago Tavares przez poddanie, runda 2. Kandydat na walkę wieczoru, Tavares zdobył zresztą tę nagrodę w swoim poprzednim pojedynku z Mattem Wimanem. Obaj posiadają czarne pasy BJJ, Pellegrino do tego ma za sobą karierę zapaśniczą. Przewiduje, że Batman zdominuje pierwszą rundę, jednak w drugiej podobnie jak w pojedynku z Diazem da się złapać i przegra przez poddanie

Roan Carneiro vs. Ryo Chonan
Roan Carneiro przez TKO, runda 2. Jest to rewanżowy pojedynek obu zawodników, za walkę z 2005 roku w organizacji Deep, którą Chonan wygrał przez rozcięcie. Trenujący w American Top Team Carneiro będzie chciał się zrewanżować Japończykowi, jak również zatrzeć fatalne wrażenie z przegranego przez poddanie pojedynku z Kevinem Burnsem na UFC 85. Stawiam na niego.

Mike Patt vs. Tim Boetsch
Tim Boetsch przez TKO, runda 1. Patt to czarny pas BJJ trenujący z Richem Franklinem, do tego podobno niezły kickbokser, czy to wystarczy na Boetscha? Nie sądzę, Barbarian to silny zapaśnik z mocnym ciosem, po za tym jest już obyty w Octagonie.

Jason Lambert vs. Jason MacDonald
Jason MacDonald przez poddanie, runda 1. MacDonald mimo, że przegrał z Maią pokazał na prawdę mocne BJJ, stawiał opór mistrzowi ADCC bardzo długo. Lambert będzie debiutował w średniej i tak na prawdę nie wiadomo jak zniesie zbijanie wagi, dodając do tego fatalną technikę w stójce i przeciętne umiejętności w parterze, postawię na Kanadyjczyka.

TIDZEJ

Chuck Liddell vs. Rashad Evans
Jestem pod wrażeniem, że o tej walce można napisać tak dużo jak w „pod lupą”. Dla mnie to „standardowy match-up Zuffy #1: Chuck kontra zapaśnik”. Rashad walczy ostrożnie więc pierwsze rundy mogą być niesamowicie nudne ale kiedy Evans zorientuje się, że ma dwie rundy w plecy będzie musiał agresywniej zaatakować i na tym się jego wieczór skończy. Chuck, KO, 3 runda.

Rich Franklin vs. Matt Hamill
Za nic nie mogę się domyślić co Zuffa chce wynieść z tego pojedynku. Ryzykują swoją gwiazdę w walce, w której zwycięstwo nic jej nie przyniesie. Hamill pewnie wykorzysta swoje zapasy wcześnie ale jego przygotowanie kondycyjne nigdy nie starczyło jeszcze na 15 minut na tych samych obrotach. Franklin przejmie kontrolę w późniejszych rundach i odrobi straty wygrywając przez decyzję.

Dan Henderson vs. Rousimar Palhares
Bez wątpienia Palhares jest utalentowanym zawodnikiem ze świetnym BJJ ale jest rzucony na głęboką wodę. Nie spodziewam się, żeby dał radę sprowadzić Hendo do parteru i utrzymać go tam na tyle długo, żeby go poddać. Henderson powinien utrzymać walkę w stójce i wykorzystać swoją przewagę w tej płaszczyźnie. Henderson przez decyzję.

Nate Marquardt vs. Martin Kampmann
Kibicować będę Kampmannowi ale realistycznie Marquardt jest większy, ma lepsze zapasy i jest na tyle dobrym grapplerem, że na pewno nie da się złapać jak Rivera czy McFedries. Jeżeli znowu nie straci punktów przez przewinienia Amerykanin wygra przez decyzję.

Thiago Tavares vs. Kurt Pellegrino
Jeżeli pozostał jeszcze jakikolwiek hype wokół Tavaresa to po tej walce ucichnie. Pellegrino ma przewagę w stójce i powinien odeprzeć próby obalenia przez Brazylijczyka. Tavares ostatnio wypada fatalnie i nie widzę, żeby tą passę odwrócił w tej walce. Pellegrino, TKO, 2 runda.

Matt Brown vs. Dong Hyun Kim
Matt Brown przekona się w brutalny sposób, że bycie Chuckiem Norrisem sezonu TUFa nie przekłada się na karierę w UFC. To walka ustawiona pod Kima i Koreańczyk nie zawiedzie wygrywając przez TKO w 3 rundzie.

Jason MacDonald vs. Jason Lambert
Z racji, że to pierwsza walka Lamberta w średniej a w półciężkiej potrafił ważyć 220 funtów kiedy wchodził do klatki jakoś widzi mi się, że to zejście nie obejdzie się bez problemów i odbije się to na jego walce. MacDonald przez poddanie w 3 rundzie.

Tim Boetsch vs. Mike Patt
Brak walk na Youtube, debiut w UFC, zwycięstwa nad weteranami KSW – to dokonania Mike’a Patta. Za mało jak na Boetscha, którzy szybko upora się z debiutantem. TKO w 1 rundzie.

Roan Carneiro vs. Ryo Chonan
Chonan to nie czołówka światowa, ale dopóki Carneiro nie udowodni, że to była wpadka nie postawię na czarny pas BJJ, który został poddany przez kolesia z niebieskim. Chonan przez decyzję.

YOSHIHIRO

Chuck Liddell vs. Rashad Evans
Tak jak pisałem w „pod lupą” – nie sądzę żeby Evans był w stanie obalić Liddell’a i na dłuższą metę kontrolować go na ziemi. Stawiam na Chuck’a który będzie wykorzystywał przewagę zasięgu by ostatecznie trafić jakąś „petardą” i poprawić G&P. Liddell by TKO.

Rich Franklin vs. Matt Hamill
Rich to świetny zapaśnik, niestety Hamill także. W dodatku z lepszymi warunkami fizycznymi. Myślę jednak, że były mistrz MW wykorzysta swe doświadczenie i przetrzyma pierwsze rundy by ostatecznie wygrać nieznaczną decyzją.

Nate Marquardt vs. Martin Kampmann
Kampmann tylko dlatego, że trenuje w Xtreme Couture. Zakończenia przed czasem raczej nie wróżę, więc decyzja dla Martin’a.

Dan Henderson vs. Rousimar Palhares
Rousimar to zdecydowanie wielka nadzieja UFC, jego parter i zapasy są znakomite. Przyznam szczerze, że niezwykle rzadko mamy przyjemność oglądać walkę na ziemi w takim wykonaniu! Niezwykle aktywny parter, szukanie submission i piekielnie szybka (kurewsko szybka) technika! Poezja. Niestety według mnie jeszcze za wcześnie by mógł pokonać takiego tuza jak Henderson. Zbyt duże doświadczenie, zbyt dobre zapasy, zbyt dobra stójka… w parterze „Hollywood” także sobie krzywdy nie da zrobić (choć Nog i „Spider” potrafili go poddać więc kto wie…). Henderson by TKO.

Dong Hyun Kim vs. Matt Brown
Brown to pipa a nie zawodnik. Liczę na zdecydowane stójkowe zwycięstwo Kim’a.

Kurt Pellegrino vs. Thiago Tavares
Zaprawdę powiadam wam, że nie wiem…strzelam że Pellegrino da radę i wygra decyzją.

Roan Carneiro vs. Ryo Chonan
„Pirania” raczej nie zagrozi Carneiro w efekcie przegra przez decyzję.

Mike Patt vs. Tim Boetsch
Patt to debiutant a to mu źle wróży w starciu z Boetsch’em…szybkie TKO dla Tim’a.

Jason Lambert vs. Jason MacDonald
Nie mam wątpliwości, że MacDonald podda Lambert’a. To tylko kwestia czasu. Mimo przegranej walki ze znakomitym (w parterze) Maią MacDonald zaprezentował się  więcej niż dobrze i submission na Lambercie jest jak najbardziej w jego zasięgu.

DEFTHOMAS

Chuck Liddell  vs. Rashad Evans
Chuck Liddell

Rich Franklin  vs. Matt Hamill
Matt Hamill

Dan Henderson vs. Rousimar Palhares
Rousimar Palhares

Nate Marquardt  vs. Martin Kampmann
Nate Marquardt

Thiago Tavares  vs. Kurt Pellegrino
Kurt Pellegrino

Tim Boetsch  vs. Mike Patt
Tim Boetsch

Matt Brown  vs. Dong Hyun Kim
Matt Brown

Roan Carneiro  vs. Ryo Chonan
Ryo Chonan

Jason Lambert  vs. Jason MacDonald
Jason Lambert

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.