Mistrz wagi półśredniej KSW – Roberto Soldić od kilku miesięcy mocno naciskał na polską organizację, aby wystąpić pod jej szyldem w klatce. Podczas ostatniego wydarzenia  KSW ogłoszono, że Chorwat pojawi się 14 listopada na KSW 56. Co ciekawe popularny ”Robo Cop” za pomocą Instagrama zasugerował, że jego kolejny występ odbędzie się w limicie wagi średniej. Cóż, jedyną zaskakującą rzeczą jest to, że na oficjalnej stronie KSW figuruje grafika, która przedstawia, że pojedynek Roberto będzie o pas wagi półśredniej (obrona).

Roberto po spektakularnych nokautach zyskał w Polsce miano solidnego czempiona, jednak nie wiadomo czy po końcu obecnego kontraktu pozostanie w naszym kraju. Do wypełnienia jego umowy z KSW pozostały 4 walki, a potem być może UFC. Zawodnik potwierdzał także, że Sean Shelby kontaktował się z jego menedżerem w sprawie angażu w organizacji Dany White’a, ale na chwilę obecną chce wywiązać się z trwającej umowy. W dodatku jest bardzo zadowolony ze współpracy z polskim gigantem.

W wadze średniej KSW, Soldić mógłby znaleźć solidnych rywali. W czołówce plasują się: Mamed Khalidov, Scott Askham oraz Michał Materla. W limicie do 170 funtów dla Roberto najbardziej prawdopodobnym rywalem jest Andrzej Grzebyk, w grę może wchodzić także rewanż z Krystianem Kaszubowskim, aczkolwiek ten zawodnik walczył 15 dni temu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.