Podczas poniedziałkowego programu „W narożniku” prowadzonego przez Pawła Wyrobka na , Martin Lewandowski w ostrych słowach wypowiedział się na temat organizacji gali FAME MMA 6. Współwłaściciel KSW użył takich słów, jak „desperacja” czy „frajerstwo dekady”.

Zobacz również: Martin Lewandowski o zrealizowaniu Fame MMA 6 w czasie pandemii: „Desperacja dekady”

W wywiadzie z portalem se.pl, Krzysztof Rozpara odpowiedział na słowa Martina Lewandowskiego, przedstawiając swoje stanowisko w całej sytaucji.

„Dziwią mnie podwójne standardy. Zakrawa to o hipokryzję. Najpierw słyszymy, że właściciele KSW robili wszystko, aby zorganizować galę. Pan Lewandowski sam żali się w mediach, że gala nie odbyła się przez zawodników, którzy nie chcieli zrezygnować z części swojego wynagrodzenia. Każdy prowadzi swój biznes wedle uznania. To nie mi oceniać, że panowie zaczęli szukać oszczędności w kieszeniach zawodników. To moim zdaniem w sposobie funkcjonowania, u nas przebiega to troszkę inaczej.

My zaczęliśmy szukać oszczędności w zupełnie innych kwestiach. Na pewno nie patrzyliśmy na początku na nasze gwiazdy, które inwestują bardzo dużo w przygotowania, które dają nam zasięgi. To nie jest dobry pomysł, żeby od tego zaczynać. W przeciwieństwie do pana Lewandowskiego, były to oszczędności w naszych własnych kieszeniach, czyli ograniczamy produkcję. Zrezygnowaliśmy z tych elementów, które generowały dodatkowe koszty. To nasza produkcja sobotnia kosztowo i wizualnie była daleko od tego, do czego przyzwyczailiśmy naszych widzów.

Pan Martin Lewandowski jest odpowiedzialny za powstanie stowarzyszenia MMA Polska, którego nadrzędnym celem ma być ochrona interesów zawodników i kształtowanie ich karier oraz talentów. Stąd pojawia się pytanie o pewną niespójność działania, czy mamy dbać o zawodników, a tutaj próbujemy na nich wymusić obniżenie kosztów i próbujemy zorganizować galę, a potem innych oskarżamy o to, że to jest frajerstwo, że się coś robi, mimo tej sytuacji znajduje sposób na doprowadzenie projektu do szczęśliwego końca.

Ja myślę, że pan Martin pozwolił sobie wczoraj na użycie dość mocnych słów. Ja staram się zrobić to w miarę dyplomatycznie, ale nie ukrywam, że niesmak pozostaje. Osobiście zawsze odnosiłem się do obydwu panów, do pana Martina Lewandowskiego i pana Macieja Kawulskiego, z szacunkiem i respektem. Podziwiam ich za to, co stworzyli, za to, jak wpłynęli na rozwój MMA. Praktycznie to dzięki nim to MMA w Polsce jest na takim poziomie, na jakim jest. To panowie wprowadzili freak fighty do MMA w Polsce. My bardzo dużo nauczyliśmy się na ich doświadczeniach, tego nigdy nie będę ukrywał i zawsze starałem się to podkreślać i wypowiadać z szacunkiem. Tym bardziej nie ukrywam, że wczorajsza wypowiedź i jej forma mnie nie odpowiadała.”

Rozpara został również zapytany, czy w takim razie nie ma mowy o medialnej zgodzie pomiędzy FAME MMA a KSW.

„Ja osobiście zawsze podkreślam, że jestem otwarty na współpracę, na dialog, na szukanie możliwości współistnienia na tym runku. Ja nigdy nie uważałem, że jesteśmy w jakimkolwiek stopniu dla siebie wzajemnie konkurencją. Mamy zupełnie inne grupy docelowe. My możemy fantastycznie współpracować, współistnieć. To my rozbudowaliśmy grupę docelową widzów MMA. My edukujemy młodego widza, to jest nasza grupa docelowa. Pokazaliśmy mu, czym jest MMA. Zainteresowaliśmy go tym sportem. Ci widzowie zaczynają od FAME MMA, walk celebrytów, ale po jakimś czasie dalej się zainteresują. Będa oglądać czy to KSW, czy to UFC, czy inne gale. Ja myślę, że zostało to potwierdzone przez niezależne źródła. W ubiegłym roku były publikacje na MMARocks przytaczające liczby i pokazujące, jak to wygląda. Mamy informacje od trenerów, klubów, jak bardzo wzrosło to zainteresowanie od momentu pojawienia się FAME MMA. Myślę, że w środowisku i na rynku MMA w Polsce nikt temu nie zaprzeczy. Z drugiej strony odnoszę wrażenie, że pan Lewandowski robi wszystko, żebyśmy nie doszli do porozumienia, żeby bardziej budować tutaj mury i bariery, niż szukać dialogu i współistnienia.”

Cały wywiad z Krzysztofem Rozparą możecie zobaczyć klikając .

Pełną rozmowę z Martinem Lewandowskim w programu „W narożniku” możecie natomiast sprawdzić poniżej:

Zobacz również:
>>> Kulisy FAME MMA 6: Szef organizacji na komendzie – W pewnym momencie do akcji wkroczyła policja
>>> Marcin Najman zakończył karierę, ale chwilę później zmienił decyzję
>>> Najlepsze momenty gali FAME MMA 6 w zwolnionym tempie (WIDEO)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.