Fot. KSWMMA.com

Magazyn „Forbes” we współpracy z firmą Pentagon Research przygotował coroczną listę 50 Najbardziej Wpływowych Ludzi Sportu, która jest opracowywana w oparciu ocenę ekspercką specjalistów związanych ze światem sportu i ocenę oddźwięku społecznego kandydatów.

Na najnowszej liście, podobnie jak w ostatnich trzech latach, znaleźli się współwłaściciele organizacji KSW, Maciej Kawulski i Martin Lewandowski. Współtwórcy KSW znaleźli się na 16. miejscu rankingu (w zeszłym roku byli na pozycji 28).

Pierwsza dziesiątka najnowszego rankingu wygląda następująco:

  1. Robert Lewandowski
  2. Zbigniew Boniek
  3. Czesław Lang
  4. Adam Małysz
  5. Marcin Gortat
  6. Daniel Obajtek
  7. Zygmunt Solorz
  8. Kamil Stoch
  9. Jakub Błaszczykowski
  10. Iga Świątek

Na liście znalazły się też takie postacie związane ze światem sportów walki jak: Marian Kmita, szef Polsat Sport (miejsce 31); Mateusz Borek, komentator sportowy (32) czy Marek Szkolnikowski, szef TVP Sport (36).

Jak piszą twórcy zestawienie ranking powstał na bazie analizy rozpoznawalności, wizerunku i medialności osób związanych z polskim sportem (sportowców, trenerów, działaczy, przedsiębiorców czy menedżerów), przygotowanej przez firmę Pentagon Research, a także w oparciu o ocenę 33-osobowej kapituły.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.