Już w styczniu, podczas gali rozdania nagród Heraklesy polskiego MMA 2019 Tomasz „Gorilla” Drwal ogłosił powrót do zawodowych walk w MMA. Dziś już wiadomo, że Drwal ponownie zawalczy w organizacji KSW. Jego starcie odbędzie się 11 lipca, podczas KSW 53. Na razie jednak nie wiadomo kto będzie rywalem Tomasza.

Drwal nie planuje jednak tylko jednego występu i chce mierzyć jak najwyżej w swojej kategorii wagowej, o czym niedawno powiedział w programie „Koloseum” w Polsacie Sport.

Zobaczę, jak to wszystko wyjdzie po tych pięciu latach, dopiero wtedy będziemy rozmawiać i myśleć o topowych zawodnikach z mojej kategorii wagowej i wiekowej. Mam nadzieję, że rozpędzę się z walki na walkę i zrobimy to starcie z Michałem i może też z Mamedem.
W rozmowie dla serwisu Tomasz Drwal zdradził natomiast na ile walk podpisał kontrakt z KSW.
Mam zakontraktowane cztery walki w KSW. Przygotowania do najbliższej gali rozpocząłem 8 tygodni temu. Trenowałem tam gdzie tylko się dało, np. na balkonie. Obecnie nie ma już z tym problemu, bo można już szlifować swoją kondycję w klubach sportowych.
Drwal zadebiutował w MMA w 2004 roku, kiedy to wraz z legendarnym trenerem klubu Berserkers Team, Piotrem Bagińskim, stoczyli trzydziestominutową batalię zakończoną remisem. Po sukcesach na lokalnej scenie oraz w innych krajach Europy, 38-latek z Krakowa we wrześniu 2007 roku trafił do UFC. Tam stoczył sześć pojedynków, między innymi ze znanymi fanom KSW Thiago Silvą oraz Rousimarem Palharesem. Po przygodzie za Wielką Wodą Tomasz Drwal powrócił do Polski i dorobił się serii 4 wygranych, w tym trzy starcia kończył przed czasem. W 2015 roku lider Szkoły Walki Drwala wszedł po raz pierwszy do okrągłej klatki lidera europejskiego MMA. Po bardzo emocjonującym pojedynku na gali KSW 31 krakowianin musiał uznać wyższość ówczesnego mistrza kategorii średniej, Michała Materli. W styczniu bieżącego roku Tomasz Drwal otrzymał nagrodę „Herklaesa” i został włączony do Galerii Sław polskiego MMA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.