NorbertSawicki

– Ostatecznie jeśli nie dogadamy się w sprawie odpowiedniego traktowania Michała i dalszej współpracy, to nie zostaniemy w KSW. Będziemy szukać innych gal i innych organizacji za granicą – mówi w wywiadzie dla MMARocks.pl Norbert Sawicki, brat i manager Michała Materli.

MMARocks.pl: Za Michałem rok, w którym stoczył tylko dwie walki. W pierwszej zdobył pas KSW, a w drugiej go obronił. Jak oceniasz 2012 w wykonaniu swojego brata?
Norbert Sawicki: To był bardzo dobry rok. Walka z Silvą, przynajmniej zdaniem ekspertów, jest najlepszą walką w polskim MMA. Walka z Rodneyem Wallacem była bardzo trudna z marketingowego punktu widzenia. Pamiętam rozmowę z Martinem Lewandowskim na dzień przed walką, kiedy do mnie podszedł i powiedział, że Michał będzie miał bardzo dużo problemów z Wallacem, bo to bardzo dobry zawodnik i nie powinniśmy się sugerować jego porażką z Mamedem, bo wyczyn Chalidowa jest nie do powtórzenia. Oczywiście, każda walka układa się inaczej i broń Boże nie chcę wartościować, czy lepiej wypadł Michał czy Mamed, ale cieszę się, że skończyło się tak szybkim nokautem. Sprawdzałem na Sherdogu i to najszybszy nokaut w historii KSW.

Z kolei po walce Martin Lewandowski w wywiadzie dla MMARocks deprecjonował Rodneya Wallace’a.
Powiem wprost. Ostatnio mam takie odczucie, że Martin bardzo mocno ciśnie na walkę Michała z Mamedem. Obaj już się wypowiedzieli, że tego nie chcą, więc w związku z tym wydaje mi się, że KSW chce tę walkę wymusić pewnymi czynnościami. Martin twierdzi, że Mamed walczy jakby w wyższej lidze i zawodnicy pomimo porażek z nim, otrzymują walki o pas. To pokazuje, że pas jest mniej warty niż walka z Mamedem. Kwalifikacja do walki o pas nie polega na wygrywaniu walk w KSW. Wystarczy przegrać z Mamedem. Tym samym KSW daje do zrozumienia, że Mamed jest klasą samą dla siebie i jest wyższej klasy zawodnikiem niż Michał. Dla mnie Mamed jest jednym z najlepszych zawodników na świecie, ale Michał też. Martin chce tym sprowokować Michała do walki z Mamedem. Ja mogę tylko powiedzieć, że Michał z tej wypowiedzi Martina jest niezadowolony, chociaż to za mało powiedziane, jest mega wkurzony. Odczuwa to jako brak respektu dla jego osoby i ja to odbieram tak samo. Ostatecznie nie doszło też do bezpośredniej rozmowy z Martinem.

Jak do tego wszystkiego podchodzi sam Michał, bo teraz jego rywalem ma być Kendall Grove, czyli kolejny zawodnik, który wcześniej przegrał z Mamedem. To się staje już regułą.
Uważamy, że Kendall Grove jest dobrym zawodnikiem i nie podjęliśmy z Michałem jeszcze ostatecznej decyzji, ale poważnie rozważamy opcję, by odmówić tej walki. Mogę zapewnić, że Kendall Grove będzie ostatnim zawodnikiem, z którym Michał będzie walczyć bezpośrednio po jego porażce z Mamedem. Nie będzie już więcej takiej sytuacji. Oczywiście, Martin Lewandowski jest właścicielem Federacji KSW i wraz z Maćkiem Kawulskim może robić co chce. Ja to szanuję, bo to jest ich organizacja i oni mogą sobie zestawiać walki tak, jak chcą. Ale my jesteśmy wolnymi ludźmi i my się na wszystko nie musimy godzić.

Kontrakt pozwala wam na odmawianie walk?
Nie pamiętam dokładnie tego zapisu, czy pozwala, ale tu nie chodzi o to. Ostatecznie jeśli nie dogadamy się w sprawie odpowiedniego traktowania Michała i dalszej współpracy, to nie zostaniemy w KSW. Będziemy szukać innych gal i innych organizacji za granicą. Tak jak  Mamed Chalidow, Janek i inni zawodnicy dużo zrobili dla KSW, tak samo Michał ma swój wkład w rozwój organizacji.  On piszę swoją historię razem z KSW poprzez wygranie turnieju na KSW 6, zdobycie pasa po najlepszej walce w polskim MMA, a potem najszybszy nokaut w KSW. Michał dał dużo emocjonujących walk i jeśli ktoś tego nie szanuje, to my nie mamy żadnego problemu, żeby zrobić następny krok. Jeśli ta współpraca ma wyglądać tak, że jedna strona dyktuje, to my się na to nie zgadzamy i szukamy innego rozwiązania.

Może lepiej zgodzić się na tę walkę z Mamedem, bo zaraz dojdziemy do sytuacji w której dwóch najlepszych średnich poza UFC walczy w KSW, ale nie godzą się na walkę pomiędzy sobą.
To nie jest pytanie do mnie. To jest pytanie do Michała i Mameda.

Ale jako brat i menadżer możesz podpowiedzieć Michałowi, że ta walka za konkretną kwotę się opłaca.
Moim zdaniem, na dzień dzisiejszy ta walka nie ma sensu.

Czemu?
Z dwóch powodów. Po pierwsze uważam, że jest jeszcze kilku zawodników do pokonania zarówno dla jednego, jak i drugiego. Po drugie, na pewno jest to nieopłacalne ze względu finansowego. Z tym, że to nie może być wstęp do dyskusji na temat „za ile oni zgodzą się na walkę”. Nie o to chodzi. Ja nie chcę żeby oni ze sobą walczyli, bo oni nie chcą tej walki i tyle w tym temacie.

Pociągnijmy w takim razie ten wątek zagraniczny. UFC wchłonęło Strikeforce wraz z dobrze obsadzoną wagą średnią, więc teraz w tej kategorii będą raczej zwalniać niż zatrudniać. Wasz plan A to UFC, a macie plan B?
Na dzień dzisiejszy jesteśmy w KSW i walczymy dla KSW. Na pewno będziemy o tej sytuacji rozmawiać z Martinem i Maćkiem. Oprócz UFC na świecie jest jeszcze kilka organizacji. To nie muszą być Stany Zjednoczone. Jest fajna organizacja w Abu Dabi, w Szwecji jest kilka fajnych organizacji.

Ale można zostać w KSW i jednocześnie walczyć za granicą. Michał dostaje w KSW dwie walki rocznie, a wydaje się, że zawodnik jego pokroju powinien walczyć częściej.
Myślimy też o tym. Michał obecnie bardzo dobrze się czuje w tym rytmie, w którym walczy obecnie. Ma czas, by spokojnie się zregenerować, a potem wejść w odpowiedni rytm i odpowiednio przygotować się do walki. Nie mamy żadnego ciśnienia, żeby walczył cztery-pięć razy. Wystarczą nam dwie-trzy walki rocznie, żeby to miało sens.

2765 KOMENTARZE

 1. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 2. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 3. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 4. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 5. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 6. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 7. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 8. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 9. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 10. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 11. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 12. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 13. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 14. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 15. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 16. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 17. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 18. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 19. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 20. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 21. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 22. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 23. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 24. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 25. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 26. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 27. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 28. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 29. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 30. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 31. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 32. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 33. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 34. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 35. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 36. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 37. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 38. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 39. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 40. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 41. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 42. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 43. Bardzo podoba mi się takie podejście! Fakt, że Materla dostaje odpadki po Mamedzie, nie jest dobry nawet w sytuacji, gdy rywal dla Materli klasy Grove jest jak najbardziej odpowiedni.

  Konkretny i zarazem zaskakujący wywiad.

 44. O, zaskakująca wypowiedź. 

  Jak nie dziwi mnie ton wypowiedzi oraz poruszone kwestie, tak zaskakujące dla mnie jest, że zdecydował się powiedzieć to publicznie – oznacza to, że naprawdę nie jest najlepiej w relacjach z K&L.

 45. "Odwazne" to moze zbyt duze slowo, ale z pewnoscia dosc mocne slowa ze strony Sawickiego. Moze odnosze bledne wrazenie, ale do niedawna, wlasciwie do KSW 15 zawodnicy walczacy dla K&L nie wypowiadali krytycznych slow o organizacji, dla ktorej walcza. Od niedawna ten trend wyraznie sie zmienia, co chyba powinno cieszyc.

  Juz jestem ciekaw opini Martina. Ciekawe czy to bedzie cos w stylu "dajemy mu promocje, duze pieniadze, wielka promocje, walczy na oczach milionow ludzi i jeszcze smie krytykowac? Jak chce walczyc dla nieznanej organizacji w Szwecji to droga wolna".

 46. W końcu ktoś powiedział o tym głośno. W pełni się zgadzam ze słowami Norberta, bo KSW traktuje Michała i własny pas jak…..

  Cholewa ich z otwartymi rękoma przyjmie i w rękę ucałuje.

 47. Kawul i Lewandowski mogą sobie mówić że zainwestowali pieniądze i inne rzeczy w Michała, ale Norbert przytoczył bardzo dobre argumenty, przecież Michał nie pozostał im dłużny dając walkę roku i najszybszy nokaut w KSW. Szczerze ? Ja bym widział Michała w MMA Attack z Drwalem na początek, potem Jorge Santiago, znaleźli by się dla niego przeciwnicy. W Bellatorze też bym go widział, bo przecież Bellator wypuszcza do innych organizacji po zaakceptowaniu przeciwnika. Gdyby tam mu się dobrze powiodło, zyskałby w Stanach jako taki rozgłos, a jeżeli nie, i tak będzie miał gdzie walczyć w europie.

 48. Strasznie się rozmarzyliście z MMA Attack, a dla Materli byłby to raczej krok w tył, a nie w przód.

  Jak chce walczyc dla nieznanej organizacji w Szwecji to droga wolna".

  Tyle, że walki dla szweckiej organizacji mogą otworzyć mu prędzej drzwi do UFC, niż walki w Polsce.

 49. Dlaczego MMAA byłoby krokiem w tył. Gdyby miał walczyć z przytoczonymi przeze mnie Santiago czy Drwalem byłby to krok wtył względem takiego Silvy czy Wallace'a ?

 50. Walka Mamed vs Michał powinna się odbyć, to dziecinada z tym odmawianiem walk …. chce walczyć w UFC – jestem ciekaw jakby zareagowali tam gdyby nie chciał walczyć bo kogoś „lubi”. Nie podoba mu się to niech …. sami sobie dopowiedzcie.

 51. I juz zaczyna sie wysyp ludzi widzacych Cipka za 4 miesiace w MMA Attack walczacego z Santiago. 🙂 Biore popcorn i czekam na wiecej postow.

 52. Nie rozumiem też czemu MMAA to taki straszny krok w tył mógłby być. Może organizacja jest mniej znana niż KSW, ale rywali by mu starali się załatwić jak najlepszych. Darek jest bardziej rozrzutny niż K&L. Ale oczywiście – to tylko nasza fantazja, wyobrażenia – ja wolałbym go zobaczyć w UFC jednak :D.

 53. MMA Attack jest nierealne ze względów kontraktowych, więc proponuję zakończyć ten temat, bo szanse są porównywalne jak w przypadku walki Michała w Pride.

 54. Edit: a na ile walk ma Materla kontrakt z KSW ?

   

  Dariusz, działaj 😀
  „Ich forum, same najazdy na zawodników, obrażanie, szydzenie, nie wchodzisz dla Bóbra w dupe masz bana.” -DX

 55. Cos przeczuwam maly dym zwiazany z ta wypowiedzia, Hajs i Lewy juz nie raz pokazali, ze rozmowa z nimi jest mila i przyjemna pod warunkiem, ze w ich strone prawi sie same komplementy, a tutaj krytyka ze strony kolejnego zawodnika i to nr 2 w KSW, wczesniej byl przeciez Janek i kilka gorzkich slow w temacie PPV. W kwietniu powraca MMAA, jesli organizacja nie bedzie miala dalszych prawnych perypeti zwiazanych z jej wlascicielem to zawsze to bedzie dla naszych zawodnikow jakas alternatywa w stosunku do KSW, a mysle ze Darek Cholewa z otwartymi ramionami powitalby tak solidne naziwsko z calkiem spora grupka fanow jak Michał Materla.

  Edit: oczywiscie mowie o sytuacji, w ktorej Michał nie bylby juz zwiazany kontraktem z KSW

 56. Czyli nawet po wygaśnięciu lub zerwaniu kontraktu nie będzie mógł w Polsce walczyć ?Czy chodzi tylko o to ,że podczas trwania kontraktu z KSW co oczywiste bo mają wyłączność na PL

 57. chyba niemożliwe jest coś takiego, że po zerwaniu kontraktu nie może bić się dla innej organizacji. Ewentualnie może to być jakiś okres czasu po zakończeniu kontraktu z ksw

 58. Trzeba mieć nasrane w głowie aby wysyłać Materlę do MMA Attack. Jedyny logiczny kierunek opuszczając KSW to Stany i UFC.

 59. Czemu krok w tył? Nawet, jeśli dostałby lepszych rywali niż na KSW, to Michał stoi wciąż na tej samej pozycji na świecie jak w obecnie. 

  Tylko występy za granicą będą postępem w jego karierze.

 60. Nareszcie kończy się słodzenie K&L i traktowanie ich jak królów dobrodziei. Bardzo podoba mi się postawa menago, trzeba walczyć o swojego zawodnika i nie ważne, że walczy się z największymi bossami polskiego MMA, trzeba jasno stawiać na swoim. Trzymam kciuki za karierę poza KSW, bo moim zdaniem KSW jest za małe dla dwóch mistrzów (Mameda i Cipka) i któryś musi odejść.

 61. walka Mameda z Materlą powinna się odbyć, skoro mógł walczyć Moks z Mańskowskim to dlaczego oni walczyć nie mogą? przyjaźń, przyjaźnią ale są sportowcami i powinni walczyć o pas a nie dopuszczać do cyrku w postaci przegrany z Mamedem dostaje walkę o pas, bo to pokazuje że ten pas jest tyle wart co ten UFC kupiony w ufcstore…

 62. chyba niemożliwe jest coś takiego, że po zerwaniu kontraktu nie może bić się dla innej organizacji. Ewentualnie może to być jakiś okres czasu po zakończeniu kontraktu z ksw

   

  Sądzę, że zakaz konkurencji to conajmniej 1,5 roku po rozwiązaniu kontraktu z KSW – może mi się coś pomyliło, ale wydaje mi się, że ktoś o takim okresie wspominał przy temacie Thompsona w MMAA.

 63. skończcie już z tymi odpadkami po Mamedzie, raz Cipek zawalczył z Wallacem, teraz planują mu walkę z Grovem który pokazał się z dobrej strony w ostatniej walce a wy ciągły pojazd po KSW! chce widzieć kto w Szwecji czy gdziekolwiek indziej wystawi do walki z Cipkiem takie nazwiska jak Grove, Horwich czy Silva?

 64. swoją drogą jestem ciekawy kto z KSW wpadł na tak genialny pomysł żeby po zwakowaniu pasa przez Kułaka to Materla o niego walczył a nie Mamed?

 65. teraz planują mu walkę z Grovem który pokazał się z dobrej strony

  Do tego dowiedział się o walce pare dni wcześniej, teraz będzie miał pełne przygotowania, a to chyba dość istotny argument, o którym większość zapomina.

 66. swoją drogą jestem ciekawy kto z KSW wpadł na tak genialny pomysł żeby po zwakowaniu pasa przez Kułaka to Materla o niego walczył a nie Mamed?

  To dla mnie będzie zawsze największą zagadką Laughing

 67. Be eS – a nawet jak nie zna na pamięć to stosowne zapisy się przed wywiadem sprawdza. albo dorzuca np. przy autoryzacji.

  ale to technikalia. najważniejsze to to, że w końcu relacja promotor-zawodnik zaczyna nabierać właściwego charakteru. klimat klimatem, ale interesy są interesami i o nie trzeba walczyć.

  edit:

  karol18185 – a to nie było na gali Olimp?

 68. A ja mam taka skromną nadzieję, że Cipek weźmie walkę z Grove’m, wygra ją, a potem dostanie ofertę z UFC. A wtedy KSW spokojnie odda pas Maedowi, który będzie mógł sobie tu obijać emerytów do woli bez konfliktów z Michałem itd. Przestałem juz wierzyć w Mameda w UFC, ale wierzę, że Materli się uda, czego mu zresztą z całego serca życzę.

 69. Podejście Mameda i Michała jest skrajnie niepoważne i nieprofesjonalne. Można wręcz powiedzieć, że przypomina to dziecięca upartość w stawianiu się rodzicom dla czystej zasady. Szkoda, że menadżer, który z natury powinien umieć stopować takie zapędy w sportowcu, którego reprezentuje też dał się w to wciągnąć i podziela to stanowisko. Swoją drogą zabawnie by było gdyby Mamed i Michał trafili razem do UFC i Joe Silva ich razem zestawił.

 70. Dobra dobra. Materla ma wygodnie w KSW i sobie raz na pół roku zawalczy z odpowiednio dobranym "superzawodnikiem prawie z UFC". Juz go widzę jak przechodzi do jakiejś podrzędniej europejskiej federacji za jedną piąta tej kasy i dostaje solidnego nieznanego europejczyka który spuszcza mu lanie. W Polsce wszyscy są tacy zajebisci do puki nie przyjedzie jakiś Grechicho albo Stringer i robi sie kupa.

 71. Szkoda, że menadżer, który z natury powinien umieć stopować takie zapędy w sportowcu, którego reprezentuje też dał się w to wciągnąć i podziela to stanowisko.

  Cóż za kretyńskie stwierdzenie. Menago ma reprezentować interesy zawodnika i dbać o jego dobre samopoczucie. Jeśli Michał nie chce walczyć z Mamedem, to obowiązkiem managera jest przyjąć takie właśnie stanowisko. Może mu prywatnie coś podpowiadać, ale oficjalnie musi stać po jednej stronie ze swoim zawodnikiem. Tu masz zdanie, które idealnie pasuje do tej sytuacji:

  Ja nie chcę żeby oni ze sobą walczyli, bo oni nie chcą tej walki i tyle w tym temacie.

 72. Sory że to powiem, ale po prostu już nie wytrzymuje… KURNA ja się nie dziwię że właściciele KSW dają Materli spadki po Mamddzie. Jeżeli Cipek i Chalidow nie chcą ze sobą walczyć to [email protected] mogą Materli dać rywala obojętnie jakiego chcą, jeśli posiada odpowiednio wysoki poziom sportowy. Niech Mamed i Cipek zawalczą w końcu ze sobą. Nie będzie wtedy ŻADNYCH problemów.
  Do Michała i Mameda: Zawalczcie ze sobą, większość ludzi chce tej walki. Jeżeli nie zawalczycie, Michale, nie bądź zdziwiony że będziesz dostawał spadki po Mamedzie.

 73. Jeżeli Michał czuje się na siłach to powinien szukać dodatkowo walki w innych organizacjach. A Mamied niech walczy w KSW do emerytury .

 74. Ja tam osobiście, zakładając, że Michał faktycznie chce przejść do UFC, nie chciałbym takiej walki. Zbyt duże ryzyko jego porażki, w tym momencie nie widzę jak miałby wygrać z Mamedem.

 75. NIe wiem czemu wszystkie argumenty dotyczace tego zestawienia kierujecie w strone Michala. Mamed tej walki tez nie chce, a jemu w KSW nikt nic nie narzuci w sposob kategoryczny.

 76. Bravo Dla Pana Sawickiego i Dla Michała ,który po walce stanowczo powiedział L&K ,że nie jest marionetką i jednak powinni się liczyć z jego i mamed azdaniem .taki zawodnik łatwiej znajdzie zatrudnienie . ja liczę na UFC ,albo Bellator tylko ,żeby kasa się zgadzała

 77. Uważam że za takie chore akcje powinien być kop w dupę z organizacji. Podoba mi się podejście KL i konsekwencja w eliminowaniu zawodników z niepoważnym podejściem do profesjonalnego sportu – to jest przecież „PRACA”!. Niech któryś z was przysapie w pracy że nie będzie czegoś „robił” to zobaczycie jak takie coś się kończy.

 78. ta, pompują kase w zawodników, promują ich jak mogą żeby potem wykopać ich z organizacji bo ci niezgadzają się walczyć ze sobą 😀

 79. Ale czemu jednego z nich skoro obaj odmawiają walki?

  To na razie tylko mój strzał, ale obawiam się, że gdybyś szefował organizacji MMA, to raczej nie zrobiłbyś furory nawet w swoim województwie.

 80. Paweł,

  szacunek za to, że znajdujesz jeszcze siły, żeby odpowiedać na takie forumowe kwiatki Smile

 81. Ja myślę że jeśli Cipek poszedłby do ufc i wygrałby pare walk to mamed zazdroscilby michalowi i tez by ruszyl za ocean. gorzej jakby cipek przegrywal…

 82. swoją drogą jestem ciekawy kto z KSW wpadł na tak genialny pomysł żeby po zwakowaniu pasa przez Kułaka to Materla o niego walczył a nie Mamed?

  To chyba oczywiste kto 😉  Mistrzowie marketingu stwierdzili, że w ten sposób będą mieli dwie gwiazdy. Bo Mamed już był gwiazdą, a Materlę trzeba było jakoś wypromować, no to go wypromowali na mistrza i w ten sposób złapali dwie sroki za ogon, ale narobili sobie problemów.

 83. Nie ma edycji a zapomniałem dodać.

  Zwolniłbym Materlę.

  1.Mamed prawdopodobnie jest lepszy (czego nigdy się nie dowiemy)
  2.Mamed jest więcej warty marketingowo
  3.Mamed powalczy dla KSW jeszcze a Materla czeka tylko na okazję żeby dostać się do UFC

  Zgodzisz się z tym co napisałem?

 84. Noodles: to jest możliwe, chociaż zgadzam się, że na pewno nie dożywotnio…ale w przypadku Materli 2 lata to mnóstwo czasu…

 85. ,,Ale my jesteśmy wolnymi ludźmi i my się na wszystko nie musimy godzić” święte słowa

 86. @Pawel Kowalik

  Prosiłbym w takim razie o wypunktowanie gdzie się mylę :).

  Materla tylko dostanie ofertę z UFC i tyle go KSW widziało.

 87. Wcześniej ktoś pisał, że Materla ma świetnego menadżera. A jakich zawodników reprezentuje Norbert Sawicki? Komuś już załatwił kontrakt w jakiejś znaczącej organizacji?

 88. Materla tylko dostanie ofertę z UFC i tyle go KSW widziało.

  Tak zrobiłby chyba każdy ambitny zawodnik…

 89. ciekawe czy Norbert spedzil 5 minut na macie crazy

  jego podbródek sugeruje że chyba nie Bye!

 90. @Spike

  Postaw się jako właściciel organizacji, mocno byś inwestował w takiego zawodnika? Czasami trzeba spojrzeć z innej strony niż tylko „kibic”.

 91. Prosiłbym w takim razie o wypunktowanie gdzie się mylę  .

   

  Zwolniłbym Materlę.

   

  Jeśli nie jesteś w stanie zrozumieć, że zwolnienie mistrza federacji, jednego z najbardziej charyzmatycznych, posiadającego ogromny potencjał marketingowy zawodnika, to najgłupsza rzecz jaką mogą zrobić włodarze KSW, to nic tu po jakichkolwiek próbach tłumaczenia czegokolwiek.

   

   

  Wcześniej ktoś pisał, że Materla ma świetnego menadżera. A jakich zawodników reprezentuje Norbert Sawicki? Komuś już załatwił kontrakt w jakiejś znaczącej organizacji?

  Pan Sawicki, głownie zajmuje się managerką piłkarzy. W MMA wszedł, żeby pomóc Michałowi, więc nie oczekuj tu rozbudowanego portfolio z tysiącami fighterów.
   

  Załatwił Jackowi Wiśniewskiemu kontrkt w KSW

 92. Myslę, że porównanie walk zawodników z chodzeniem do pracy jest niezbyt dobre. Bardziej bym przyrównał to do umowy o dzieło, gdzie wykonujesz to co wynegocjujesz z pracodwacą.

  Wcześniej ktoś pisał, że Materla ma świetnego menadżera. A jakich zawodników reprezentuje Norbert Sawicki? Komuś już załatwił kontrakt w jakiejś znaczącej organizacji?

   

  A to najlepsza organizacja w Europie nie jest znaczącą organizacją Laughing

  A tak serio to z tego co pamiętam to chyba tylko Cipek i Jacek Wiśniewski. Do tego działa dodatkowo także w piłce nożnej.

 93. Spoko, pożyjemy – zobaczymy. Inne zdanie na tym forum nie jest mile widziane, a podobno tylko z KL trzeba się zawsze zgadzać.

 94. tylko pewnie Cipek tak szybko nie trafi do UFC , bo jak przejdą zawodnicy ze Strikeforce to Michał sobie poczeka – ale mam nadzieję że się uda – KSW fucking joke

 95. „Cipek i Jacek Wiśniewski” – zgarnia najlepszych :D, to może hurtem do UFC? słyszałem że Wiśnia ma dobre pierdolnięcię z nogi 😀

 96. Cóż za kretyńskie stwierdzenie. Menago ma reprezentować interesy zawodnika i dbać o jego dobre samopoczucie. Jeśli Michał nie chce walczyć z Mamedem, to obowiązkiem managera jest przyjąć takie właśnie stanowisko.

  Zależy o czym mówimy, jeśli mówimy o menadżerze z doskoku, co często ma miejsce w Polsce i jest to brat, szwagier czy kolega to zapewne jest tak jak piszesz. Jeśli mówimy o menadżerze, którego cechuje chłodny i cyniczny profesjonalizm to z pewnością nie. Menadżer nie jest od dobrego samopoczucia, te funkcję może pełnić ewentualnie psycholog sportowy. Menadżer ma dbać przede wszystkim o karierę zawodnika, a ta ma to do siebie, że wymaga wyzwań i decyzji, które często są trudne i nieprzyjemne. Do dobrego prowadzącego należy pokazanie podopiecznemu, że może nie chcieć czegoś zrobić, ale musi zacisnąć zęby dla własnego dobra i jednak podjąć się walki. Pan Sawicki niestety nigdy nie będzie o tym wiedział, bo w tym układzie górę biorą takie wartości jak solidarność z kumplem i konieczna chęć stanięcia po jego stronie, co może być piękną sprawą jeśli chodzi o relację międzyludzkie, ale umiarkowanie udanym podejściem jeśli chodzi o sprawy biznesowe.

 97. A to najlepsza organizacja w Europie nie jest znaczącą organizacją

  Tylko czy od początku kariery Materli w mma jego interesy reprezentuje Norbert? Fakt, że zapomniałem o byłym piłkarzu Wiśniewskim.

 98. Inne zdanie na tym forum nie jest mile widziane, a podobno tylko z KL trzeba się zawsze zgadzać.

  Jest bardzo mile widziane, tak samo jak konstruktywna dyskusja. Jeśli natomiast próbujesz nas przekonać, że zwolnienie zawodników pokroju Mameda czy Michała, jest strzałem w dziesiątkę to nie oczekuj, że ktoś Ci będzie bić brawo za odmienne zdanie, bo to jest poprostu strzał w stopę i najprawdopodobniej (oby) wkrótce sam do tego dojdziesz.

   

  jak wchodze w ten temat to mnie ostrzega przed wirusami, tez tak macie?

  Tak

 99. Kazikfer- ale blyszczysz najpierw debilny tekst o spedzaniu czasu na macie, a teraz ten "zawod-brat"

 100. @Escobar

  MMA Attack jest nierealne ze względów kontraktowych, więc proponuję zakończyć ten temat, bo szanse są porównywalne jak w przypadku walki Michała w Pride.

  Ale chyba nie bezterminowo? Zakładając, że MMAA na stałe zawita na polskim rynku, a Michał odejdzie z KSW, to po upływie jakiegoś czasu od ostatniej walki dla organizacji Kawulskiego i Lewandowskiego (rok, półtora?) chyba mógłby zacząć walczyć w innych polskich organizacjach? Pytam czysto teoretycznie.

 101. @Spike

  Postaw się jako właściciel organizacji, mocno byś inwestował w takiego zawodnika? Czasami trzeba spojrzeć z innej strony niż tylko „kibic”.

   

  Jeżeli już jest tym mistrzem organizacji, to tak – mimo tego, że nie chce on walczyć z gwiazdą KSW inwestowałbym w niego, na pewno nie dając mu odpadków po owym zawodniku (chyba, że mówimy tu o innym zawodniku o dużym potencjale, jakim jest niewątpliwie Kendall Grove – w innych przypadkach nie ma to większego sensu). Michał ma potencjał, zarówno sportowy jak i marketingowy, więc nie inwestowanie w niego, tym bardziej zwolnienie, byłoby poniekąd błędem.

 102. @ MaalyandChuudy

  Uwierz mi na słowo, że żaden manager, a poznałem też kilku zagranicznych i to takich całkiem poważnych, nie będzie oficjalnie reprezentował innego zdania niż to, które ma zawodnik. Nawet jeśli Norbert codziennie dzwoni do Michała i namawia go na walkę z Mamedem, to dopóki go nie namówi, w oficjalnych wypowiedziach powinien reprezentować dokładnie to samo stanowisko co Michał. Manager ma zawsze stać po stronie zawodnika. Zawsze!

 103. Czego osobiście ja nie rozumiem, to fakt, iż w rozmowach Mańkowskiego z Moksem Ci nie mieli wyboru, musieli ze sobą walczyć. Tutaj Panowie również jasno deklarują, iż nie mają na to ochoty, przy czym KSW nie stoi tak mocno na nogach jak przy opcji Mańkowski vs. Moks.

 104. Nie wiem co tu do rozumienia. Wiadomo, że gwiazdy mają zawsze więcej do powiedzenia i trzeba się z nimi liczyć. Choćby Nickowi Diazowi dawano grubą kasę za samo pojawienie się na konferencji, co jest w przypadku mniej liczących się zawodników nie do pomyślenia.

 105. @Octagon

  Bo Mamed/Materla mają silniejszą pozycję Moks/Mańkowski – ewentualnie Ci drudzy zrozumieli, że tak musi być.

 106. @lutek147

  Nie znam dokładnie kontraktu Michała, ale biorąc pod uwagę standardowe zapisy kontraktowe w KSW i brzmienie klauzuli mistrzowskiej, podtrzymuję, że prędzej spodziewałbym się Michała w Pride niż w MMA Attack.

  @ kazikfer

  Bredzisz. Michał Materla ma według mojej wiedzy najlepiej wynegocjowany kontrakt w KSW i to zasługa Norberta. Jest z zawodu prawnikiem, jako manager zajmuje się wieloma piłkarzami, a jego agencja ma też pod swoimi skrzydłami Piotra Strusa. Ja bardziej profesjonalnego managera w polskim MMA jeszcze nie znalazłem, ale może za mało siedzę na forum.

 107. Czego osobiście ja nie rozumiem, to fakt, iż w rozmowach Mańkowskiego z Moksem Ci nie mieli wyboru, musieli ze sobą walczyć. Tutaj Panowie również jasno deklarują, iż nie mają na to ochoty, przy czym KSW nie stoi tak mocno na nogach jak przy opcji Mańkowski vs. Moks

   

  Porównujesz pozycję Michała i Mameda do Moksa i Borysa?

  Ile biletów sprzedaje Moks? a ile Mamed?

 108. @sultankosmitow – To się nazywa niekonsekwencja w działaniu. Sam Martin mówił, że zawodnicy, którzy znajdują się w tej samej kategorii wagowej muszą liczyć się z faktem, iż będzie im dane stanąć na przeciwko siebie – patrz profesjonalizm ! Nie chcę oczywiście podważać profesjonalizmu całej organizacji, ale ta sytuacja na linii Mamed vs. Michał wydaje mi się zwyczajnie śmieszna.

 109. zapisy kontraktowe w KSW i brzmienie klauzuli mistrzowskiej

  to znaczy, że ich obowiązuje przez jakiś czas zakaz konurencji po wygaśnięciu kontraktu ?

 110. Ja bardziej profesjonalnego managera w polskim MMA jeszcze nie znalazłem, ale może za mało siedzę na forum.

  Hehe.

  Kto wie, może Michał ma już jakieś skonkretyzowane plany i jakiś kontrakt mu się szykuje gdzie indziej, bo menago Michała bardzo odważnie się wypowiedział. Albo robią zagrywkę, w celu uzyskania większej kasy za walkę z Mamedem, do której prędzej czy później dojdzie, jeśli K&L się uprą.

   

   

 111. Escobar, sypiesz dzisiaj asami z rękawa. Hehe. Nawet jeżeli Materla i Khalidov nie chcą starcia, KSW nie powinno zaniżać akcji Michała, a tym bardziej nie powinno uznawać za słuszne zestawianie go z zawodnikami, którzy przegrali z Mamedem, ponieważ tym samym deprecjonują pas KSW, co wygląda delikatnie mówiąc nieprofesjonalnie.

  Nawiasem mówiąc, ostatnimi czasy strumyk głupoty płynący przez forum przeistoczył się w rzekę…

 112. Taki menadżer to same pozytywy. Materla nigdy nie zrobi takiego przedstawienia jak Mamed na KSW 19. W przyszłości podpisze kontrakt z UFC albo wyciągnie więcej kasy od KSW.

 113. Swoją drogą śmiechowa sytuacja bo Strus też powiedział że nie chce z Materlą ani Mamedem, a z kolei Mamed na konfie powiedział ze nie ma z tym problemu 😀

 114. Nawiasem mówiąc, ostatnimi czasy strumyk głupoty płynący przez forum przeistoczył się w rzekę…

   

  W 2011 było gorzej.

 115. Ciekawe jaki mają plan. IMO walka z Grove się MM opłaca. To będzie trudna walka, a przeciwnik ma nazwisko, które będzie się świetnie prezentowało na początku rekordu. Kendall był o krok od powrotu do UFC.

  Wygrać z Grove i napisać maila do Joe Silvy – myślę, że wielu kibiców właśnie tego życzyłoby sobie od MM i jego menedżera.

 116. Mam nadzieję, że zanim dojdzie do walki Cipka z Kendallem to ten drugi będzie miał ostatnią walkę w rekordzie jako zwycięską. Patrząc na częstotliwość walk Hawajczyka to całkiem prawdopodobne.

 117. „Mogę zapewnić, że Kendall Grove będzie ostatnim zawodnikiem, z którym Michał będzie walczyć bezpośrednio po jego porażce z Mamedem. Nie będzie już więcej takiej sytuacji”

  I bardzo dobrze 😉
  Skoro Mamed nie idzie do UFC to niech chociaż Cipao tam trafi

 118. Jest pare opcji.. 

  1.Cipek zdaje pas i w next walce walczy o niego Mamed…

  2.Jest walka Cipek vs Mamed 

  3.Cipek idzie w pizdu w świat….

 119. No to, żeby podpisać kontrakt z UFC co jest teraz ważniejsze? Wyniki sportowe czy znajomości i sprawny menadżer? Cain z bilansem w mma 2-0 zawitał do UFC.

 120. Pomocy!!! Jak wchodzę w ten temat przez cohones, to na 3 i 4 stronie tematu wyskakuje mi takie coś

  http://i.imgur.com/huD1K.jpg

   

  A tak poza tym, to może w końcu Hajs i Lewy spokornieją. Kontrakty wyłącznościowe na wzór tych w organizacji UFC to śmiech na sali w naszych realiach

   

   

  @AI po pierwsze: łatwiej jest wypatrzeć kogoś z Ameryki, gdyż tam ma się więcej dojścia do poszczególnych campów; po drugie Cain będąc w czołówce NCAA miał zadatki na świetnego zawodnika

 121. Lesnar mial rekord 1:0 a Matt Mitrione nie mial w ogole walk zawodowych przed debiutem w UFC.

  Mowimy o Michale Materli z Polski. ZAPEWNE ciezej jest mu wzbudzic zainteresowanie swoja osoba w oczach Joe Silvy niz swietnemu zapasnikowi ze Stanow.

 122. nie bądźmy tacy pewni wygranej michala z kendalem. moim zdaniem szanse cipka na wygraną w stosunku do grova to 30/70. materla naprawde moze przegrac czego mu NIE zycze. jesli jednak wygra pewnie, to nie widze mozliwosci zeby joe silva nie odezwal sie do michala.

 123. Mowimy o Michale Materli z Polski.

  Z Polski czy nie, ale jak ktoś ma znanego i sprawnego menadżera w danym środowisku mma to chyba łatwiej jest się dostać do UFC? Norbert Sawicki raczej jest anonimowym menadżerem w mma na świecie.

 124. Czekam na odpowiedź ,,włodarzy” KSW,co do tej bomby p.Norberta, w sumie dziwny sposób na komunikację po przez portal branżowy a nie telefon czy spotkanie biznesowe w celu dogrania pewnych spraw.

 125. w sumie dziwny sposób na komunikację po przez portal branżowy a nie telefon czy spotkanie biznesowe w celu dogrania pewnych spraw.

  Dlatego wydaję mi się, że tu chodzi o jakieś pieniądze i małą burzę obok tego tematu :). Inaczej załatwili by to bez "kamer".

   

 126. po walce z Rodneyem śmiem śmiało powiedzieć że nie zdziwię się jak Cipek poradzi sobie również szybciej z Kednalem niż Mamed.

 127. Jeżeli zawodnicy po Mamedzie idą do Michałą to mogłoby też być na odwrót. Jakoś wydaje mi się, że Silva i Horwich mogliby dać emocjonującą walkę z Chalidowem. Na pewno są bardziej wymagający od Irvina czy Lindlanda, a na KSW zaprezentowali się dużo lepiej także od Wallacea i Taylora. Po za tym Silva ma bardzo dobrą stójkę i solidne zapasy. Natomiast Horwicha nikt nigdy nie znokautował, a w parterze jest mega kotem. Analogicznie Michał mógłby też dostawać zawodników po Mamedzie, jeśli dali oni z nim dobrą walkę (nie tak jak Wallace, bez względu na umiejętności). Tabera czy Sakurai to nie ta liga co Mamed ale przecież zestawienie Materli z nimi miałoby sens(zremisowali z Mamedem).

 128. Ksw nie stac na ta walke poprostu 🙂 Materla zawsze moze isc do MmaAttack , lepsze sianko tam skosi 🙂

 129. @ noodles

  Tak. 12 lub 18 miesięcy od wygaśnięcia kontraktu, który Michałowi prędko nie wygaśnie. Zdobycie tytułu i jego obrona znacznie przedłużyły umowę. Dlatego pisanie o MMA Attack to znacznie więcej niż fantastyka.

 130. Zrozumiała decyzja Michała i jego brata. Po co być mistrzem skoro dostaje się odpadki po innym zawodniku. Niech w końcu zaczną traktować Michała z należytym mu szacunkiem. Swoją drogą nie wiem gdzie miałby Michał walczyć? Bellator, One FC? Bellator zapewne zapłaci mu mniej a o angaż w One FC będzie ciężko, jeśli było by to wykonalne wgl. MMA Attack też moim zdaniem beznadziejna opcja. Kawulskiemu odpierdala sodówa i traktuje zawodników jak pionki. Dobrze że jeszcze Martinowi zostało troche mózgu.

 131. Materla ma walczyc z odpadami po Mamaedzie dobrze Sawicki nawija  , Materla moze i by zawlaczyl z Mamedem ale spora sumka musiala by lezec na stole . Kompletnie nie wiem stad takie cisnienie na ta walke jeszcze nie czas i pora …

 132. a właśnie czas i pora żeby wyłonić najlepszego średniego a tylko ta walka może to zrobić

 133. Rozpatrywanie kompetencji menadżera przez to jak często pojawia się na macie. Brawo kazik jesteś debilem.

 134. Jeśli mają zawalczyć to…KSW zwycięzcy nie zechce puścić, bo nie jest po to by zostawić przegranego, a lepszego posłać za Ocean, osłabiając siebie…a jeśli zostanie zwycięzca to przegranego tym bardziej nie zechce UFC. Jak któryś z nich po walce tam pójdzie to mogą się jak dla mnie mierzyć, a nie oddalić nas od „naszego średniego w UFC ponownie”.
  MMA jest na tyle wszechstylowe, że jak ktoś nie chce to nie musi używać ciosów, a pojedynek grapplerski obu w ringu byłby dla mnie i tak zajebiście interesujący obecnie.

  Trochę jednak czepianie się Martina o tą wypowiedź staje się nudne. Uważa, że Mamed jest lepszy, nie ma prawa? Michał ma pas, obaj ze sobą walczyć nie chcą, więc wychodzi na to, że paradoksalnie Mamed jest według niego lepszy, ale mistrzem jest Michał. Tyle, że co ma zrobić, skoro nie tylko Mamed nie chce tej walki co można by uznać za „strach przed mistrzem”, ale i mistrz odmawia temu contenderowi. Sytuacja patowa. Wolę by mówili w wywiadach co myślą niż gadali pokrętnie i o niczym.

 135. wlasnie dziwie sie Kawulskiemu skoro tak mu na kasie zalezy wlasnie powinien przeciagac ta walke w przyslosc , ale racja jest ze zawodnicy maja swoje zdanie i nie sa pacynkami w rekach promotorow i wlodarzy

 136. Brawo kazik jesteś debilem.

  Venom, naprawdę musisz tak pisać, nawet jeśli kazik pisze bzdury? 

   

   

 137. Czemu?Jeśli ten kazik faktycznie jakkolwiek oceniał umiejętności menadżerskie kogoś na podstawie jego wizyt czy umiejętności z maty to nic dziwnego… Rozumieć jeszcze mogę określanie tych co nigdy nic nie walczyli, że wiedzy jakiejś pełnej nie mają, ale powyższe to jakieś kuriozum.

 138. obelgi ze strony redakcji w kierunku piszacych swiadcza o zarazliwym braku savoir vivre. Az poje sie napisac co mysle ze nie zsotac nazwany debilem, idiota itp

 139. Napisz, że dobrego menadżera poznaje się po tym jak często pojawia się na macie, to z przyjemnością nazwę cię debilem.

  Po to mamy w języku takie pojęcia jak debil czy idiota, żeby je stosować kiedy jest to adekwatne. W tym przypadku chyba nie ma wątpliwości, że jest to uzasadnione.

 140. No to tak: uwazam ze redakcja nie docenia michala jako osoby, ja uwazam ze bez brata by sobie bardzo dobrze poradzil z kontraktami ,o ile nie lepiej. Gosciu (Michał) zalorzyl klub mma (jeden z najlepszych w polsce) stoi w najlepszych klubach w szczecinie a w sezonie w topowych nad morzem, a wy robicie z niego tylko automat do bicia na gali. Jestem zawiedziony redakcjo , tymbardziej panie kowalik jak podajesz ze ktos jest dobrym menadzerem bo ma studia prawnicze (tragedia) moze go lubisz osobiscie i chwalisz to juz twoja sprawa – mi nic do tego.Ja mam prawo myslec innaczej, a co do venoma to juz inni sie wypowiedzieli co uwazaja. A bycie na macie niebierzcie doslownie tylko chodzi o znanie sportu z perspektywy zawodnika.. ale to chyba nietrudno sie domyslec. amen

 141. przytoczone wyrazy sa okresleniamni choroby, saatnu uposledzenia umyslowego. Uzywanie ich do okreslania osoby zdrowej uznawane jest za obrazliwe a wysmiewanie sie z osoby chorej raczej nie jest julturalne. To tak jakbs wyzwal kogos ze ma downa. Mozna nie zgodzic sie z czims zdaniem, wskazac mu ze sie myli, udowadnic ze sie nie zna albo przemilczec i nie znizac sie do jego poziomu. Okreslanie uzytkownikow debilami przez redakcje wydaje mi sie conajmniej nie na miejscu. Oczekiwalbym bardziej wywazonych slow.

  Co do profesjanolazmu menago Cipka – na minus brak znjomosci kontraktu w tak kluczowych kwestjach o jakie zostal zapytany. Na plus styanie murem za zawodnikiem – do jego obowiazkow nalezy dbanie o interesy Michala a nie K&L a przegrana wlaka z Mamedem moze mu mocno zaszkodzic.

 142. Jak wiemy, każdy manager żyje z zawodników, których reprezentuje. Dostaje procentowy udział od sumy zakontraktowanej.

  Skoro K&L mówią, że walka Mammed – Michał jest kwestią pieniędzy to w jego interesie powinno dojść do tej walki, gdyż on na tym też zarobi.

  Norbert jest profesjonalistą "pełną gębą" i ma rację mówiąc, że Michał nie powinien walczyć z pokonanymi Mammeda. Nie podoba się to Magic'owi i takie zdanie reprezentuje jego manager, a napewno już prowadził w tę stronę rozmowy z KSW.

  Dodam, że manager pełni rolę min. rzecznika prasowego zawodnika co tutaj widzimy i wszystko co powiedział w wywiadzie napewno było przedyskutowanie z Materlą.

  Moim zdaniem to Mammed powinien walczyc min. z pokonanymi przez Cipao, bo to on ma pas i w pierwszym rzędzie powinni być szukani pod Michała.

 143. Włodarzy KSW kurza to że Mamed uznawany jest za najlepszego w Europie i nie ma tytułu od taki paradoks. I w sumie po części ich rozumiem . Ale z drugiej strony Mamed i Michał maja jaja i tak jak to powiedział Norbert są wolnymi ludźmi i mogą odmówić walki. Tylko wtedy pytanie do Panów Włodarzy KSW co zrobią 😉 bo myślę że oni mają już od dawna plan ale jakoś im go zawsze Cipek psuje tzw wygrywa i odprawia kolejnych Kozaków a oni czekają i czekają bo jak by przegrał to Martin i Maciek by zrobili walkę dla Mameda o pas i wtedy on nie musiałby walczyć z Materlą a jak by wygrał to by mieli tzw twix twix Walkę o tytuł Mameda i pas KSW w jego rękach 🙂

 144. zgodzę się z Freshem.

  ten "debil", niezależnie od tego jak głupie rzeczy pisze, klika na Waszej stronie i m.in. dzięki temu "debilowi" strona na siebie zarabia. nie wyobrażam sobie, żeby publicznie w ten sposób skomentować słowa kogokolwiek, kto robi coś dobrego dla mnie.

 145. Haha nie no panowie z czym do ludzi, po co mu znajomosc kontraktu Michała na pamiec? Zeby zaimponowac uzytkownikom cohones? Badzcie powazni.

 146. Gosciu (Michał) zalorzyl klub mma (jeden z najlepszych w polsce)

   

  Cipek założył Berserkers Team ? crazy

 147. @ Esco

  Ciekawa informacja. W sumie rodzina. Można było się tego spodziewać.

 148. @Venom

  Wciąż uważam, że jako redaktor naczelny największej strony o MMA w Polsce, powinienieś się hamować i wysilić się na bardziej kulturalne zwroty.

 149. 0:21 sekund najszybszym nokautem w historii KSW? Bitch please hyhyhyhyhyhhyy
  najlepszego dla Rocksów w 2013:)

 150. @Saenchai

  "to jest ich organizacja i oni mogą sobie zestawiać walki tak, jak chcą. Ale my jesteśmy wolnymi ludźmi i my się na wszystko nie musimy godzić. Kontrakt pozwala wam na odmawianie walk?
  Nie pamiętam dokładnie tego zapisu"

  Prosze Cie, zobacz w jakim kontekscie jest wypowiedz o nie znajomosci kontraktu. Chca odmowic walki, albo juz odmawiaja, a nie wiedza czy kontrakt im na to pozwala ? Chyba logiczne jest ze zanim zaczeli sie sprzeciwaic sparwdzili czy moga odmowilc walki bo im zawodnik nie pasuje. Ja mam wrazenie ze to wszytko na razie odbywa sie takimi nieoficjalnymi kanalami jak wypowiedz menagera dla forum gdzie wypowiadaja sie debile lub wywiad video gdzie padaja niemile slowa w strone organizatorow. Ciekawe czy juz "usiedli przy stole" i porozmaiwali ze soba odnosnie tej sytuacji.

 151. @ Juras

  Masz rację.

  Pamiętam Twoją walkę z Pawłem Zalewskim na KSW 2

  Juras vs Zalewski KO 0:10 1R Wysokie kopnięcie na głowę

  TEGO NIE MA NA SHERDOG'U

 152. @Juras

  Według Sherdoga tak, ale faktycznie z Zalewskim to było coś koło 10 sekund. Właściwie, to nie jest jeszcze uzupełnione.

  Najlepszego 🙂

 153. Primo, pierwsze słyszę, żeby debilizm był chorobą i proszę nie porównywać tego do faktycznych chorób takich jak zespół Downa, bo to obrzydliwa manipulacja. Secundo, to, że ktoś klika i nabija nam statystyki nie zwalnia go z konieczności używania szarych komórek. Tertio zachowujecie się tak jakbym conajmniej obraził czyjąś matkę.

  Jak ktoś pisze głupoty, to jest głupkiem. Nie będe udawał, że jest inaczej, bo tak każą jakieś konwenanse. Wszyscy jesteśmy dorosłymi facetami, a niektórzy zachowują się jak stare babcie na herbatce u królowej angielskiej.

  Aha i tak jak słusznie zauważył Juras, najszybszy nokaut w historii KSW chyba jednak należy do niego.

 154. Widzę, ze forum obrodzilo w managerow, matchmakerow i nawet kilku promotorów.

  1. Nie będzie walki Cipka z Mamedem nie tylko ze względu na sympatię jaką się darzą ale przede wszystkim, ze chłopaki mają WSPÓLNE BIZNESY. Walka między partnerami biznesowymi nie przyniesie im żadnych korzyści ew. problemy. Zresztą po co walka Cipka i Mameda? Może by tak zorganizować od razu starcie Kawula i Lewego? PPV na bank sie sprzeda, a kibice zobaczą kto tak naprawdę rządzi w KSW.

  2. Do zarzutów co do profesjonalizmu i umiejętności menadzerskich norberta nawet sie nie odniose bo są infantylne, idiotyczne i nie mają nic wspólnego z merytoryka.

 155. Wypowiedź z wyzwaniem kogoś od debili jest na poziomie tępego karka. A tłumaczenie, że ma się rację pisząc takie rzeczy jest po prostu żenujące.

  Napiszę jeszcze dobitniej – o ile pojawi się ten komentarz to pewnie zniknie :

  Poziom komentarza z Onet.pl.

  Patrząc po tym w jakim miejscu Michał się znajduje ma dobrego managera. A, że podniósł temat jak w poście to jest nawet bardzo dobrym managerem.

 156. nie kloccie sie piszcie na temat

  racja ta walka nikomu nie jest potrzebna

 157. Nie rozumiem mentalności Michała… Co by mu sie stało jakby zawalczył z Mamedem? Przecież nie tak dawno Rafał i Borys (też wielcy kumple) walczyli ze sobą i co? Korona im z głowy nie spadła, wrecz przeciwnie… Dlatego sorry Michał jak nie chcesz walczyć z przeciwnikami od Mameda jak i samym Mamedem to wypad z KSW! A do tego robisz z siebie teraz taką gwiazdę, że ręce opadają…Żałosne!!!

 158. Bardzo konkretny i rzeczowy wywiad, podoba mi się postawa Norberta.

  Powiedział że ostatni raz Materla będzie walczył (jeżeli zawalczy z Grovem) z kimś kto przegrał z Mamedem. Domyślam się że do wypełnienia kontraktu Materli została jedna walka… dobrze myślę ?

  @piottter nie tylko Materla nie chce walczyć z Mamedem, ale i na odwrót. Poza tym to mnie ta postawa nie dziwi, nie tylko chodzi o przyjaźń, ale i biznes.

 159. @bartosz.no

  Starcie Kawul vs Lewandowski było planowanie na jubileuszową gale KSW 10, ale jak wiemy nie doszło do skutku.

  Uciekam na sylwka.

   

  Życzę wszystkim udanej zabawy sylwestrowej szcześliwego NOWEGO ROKU, aby wszytko co zaplanowaliście zostało osiągnięte jak i również te skryte marzenia.

 160. Zalewski to był ten od Combat Kalaki ??

  Wszędzie szukałem wideo z  tego KO i nie znalazłem, ma ktoś ? Laughing

 161. quatro, to Venom popieram Cię, ale mój post w którym nazwałem debilem kolesie kłócącego się,że Janek z pewnością nie ma zerwanych więzadeł bo by nie mógł chodzić i koniec kropka i znał się lepiej od 6 lekarzy, został skasowany.

 162. Venom ja odpuszczam dyskusje na temat uzycia "debila" bo to nie forum medyczne ani tym bardziej o poprawnej polszczyznie. Pozsotane jednak przy swoim zdaniu ze okreslania takiej bardziej pasuje przy kawce, piwku na sali treningowej a nie jako pisemne wypowiedzi redaktora tak duzego forum. Moze poprostu przeceniam wage forum a co za tym idzie i wypowiedzi na nim sie pojawiajacych.

 163. Teraz będziecie się nad tym 5 stron rozwodzić ?

  Ciekawy jestem czy Venom w życiu prywatnym lub zawodowym jak spotyka osoby, które go irytują też jest taki odwazny i wyzywa ich od debili. W dodatku jest naczelnym, który reprezentuje strone więc jeśli już nie bawimy się w konwenanse to powinien mieć chyba więcej rozumu.
  „Ich forum, same najazdy na zawodników, obrażanie, szydzenie, nie wchodzisz dla Bóbra w dupe masz bana.” -DX

 164. Primo, pierwsze słyszę, żeby debilizm był chorobą i proszę nie porównywać tego do faktycznych chorób takich jak zespół Downa, bo to obrzydliwa manipulacja. Secundo, to, że ktoś klika i nabija nam statystyki nie zwalnia go z konieczności używania szarych komórek. Tertio zachowujecie się tak jakbym conajmniej obraził czyjąś matkę.

  Niepełnosprawność intelektualna w stopniu lekkim (upośledzenie umysłowe lekkie, dawniej debilizm – niestosowana z uwagi na negatywne znaczenie w języku potocznym)

  Oczywiście, że debilizm jest chorobą, a że pojawiło się wiele eufemizmów dla tego pojęcia to już inna sprwa.

 165. Ja na sherdogu widziałem tą wygraną Jurasa w 10 sekund, więc o co chodzi?

  quatro, to Venom popieram Cię, ale mój post w którym nazwałem debilem kolesie kłócącego się,że Janek z pewnością nie ma zerwanych więzadeł bo by nie mógł chodzić i koniec kropka i znał się lepiej od 6 lekarzy, został skasowany

  Nie od dziś są tutaj równi i równiejsi.
  @Venom – ceni się, że przyznałeś się do błędu. 

 166. noodles rozwodzenie innych ci przeszkadza, ale nie byłbyś sobą jakbyś nie dorzucił swojego kamyczka, prawda?

  Może brakuje mi trochę rozumu, czasami na pewno brakuje mi cierpliwości, ale jakoś nie potrafię dyplomatycznie odnosić się do osoby piszącej takie kocopoły. Bawi mnie, że będziemy sie tu teraz kłócić czy wypada mi kogoś nazwać debilem, zamiast skupić się na meritum. Niektórzy nawet perfidnie próbują mój wpis podpiąć pod obrażanie osób niepełnosprownych, brawo.

  Żeby jednak pokojowo zakończyć mijający rok, wycofuję to co napisałem, przepraszam wszystkich dotkniętych i obiecuję poprawę. Zostańmy przy tym, że wpisy kazika są po prostu niemądre…

  Aha uprzejmie proszę o zakończenie już dyskusji w wątkach pobocznych, bo wpisy nie na temat od tego momentu będę kasował.

 167. Już pomijając kwestię słownictwa, które może i było lekko nieadekwatne, to naprawdę argumenty, które przytacza Kazikfer są delikatnie rzecz ujmując śmieszne. Stwierdzenie, że ktoś może być dobrym manadżerem, bo ma studia prawnicze można nazwać określić na wiele różnych sposobów, ale nazywanie tego tragedią to nie wiem czy jeszcze śmieszne jest czy już smutne. Tak się składa, że menadżerowie muszą znać niuanse obecne przy podpisywaniu i dogadywaniu umów, a do tego żadne inne studia się lepiej nie nadadzą niż prawnicze. Natomiast wiedza jak ciężko wyciągnąć balaszkę czy nauczyć się omoplaty raczej się w negocjacjach nikomu nie przyda.

 168. Te wywody na temat

  słownictwa i odwagi maja naprawdę wiele wspólnego,z wywiadem Norberta Sawickiego.

 169. Norbert dobrze gada. Fakt, że KSW nie traktuje swojego mistrza jak mistrza. UFC będzie miało kilku wartościowych średnich, ale Michał po walce z Grove'm jesli wygra także powinien dostać szansę.

 170. Brawo Sawicki, brawo Materla!!! W koncu mądre głosy w kontekscie KSW!!! Brawo!! Nie pozwalac wmawiac sobie, ze czarne jest białe!

 171. ….wielki wojoownik! Zbierający znaczki i motyle! Przed Państwem, Łukasz "Juras" JurkowskyyyLaughing

 172. @Glad

  ja wielokrotnie jechałem po KSW i Kawulu, jednak bana nie dostałem. Teraz pomyśl, dlaczego?

 173. Moje zdanie na ten temat jest następujące, niech Michał zawalczy z Mamedem i po sprawie, wszystko się wyjaśni. A mam takie odczucie, że Materla się po prostu boi z nim przegrać. Wszyscy wiemy że marzy mu się UFC, a przegrywając z nim to marzenie się oddala. Sami sobie stwarzają problemy, a potem mają pretensje. W UFC takie zdziwianie by nie przeszło.

 174. Niby tak, bo lepszy zawodnik i gwiazda by trochę zblakła. Tylko Mamedowi za bardzo na tym UFC nie zależy. Na przegranej Mameda jednak najbardziej straciło by KSW, ale oni jednak chcą tej walki. Inna sprawa, że gdyby Michał wygrał, UFC spojrzało by na niego bardziej przychylnym okiem.

 175. ja wielokrotnie jechałem po KSW i Kawulu, jednak bana nie dostałem. Teraz pomyśl, dlaczego?

  Zdradź bo sam jestem ciekawy.

 176. tu jest za duzo placzu ze Materla ma odpadki po Mamedzie ludzie to dopiero 2 raz bedzie Grove i tyle. Popieram w tej kwestii uzytkownika  tsatsiki

 177. Beka z strollowanego Venoma. Co do tematu to Materla może i jest charakterny i stężenie beki w filmikach z nim jest stuprocentowe lecz to odmawianie walki z Mamedem jest troche słabe. Nie dziwie sie lewemu i hajsikowi że dają Materli odpadki po Mamedzie gdy ten ciągle odmawia walki z mistrzem nie posiadającym pasa. Jeśli tak bardzo chce iść do ufc to powinien sam dążyć do walki z Mamedem w której wygrana taki kontrakt zapewniła.

 178. Niby dlaczego Mamed ma dążyć do walki z Materlą? Jest największą gwiazdą KSW ,  to on walczy pierwszy z zawodnikami a dopiero pozniej mistrz (Materla) dostaje odpadki. Mamed chce walczyć tylko w Polsce i napewno dostaje więcej hajsow od Materli. Wiec powiedz mi na chuj mu walka z Michałem?

 179. Niby dlaczego Mamed ma dążyć do walki z Materlą? Jest największą gwiazdą KSW ,  to on walczy pierwszy z zawodnikami a dopiero pozniej mistrz (Materla) dostaje odpadki. Mamed chce walczyć tylko w Polsce i napewno dostaje więcej hajsow od Materli. Wiec powiedz mi na chuj mu walka z Michałem?

   

  Bo Michał jest mistrzem?

 180. Dla mnie także oczywiste jest, że mistrz powinien być traktowany jak mistrz. Jeśli ktos powinien nalegać na tę walke to Mamed, nie Michał. Mam nadzieję, że Michał znajdzie swoje miejsce w UFC. To będzie idealne rozwiązanie. I życzę Michałowi, aby odnosił tam sukcesy. A stawianie Mameda nad Michałem nie ma zbyt wielkiego sensu. Jeśli Michał trafi do UFC bedzie podstawa, aby stawiać za to Michala ponad Mameda.

 181. W przypadku walki Materla Mamed w 85 Kg pojawia sie jeden wazny problem. Z kim zawalczy Cipek po przegranej z Mamedem ? Zawalczy sam ze sobą o pas ?

 182. Jeśli Michał miałby walczyć z Mamedem i przegrać to raczej byłoby wszystko wreszcie logicznie. Jest mistrz, jest reszta, która walczy o prawo do titleshota. A kategoria średnia w KSW jest akurat tak bogata, że nie brakowałoby zawodników dla Michała, który od nowa zacząłby drogę do pasa. A nie jak teraz, że mamy niekorowanego super mistrza, który dostaje walki, przegrani z super mistrzem walczą o normalny, prawdziwy pas. A reszta kategorii nie tworzy drabinki, tylko jest tłem.

 183. W jakimś, mniejszym lub większym stopniu Cipek też jest sam sobie winien. Nie chcąc walki z Mamedem blokuje razem z nim kategorie średnią a potem takie perypetie wychodzą. K&L nie będą przecież co walke ściągać każdemu z nich po jednym nowym żeby go pobili i do kosza. Tym nowym nabytkom też trzeba potem dać jakąś walke. Skoro jest dwóch mistrzów w jednej organizacji wiadomo że któryś będzie cierpiał. Nie zwalam także całej winy na Mameda i Michała bo K&L dając Cipkowi przeciwników zbitych przez Mameda ujmują wartości pasa swojej organizacji. Jednak to nie tylko wina K&L ale również Mameda i Michała.

  P.S.
  Słowa brata Michała apropo innej organizacji też są śmieszne. Ciekawe która organizacja da Michalowi lepsze pieniądze i przeciwników? Może bellator choć wątpie… aon tu gdzieś z jakimśabu dhabi i szwecją wyskakuje…

 184. Co z tego że Michał jest mistrzem , Mamed udowodnił swoją postawą że nie ma za grosz ambicji sportowych więc walka z mocnym Materlą może zachwiać jego wartością rynkową. Jest promowany jako najlepszy zawodnik polskiego MMA i wcale nie potrzeba mu pasa KSW.

 185. Kochani, przede wszystkim udanego roku 2013, niech nam wszystko się dobrze układa, zadowolenia i szczęścia w życiu prywatnym, jak i w tym naszym światku MMA 🙂

  Co do samego tematu dyskusji, KSW od początku promowało pewne osoby. I mowa tutaj tak samo o Mamedzie, Cipku, jak i o Janku, Kułaku, Pudzilli, czy teraz Aslambeku, Anzorze, Strusie, Bedorfie. I zrozumiałe że te osoby są twarzami eksportowymi federacji, to oni są na plakatach, to oni przynoszą największe przychody. Problem jest zasadniczy, każda z tych osób powinna myśleć o „karierze poza KSW”.
  Dla rozwoju tych zawodników i kariery sportowej, moment w którym w KSW nie ma już większych wyzwań powienien być momentem początku kariery w USA. Prawda jest też taka że walki pomiędzy tymi gwiazdami KSW to krok do wykonania który powinien wejść na jeszcze wyższy poziom. Do czego zmierzam? Jak można ocenić kto jest lepszy, Mamed czy Materla, jeśli nie chcą ze sobą walczyć? Czasem w jaki pokonują rywali? W takim razie 1-0 dla Cipka. K&L wiedzą o tym że Mamed z Cipkiem sprzeda się 5 razy lepiej niż walki tych panów z anonimowymi dla wielu zawodnikami. Stąd walka dwóch najlepszych zawodników danej federacji to logiczna kolej rzeczy. Jasne jednak że przegrany z tej walki znacznie spada w hierarchii i jego wizerunek „dominatora” (bo na takich większość gwiazd KSW jest promowana) nie jest już tak oczywisty. Gdyby zrobić sytuacje na zasadzie mistrzem KSW i posiadaczem pasa wagi średniej jest najlepszy zawodnik kraju, Jotko, Strus, Drwal, jest z kogo wybierać. Jeśli obaj panowie chcą zostać w kraju to będą zmuszeni do walki z rodakami, także żebyśmy mieli jakąś logiczną hierarchię. Nikt nie mówi że na siłę muszą walczyć, bo to takze ich prywatna decyzja, ale każdy z nas chętnie by zobaczył takie starcie. Tak samo jak walki np Grabowski-Bedorf, Jocz-Saidov, Azhiev-Sajewski, może mam jakieś dziwne gusta, ale takie starcia bardziej mnie jarają niż „nabijanie rekordu”

 186. Jak nie dziwi mnie ton wypowiedzi oraz poruszone kwestie, tak zaskakujące dla mnie jest, że zdecydował się powiedzieć to publicznie – oznacza to, że naprawdę nie jest najlepiej w relacjach z K&L.

  Ba, znając życie to sam zainicjował ten wywiad. Ogólnie to bardzo zastanawiające. Pojawiają się dwa pytania:
  Czy w tej grze chodzi jedynie o szacunek dla Michała?
  Jak bardzo źle się dzieje za kulisami skoro sprawa trafia do mediów?

 187. glf grubasie chodzi o to ze w oczach hardcorowych fanow (cohones) dawanie Michałowi odpadków po Mamedzie jest nie fair , wkońcu to Michał ma pas. Lecz jeśli zastanowić się nad tym to Michal unika walki z Mamedem jak diabeł wody święconej i stąd ten wywiad żeby nastawić hardcoworych fanów ( cohones) na K&L . To taka moja ponajebaniowa rozkmina ;]

 188. Po co chcecie walki Mamed vs. Materla skoro większość zna już zwycięzcę? Nie rozumiem tego, a w szczególności tej pewności o zwycięstwie Chalidowa.

 189. „Napisz, że dobrego menadżera poznaje się po tym jak często pojawia się na macie, to z przyjemnością nazwę cię debilem.

  Po to mamy w języku takie pojęcia jak debil czy idiota, żeby je stosować kiedy jest to adekwatne. W tym przypadku chyba nie ma wątpliwości, że jest to uzasadnione.”

  Rewelacja.

  Jeśli ktos komentuje tego posta w taki sposób jak Kazikfer to nie powinien oczekiwać niczego innego.

 190. Czytając cały wywiad rozumiem co chce osiągnąć menager Michała. Nie zmienia to faktu, że trochę przesadził. Z jednej strony ma problem z gorszym traktowaniem Michała niż Mameda a z drugiej strony jak jest możliwość pokonania Mameda w walce i sięgnięcia po status największej gwiazdy w polskim mma to tym nie są zainteresowani. Rozumiem go, że nie chce ryzykować porażki bo ona byłaby dla Materli nieopłacalna ale z drugiej strony niech nie oczekuje, że Kawul i Lewy wyłożą teraz jeszcze więcej kasy na promowanie Materli bo jego menager chciałby zobaczyć Michała w M jak Miłość, na pierwszych stronach Onetu, WP, u Wojewudzkiego itp. Według mnie to o to chodzi a nie tylko o to, że Michał zbiera odpady po Mamedzie. Niektórzy jak Michał i Janek widzą, że Mamed został w pewnym sensie już "celebrytą" i oni też tak by chcieli. Tylko moim zdaniem powinni zapracować na to sobie efektownymi nokautami i poddaniami tak jak Mamed a nie wymuszaniem na K&L większej promocji.

 191. Jeżeli chodzi o szwecje to moze mu sie z IMMAF pomylilo

  Jest np Superior Chalenge gdzie mistrzem jest Leites więc może o to mu chodzi.
  Chociaż Leites nie bronił tego pasa już ponad rok.

 192. faktycznie z Zalewskim to było coś koło 10 sekund. Właściwie, to nie jest jeszcze uzupełnione.

  No tak, największa Polska organizacja, 9 lat, nieuzupełnione… nie było czasu… Całe szczęście, że to nie Wojek z Tidżejem uzupełniali tablicę Mendelejewa, bo do dziś nie wiedzielibyśmy co to wodór.

 193. q. kiedy uzupełniałem gale KSW na Sherdogu, akurat czterech ćwierćfinałów z KSW 2 nie było na IPLI, ani nigdzie indziej. Zwróć uwagę, że wszystkie pozostałe pojedynki z tej gali są uzupełnione. Dopiero wczoraj zauważyłem, że ta walka Jurasa z Zalewskim też jest dostępna.

  Poza tym parafrazując twoją metaforę, to chyba odkrywcom pierwiastków powinno w pierwszej kolejności zależeć na tym, żeby zostały one umieszczone w tablicy Mendelejewa. Zdziwiłbyś się jak znikoma liczba promotorów dba o to, żeby ich wyniki zostały prawidłowo zanotowane.

  Na koniec nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś podsyłał mnie lub Tidzejowi to czego w naszym lenistwie nie dodajemy na Sherdoga. Co też ci doskwiera brak czasu?

 194. Mamed i Michał sami robią te całe zamieszanie. Mamed jak nie chce iść do UFC to powinien walczyć z Michałem i potwierdzić to, że jest nr. 1. Jeśli KSW chce by ich tytuł mistrzoski coś znaczył, to Mamed powinien dostać rywala po Michale. Ale jak jest to każdy widzi.

 195. Ale ostatnio jesteś nerwowy…

  To miał być żart, z tego co widzę nieśmieszny 🙂

 196. Posylwestrowy kac to nienajlepszy moment na żartowanie z tego jak muszę użerać z prawidłowym notowaniem wyników w polskim MMA.

 197. Rywale Mameda nadają się jak najbardziej dla Michała ale logika nie była by tak zachwiana gdyby to Mamed miał pas, a Michał deptał mu po piętach w nieskończoność. Teraz jest to kuriozum ale jest to wynik relacji Mameda i Michała, środowisko jest małe więc jest wiele przyjaźni itd. Następna taka sytuacja będzie gdy Strus wygra jeszcze 2 walki, a Michał będzie nadal w KSW. Też pewnie będzie mały zgrzyt…takie rzeczy nie powinny się dziać, Michał musi być traktowany jak mistrz bo na to zasłużył. Niech prowadzą Mameda oddzielnym torem i sprowadzają mu innych rywali niż Michałowi. Dlugo to nir potrwa bo już dostają niżej notowanych niż oni sami…a UFC pełne. Impas.

 198. No Strus na konferencji mówił, że z Magiciem czy Mamedem nie chce walczyć.

  No, ale tak jak Doozy napisał, środowisko jest małe. Zobaczcie, że nasze waleczne przyjaźnie to nawet nie sprawa jednego klubu czy województwa. Nagle przyjaciółmi są goście z dwóch zwykle gryzących się rejonów – Poznań i Szczecin…W sytuacji naszych średnich. Olsztyn, Szczecin, jeszcze większe odległości między sobą. No, ale jasne, że te sympatie biorą się z innych źródeł, zwłaszcza w przypadku M i M, którzy w naszych sztukach walki są od ładnych już lat, no i ta sympatia pewnie powstała bardziej z racji szacunku wzajemnego niż przegadanych między sobą godzin, choćby telefonicznie;-)

 199. Niech prowadzą Mameda oddzielnym torem i sprowadzają mu innych rywali niż Michałowi.

  A kategoria 85 nie jest oddzielnym torem? Jeszcze tylko brakuje walki o pas polsatu i mamy nowego mistrza.

 200. Ludzie nie rozumiecie że jeśli Mamed z michałem nie stoczą walki zesobą albo jeden z nich nie pójdzie do UFC to tak się będzie działo. K&L nie będą im za każdym razem sciągać po jednym nowym rywalu bo tym przeciwnikom trzeba potem dać walkę. A KSW ma 4 gale rocznie i problem żeby dać swoim zawodnikom walki. Wg mnie mógłby walkę stoczyć Grove vs YJ Taylor i zwycięzca z Materlą. Zawsze jakieś rozwiązanie….

 201. Niech prowadzą Mameda oddzielnym torem i sprowadzają mu innych rywali niż Michałowi.

  To by miało sens, gdyby liczyć, że któryś z nich w końcu przegra. Lub licząc, że z czasem ich opór przed walką ze sobą ustąpi… Mimo to rozsądnemu człowiekowi trudno oczekiwać od KSW – organizacji produkującej cztery gale w roku – kontraktowania nieskończonej liczby zawodników w jednej tylko kategorii wagowej.
  Jeżeli mimo wszystko prowadzić ich kariery oddzielnymi torami to i tak tu będzie lament bo Mamed będzie miał jeszcze gorszych przeciwników niż teraz, gdyż część tych akceptowalnych dostanie Michał.
  Jeżeli jednak Mamed będzie dostawać tych najlepszych to Michał dalej będzie niezadowolony. Przypominam, że tu nie chodzi jedynie o odpadki w postaci Wallace’a czy Groove’a. Już nazwisko Jaya Silvy rozczarowało Materlę.
  Impas, jak już zresztą stwierdzono, powstaje dlatego, że Michał i Mamed nie chcą walczyć ze sobą (stwierdzenie, które pojawiło się w wywiadzie, że taka walka nie ma sensu uważam za kiepski dowcip). Mamy więc sytuacje, w której Michałowi nie widzi się walka z Chalidowem, jak również kręci nosem na innych przeciwników. Dlatego uważam, że to trochę niesmaczne, iż menadżer zawodnika wykorzystuje znajomego dziennikarza w swojej grze. No ale dbać o dobro podopiecznego to jego zawód.
  Jeżeli mógłbym coś podpowiedzieć KSW na tę chwilę to zakontraktowanie na najbliższy występ Michała kogoś nowego, a Groove’owi danie szansy wyrobienia marki przed polskim widzem (np. pojedynkiem z Horwichem).
  PS
  Szkoda, że KSW nie wykorzystało Mirandy, gdy ten jeszcze był mistrzem M1. Brazylijczyk w walce z Dżonem zaprezentował się zdecydowanie lepiej niż Wallace z Mamedem. Ah tak, zapomniałem! Miranda został zakontraktowany do dywizji półciężkiej. Nieistotnym jest, że przegrał już ze wszystkimi, których KSW ma w tej dywizji.

 202. Z najbardziej obsadzonej kategorii zrobił się mały kocioł. Wallace pożegnany, nie wiadomo co z Silvą – ten podpisał kontrakt z Kanadyjską organizacją. Kułak i Chmielewski zawieszeni i po porażkach. Z czwórki zawodników Strus, Horwich, Materla i Chalidow wiele się nie ugra. Strus vs Horwich powinno pójść jak dla mnie o miano pretendenta w takim wypadku. Tylko Strus w przypadku wygranej nie chce z Michałem walczyć… cyrk panie, cyrk. Jest jeszcze możliwość Strus vs Grove i takie starcie chętnie bym zobaczył. Na przyszłość jest też Manhoef, ale z nim się ciężko rozmawia i wiele zależy od jego pojedynku z Mamedem. Tak bym widział teraz zestawienia w 84:

  Strus vs Horwich lub Grove

  Materla czeka na zwycięzce powyższej walki

  Mamed vs Manhoef

  Przegrany tej walki z przegranym walki Strus vs Horwich lub Grove
  Nie ma granic, nie ma ograniczeń – jest MMA.

 203. Dla Strusa Grove to na tę chwilę za wysokie progi moim zdaniem. Dajmy mu spokojnie się rozwinąc 2-3 walki stopniowo np. Zikic, Chorwih, Taylor i dopiero Grove np.

 204. Strus to jeszcze nie ten poziom co Michał czy Mamed, wygrana z Kułakiem w bardzo słabej formie chyba za dużo nie pokazała.

 205. wśród Polaków to raczej trudno szukać rywali dla mameda i cipka, jedyny moim zdaniem groźny walczy dla MMAA

 206. ha ha pod artykułem na wirtualnej niejaki użytkownik „~ co” skomentował… „Właściciel KSW?, jest taki ktoś .A właściciel judo gdzie jest ?” …
  no aż się popłakałem ze śmiechu lol

 207. Tak jak obu lubię, to nie podobają mi się takie cyrki. Przecież nikt nie każe im się pozabijać w tym ringu. Jeszcze większy szacunek, wobec takich sytuacji, mam dla Borysa i Moksa za to, że się mimo wszystko zgodzili, dali zajebistą walkę i jak widać nadal są dobrymi kolegami.

 208. wg. mnie mankowski i moks nie mieli duzo do gadania przy zestawieniu- ich pozycja w ksw jest na innym poziomie niz chalidowa i materli

 209. Na pewno nie mają takiego komfortu jak Materla z Mamedem, ale pewnie jakby się uparli to mogłoby nie dojść do ich walki.

 210. To by któryś poleciał, albo i obaj… Materla i Mamed mają już taką promocję, że im to nie grozi.

 211. moks z mankowskim , jones vs evans   , błachowicz vs orłowski

  Nie wiem czemu nie chcą między sobą walczyć odnoszenie wrażenie jak by michał bardziej unikał tej walki ..

 212. błachowicz vs orłowski

  Serio? To chyba nie najlepszy przykład.

  Jasne, że Michałowi bardziej zależy na tym, żeby do tej walki nie doszło, bo on ma jakieś plany/ambicje, które ewentualna przegrana z Mamedem by pokrzyżowała.

 213. raz, że to był turniej, więc do takiego starcia wcale nie musiało dojść, żaden nie szykował się specjalnie na kumpla, ale to może jeszcze nie jest mocny argument.

  Jednak ja osobiście oglądając tę walkę czułem spory niedosyt. Miałem wrażenie, że panowie, a szczególnie Wojtek, nie dają z siebie 100% – dlatego też sądzę, że to nie była dobra reklama dla pojedynków z serii "starcie kumpli z maty"

 214. Doszedłem do wniosku, że największym aktualnie problemem KSW jest ilość gali w roku. Jest to największy problem, większy niż kłopot z prawdziwym mistrzem Middleweight o którym niżej.

  Doszło do sytuacji w której terminarz będzie mocno przeładowany, chyba jak nigdy dotąd. Mamy 4 gale KSW, mamy 2 gale MMAA, mamy galę Gołota vs Saleta, mamy 2 obrony Włodarczyka i to wszystko + ewentualnie Adamek vs Kliczko Polsat musi upchnąć na swoich stacjach tak żeby po pierwsze ze sobą nie kolidowało oraz zachowany był min.2tyg odstęp, będzie to też rok w którym PPV zawita min.3-krotnie, a może to być z powodzeniem również 5 płatnych transmisji. To wszystko sprawia, że mamy 28 pojedynków w KSW i ilość zawodników powinna być zmniejszana żeby każdy walczył min.3 razy, natomiast ilość pojedynków przypadająca na jednego zawodnika będzie wynosić 2 razy, jak ktoś dostanie 3 pojedynki tak jak Borys to ktoś dostanie 1 tak jak Moks.

  Z drugiej strony kategorie powinny być rozbudowywane żeby nie dochodziło do kuriozalnych starć jak Moks vs Mańkowski jako eliminator. Zamiast zacząć sobie ten problem rozwiązywać w ciężkiej w której jest sporo zawodników to mamy 3 tory…tor Pudziana, tor Różala, tor o Pas. Do tej pory żaden ten tor się nie przeciął co nastręcza problemów. Zatrudnienie Pawła zwiastowało zakończenie kariery przez judokę w KSW na…nowym torze. Na szczęście tor Pawła będzie torem o pas, można sie usrać, że Walus tez ma swój tor ale jest na wiele niższym poziomie niz Bedorf więc zmierza po pas lecz trochę mu to jeszcze zajmie nawet gdy zaliczy 3cia wygraną z rzędu. Kolejna waga to półcieżka gdzie jest 1 zawodnik, jest tam ich niby więcej bo jest Soko, Miranda, Alexander ale tak naprawdę jest tylko Janek mimo, że walkę Sokodjou vs Alexander bym chętnie zobaczył. W średniej niby wszystko sie pięknie układa ALE najlepsi w tej wadze nie chcą się ze sobą zmierzyć. Półśrednia to kocioł 4 zawodników gdzie jeden walczy częściej w wyższych wagach, a 2 jest przyjaciółmi, do tego wszyscy są Polakami i psuja sobie nawzajem rekordy choć w UFC to nikomu w zasadzie nie przeszkadza. Lekka jest dość poukładana choć walka o pas rozgrywa się między 3 zawodnikami, jakby się uprzeć to między dwoma bo główny pretendent wartościuje sobie federacje i uprzykrza życie K&L. Ale i tak to jedna z najlepiej poukładanych kategorii w KSW.

  Więc przydałoby się rozszerzać park zawodników ale taki proces spowodowałby, że zawodnicy w KSW walczyliby 1 raz w roku co jest mocno hamujące dla rozwoju młodych talentów gdy w grę wchodzi klauzula na Polskę.

  Najlepiej wychodzą na tym dziewczyny bo po primo kobiece MMA w Polsce się dopiero rozwija, po secundo w ogóle jest bardzo mało zawodniczek z zawodowym rekordem, a po tercio mogą walczyć na terenie Polski. Tu ciekawostka, kobiece kategoria jest lepiej rozwinięta w KSW niż półciężka.

  KSW jest uważane przez 99% fanów jako przystanek do UFC czy BFC. Właściciele chcą kreować trend który jest odmienny, chcą aby KSW było celem w Europie albo nawet na świecie, aby pas naprawdę coś znaczył. Jest to absolutnie zrozumiałe z ich punktu widzenia, nie wiadomo czy kiedys im się to uda, prawdopodobnie nie bo zawsze USA będzie traktowane jako cel i to często bez względu na nazwę federacji. Pisze o tym bo starając się myśleć jak K&L zaczynam rozumieć sporą ostatnio ilość zawpowiedzinaych albo odbytych walk polsko-polskich. Normalnie można pomyśleć: "po co oni psuja im rekordy?", niby logiczne ale nie w modelu myślenia K&L, w/g nich KSW powinno być celem dla zawodników więc takie starcia są tak oczywiste jak to się dzieje w UFC gdzie walki amerykańsko-amerykańskie są na porządku dziennym. To myślenie jest rownież popularne wśród zawodników dlatego też nie chcą się ze sobą konfrontować no chyba, że naprawdę zaleźli sobie za skórę, a powinni jednak być bardziej profesjonalni. Walka Mamed vs Materla jest oczywista, koło pióra narobił im jeszcze Rafał z Borysem pokazując pełen profesjonalizm + FOTN i nominację do FOTY. Polacy kibicują Polakom bo Nasze środowisko jest małe, nie wiem co z tego będzie ale miejmy nadzieję, że będzie dobrze bo MMA w PL jest za mało jeszcze zbudowane aby dochodziło do konfliktów i podziałów.

 215. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 216. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 217. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 218. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 219. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 220. Z tym czynnkiem X – true, ktoś tu nieuważnie spoglądał na stare odcinki z serii"pod lupą", której już dawno nie widzieliśmy…

 221. dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley?

  Tak jak omijam szerokim łukiem kolektury Lotto, tak nie mam zamiaru inwestować swoich pieniędzy w walkę, której wynik można typować na zasadzie "chybił-trafił". Kto ma szczęście i dobrze trafi, ten będzie szczęśliwy, bo kursy na obu zawodników są dosyć ciekawe.

  Co przemawia na korzyść Woodleya?
  – świetnie wyglądał na ważeniu,
  – jest młodszy i teoretycznie powinien mieć większy głód walki,
  – powinien być minimalnie szybszy i bardziej eksplozywny.

  Atuty "Kosa":
  – lepsza kondycja,
  – większe doświadczenie.

  Obaj są zapaśnikami i obaj walczą w podobnym stylu. Prawdopodobnie skończy się decyzją po nudnej walce. Współczuje sędziom punktowym, bo niuanse mogą mieć spory wpływ na końcowy werdykt.

 222. Dunham – Cerrone.

  w Cerrone wystarczy wejść niczym dzik w żołędzie, po czym zebrać krwawe żniwo

  I ja dokładnie tak uważam. Nie zgadzam się, że Guillard nie ma szklankej szczęki. Gdyby był odrobinę bardziej wytrzymały, to Cowboy leżałby nieprzytomny. Ktoś, kto tańczy po 1 ciosie od Joe Lauzona nie może mieć twardego łba. Ogólnie największym problemem Cerrone jest jego tragiczna obrona. Jeśli Dunham ruszy do ataku, bijąc w różnych płaszczyznach, to Cowboy się pogubi, poplącze i tyle z tego wyjdzie. Moim faworytem 60-40 jest Dunham. Obawiam się tego, czy sędziowie nie będą ślepi po raz kolejny (Dunham – Grant/dos Anjos), jednak uważam, że gra jest warta świeczki po takim kursie.

  A ja postawiłem na Kosa. Mam wrażenie, że Woodley jest przereklamowany przez ten knockout na Hieronie.

 223. @Puczi

  Zgadzam się, ze "Kowboj" ma dziurawą gardę, ale… Dunham w tej materii dużo gorszy nie jest, o czym świadczy między innymi jego walka z, nomen omen, Guillardem. Evan daje się trafiać, co w połączeniu ze ślamazarnym tempem, w którym zaczyna walki może mieć spory wpływ na przebieg pojedynku. Jak ja to widzę? Walka zaczyna się cios za cios, jednak to lepszy technicznie Cerrone częściej i czyściej trafia (mam nadzieję, ze nie zapomni o swoich highkickach, bo są na prawdę wyborne). To sprawia, że rozluźnia się i bez skrępowania walczy dalej, także przyspieszenie i zwiększenie presji przez Dunhama nie będzie mu straszne. Liczę, że Donaldowi uda się urwać dwie rundy. Najbardziej obawiam się, że Evan, wbrew temu co do tej pory robił, zacznie walkę "z przytupem" od samego początku, ale jestem dobrej wiary.

 224. Nie chce się gifów szukać to trzeba po gmoszemu analizy robić robić : D Jeszcze tyle prognoz przed galą nie czytałem, nigdy : ) nie wiem czy w końcu coś w ogólę dzisiaj zagram, bo już mam mętlik w głowie absolutny:-)

 225. midern – będzie typowanie redakcji jak zawsze

  maryjan – gify dojdą, przed tym typowaniem nie starczyło już czasu no i to nowy cykl u nas więc będzie się rozwijał:)

 226. maryjan to tak jak ja ,niby juz zagralem ale mam chec dorzucic rorego przez dec ,ale sie zastanawiam bo mam w grze juz kupon z rorym rampage + minakov + rory do wygrania 50 moze zagrac za 50 przez dec jak wygra przez cokolwiek to maly minus a jak przez dec to spory plus :Pa jak przegra to juz dupa:):-)

  te anazlizy beda tylko UFC czy tez innych gal?

 227. Już teraz wiem, dlaczego Szady siedziałeś cicho przez ostatnie dni. Propsy za wkład 🙂

  Dobry materiał panowie. Mam nadzieję, że będzie cykliczny. Dobrze by też było, jeśli udałoby się Wam wstawiać go trochę wcześniej, niż na kilka godzin przed galą, bo wiele ludzi, ( zaliczam się do nich i ja ) nie czeka do ostatniej chwili ze względu na częste wahania kursów, co mieli postawić – postawili i tekst ten traktują bardziej jako porównanie typowań własnych z typowaniami redakcji (bądź Szadego ) niż analityczną pomoc w obstawianiu. 😉

 228. @Zychal

  Głównie UFC. Myślę, że wobec KSW też nie będziemy obojętni. 🙂

  @Pietagoras

  Ja bym wolał "wypuszczać" analizy dopiero po tym jak Betsafe poda pełną ofertę kursów na całą galę. Mamy zamiar analizować nie tylko kursy na zwycięstwo konkretnego zawodnika, ale i zakłady specjalne typu: "Rundy powyżej/poniżej" czy metody zwycięstw, a te pojawiają się na kilka dni przed galą. Przyznaję, że sobota to trochę późno, ale nieraz może się nie udać szybciej. Projekt dopiero startuje, wszystko się może pozmieniać, także wszelkie sugestie mile widziane. 🙂

 229. @Tomasz Chmura

  Spokojnie. Faktycznie, zapomniałem,że Yoshi używał tego sformułowania. Dawno nie czytałem żadnego pod lupą i to mi sie bardziej kojarzyło z analizami Slipmycha. Najmocniej przepraszam, bez zbędnych nerwów 🙂

 230. @Tomasz Chmura

  Spokojnie. Faktycznie, zapomniałem,że Yoshi używał tego sformułowania. Dawno nie czytałem żadnego pod lupą i to mi sie bardziej kojarzyło z analizami Slipmycha. Najmocniej przepraszam, bez zbędnych nerwów 🙂

 231. Zamiast się wykłócać, kto i co zrobił pierwszy (czy kto stoi tam, gdzie stało ZOMO), może lepiej podyskutować o najbliższej gali? 🙂

  Jest wśród czytających ktoś, kto postawił na Chaela Sonnena? Kurs 2.50 kuszący. Ja się do samego końca zastanawiałem, jednak ciągle mnie coś odciągało od tego pomysłu, a to jak Rashad wyglądał dobrze na ważeniu postawiło kropkę nad i.

 232. Zamiast się wykłócać, kto i co zrobił pierwszy (czy kto stoi tam, gdzie stało ZOMO), może lepiej podyskutować o najbliższej gali? 🙂

  Jest wśród czytających ktoś, kto postawił na Chaela Sonnena? Kurs 2.50 kuszący. Ja się do samego końca zastanawiałem, jednak ciągle mnie coś odciągało od tego pomysłu, a to jak Rashad wyglądał dobrze na ważeniu postawiło kropkę nad i.

 233. Ja stawiałem na Evansa, będzie górował nad Sonnenem warunkami fizycznymi, jednak to nie jest waga naszego ulubieńca, można porównać walkę JJ vs Evans i JJ vs Sonnen. Moim zdaniem Evans ma w tej walce 75% szanse na zwycięstwo.

 234. Ja stawiałem na Evansa, będzie górował nad Sonnenem warunkami fizycznymi, jednak to nie jest waga naszego ulubieńca, można porównać walkę JJ vs Evans i JJ vs Sonnen. Moim zdaniem Evans ma w tej walce 75% szanse na zwycięstwo.

 235. Postawiłem na wygraną Lawlera przez cokolwiek, bo wtedy nie było jeszcze kursu wygranej przez KO, gdyby był obstawiłbym go, ponieważ i moim zdaniem the Ruthless może wygrać tylko przez KO.

 236. Postawiłem na wygraną Lawlera przez cokolwiek, bo wtedy nie było jeszcze kursu wygranej przez KO, gdyby był obstawiłbym go, ponieważ i moim zdaniem the Ruthless może wygrać tylko przez KO.

 237. Jeżeli to ma być początek takiej bet-miesiączki to fajna inicjatywa. Nawet z rysowaniem strzałek ala treneiro Gmoch : D No i fajnie że coraz więcej ludzi bierze się do roboty wespół, ja czasami nie dowierzam w ludzi ale tutaj zostałem nie raz zadziwony:-)

 238. Jeżeli to ma być początek takiej bet-miesiączki to fajna inicjatywa. Nawet z rysowaniem strzałek ala treneiro Gmoch : D No i fajnie że coraz więcej ludzi bierze się do roboty wespół, ja czasami nie dowierzam w ludzi ale tutaj zostałem nie raz zadziwony:-)

 239. Z tej gali zagrałem 3 kupny: Bagautinov – wygrana, Cerrone – wygrana, MacDonald – wygrana przez decyzję, także gala na małym plusie. Paradoksalnie, tego ostatniego kuponu byłem najbardziej pewny.

  Nie zawiodła mnie intuicja – "Kowboj" powrócił i to w świetnym stylu. Był ogień. 🙂 Mam nadzieję, że porzuci zamiary zejścia do niższej kategorii, bo w wadze lekkiej może jeszcze trochę namieszać.

  @Pietagoras

  Gratuluję trafionego Lawlera. 🙂 Kurs 4.00 – kosmos.

 240. Z tej gali zagrałem 3 kupny: Bagautinov – wygrana, Cerrone – wygrana, MacDonald – wygrana przez decyzję, także gala na małym plusie. Paradoksalnie, tego ostatniego kuponu byłem najbardziej pewny.

  Nie zawiodła mnie intuicja – "Kowboj" powrócił i to w świetnym stylu. Był ogień. 🙂 Mam nadzieję, że porzuci zamiary zejścia do niższej kategorii, bo w wadze lekkiej może jeszcze trochę namieszać.

  @Pietagoras

  Gratuluję trafionego Lawlera. 🙂 Kurs 4.00 – kosmos.

 241. ja gralem bagutinova na singlu

  cerone + woodley ( Szady dzieki bo mialem stawiac na dunhama)

  gsp + evans

  175 do przodu

  nie weszlo tylko rory + minakov + jaskosn z belatora

 242. ja gralem bagutinova na singlu

  cerone + woodley ( Szady dzieki bo mialem stawiac na dunhama)

  gsp + evans

  175 do przodu

  nie weszlo tylko rory + minakov + jaskosn z belatora

 243. Harris obstawiony mam nadzieje za Rani wygra z finem 😛

  a co do Strusa to chyba sie zgodze i postawie ta dniowke :-)kurs na matta za slaby zeby grac

 244. Harris obstawiony mam nadzieje za Rani wygra z finem 😛

  a co do Strusa to chyba sie zgodze i postawie ta dniowke :-)kurs na matta za slaby zeby grac

 245. mysle, ze Strus zostanie zameczony na glebie

  Jest takie prawdopodobieństwo, dlatego odradzam wchodzenie w to "grubo".

  Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

 246. mysle, ze Strus zostanie zameczony na glebie

  Jest takie prawdopodobieństwo, dlatego odradzam wchodzenie w to "grubo".

  Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

 247. Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

  Cześć, dobra robota panowie, ale ogólnie znacznie bardziej podobało mi się jakbyście wrzucali typy razem ze wszystkimi w dziale zakłady bukmacherskie, jak to Szady robił wcześniej, bo niestety z kursów, które tu Szady podałeś można zagrać tak na prawdę tylko Harrisa po lepszym, reszta już gorsze. Ja jestem dopiero początkujący jeśli chodzi o mma i się nie wychylam, ale z czasem też będę próbował coś grać samodzielnie, ale na razie próbuję to co tutaj na forum wyłapie 🙂

  Nie twierdzę, że ta inicjatywa jest zła, ale wolałbym nawet krótkie opisy kilka zdań, bądź nawet bez, w dziale o zakładach, a później na przykład tak jak tu lub poprzednio przed galą, dłuższy opis, no ale pewnie traci to klimat wyczekiwania na artykuł jak byście te kilka zdań napisali wcześniej 🙂

  Pozdrawiam i powodzenia:-)

 248. Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

  Cześć, dobra robota panowie, ale ogólnie znacznie bardziej podobało mi się jakbyście wrzucali typy razem ze wszystkimi w dziale zakłady bukmacherskie, jak to Szady robił wcześniej, bo niestety z kursów, które tu Szady podałeś można zagrać tak na prawdę tylko Harrisa po lepszym, reszta już gorsze. Ja jestem dopiero początkujący jeśli chodzi o mma i się nie wychylam, ale z czasem też będę próbował coś grać samodzielnie, ale na razie próbuję to co tutaj na forum wyłapie 🙂

  Nie twierdzę, że ta inicjatywa jest zła, ale wolałbym nawet krótkie opisy kilka zdań, bądź nawet bez, w dziale o zakładach, a później na przykład tak jak tu lub poprzednio przed galą, dłuższy opis, no ale pewnie traci to klimat wyczekiwania na artykuł jak byście te kilka zdań napisali wcześniej 🙂

  Pozdrawiam i powodzenia:-)

 249. Chciałem grać Raniego, ale znów masa wątpliwości po tym wpisie. Rozmyśliłem się już i chyba nie zagram ani jednego ani drugiego. Ewentualnie puszczę Maximo Blanco na singlu na tą galę, bo Maynard też się wydaje troche niepewny. Szkoda,że nie opisywaliście tej walki. Dobra robota.

 250. Chciałem grać Raniego, ale znów masa wątpliwości po tym wpisie. Rozmyśliłem się już i chyba nie zagram ani jednego ani drugiego. Ewentualnie puszczę Maximo Blanco na singlu na tą galę, bo Maynard też się wydaje troche niepewny. Szkoda,że nie opisywaliście tej walki. Dobra robota.

 251. No, cykl jak się patrzy : ) Szady, jestem pod wrażeniem. Właściwie to jesteś żółtodziub ; ) ale profesjonalne podejście do sprawy masz bez dwóch zdań. Aż mi wstyd i chylę czoła bo mógłbyś być moją kopią, a ja jestem twoim obserwatorem:-) Do wszystkiego trzeba mieć dystans, ty go masz, masz oprócz tego jeszczę chęć zabawy, tego nie mają "zawodowcy". Tomasza Chmurę też pochwalę, ale to już jak chwalić Wołoszańskiego:-)

  🙂

 252. No, cykl jak się patrzy : ) Szady, jestem pod wrażeniem. Właściwie to jesteś żółtodziub ; ) ale profesjonalne podejście do sprawy masz bez dwóch zdań. Aż mi wstyd i chylę czoła bo mógłbyś być moją kopią, a ja jestem twoim obserwatorem:-) Do wszystkiego trzeba mieć dystans, ty go masz, masz oprócz tego jeszczę chęć zabawy, tego nie mają "zawodowcy". Tomasza Chmurę też pochwalę, ale to już jak chwalić Wołoszańskiego:-)

  🙂

 253. eee… średnio mnie te analizy przekonują…
  Dlatego postawię wg mojego przeczucia (jak to często bywa) ;D

  P.S Będzie możliwość postawienia na Grabowskiego gdzieś?

 254. eee… średnio mnie te analizy przekonują…
  Dlatego postawię wg mojego przeczucia (jak to często bywa) ;D

  P.S Będzie możliwość postawienia na Grabowskiego gdzieś?

 255. @Hubi

  Starcie Diaz – Maynard w mojej ocenie jest bardzo wyrównane, dlatego przy podziale szans 50/50, kurs 2.37 wydał mi się bardziej atrakcyjny do zaryzykowania. W aktualnym 2.17 jest jeszcze "value", ale nie jest to aż taka okazja, by to proponować ludziom by obstawiali. Ja w poprzedniej, tej i kolejnych analizach polecałem i mam zamiar polecać te kursy, z których, po pierwsze – sam korzystam, a po drugie – mam spore przekonanie, że "wejdą". Tutaj te dwa warunki nie są spełnione.

  Może nie wszyscy wiedzą, ale Diaz z Maynardem spotykali się w klatce już dwukrotnie. Pierwsze ich starcie miało miejsce w półfinałach The Ultimate Fightera 5 w 2007 roku. Wtedy Maynard dominował, jednak władował się pechowo w poddanie i musiał klepać. Druga walka z 2010 roku była strasznie wyrównana i wynik tak na prawdę mógł pójść w dwie strony. Co warte odnotowania, bój toczył się w stójce. Grey prawdopodobnie bał się powtórki scenariusza z poprzedniej walki i nie odwoływał się do swoich zapasów. Czy teraz będzie podobnie? Mam taką nadzieję, bo Nate od tamtego czasu poprawił się boksersko, z kolei jego rywal sprawia wrażenie wypalonego i zmęczonego kontuzjami. Nawet jak Maynard pójdzie po obalenie to jest szansa, że znowu się właduje w poddanie. Ale jak już wielokrotnie pisałem: walka walce nierówna. Mimo, że wiemy sporo o obu fighterach, to scenariusz akurat tego starcia bardzo ciężko przewidzieć.

  Z innej strony patrząc – obaj w swoich ostatnich walkach zaprezentowali się tragicznie i cholera wie, co im teraz siedzi w głowie i z jakim nastawieniem wyjdą do tej walki. Chciałbym zaobaczyć Diaza w dyspozycji z walki z Cerrone – deklasującego rywala w stójce, w przerwach między rundami pokazującego "fucka" w stronę przeciwnika. 🙂

  @Maryjan

  [​IMG]

  🙂

 256. @Hubi

  Starcie Diaz – Maynard w mojej ocenie jest bardzo wyrównane, dlatego przy podziale szans 50/50, kurs 2.37 wydał mi się bardziej atrakcyjny do zaryzykowania. W aktualnym 2.17 jest jeszcze "value", ale nie jest to aż taka okazja, by to proponować ludziom by obstawiali. Ja w poprzedniej, tej i kolejnych analizach polecałem i mam zamiar polecać te kursy, z których, po pierwsze – sam korzystam, a po drugie – mam spore przekonanie, że "wejdą". Tutaj te dwa warunki nie są spełnione.

  Może nie wszyscy wiedzą, ale Diaz z Maynardem spotykali się w klatce już dwukrotnie. Pierwsze ich starcie miało miejsce w półfinałach The Ultimate Fightera 5 w 2007 roku. Wtedy Maynard dominował, jednak władował się pechowo w poddanie i musiał klepać. Druga walka z 2010 roku była strasznie wyrównana i wynik tak na prawdę mógł pójść w dwie strony. Co warte odnotowania, bój toczył się w stójce. Grey prawdopodobnie bał się powtórki scenariusza z poprzedniej walki i nie odwoływał się do swoich zapasów. Czy teraz będzie podobnie? Mam taką nadzieję, bo Nate od tamtego czasu poprawił się boksersko, z kolei jego rywal sprawia wrażenie wypalonego i zmęczonego kontuzjami. Nawet jak Maynard pójdzie po obalenie to jest szansa, że znowu się właduje w poddanie. Ale jak już wielokrotnie pisałem: walka walce nierówna. Mimo, że wiemy sporo o obu fighterach, to scenariusz akurat tego starcia bardzo ciężko przewidzieć.

  Z innej strony patrząc – obaj w swoich ostatnich walkach zaprezentowali się tragicznie i cholera wie, co im teraz siedzi w głowie i z jakim nastawieniem wyjdą do tej walki. Chciałbym zaobaczyć Diaza w dyspozycji z walki z Cerrone – deklasującego rywala w stójce, w przerwach między rundami pokazującego "fucka" w stronę przeciwnika. 🙂

  @Maryjan

  [​IMG]

  🙂

 257. Wydaje mi się, że Gray jest zdecydowanym faworytem. Gdybym miał stawiać kasę na TUF 18, to zastanawiałbym się na Rakoczy po 3.00 :D.

 258. Wydaje mi się, że Gray jest zdecydowanym faworytem. Gdybym miał stawiać kasę na TUF 18, to zastanawiałbym się na Rakoczy po 3.00 :D.

 259. Gdybym miał stawiać kasę na TUF 18, to zastanawiałbym się na Rakoczy po 3.00 :D.

  Ja mam Rakoczy w singlu. Pena dalej pozostaje faworytem, ale kurs 3.00 jest godny uwagi.

  Z nowych nabytków TUFa mam też kupon Holdsworth + Duke.

  Oboje mają duży potencjał. Holdsworth na codzień trenuje w Team Alpha Male. Trenuje z czołówką dywizji lekkich, co widać. Zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Znalazł się w finale zasłużenie i jestem przekonany, że w przyszłości dołączy do grupy kolegów z teamu oscylujących w granicach walki o pas.

  Grant jest zawodnikiem, którego nie można lekceważyć. Walczy agresywnie, ma dziką stójce, jest też dobry i w parterze. Mocno zdominował Louis'a Fisette. Sęk w tym, że Holdsworth to nie Fisette, wydaje się być lepszy we wszystkich płaszczyznach od Granta.

  Drugim typem jest Jessamyn Duke. Ostatni sezon zapamiętam dzięki jej walce z Raquel Pennington.( notabene jej walka jest też godna pomysłu obstawienia 😉 ) Zarówno Duke, jak i Morgan to zawodniczki, które preferują stójkę, więc tam rozegra się głównie walka.

  Duke ma charakter do walki i umiejętności. Posiada też spory zasób ciosów i często używa nóg ( częstotliwość prawie jak Condit ) Wie jak używać kolan i łokci, umie się też odnaleźć w klinczu.

  Morgan będzie łatwiejszym wyzwaniem dla Duke niż Pennington. Jest delikatniejszej budowy, ciosy też nie będą urywały głowy, jak w ostatniej walce. Słabością Morgan jest to, że stójka opiera się głównie na technikach bokserskich. Styl walki ma też mniej ofensywny od Jessamyn, więc zarówno kontrola oktagonu, jak i punktacja walki powinna być po stronie Duke. Co do parteru, Jessamyn wydaje się też kulać lepiej. Dla mnie ta walka się skończy z wynikiem Jessamyn Duke przez jednogłośną decyzję ( bądź poddanie ). 😉

 260. Gdybym miał stawiać kasę na TUF 18, to zastanawiałbym się na Rakoczy po 3.00 :D.

  Ja mam Rakoczy w singlu. Pena dalej pozostaje faworytem, ale kurs 3.00 jest godny uwagi.

  Z nowych nabytków TUFa mam też kupon Holdsworth + Duke.

  Oboje mają duży potencjał. Holdsworth na codzień trenuje w Team Alpha Male. Trenuje z czołówką dywizji lekkich, co widać. Zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Znalazł się w finale zasłużenie i jestem przekonany, że w przyszłości dołączy do grupy kolegów z teamu oscylujących w granicach walki o pas.

  Grant jest zawodnikiem, którego nie można lekceważyć. Walczy agresywnie, ma dziką stójce, jest też dobry i w parterze. Mocno zdominował Louis'a Fisette. Sęk w tym, że Holdsworth to nie Fisette, wydaje się być lepszy we wszystkich płaszczyznach od Granta.

  Drugim typem jest Jessamyn Duke. Ostatni sezon zapamiętam dzięki jej walce z Raquel Pennington.( notabene jej walka jest też godna pomysłu obstawienia 😉 ) Zarówno Duke, jak i Morgan to zawodniczki, które preferują stójkę, więc tam rozegra się głównie walka.

  Duke ma charakter do walki i umiejętności. Posiada też spory zasób ciosów i często używa nóg ( częstotliwość prawie jak Condit ) Wie jak używać kolan i łokci, umie się też odnaleźć w klinczu.

  Morgan będzie łatwiejszym wyzwaniem dla Duke niż Pennington. Jest delikatniejszej budowy, ciosy też nie będą urywały głowy, jak w ostatniej walce. Słabością Morgan jest to, że stójka opiera się głównie na technikach bokserskich. Styl walki ma też mniej ofensywny od Jessamyn, więc zarówno kontrola oktagonu, jak i punktacja walki powinna być po stronie Duke. Co do parteru, Jessamyn wydaje się też kulać lepiej. Dla mnie ta walka się skończy z wynikiem Jessamyn Duke przez jednogłośną decyzję ( bądź poddanie ). 😉

 261. @up, no nie wiem. Byłbym w stanie postawić pieniądze na cyborgową przeciwko niektórym z fighterów z męskiej dywizji. 😉 … a na Carmouche też się przejechałem :/

 262. @up, no nie wiem. Byłbym w stanie postawić pieniądze na cyborgową przeciwko niektórym z fighterów z męskiej dywizji. 😉 … a na Carmouche też się przejechałem :/

 263. Oj tam, walki kobiet to świetny sposób na zarobek. 🙂 Wystarczy stawiać przeciwko faworytkom. Eye, Andrade, Nunes i Davis elegancko wygrały, a kursy były smakowite. 🙂

 264. Oj tam, walki kobiet to świetny sposób na zarobek. 🙂 Wystarczy stawiać przeciwko faworytkom. Eye, Andrade, Nunes i Davis elegancko wygrały, a kursy były smakowite. 🙂

 265. Moje typy zamieszczone powyżej (Holdsworth, Pennington, Duke) weszły. 😉 Co do Rakoczy, poległa, ale kurs za małą kwotę był godny uwagi 😉

 266. Moje typy zamieszczone powyżej (Holdsworth, Pennington, Duke) weszły. 😉 Co do Rakoczy, poległa, ale kurs za małą kwotę był godny uwagi 😉

 267. Heh, często tak mam, że kupony, których jestem najmniej pewny dosyć łatwo wchodzą. Tym razem tak było z Natem Diazem. Tak jak pisałem – w tej walce mogło się zdarzyć wszystko. Jak ktoś przewidział TKO w pierwszej rundzie to gratuluję. 🙂

  Rozważam obstawienie Luiza Cado Simona z najbliższego KSW. Kurs 3.45 jest wzięty z kosmosu. Mam wrażenie, ze niektórzy mylą Cado z Benem Lagmanem. Brazylijczyk pokazał się z dobrej strony w swojej pierwszej walce w Polsce, także w innych walkach, w których go widziałem prezentował się co najmniej przyzwoicie. Może być sporym zagrożeniem w stójce. Potrafi punktować ciosami prostymi (w najbliższym starciu to nie powinno być trudne ze względu na sporą przewagę zasięgu), ale też nie boi się wchodzić w częste wymiany; bije mocno i raz po raz rzuca obszernymi cepami. W szale bitewnym zdarza mu się zapominać o obronie, ale ma dość wytrzymałą szczękę, a Moks nie ma nokautującego ciosu. Dla mnie jest takim "uboższym krewnym" Diego Sancheza – uwielbia browl i w każdą walkę wkłada 100% serca.

  Przegrał z Rafaelem Carvalho (bilans MMA: 8 zwycięstw, 1 porażka), jednak nie pokazał się wtedy źle. Całą walkę wygrywał, trafiał celniej i mocniej oponenta, który często ratował się wymęczającym klinczem. Niestety pod koniec drugiego starcia popełnił kilka błędów, które zaważyły na końcowym wyniku. Parter Simona też nie jest na złym poziomie i gość też potrafi zaskakiwać różnymi sztuczkami. Zdarzało się, że po tym jak dawał się obalić szybko szedł po skrętówkę.

  Simon ma dopiero 20 lat, zawodowo walczy od ponad dwóch i cały czas się rozwija. Uważam go za utalentowanego fightera. W najbliższej walce kluczowe będzie submission defence Brazylijczyka. Jeśli nie da się nabrać na żadną skrętówkę czy nie wpadnie w gilotynę, to może być różnie. Moks oczywiście jest faworytem, ale grania tego po kursie 1.28 odradzam, bo tam nie ma żadnego value.

  PS. Myślę też nad Olim Thompsonem.

  Abu Azaitar to chyba największy pewniak gali. Szkoda, że Blanco zepsuł mi kupon z nim, bo udało mi się wyhaczyć ładny kurs 1.57.

 268. Heh, często tak mam, że kupony, których jestem najmniej pewny dosyć łatwo wchodzą. Tym razem tak było z Natem Diazem. Tak jak pisałem – w tej walce mogło się zdarzyć wszystko. Jak ktoś przewidział TKO w pierwszej rundzie to gratuluję. 🙂

  Rozważam obstawienie Luiza Cado Simona z najbliższego KSW. Kurs 3.45 jest wzięty z kosmosu. Mam wrażenie, ze niektórzy mylą Cado z Benem Lagmanem. Brazylijczyk pokazał się z dobrej strony w swojej pierwszej walce w Polsce, także w innych walkach, w których go widziałem prezentował się co najmniej przyzwoicie. Może być sporym zagrożeniem w stójce. Potrafi punktować ciosami prostymi (w najbliższym starciu to nie powinno być trudne ze względu na sporą przewagę zasięgu), ale też nie boi się wchodzić w częste wymiany; bije mocno i raz po raz rzuca obszernymi cepami. W szale bitewnym zdarza mu się zapominać o obronie, ale ma dość wytrzymałą szczękę, a Moks nie ma nokautującego ciosu. Dla mnie jest takim "uboższym krewnym" Diego Sancheza – uwielbia browl i w każdą walkę wkłada 100% serca.

  Przegrał z Rafaelem Carvalho (bilans MMA: 8 zwycięstw, 1 porażka), jednak nie pokazał się wtedy źle. Całą walkę wygrywał, trafiał celniej i mocniej oponenta, który często ratował się wymęczającym klinczem. Niestety pod koniec drugiego starcia popełnił kilka błędów, które zaważyły na końcowym wyniku. Parter Simona też nie jest na złym poziomie i gość też potrafi zaskakiwać różnymi sztuczkami. Zdarzało się, że po tym jak dawał się obalić szybko szedł po skrętówkę.

  Simon ma dopiero 20 lat, zawodowo walczy od ponad dwóch i cały czas się rozwija. Uważam go za utalentowanego fightera. W najbliższej walce kluczowe będzie submission defence Brazylijczyka. Jeśli nie da się nabrać na żadną skrętówkę czy nie wpadnie w gilotynę, to może być różnie. Moks oczywiście jest faworytem, ale grania tego po kursie 1.28 odradzam, bo tam nie ma żadnego value.

  PS. Myślę też nad Olim Thompsonem.

  Abu Azaitar to chyba największy pewniak gali. Szkoda, że Blanco zepsuł mi kupon z nim, bo udało mi się wyhaczyć ładny kurs 1.57.

 269. Barry vs Palelei największa zagadka gali jak dla mnie na pewno będzie nokaut tylko pytanie w którą strone.Postawiłem na Barrego sugerując się większym obyciem na galach UFC.Bethe będzie betem gali i liczę na jej wygraną.

 270. Barry vs Palelei największa zagadka gali jak dla mnie na pewno będzie nokaut tylko pytanie w którą strone.Postawiłem na Barrego sugerując się większym obyciem na galach UFC.Bethe będzie betem gali i liczę na jej wygraną.

 271. Tym razem coś średnie te typy. Ta gaka obfituje w całą masę potencjalnych value, ale ten typ z walką w HW to akurat taki strzał w kolano. Soa to ogór, nawet zeta nie postawię na tego leszcza po jego pierwszej walce w UFC :D.

  Fajne zestawienia do typowania to:

  185 lbs: Dylan Andrews (17-4) vs. Clint Hester (8-3)
  135 lbs: Julie Kedzie (16-12) vs. Bethe Correia (6-0)
  205 lbs: Mauricio Rua (21-8) vs. James Te Huna (16-6)
  185 lbs: Caio Magalhaes (6-1) vs. Nick Ring (13-2)

  I oczywiście Jotko za 2,75 :D.

 272. Tym razem coś średnie te typy. Ta gaka obfituje w całą masę potencjalnych value, ale ten typ z walką w HW to akurat taki strzał w kolano. Soa to ogór, nawet zeta nie postawię na tego leszcza po jego pierwszej walce w UFC :D.

  Fajne zestawienia do typowania to:

  185 lbs: Dylan Andrews (17-4) vs. Clint Hester (8-3)
  135 lbs: Julie Kedzie (16-12) vs. Bethe Correia (6-0)
  205 lbs: Mauricio Rua (21-8) vs. James Te Huna (16-6)
  185 lbs: Caio Magalhaes (6-1) vs. Nick Ring (13-2)

  I oczywiście Jotko za 2,75 :D.

 273. Co tu dużo pisać propsy za artykuł, analiza wnikliwa, podejście jak najbardziej profesjonalne. Słowa uznania za profesjonalizm w podejściu do tematu kieruje głównie w stronę Szadego, do Ciebie Tomaszu Ch. oczywiście też, ale jak to maryjan trafnie ujął " Wołoszański', to "Wołoszański", taka praca Panie. 😉

  Co do samych typów,to o Bethy Correia smaruję na forum pozytywy od dwóch dni. Zgadzam się z opinią w stu procentach. Za samą argumentację powinien świadczyć fakt, że postawiłem na nią 40 GBP w singlu.

  Na walkę Barry vs Palelei nie stawiam. To może pójść w obie strony, co przy w miarę stonowanym kursie nie przedstawia się atrakcyjnie bukmachersko.

 274. Tomaszu, ja wiem, że to nie Twoja wina. Po prostu Szady był szybszy i podprowadził atrakcyjniejszy kurs. Na Palalei miałem stawiać do czasu, kiedy natknąłem się na bardziej atrakcyjną ofertę ( Correia ). Postanowiłem wtedy anulować wątpliwe typy ( Hunt, Palelei ) i włożyć wszystko w moim zdaniem lepsze value. A że się odgryziesz na następnej gali, nie wątpię. 😉

 275. Przepraszam, ze tak późno, ale byłem "unplugged" i kto wie, czy za chwilę mnie nie odłączą. Moje kupony (wszystko standardowa stawka – oprócz Cado, którego puściłem za połowę "standardu"):

  Correira 2.85
  Te Huna 1.88
  Hester 2.26
  Big Foot 1,72
  Mizugaki + Scoggins 1.92
  Strus 2.50
  Azaitar 1.45
  Thompson + Azaitar 2.03
  Cado Simon 3.45

 276. Orestos, pisałem już na forum wcześniej, że mam Oliego na kuponie i trochę tego żałuję, ale niech się dzieje co chce – nie będę robić kontrkuponu. 🙂

 277. @Zychal

  Oczywiście, że nie mam zakazu. 🙂 Nie udzielam się tylko w temacie bukmacherskim, bo nie podobało mi się w jaki sposób prowadzący go się do mnie odnosił i w sumie tyle w tej kwestii.

 278. Ja nie jestem drażliwy – po prostu nie pcham się tam, gdzie mnie nie chcą. 🙂 I skończmy ten pudelkowy temat. 😉

  Nie było możliwości się ustosunkować do analizy Tomka, ale w sumie w zupełności się z nią zgadzam. Dodam tylko, że warto sobie przypomnieć (albo obejrzeć pierwszy raz, jeśli ktoś jeszcze nie widział) walkę Barry'ego z Cheickiem Kongo. Polecam!

 279. Hahaha, aż muszę zobaczyć ten pojedynek grubasów-ogórasów. Ale mi trafiło się więcej value, a poza tym były lepsze :-).

  "Fajne zestawienia do typowania to:

  185 lbs: Dylan Andrews (17-4) vs. Clint Hester (8-3) OK, choć jak widzę na farcie
  135 lbs: Julie Kedzie (16-12) vs. Bethe Correia (6-0) OK
  205 lbs: Mauricio Rua (21-8) vs. James Te Huna (16-6) – LIPA, kiczowaty bet.
  185 lbs: Caio Magalhaes (6-1) vs. Nick Ring (13-2) – OK

  I oczywiście Jotko za 2,75 :D. – OK "

 280. Graty za Correire, też chciałem postawić ją i Hestera – ale już kasy nie miałem na buku :C
  Wyszedłem na -1zł, bo kierwa połączyłem Shoguna z under 1,5 w Bader/Perosh. Za to hajs zgarnąłem na over 1,5 Hunt/Silva.

 281. Ajajaj! Aż mnie skręcało, jak Palelei, Hester i Correia na których postawiłem w lidze wchodzą po zajebistych kursach, a ja nie mam z tego ani grosza :/ ale postanowienie to postanowienie. Do końca roku odpuszczam bukmachera.

 282. To był piękny weekend. Z 9 kuponów nie weszły tylko 2, z czego jeden był za połowę stawki.

  Jestem z siebie dumny, że udało mi się tak dobrze rozpracować walkę Correira – Kedzie. Nawet split-decision przewidziałem. 🙂

  Piotrek Strus, którego polecałem w poprzedniej analizie Betsafe też wszedł po bardzo ładnym kursie. 🙂

 283. Dzięki Szady za polecenie Strusa. Pewnie postawiłbym na Horwitcha, co do Correia, to za nią propsów ode mnie nie dostaniesz, bo obaj sami ją wyhaczyliśmy bez pomocy innych. :-). Pozdro

 284. Pietagoras, mam już jeden typ na najbliższą galę UFC na zawodnika, który na tapology jest underdogiem i mam nadzieję, że dla bukmacherów też taki będzie. Ciekawe, czy tym razem też się tak zdarzy, że będę miał już napisaną analizę i czekał na publikację, a Ty mnie uprzedzisz na forum. 🙂

 285. rozumiem, ze Court McGee broni sie sam, na niego kurs rowniez byl wysoki w pewnym momencie, a za chwile zaczal dyrastycznie spadac… 🙂

  zgadzam sie z analiza Greena. w walce Faber – MacDonald jestem tak rozdarty, ze nie wiem kogo mialbym obstawic, obu lubie. ciekaw jestem tego Makovsky'ego.

  na Castillo nikt nie liczy? :>

 286. Green zagrany co to reszy to stawialem na johnsons i fabera w dublu i na moje oko ma spora sznse na wejscie.

  dobra robota:P

 287. Podoba mi się analiza Fabera z Macdonaldem chyba jeden z nielicznych na forum zagrałem Maydaya bo zawsze jestem za młodymi wilkami i jestem przekonany ,że to jest jego czas choć porażka z Urijahem nie jest żadną ujmą.Co do Makovskiego to może być różnie jest Underdogiem przez duże U ale mam go chyba na jednym kuponie i taśmie spierdoli to płaczu nie będzie ale wole żeby zaskoczył i sprawił mała niespodziankę.Jeśli chodzi o walke o pas to wynik może iść w każdą ze stron ostatnio był split i czuje ,że teraz będzie podobnie chyba ,że któryś zaskoczy i będzie przed czasem.Postawiłem na Mysze ale Benevidez jak najbardziej nadaje się na mistrza.Najbardziej jestem pewien Greena i wyczuwam KO.

  Po raz kolejny świetna robota Panowie.

 288. @baju

  Oczywiście mam kupon z McGee. 🙂 Zdążyłem wyhaczyć jak było 2.02.

  Court jest faworytem, ale Laflare'a nie można lekceważyć. To wyborny zapaśnik, który bardzo fajnie się pokazał w ostatniej walce. Obstawiam przeciwko nie mu ze względu na to, że wziął walkę w zastępstwie kilka tygodni temu, a McGee miał pełny obóż przygotowawczy + to, że w niższej kategorii dobrze się prezentuje i ma całkiem dobre tdd.

 289. Szademu się pewnie udziela reguła mojego koleszki który nie pokazuje kuponów bo myśli ,że pokazywanie przynosi pecha i kupon mu wleci jak nikomu nie pokaże 🙂 oczywiście głupie żarty pucuj sie Szady co tam puściłeś 😀

  @Zychal dobrze o tym wiem 😀 robie sobie takie podśmiechujki małe

 290. Dobrze wiecie, że ja się nigdy nie boję ujawniać swoich kuponów przed galą. 🙂

  Każdy za tą samą stawkę:
  Benavidez 2.07
  Mendes przez KO/TKO/DQ 1.85
  McGee 2.02
  Bowling 1.94
  Ozkilic + Jorgensen AKO 1.91
  Green 2.27

  Rozważam dołożenie trochę pieniążków na McGee i Greena. Na spokojnie to przemyślę do jutra wieczora.

 291. Pozwolę sobie skopiować co postawiłem:

  Johnson • 1,794
  Mendes/Lentz under 2,5 • 2,25
  McDonald • 2,35
  Lauzon/Danzig under 2,5 • 1,92
  Johnson + Mendes + Lauzon + Barboza + Healy • 6,78
  McKenzie • 3,0
  Healy + Mendes • 1,98

 292. Pozwolę sobie skopiować co postawiłem:

  Johnson • 1,794
  Mendes/Lentz under 2,5 • 2,25
  McDonald • 2,35
  Lauzon/Danzig under 2,5 • 1,92
  Johnson + Mendes + Lauzon + Barboza + Healy • 6,78
  McKenzie • 3,0
  Healy + Mendes • 1,98

 293. Mendes/Lentz under 2,5 • 2,25

  Podoba mi się. Teraz jest już mniej. Ja zagrałem na Mendes by KO/TKO i mam na to cały pojedynek. 😉 Ale w sumie ten Twój typ bardziej atrakcyjny się wydaje.

 294. Ja mam powązny problem z wytypowaniem kogoś z walki wieczoru. Albo Demitrious wygra decyzją, albo będzie TKO od Benavideza.

  Faber raczej wygra z młodym McDonaldem, którego bardzo lubię. Ciekawe walki się zapowiadają, a OS kurde nie puszcza jej w TV ;/

  Bardzo dobra analiza panowie!

 295. Jak dla mnie kurs na Uyenoyame również jest zawyżony, i nie wiem czy nie zaryzykować i nie puścić parę groszy.

 296. Kurwa McGee już za 1.75…. Leci kurs na łeb na szyję, chyba jednak nie postawię tego, bo powyżej dwóch było to warte ryzyka, a teraz nie widzę w tym aż tak atrakcyjnego kursu.

 297. A gala Saffiedine vs Lim? Może byśmy ją odpuścili 😉 za dużo no-name'ów jak dla mnie 🙂

  Co na to reszta użytkowników?

 298. no szkoda, w podsumowaniu typera KSW było o tej gali, myślałem, że zadebiutuje, ale żeby nie siedzieć „o suchym ryju” rzucam to co gram:

  Edson Barboza + Abel Trujillo + Sam Stout + Urijah Faber = ako ~5 stawka : 3/10
  Bobby Green 2.27 stawka: 2/10
  Zach Makovsky 3.35 1/10
  Mac Danzig 2.45 2/10

 299. Przekonałem się do Barbozy i poszła szalona taśma (stawka standardowa):

  Barboza + Mendes + McGee + Jorgensen. AKO 3.86

  Nie pamiętam kiedy ostatnio postawiłem czwórkowy kupon, ale raz na jakiś czas można zaryzykować. 🙂

 300. Ja za rok zaczynam typowanie, skończę osiemnastkę i zaczynie się zabawa 😀 Będe musiał ogarnąć parę spraw (typu kursy) i obstawiać będę chyba na necie.

  @Szadzior, wpadniesz z kuponem, bo McGee przegra 🙂

 301. UFC on FOX 9: Johnson vs Benavidez 2

  7Kupon:

  1.Chad Mendes – Nik Lentz Typ1 Kurs:1.15

  2. Danny Castillo – Edson Barboza Typ2 Kurs:1.32

  3. Scott Jorgensen – Zach Makovsky Typ1 Kurs:1.33

  AKO:2.02 Stawka:podstawa

  dalem jeszcze cos takiego, mcgee lacznie mam za 100 licze na niego :)green za 50

 302. Mam do obrócenia 400zł na promocji w Betssonie,myślę nad Faberem i Johnsonem,no i jakieś trzecie wydarzenie do tego.Co wydaje się wam pewniejsze,McGee,czy Mendes-Lentz poniżej 2.5 rundy?

 303. Puściłem 3 kupony za małe sumki

  1) Macdonald + Mendes + McGee – po kursie 5,05

  2) Green + Jorgensen + Mendes przez KO – po kursie 5,59

  3) Jorgensen + Lauzon + Mendes + Johnson – po kursie 4,1

  Wszystko za jednakową stawkę , zobaczę co z tego będzie

  Mam Chada na kazdym kuponie, ale by była niespodzianka jakby przegrał 🙂

 304. Gdzie polecacie założyć konto? Na daną chwilę zarejestrowałem się w bet-at-home, ale jeszcze nic nie przelałem. Proszę o opinie:)

 305. Puczi,dzięki za sugestie.^W betclicu i expektcie masz promocje,że do 200/225zł nawet jeśli przegrasz zakład,to i tak zwrócą ci kasę na konto,także proponuję skorzystać z promocji póki są dostępne,a potem możesz sobie grać gdzie chcesz,betsafe ma nienajgorszą ofertę.

 306. Bonus rodem z betssona ma jeden problem jeśli chcesz stawiać na UFC,ponieważ zakład musi być rozliczony w ten sam dzień co został postawiony. Mówiąc krótko trzeba stawiać na główną kartę po północy lub na wcześniejsze walki i liczyć,że skończą się do północy.

 307. ok, dzięki. Jeśli możecie jeszcze powiedzieć mi dokłądniej jak działą ten bonus: wpłącam załóżmy 200 i 200 mam bonusu. Jak mam to rozumieć. Rozjaśnijcie proszę

 308. wpłacasz 200zł i jeśli przegrasz to zwracają ci te 200zł na konto tak,że możesz je od razu sobie wypłacić.W innych bukach z reguły jest tak,że nawet jeśli zwrócą ci pieniądze po przegranej,to potem musisz jeszcze spełnić inne warunki,np zagrać po kursie 1.5,żeby można było te pieniądze wypłacić.Tutaj w razie przegranej nie masz żadnego ryzyka.

 309. Barboza to dla mnie niewiadoma, może przegrać z Castillo, a kurs bardzo niski. Taki jak był na początku czyli w okolicach 1.5 był najlepszy i wtedy bym zagrał Edsona, tak bym prędzej szukał okazji w Dannym za małą stawkę.

  Na moje z wyższym kursem najciekawszy jest McGee i tylko jego grałem na tej gali.

 310. Puściłem 2 kupony :

  1) Barboza 1.32
  Mendes 1.15
  Faber 1.63

  2) Mendes by KO/TKO/DQ – 1.85
  Bowling 1.72
  McGee 1.91

  Co myślicie?

 311. Poleciał dubel na Trujillo i McGee.
  Do Trulijjo jestem przekonany,oglądając ich pierwszy pojedynek,gdzie Bowling został kompletnie zdominowany.Bowling będzie musiał zrobić coś extra żeby wygrać ten pojedynek.
  Co do postawienia na Mcgee to nie ukrywam,że to typ oparty na waszych opiniach:)

 312. Szady, o co chodzi z tym stawianiem na Bowlinga? Kurs jest średni, w dodatku Trujillo moim zdaniem jest faworytem. Jest coś o czym nie wiem?

 313. O kutwa,ale okrutne kursy na tym kuponie.10 minut temu obstawiałem McGee za 2.04.Jeśli chodzi o single,to tylko Pinnacle:-)

 314. @Comber

  Ja pierdziele, cały elaborat napisałem i przez przypadek mi się wiadomość skasowała. ;/

  W skrócie: Dla mnie Bowling jest lepszy kickboksersko, zapaśniczo i parterowo i powinien mieć przewagę siłową. W ich pierwszym starciu wygrał dwie rundy – w obu był blisko poddania przeciwnika. Jego słabą stroną jest kondycja, ale Trujillo też tytanem w tej materii nie jest. No i szczęka jest niezbyt odporna na ciosy, ale wątpię, że Abel go ustrzeli, chociaż nie możemy tego wykluczyć (w sumie to jedyna szansa na wygraną). Jeśli dojdzie do decyzji, to ja widzę wygraną Bowlinga po punktowaniu celnymi ciosami i sporadycznymi obaleniami + gnp. Nie zdziwię się jak złapie Abela w jakąś gilotynę, a nawet znokautuje. Dla mnie ma więcej argumentów na zwycięstwo i jest faworytem.

  Edit: Kurs teraz już mniej ciekawy. Ja to zagrałem jak było po 1.94

 315. Akumulatory też tylko na pinnaclu. W sumie do wszystkiego, poza metodami skończeń – tam betsafe, albo 5dimes jeśli ktoś ma konto.

 316. Uprzedzając pytania. 😉 Moje kupony:

  Stawka standardowa:
  Barnett + Poirier, AKO 2.25
  John Howard, kurs 2.29
  Peralta + Hall + Miller, AKO 2.61 (tutaj trochę ryzykownie, ale długo nad tym myślałem i z optymizmem patrzę na ten kupon)

  Pół stawki:
  Poirier przez decyzję, kurs 2.85
  Barnett przez decyzję, kurs 4.00
  Leben/Hall, over 2,5, kurs 1.93
  Johnson/Tibau, over 2,5, kurs 1.75

  Może coś jeszcze jutro dorzucę. Myślę m.in. nad Gamburyanem. Podoba mi się też kurs 1.23 na to, że Ronda Rousey wygra przed czasem. Mnożnik niewielki, ale spora szansa, że wejdzie.
  Jestem ciekawy moich czterech kuponów z zakładami specjalnymi. Jak mi dobrze pójdzie na tej gali, to może częściej się będę w to bawić.

 317. Weidman ma atuty, żeby ponownie pokonać Silvę. Jeśli mu się to uda, to może w końcu się do niego przekonam. Tak jak już gdzieś pisałem – jestem fanem talentu Andersona Silvy i nie potrafiłbym stawiać pieniędzy przeciwko niemu. 🙂

 318. Ta walka jest jak ciągniecie zapałek, z których jedna to -100zł, a druga to +125zł. Szady woli mieć to co miał w kieszeni niż stracić, podobnie jak ja 🙂

  Szkoda,że na Bahu nie ma skończeń walk, bo niektóre wyglądają naprawde ciekawie (Szczególnie Poirer przez decyzję za 2.85, jeżeli wygra to chyba tylko tak).

  O, do tego podobnie jak ja jest fanem Pająka i nie ma serca stawiać przeciwko niemu 🙂

 319. Pełna stawka:

  1) Barnett + Voelker + Howard 5,2

  2) Porier + Miller + Tibau + Peralta 4,57

  Pół stawki:

  1) Barnett DEC 4,00

  2) Rousey przed czasem + Browne 3,32

  Trochę dziwnie, ale postawiłem jeden kupon na Browne'a za pół stawki podczas gdy dwa kupony mam na Barnetta, ale na wypadek gdyby Josh wtopił zawsze mniej stracę.

 320. Zajebista robota,dużo potrzebnych informacji ja stawiam po ważeniu ale Howarda dorzuce bo po analizie jestem pewniejszy chociaz walką z Hallem wcale zajebiście się nie pokazał.Zagram jeden kupon na kilka waleczek.

 321. korci mnie Gamburyan na singlu , ale chyba poczekam do ważenia , a co obstawiam :

  Poirier + Howard

  Payan na singlu

  Hall+Tibau

  Weidman+Poirier

 322. Wow Calo ryzykownie 😉 IMO Barnett przez dec to jednak dosyć prawdopodobna opcja. Jakbym miał obstawiać to na pewno Howarda. Weidman po takim kursie też jest wart grzechu. Jednak podobnie jak Szady i Hubi za uja nie będę stawiał przeciwko Spiderowi 😉

  Myślę, że warty rozważenia jest też Leben. Nie wiadomo co w głowie Halla siedzi. Starcie bardzo chimerycznego zawodnika z drugim, który nigdy się nie cofa. Jeśli Leben włączy zombie mode i zacznie wywierać mocną presję na Halla ten może sobie z tym nie poradzić.

 323. Szady, polecasz Browne’a a stawiasz na Barnetta? [​IMG] Czy to Tomasz pisał tą część?
  W każdym razie bardzo fajny mi się wydaje over 2,5 w walce Halla z Lebenem, ale na chwilę obecną kasę na kontach mam już postawioną.
  Barnett
  Weidman
  Tibau + Ronda/Miesha under 1,5.

 324. Co myślicie o takich kuponach:
  Tibau+Miller ako: 2.08
  Poirier+Barnett ako: 2,14
  Hall+Rousey+Voelker ako 2,36 ?

 325. a ja chyba pojde w Hape… jak zawstydze Szadego to nie dam mu spokoju przez pare dni! 🙂

  kurwa Barnett jest kotem, ale czuje, ze Browne zaskoczy i to mocno. ma do tego narzedzia.

 326. Zrezygnowałem z Barnetta,mimo sympatii do niego po tym ważeniu:-)Na Pinnaclu jest do obstawienia +1.5 rundy w tej walce za 1.93 tylko nie do końca wiem na jakiej zasadzie w tym buku to funkcjonuje,czy ma być faktycznie powyżej połowy walki,czy też dwie rundy.U różnych buków róznie to traktują

 327. @Puczi
  Cała analiza Barnett – Browne (+ opis niektórych zakładów specjalnych) jest moim dziełem. Reszta walk została rozpracowana przez Tomasza. Polecam Barnetta (skąd Ci się wzięło, że Browne'a?), bo ma większą szansę na wygraną, jednak nie wykluczam tego, że Travis znokautoje Josha, dlatego też znalazł się opis zakładu "Browne przez KO/TKO", który jest ukłonem w stronę tych, którzy chcą zaryzykować jednak underdoga w tym pojedynku.
  @baju
  Nie zawstydzisz mnie, jeśli to jednak "Hapa" wygra. 😉 Tak jak pisałem w analizie, Josh nie jest jakimś mega zdecydowanym faworytem i ręki sobie uciąć za niego nie dam, dlatego też odradzałem granie zarówno Barnetta jak i Browne za większe pieniądze, bo jest kilka czynników, które mogą zaważyć na przebiegu pojedynku. No i wiadomo jak jest w wadze ciężkiej – bach, jeden cios, koniec walki i cała anliza idzie się… kochać. 😉 Taki to jest już sport.

 328. Anderson Silva 1,55 Chris Weidman 2.10, zastanówmy się nad tym kursem. Analizując ostatnie 3 walki oby dwóch zawodników, Anderson ostatnio wygrał z Chael Sonnenem i Stephanem Bonnarem. Sonnen zmierzył się także po tej walce z Jonem Jonesem i przegrał jeszcze szybciej, nie zrobił w tamtej walce absolutnie nic. Nastepnie wygrał bardzo fuksiarsko z Mauricio Ruą i to nie w swoim stylu, tylko go poddał po prostu, następnie pokazał że nic nie znaczy w półciężkiej dostając lanie od Rashada (były jakies pogłoski że mial operację dzień przed, ale nic nie wiadomo oficjalnie). Także podsumowując Sonena jest to zawodnik który idzie w strone mediów, walki z mistrzami zyskał sobie gadaniem niczym innym, i z każdym przegrał. Następny poprzedni rywal Silvy to Stephen Bonnar, (ta wlaka nie miała się odbyć, bo w ten dzień miał walczyć własnie Jon Jones z Sonnenem ale nie udało się. Silva troche nonszalancko pokonał już emerytowanego praktycznie Bonnara.

  Chris Weidman, pokonał decyzją a właściwie dominacją Demana Maie, zdominował go zapaśniczo, no i w parterze też było widać lepszą kontrolę ze strony Weidmana. Dobra nastepnie MArk Munoz, solidny zapaśnik z ciężkimi rękoma, jak się okazało Weidman zdominował (sory ZDEKLASOWAŁ!) munoza, obalał go jak dziecko (rasowego zapaśnika) zdobywał dominującą pozycję i punktował obijał, mało stójki było, a gdy nastąpił atak Munoza w stojce, Weidman trafił łokciem z góry i rozbił munoza w parterze, po prostu zmiazdzenie.

  No i walka Anderosna z Wedimanem, w tej walce było jednostornnie, obalenie Wedimana i nawet wyciągnął balachę ale Anderson odrobil lekcje z obrony parteru. W stójce Anderson walczył cały czas na wsteku z unikami z taktyką aby wyprowadzic Wedimana z równowagi tym pajacowaniem. Mimo taktyki chciałSilva zrobić to co z Bonnarem podchodząc do klatki i trzymając nisko ręce, ale zauważyłem że Wediman tam trafił czysto kilka ciosów i po tym Silva zklinczował. W stojce Silva trafiał niektóre kopnięcia, które nie robily żadnej szkody. Po 1 rundzie widac bylo desperacje u andersona silvy, zaczał bardziej pajacować bo nie udalo sie wyprowadzic wedimana z równowagi. Ten spokojnie walczyl ja w 1 rundzie bo wiedzial ze wygrywa, dostal podpowiedzi z naroznika by walcyzc w stojce bo zle to nie wyglądało, po czym udało się trafic w 2 rundzie i sensacja roku.

  Na dodatek analizując Silva ma 38 lat, nie ta szybkośc co wteyd gdy mial 30 lat, weidman ma 29 lat, wiek taki w którym można osiagnąc szczyt formy.

  Na dodatek Wediman jest mega technicznym zawodnikiem, ma dobry sztab szkoleniowy, aby go znokautować potrzeba mega szybkości, precyzji i ryzyka, co może zapewnić Silva, ale Silva który ma 30 lat a nie 38 lat

 329. A wybacz Szady, nie miałem czasu przeczytać i tylko przejrzałem na szybko posta i zobaczyłem, że zaznaczono kurs na Travisa.

 330. dooobra, zmotywowales mnie tylko do obstawiania Hapy i Chrisa. odpuscilem sobie United po 1.65 wiec bedzie Twoja wina jak wdupie. :>

  ja podobnie jak Pucz zobaczylem zaznaczonego Travisa i myslalem, ze jeeednak!

 331. no i chuj, zostaje mistrzem analiz, bo przepowiedzialem Travisa! ale oczywiscie niepostawione… decydowalem sie jak kobieta i w koncu dalem 'bezpiecznego' Dustina. pozdrawiam. :C

  Poirer wszedl, Chrisu 'tylko' zostal!

 332. Jasnowidzem nie jestem. 🙂 No i pisałem, że mam wątpliwości, stąd też krótka analiza kursu na Browne przez KO/TKO. Kto skorzystał po 3.75, temu gratuluję. 🙂

 333. podbijam Sicilie i to na niego raczej postawie po wazeniu dzisiaj, jeden z lepszych typow na ta gale i fajny kurs. na Dariushu mysle, ze sie przejedziecie.

 334. A gdzie mają być? 😛

  Mój zestawik:
  Beneil Dariush, kurs 2.60
  Sam Sicilia, 2.65
  Elias Silverio, 2.00
  Moraga + Rockhold + Ozkilic, AKO 2.42

  Część kuponów postawiłem zaraz po pojawieniu się kursów, także w niektórych wypadkach mnożniki mam trochę lepsze niż są aktualnie.

  Nie mogłem się zdecydować, który kupon mi się najbardziej podoba, dlatego wszystkie poszły za tą samą stawkę.
  To będzie raczej wszystko. Ewentualnie po ważeniu coś dołożę.

 335. Szady kto byl Twoim 4underdogem?co miales stawiac?

  ja typy podam jak zawsze w temacie

  zaklady bukmacherskie

 336. @Zychal

  W tym temacie jak najbardziej można też typy podawać i po gali będziemy sobie mogli wszyscy porównać. 🙂

  Tych underdogów, których rozważałem, było kilka:

  "B-Hou" po kursie 2.37, jednak ten typ Tomasz skutecznie wybił mi z głowy

  Brad Tavares, 2.90 – to mi do końca nie daje spokoju. Oszczędny w wyprowadzaniu ciosów Larkin może kolejny raz być oszukany przez sędziów, którzy mogą dać się nabrać na presję, którą powinien tworzyć Tavares

  Easton, 3.25 – kurs jest zawyżony. Dillashaw jest lepszym zawodnikiem, ale nie aż na tyle, żeby ryzykować obstawianie na niego po kursie 1.35

  Smolka, 3.25 – zachęcony hypem, który został stworzony na tego zawodnika na forum, obejrzałem kilka jego walk i jestem sceptyczny co do tego typu, nawet na tyle, że obstawiłem Ozkilica po kursie ok 1.37. Smolka może trafić jakimś fartownym ciosem, jednak dużo bardziej prawdopodobna jest dla mnie opcja pełnej dominacji zapaśniczej przez Alptekina.

  Edwards 2.23 – nad tym jeszcze kombinuję

  Brunson 3.25 – moim zdaniem Palacio jest trochę przeceniany, a Brunson lekko niedoceniany. Jednak im więcej scenariuszy sobie wyobrażam na tą walkę, tym częściej widzę znokautowanego Dereka.

  Dariush, Sicilia i Silverio na chwilę obecną wydają mi się najlepszymi z tych wszystkich underdogów i zaryzykowałem właśnie na nich trochę kasy, a czy dobrze wybrałem – zobaczymy. 🙂

 337. UFC Fight Night 35: Rockhold vs Philippou

  1Kupon:

  1. Beneil Dariush – Charlie Brenneman Typ1 Kurs:2.45

  AKO:2.45 Stawka:podstawa

  2Kupon:

  1. Cole Miller – Sam Sicilia Typ2 Kurs:2.37

  AKO:2.37 Stawka:podstawa

  3Kupon:

  1. Brian Houston – Trevor Smith Typ1 Kurs:1.6

  2. Elias Silvero – Isaac Vallie-Flagg Typ1 Kurs:1.8

  AKO:2.88 Stawka:podstawa

  4Kupon:

  1. . Derek Brunson – Yoel Romero Typ2 Kurs:1.35

  2. Alptekin Ozkilic – Louis Smoka Typ1 Kurs:1.34

  3. Dustin Ortiz – John Moraga Typ2 Kurs:1.34

  AKO:2.42 Stawka:podstawa x2

  wlasnie mysle o Tavaresie ale chyba zostane przy tych kuponach , a nie ma jakiegos pewniaka zebym zagral np.x3lub 4stawke tak jak to Ty robiles na ostatniej gali.

 338. Hajsu nie stawiam ale typera obstawiłem zgodnie z tym co tu przeczytałem. Jak się nie sprawdzi to Szady wisi mi konsolę 😉

 339. @Arlovski

  Zawsze możesz wpaść do mnie na Kaszuby i sobie pykniemy meczyk w Fifę, bo ja już mam konsolę (co prawda PS3 ale dobre i to). 😀

 340. Mój sąsiad ma ładną córkę (wiek ok. 20 lat), która lubi mężczyzn o białoruskim typie urody. Mógłbym Cię z nią poznać. Lepsza opcja Andrzeju?

 341. 3Kupon:

  [strike]1. Brian Houston – Trevor Smith Typ1 Kurs:1.6[/strike]

  1 Brian Huston – Trevor Smith Typ2 kurs1.6

  2. Elias Silvero – Isaac Vallie-Flagg Typ1 Kurs:1.8

  AKO:2.88 Stawka:podstawa

 342. białoruskim typie urody

  🙂

  [​IMG]

  Szady wstawiaj wodę na herbatę. Pakuje tylko gacie, skarpety w reklamówkę z biedronki na przebranie i wbijam do Ciebie.

 343. Sicilie postawie + Tavares/Smolka, kurwa zastanawiam sie… tego Alptekina mi tutaj Szejdzik stawia!

 344. Napisałem do nich o walkę Ozkilic-Smolka to odpisali, że dadzą mi odpowiedź na maila dzisiaj wieczorem, więc najlepiej napisać do nich na chatcie i zapytać o konkretną walkę 🙂

 345. @baju

  Ja nie chcę kategorycznie odradzać obstawiania Smolki, bo jak uda mu się wygrać to będzie foch na mnie. 😉 Jednak dla mnie w tej walce Ozkilic jest faworytem i to dosyć sporym. Bezsprzecznie wygrał z Uneyoyamą (split decision to według mnie nieporozumienie), a pamiętajmy, że wziął ta walkę z zaledwie dwutygodniowym wyprzedzeniem. Może nie pokazał się jakoś cudownie, ale kontrolował przebieg pojedynku i pokazał świetne zapasy. Darren to uznana firma mimo wszystko. Smolka może szukać poddania, jednak wątpie, że mu się to uda, bo Ozkilic jest zawodnikiem z wysokim submission defence. Louis będzie mieć przewagę wzrostu i zasięgu, może kąsać ciosami prostymi, jednak kickboksersko lepszy jest Alp, który w razie gdy nie będzie czuć się dobrze w wymianach, sprowadzi walkę do parteru (najpewniej skracając dystans i obalając z klinczu) i tam będzie kontrolować.

 346. bo Ozkilic jest zawodnikiem z wysokim submission defence.

  * z wysokim współczynnikiem obrony przed poddaniami.

  🙂

 347. haha, widze, ze zarazam Cie angielskimi zwrotami! 🙂

  Sicilia mi wyrasta na glownego underdoga, fajny kurs zlapales.

  zastanawiam sie nad Tavaresem.

 348. Takedown defence i submission defence to moje dwa ulubione angielskie zwroty. Nie zabierajcie mi tego! 😉

  Co do Sicilli – to byłem pewny, że będzie faworytem u bukmacherów. Jak zobaczyłem ten kurs, to postawiłem bez zawahania. Wczoraj czy przedwczoraj widziałem wywiad z nim – gość jest mega zmotywowany.

 349. nom, z Karyn Bryant rozmawial. ogolnie to lubie na wazeniu zobaczyc jak fighter sie prezentuje i czy ma motywacje dobra, lepiej sie czuje tak stawiajac.

  wydaje mi sie, ze przeceniasz troche stojke Dariusha. pogromca ogorow z rekordem 6-0 i doswiadczony Charlie ktory ostatnie 4 walki wygladal swietnie. pamietajmy, nowa waga jest niezwykle waznym czynnikiem.

  ciekawostka: Brenneman walczyl kiedys z Johnsonem w limicie 77. teraz jeden wazy 70, drugi wazy ~100kg. widac chyba z czym musial sie mierzyc przez cala kariere Charlie, ciezsi przeciwnicy, ciezsze ciosy. ciekaw jestem wyniku tej walki, ale nie postawie pieniedzy na Beneila raczej, po prostu wydaje mi sie, ze Charlie jest za bardzo zmotywowany i za dobrze wyglada w 155. wczoraj w MMA Hour mozna bylo go posluchac – mocno czeka na drugi 'debiut' w UFC.

  Smolke mi wybiles troche z glowy. przekonuje mnie argument, ze Alptekin wzial ostatnia walke na 2tyg przed, tez decyzje widzialem mocna, ALE przeciwnik mial tak chujowa strategie na ta walke, ze po prostu nie wierzylem. kladl sie sam na ziemi praktycznie, probowal dziwnych sztuczek i wydaje mi sie, ze po prostu oddal walke. teraz bedzie lepiej przygotowany (chociaz nie wierze, ze w przypadku fw kondycja duzo sie zmieni, sila to samo, moze tylko 'pod przeciwnika' ogarnie), ale dalej Louisa widze jako niezle value. waznym czynnikiem bedzie wazenie. pamietajmy, ze dobre zapasy to jedno, ale Louis swoja mase i sile ma w oktagonie i nie jest wtedy juz raczej flyweight… 😉

 350. @baju

  Zgadzam się z Tobą poniekąd, jednak dalej jestem zdania, że szanse w tej walce dzielą się 50/50, dlatego kurs na Beneila jest atrakcyjniejszy.

  Jeśli chodzi o stójkę, to nie uważam, że Dariush ma ją więcej niż przyzwoitą, jednak Charliemu w tej materii daleko do ideału, a szczękę ma wybitnie mało odporną na ciosy. Im dłużej myślę o tej walce, tym bardziej mam wrażenie, że to, jak Dariush będzie radzić sobie z pleców może być kluczowe. O ile walka nie zakończy się bardzo szybko, to jest duże prawdopodobieństwo, że Charlie będzie obalać Beneila. Jednak czy ten, posiadając czarny pas BJJ i wysokie umiejętności grapplingowe da się zależeć? Mam wrażenie, że nie. Jeśli nie wyczaruje czegoś z dołu (armbar z pleców czy trójkąt, why not?), to nie wierzę, że nie zna takich pojęć jak sweep czy reversal i będzie bezradny. Charlie jest silnym zawodnikiem, ale Benny nie powinien od niego odstawać siłowo – jeśli sie nie mylę, to walka z Highem miała być w półśredniej. Jedno, czego się obawiam, to cardio Dariusha, bo z tych walk, które widziałem ciężko ocenićjak może się prezentować pod koniec drugiej i w trzeciej rundzie. Poza tym wiem, że trening to co innego i walka co innego, jednak Beneil trenuje w bardzo dobrym klubie i ma z kim "robić".

  Ps. Nie zdziwię się jak po ważeniu postawisz na Smolkę, bo może wyglądać lepiej fizycznie od rywala, jednak ja twardo stoję za Ozkilicem. Zresztą Sicilia na przeciwko Millera też będzie wyglądać jak zawodnik z niższej kategorii. 😉

 351. [strike]na pewno dobry kurs na grafice w

  [strike]Vinc Pichel vs. Garrett Whiteley[/strike]

  Nie powinno być na odwrót?[/strike]

  Widze swój błąd 🙂 Ale grafiki mylące 🙂

 352. nie chodzi mi o warunki fizyczne, chodzi mi o to, ze Smolka jest jednym z najwiekszych prospektow poza UFC w swojej wadze i mysle, ze nie doceniasz tez umiejetnosci tutaj jego, bo jedyne co czytam to mocne zapasy Alptekina i kontrola z gory.

  wydaje mi sie, ze bedzie odstawal silowo od Brennemana i to on skonczy walke. pamietajmy, pasy nie walcza. wiem, ze koles ma kocurskie bjj, ale Nate czy Nick rowniez je maja, a czasem sila i kontrola z gory (o ktorej mowisz w przypadku Turka, gdy Charlie ma bardzo podobna specyfike) moga 'troche' zdewaulowac wartosci tego paska.

  NIE WYPOMNE NAWET JUNIORA PASKA! bo to inna historia. 🙂

 353. No ale to są dwie różne walki. Uważam, że Smolka nie da rady poddać Ozkilica, a Dariush ma szanse to zrobić z Brennemanem. 🙂

 354. Ty mi znowu wszystko wykraczesz jak Hape z Warmasterem i wszystkie moje kupony pójdą się kochać. 🙁

 355. haha. Chrisa uwielbiam, ale dla mnie stylowo Hapa po prostu stylowo malo komu pasuje… 🙂

  KRACZZZE!!! ale przy tym zrobie kontre na Louisa. 🙂

 356. Ja nie stawiam na ludzi którzy pokonują samych ogórów, a tak jest z Dariushem, chociaz korci mnie to strasznie. Sicilla byłby pograny dawno, gdyby nie ogromna przewaga zasięgu jego rywala, który powinien trochę hamować skracanie Sicilli… Ta gala albo będzie bardzo na plus albo dużo w plecy. Romero zagram na 90%,ale coś do niego dorzucić muszę, bo kurs nędza z bidą. Ewentualnie z ręczną zmieszam.

 357. Właśnie obejrzałem ważenie. Kilka wniosków:
  – wiem, że sylwetki nie walczą, itd., jednak moja teoria, że Beneil nie powinien odstawać siłowo od Brennmana zdaje się potwierdzać. "Benny" spokojny, opanowany. Trochę mi przypominał Piotrka Hallmanna w debiucie. Może też zaskoczy fachowców, którzy go skreślają na starcie? Oby.
  – Sam Sicilia wyglądał bardzo dobrze. Broda to +10 do umiejętności. 😉 Podobieństwo do Hendricksa zauważyłem – czyżby nokaut w pierwszej rundzie? 🙂 Kursy na Sama na zagranicznych portalach bukmacherskich poleciały ostro w dół (przed ważeniem nie było większych wahań), także sporo osób musiało dostrzec w tym value
  – Ozkilic niby jest 10 cm niższy od Smolki, a na ważeniu mieli wzrok na tym samym poziomie. Alp chyba nie był w butach?
  – Silverio przewaga warunków fizycznych. Powinien sobie poradzić z Issacem, który kolejne walki wygrywa fartownymi splitami głównie dzięki presji, którą narzuca, bo umiejętności ma niewiele. Dobry kurs 2.00 na Betsafe wyhaczyłem, bo widzę, że wszędzie pospadało i to dość sporo

  Nie postawiłem na Brunsona i Tavaresa, ale będę trzymać za nich kciuki.
  Ostatecznie zostawiam swoje 4 kupony i nic nie dorzucam. Przekonałem się do każdego typu i nie żałuję postawionej kasy na żadnego z zawodników. Długo tak nie miałem. 🙂 Ktoś coś jeszcze zagrał?

 358. Rockhold / Romero bym dawal, Moraga rowniez bardzo dobry typ. ogolnie ta trojka powinna (!!!) wejsc.

 359. @pem1990
  Moim zdaniem kurs jest wystarczający, żeby postawić to na singlu. Przemyśl to dobrze.
  "Na papierze" największym pewniakiem jest Rockhold, ale nie chcę brać za to odpowiedzialniości.
  Ja mam kupon trójkowy z "pewniakami" i Rockholda jestem najbardziej pewny, potem Ozkilica, a Moraga dopiero na końcu.

 360. w walce Charliego z Dariushem chodzi o to: Amerykanin nie ma ciosu nokautujacego wiec jego strategia bedzie punktowanie prawdopodobnie poprzez obalenia i lezenie/obijanie rywala kiedy to Beneil ma niezwykle BJJ, a poddania ma niezwykle 'wybuchowe' przez co szansa jest spora na takie rozwiazanie.. troche zrozumialem chec typowania na Dariusha.

  Szady, jak cos to oddajesz stowke…

  🙂

 361. @baju
  Pamiętam Twoje luźne wpisy w temacie z zakładami bukmacherskimi, jak nie stawiałeś kasy
  "aż 2.40 na Corossaniego? Nikt tego nie stawia?" czy wielokrotne o Weidmanie z Silvą. Albo Cerrone z Dunhamem, gdzie wszyscy polecali tego drugiego, a chyba tylko Ty (oprócz mnie 😉 ) pisałeś, że Donald jest sporym pewniakiem i kurs atrakcyjny. Było tego więcej, ale to mi się wbiło w pamięć.
  Jak się nie gra na pieniądze, to typy łatwiej wchodzą. 🙂 Kieruj się swoją intuicją przede wszystkim. Jak nie masz pewności co do Beneila, to nie ryzykuj.

 362. no zauwazylem to, wczoraj do snu sie kladac nawet rozkminialem kogo tu postawic, kto pewniejszy z tego co tam sobie myslalem. gdybym mial fundusze to bym i Sicilie dostawil, ale mowilem, ze czekam na wazenie – Alptekin maly czolg, Beneil duuuuzy lekki.

  wazenie dla mnie robi duza roznice, zaryzykuje w tym wypadku. 🙂

  glownie chodzilo mi o warunki fizyczne, myslalem, ze Charlie jest duzo wiekszy i bedzie mial w tej materii przewage (szczegolnie silowo), a Beneil jest naprawde szerokim gosciem. ciekawy jestem tego zestawienia i sadze, ze da rade wyciagnac suba.

  o Travisa tez mialem luzne wpisy! <3

 363. Pisałem w analizie, że siłowo powinni się prezentować podobnie i umiejętności, a nie warunki będą grać główną rolę w najblizszym starciu, a Ty mi nie wierzyłeś. 😉 Wbrew pozorom, kupę czasu spędzam nad tymi analizami i staram się je robić rzetelnie. Do tej pory również uważam, że szanse na zwycięstwo dzielą się 50/50 dlatego kurs na Beneila jest atrakcyjniejszy. Jeśli (odpukać!) Dariush przegra to przyjdzie jeden z drugim z pretensjami, że się nie znam. 😉 Przejrzałem sporo ich walk i z tego co widziałem wyciągnąłem wnioski. Czy słuszne, to się okaże. Raz się wygrywa, raz nie. Cerrone, Correirę czy Greena wyhaczyłem po ładnych kursach, poleciłem to i weszło, a taki Benavidez czy Barnett przegrali w pierwszej rundzie, chociaż mieli kupę argumentów, żeby odnieść zwycięstwo.

 364. ogladalem jego walki i nie wygladal tam jakos imponujaco, zakrzywiony obrazek mialem Charliego w glowie troche. czasem zdarza sie przeceniac fighterow, szczegolnie z dobrym rekordem.

  ostatnie zdania prawdziwe – MMA PANOWIE!

 365. Kurwa miałem nie stawiać tego Dariusha, bo pokonywał ogórków, ale tak mi Szady zmącił w głowie, że mam ochotę go zagrać wraz z pewniakami na kuponie, a jak nie zagram to dostanę wścieklizny, że taki piękny kurs przepuściłem. Bo mam dużą chęć pokierować się co jak co, ale fachowcem w tej dziedzinie przy mnie.

 366. Ja dorzuciłem do mojego kuponu Romero i Moragę, oby siadło, wtedy będzie AKO 6.02. Bo 2 mecze nożnej już wpadły, 2 ręcznej też są na dobrej drodze do tego. Zostaną tylko "pewniaki" z UFC.

 367. Tak, macie szczęscie 🙂 Ale w sumie, może być czlowiekiem skurwielem i zagrać Twoje kupony? Wtedy nie wejdą 🙂

 368. Ponad 100 zł na plusie. Dzięki Szady.

  Ps. Podziękowania również dla baju, który zniechęcił mnie swoim kombinowaniem do postawienia na Ozkilica. Ostatecznie wrzuciłem Moragę do kuponu i jest do przodu.

 369. pazera mnie zjadla jednak:Pzebym nie dokladal larkina+romero to bylbyl plus a tak -16

  Szady wyszedles na plus?

 370. @Zychal

  Oczywiście, że na plus. Nie jakiś kosmiczny, ale nie narzekam.

  Nie wiem dlaczego postawiłeś Larkina. Przestrzegałem przed tym kilkakrotnie. Zresztą nie tylko ja.

 371. 1. Z powodu coraz mniejszej przejrzystości forum w życie wchodzą nowe zasady co do sygnaturek. Niniejszym ogłaszam, że od dziś zabronione jest posiadanie sygnatury większej niż 225 pixeli wysokości. Dodatkowo prosimy o nieumieszczanie filmów YouTube w podpisach. Każdorazowe ładowanie takich sygnaturek solidnie zamula niektóre wątki. Także jeśli posiadacie zdjęcia większe niż dozwolony wymiar, to prosimy o zmianę tego stanu rzeczy w Waszych profilach.

  2. W związku z pytaniami o dublowanie wpisów: po tym jak czas edycji minie, a koniecznie chcemy dodać coś nowego do tematu o czym zapomnieliśmy we wcześniejszym wpisie, możemy napisać post pod swoim postem. Prosiłbym jednak by nie powstawały piramidy złożone z trzech i więcej wpisów. Dodanie nowego postu po kilku minutach od starego będzie traktowane jako spam.

 372. @Szady to są wszystkie kupony, które postwiłeś?

  I. Gabriel Gonzaga, kurs 2.80 x 1 stawka podstawowa
  II. Adriano Martins, kurs 3.00 x 1 stawka podstawowa
  III. (1) Walt Harris + Hugo Viana + Daron Cruickshank, AKO 2.31 x 1,5 stawki podstawowej
  (2) Darren Elkins 2.30 x 1,5 stawki podstawowej

  Czy coś jeszcze postawiłeś(oprócz tej taśmy za dychacza 😀 ) ?

 373. Fajna analiza ale dlaczego nie opisaliście walki Caceres – Pettis? Moim zdaniem kurs 2,8 na Alexa jest naprawdę warty zagrania.

 374. @Adik13

  To są tylko propozycje kuponów. Chcieliśmy wprowadzić coś nowego do analiz i jeszcze się zastanawiamy w jaką stronę pójdzie ten "mini-poradnik". Jeśli chodzi o moje kupony, to na razie postawiłem dwa: singiel na Martinsa i singiel na Gonzagę.

  @Calo, Mess

  To, że jakiegoś kursu nie ma/nie będzie w "Analizach Betsafe" nie znaczy, że nie uważamy go za atrakcyjny. W tym konkretnym przypadku po prostu zabrakło czasu. Ja poważnie rozważam postawienie na Alexa, ale jeszcze muszę to przemyśleć.

 375. jednak Elkins? sie pany przejedziecie. 🙂

  Gonzo powinien miec podwojna stawke tam!

  nad Martinsem sie zastanawiam powaznie.

 376. @baju

  Ja z Elkinsem czekam do ważenia i jeszcze nie wiem, czy postawię. Tak jak pisałem w analizie: serce mówi jedno, a rozum co innego. 😉

 377. UFC on FOX 10: Henderson vs Thomson

  1Kupon:

  1.Stipe Miocic – Gabriel Gonzaga Typ2 Kurs:2.8

  AKO:2.8 Stawka:podstawa

  2Kupon:

  1.Alex Caceres – Sergio Pettis Typ1 Kurs:3.1

  AKO:3.1 Stawka:podstawa

  3Kupon:

  1.Nikita Krylov – Walt Harris Typ2 Kurs:1.27

  2.Eddie Wineland – Yves Jabouin Typ1 Kurs:1.24

  3. Darren Elkins – Jeremy Stephens Typ2 Kurs:1.66

  AKO:2.61 Stawka:podstawa

  4Kupon:

  1.Benson Henderson – Josh Thomson Typ2 Kurs:3

  AKO:3 Stawka:podstawa

  martinsa nie gram moim zdaniem kowboj go zje 🙂

 378. Wczoraj poszedł singiel na Elkinsa, dzisiaj z rana na Gonza. Planuję jeszcze triple'a. Martins mnie kusi, ale zawsze trochę boję się obstawiać przeciw zawodnikom Jacksona 😉

 379. vaica mam podobnie, a do tego sympatia do Kowboja i jego stylu walki… no ale w bukmacherce to musi pojsc na bok i patrzec trzeba na wynik, a Martins na wygranie tej walki szanse ma i to dosyc fajne.

 380. @baju

  Gdy zapomnisz na chwilę, że jesteś fanem Bensona, to uznasz, że kurs na Thomsona jest co najmniej przesadzony?

  Czterech underdogów mam w głowie: Thomson, Caceres, Elkins i Meza. Każdy ma spore szanse na zwycięstwo. 🙂

 381. Ostatecznie postawiłem:
  Caceres 3,1 – lata doświadczenia w UFC mówią same za siebie. Pettis według mnie po prostu jedzie na hypie brata.
  Martins 3,0 – Cowboy walczy bardzo chimerycznie, a Martins jest po prostu mało znany, stąd według mnie taki wysoki kurs.
  Gonzaga 2,89 – szanse uważam za 60/40 dla Miocica. Chorwat jest świetnym zawodnikiem, który miał gorszy dzień ze Struve. Jednak Gabriel ma parę w łapach i – cieszę się, że zwróciliście na to uwagę – wcale nie ma takiej słabej szczęki.
  Elkins 2,14 – zapasy ma naprawdę przyzwoite i już wielokrotnie zadziwił mnie swoją postawą.
  Harris + Wineland 1,58 – Krylov to dno, a Winelanda uważam za naprawdę solidnego zawodnika, wbrew z pozoru słabego rekordu.

  Swoją drogą, cieszę się, że wasze typy się pokrywają z moimi przemyśleniami. Tylko na Gonzagę mnie naprowadzaliście od kilku dni, bo wcześniej stałem twardo za Miocicem 🙂

 382. Szejdzik, a nie pisalem o tym? wedlug mnie to tam kursy powinny byc conajmniej wyrownane, Josh jest swietnym zawodnikiem i nie obstawiam tej walki za chuja, bo kierowalbym sie tylko fanbojstwem. 🙂

  Martins, Caceres i Gonzo to typy ktore mooooglbym postawic, reszta ciezko by mi przyszla. juz 'zdrada' Kowboja jest dla mnie smutna. :c

  zobaczymy na wazeniu, szczegolnie jak Alex bedzie wygladal.

 383. na Gonzage naprawde kurs przyjemny i najbardziej prawdopodbne, że wejdzie, a Donaldzik jeśli tylko będzie tak zmotywowany jak ostatnio, chyba, że znów sie pogubi co mu sie niestety często zdarza, lubię go, ale bym na niego nie postawił, ale na Martinsa tez nie, bo ryzyko za duże

 384. Panowie mam pytanko odnosnie zakładów na Betsafe… gdy układam kupon na system z 4 walk to co oznacza 4 pojedyncze, 6 podwójne, 4 potrójne, 1 czwórkowy? Z gory dzieki za odp. Pzdr

 385. To znaczy, że masz walki #1, #2, #3, #4.

  4 pojedyncze – 1, 2, 3, 4
  6 podwójnych – 12, 13, 14, 23, 24, 34
  3 potrójne – 123, 124, 234, 341
  1 poczwórny – 1234
  Czyli łącznie 14 zakładów.

 386. tzn ze jak dam 6 podwójnych to wygrywam nawet jesli z tych 4 walk weszly by mi tylko np 3 i 4 tak? dzieki wielkie [​IMG]

 387. Załóżmy, że każdy zakład po 10 zł. To daje 14×10 = – 140 zł.
  Jeśli tylko 3 i 4 wygra, to wtedy masz wygrane tylko 3 kupony.
  3, 4 i 34. Wtedy to nieopłacalny biznes.

  Co innego jeśli 3 zawodników wygra, np 2, 3 ,4.
  Wtedy masz hajsy za:
  2, 3, 4, 23, 34, 24, 234

 388. Benson Henderson (USA) — Josh Thomson (USA) (Typ) 1
  Stipe Miocic (USA) — Gabriel Gonzaga (BRA) (Typ) 1
  Donald Cerrone (USA) — Adriano Martins (BRA) (Typ) 1

  AKO 2.46

  i nie widze mozliwosci zeby to nie siadlo ( Benson odbierze z powrotem pas, Miocic jest za szybki dla Gonzagi a Martins wygrywal …ale to UFC a nie Jungle Fight ) [​IMG]

 389. ja Ci powiem, ze dales dla mnie najbardziej 3 ryzykowne typy z 'pewniakow' na tej gali na jednym kuponie. grubo. 🙂

 390. Martins — Cerrone poniżej 2,5 R … kurs 2,10
  Henderson — Thomson poniżej 4,5 R … kurs 2,40
  Elkins — Stephens powyżej 1,5 R … kurs 1,43

  łącznie daje AKO … 7,20

 391. Pamietajcie ..ze czasami nie ma co „rozkminiac” bo czesto pewniaki — okazuja sie poprosty pewniakami [​IMG] Zreszta .. co tam pieniadze … teraz mam +20 do emocji przy ogladaniu [​IMG]

 392. gdyby tak czesto pewniaki okazywaly sie po prostu pewniakami na potrojnych zakladach to bysmy wszyscy ozloceni byli. to nie jest takie proste wbrew pozorom. 🙂

 393. Benson Henderson (USA) — Josh Thomson (USA) (Typ) 1
  Stipe Miocic (USA) — Gabriel Gonzaga (BRA) (Typ) 1
  Donald Cerrone (USA) — Adriano Martins (BRA) (Typ) 1

  AKO 2.46

  Ja wszystko postawiłem na odwrót. 😀

 394. ale nie wiem co Cie dziwi, chyba nie zrozumiales. Szady postawil wszystkich na odwrot na singlach. w zakladach wrzucal swoje kupony.

 395. Pierwszy raz od kiedy stawiam postanowiłem obstawić takie kupony jak proponują tutaj :/ hehe, gdzie moje miliony dolaróff. Dobrze, ze małe małe stawki tym razem grałem. 🙂

 396. cre akurat na zla gale trfiles albo dales za duz kuponow:P bylo dac caseresai i stephensa i juz 🙂

  UFC on FOX 10: Henderson vs Thomson

  1Kupon:

  1.Stipe Miocic – Gabriel Gonzaga Typ2 Kurs:2.8—–

  AKO:2.8 Stawka:podstawa

  2Kupon:

  1.Alex Caceres – Sergio Pettis Typ1 Kurs:3.1+++++

  AKO:3.1 Stawka:podstawa

  3Kupon:

  1.Nikita Krylov – Walt Harris Typ2 Kurs:1.27-

  2.Eddie Wineland – Yves Jabouin Typ1 Kurs:1.24+

  3. Darren Elkins – Jeremy Stephens Typ2 Kurs:1.66+

  AKO:2.61 Stawka:podstawa

  —-

  4Kupon:

  1.Benson Henderson – Josh Thomson Typ2 Kurs:3—-

  AKO:3 Stawka:podstawa

  5Kupon:

  1.Nikita Krylov – Walt Harris Typ2 Kurs:1.27-

  2.Hugo Viana • Ramiro Hernazndez Typ1 Kurs:1.3+

  3. Daron Cruickshank – Mike Rio Typ 1 Kurs:1.4+

  AKO:2.31 Stawka:x2

  w trakcie gali dalem 25 na stephensa troche odrabiajac straty

  po gali – 100

  styczen -150

 397. Tak też myślałem, że zostanie to źle odebrane ale oczywiście doszedłem do tego wniosku po napisaniu posta.

  Analiza nie wyszła bo ani jeden z typów podanych nie wszedł, 0% skuteczności na tej gali, koniec kropka. Rozumiem na czym polegają Wasze analizy i nie mam nic nikomu za złe, wiadomo że każdy gra na własną odpowiedzialność.

 398. Co za gość. Oni tutaj nie typują !! Mówią tylko który kurs jest warty grania. Tutaj nie ma skuteczniści bo nei ma typów….

 399. @cRe – Jeśli to nie są typy to widocznie nie potrafię czytać… lub Ty nie potrafisz czytać.

  "Moja propozycja na tą galę (3 kupony):

  I. Gabriel Gonzaga, kurs 2.80 x 1 stawka podstawowa
  II. Adriano Martins, kurs 3.00 x 1 stawka podstawowa
  III. (1) Walt Harris + Hugo Viana + Daron Cruickshank, AKO 2.31 x 1,5 stawki podstawowej
  (2) Darren Elkins 2.30 x 1,5 stawki podstawowej"

 400. Bo to są propozycje kuponó wartych grania, a nie zawodnikó którzy wygrają walkę. Mogą uważać że np Gonzaga przegra na 70% ale kurs jest warty ryzyka. Czyli np uważają że Miocić raczej wygra ale warto po takim kursie ryzykować Gonzage.

 401. @Amen, na prawdę tak ciężko do Ciebie to dochodzi? Jak chcesz typowanie redakcji, to wchodzisz w temat od typowania redakcji i tam są wprost napisane przewidywania. Seria artykułów "Analiza kursów Betsafe" to nie typowanie, ale jakby temat przeznaczony dla tych, któzy stawiaja kasę, albo choć trochę chcą przemyśleć swoje typowania. Tutaj masz rozpisane możliwe scenariusze walki, małe rozpracowanie zawodników no i propozycje typów ludzi, którzy już jakiś czas się w to bawią. To czy zawodnik wygra, czy nie, zależy już tylko od niego w oktagonie.

 402. Ehh… szkoda z Wami dyskutować i tracić mój czas. Nie mam zamiaru tłumaczyć podstaw.

  Powodzenia w buchmacherce, peace.

 403. Ale to tak samo jak do ludzi nie dociera Typowanie Redakcji. No sama nazwa wskazuję to jest Typowanie Redakcji, a nie ZAWODNIK X WYGRA MóWI TAK KTOŚ TAM, a potem w temacie czasami jeden z drugim klepie fazę: "a redakcja stawiała na X a ja mówiłem że Y wygrał i wygrał. Powagi trochę.

 404. @amen20

  Propozycje typów pojawiły się po raz pierwszy i ostatni. To był mój pomysł, któremu Tomasz był przeciwny i jak widać miał rację. Oczywiście wyskoczyłem z tym pomysłem przed galą, która okazała się dla mnie najgorszą bukmachersko od nie wiem jak długiego czasu. Może tak miało być. 😉 To nie był i nie będzie kącik "jak grać", tylko bardziej forma rozważania, który kurs w danej walce jest bardziej atrakcyjny. W dalszym ciągu podtrzymuję swoje zdanie, że kursy na Miocica i Cerrone były zbyt niskie i obarczone sporym ryzykiem. Jesli ktoś na tym wygrał, to oczywiście gratuluję.

 405. Szady — no to lipa, że ostatni. Bo ja na przyklad nie ogarniam pretensji. Bo jak wół piszę "Propozycję wg. Szadego", a nie "Szady mówi jak grać, stawiajcie" 🙂

 406. ja czegos nie rozumiem, ktokolwiek nie ma wlaasnego mozgu? ktokolwiek klika 'confirm' przy becie za kogos? jesli ktos nie chce to nie musi tutaj wchodzic, jesli nie zgadza sie z jakims zdaniem w analizie moze o tym napisac. chcialem zauwazyc, ze to co wylapal Cloud przy Martinsie zgubilo zawodnika i tam Cerrone rowniez znalazl luke. to bylo wkalkulowane ryzyko i tyle. do czasu kopniecia (fajnie to brzmi) wedlug mnie radzil sobie bardzo dobrze. Gonzaga? zlamana reka w pierwszej rundzie o ktorej mowa byla na konferencji posypala raczej cala analize. to jest MMA i beda sie dziac rzeczy jak kopniecia Krylova. wszyscy sa madrzy po gali, a chyba tylko SCStunner wszedl ze mna w glebsza dyskusje jakakolwiek i uzasadnil Stipe tak jak powinien. moze przesadzil z sila ciosow, ale to glownie to co pisal wczoraj zobaczylismy, szybkosc, praca na nogach. kontuzja? zwykly pech i losowosc zdarzen. nikt mnie nie przekona, ze lepiej stawiac 'pewniaki' czy na underdogach sie nie zarobi – o tym z Szadym mozecie porozmawiac ile mozna wyjsc na plus grajac ryzykowne kursy. ja wole postawic ryzykowne single, anizeli 3/4krotne kombinacje w ktorych bedzie '100%' zawodnik. nie istnieja tacy.

 407. baju — ale właśnie o to się rozchodzi 🙂 że każdy ma swój mózg, ale typują za kimś, a potem lecą z prentesjami albo wywyższaniem się, a Wy typowaliście tak, a huja było inaczej 🙂

 408. eh, to jest najlepsze jak wszystkie madre glowy pojawiaja sie po gali, a przed gala slowka nie pisna. nie zawsze mozna wygrywac, to wiadome, tylko jestem ciekaw ile madre glowy maja zysku z ich stawiania jesli w ogole stawiaja. ja jak nie gralem na pieniadze nie staralem sie jakos specjalnie wypominac czy napierdalac jaki jestem sprytny gdy jakis moj typ sie sprawdzal. Szady chyba wiecej z tej pisaniny zapamietal niz ja, a ogolnie staralem sie zostawiac typy dla siebie, w skrajnych przypadkach czasem wyrazalem swoje zdziwienie. gdy stawia sie pieniazki to calkowicie inna bajka, to juz wiem z autopsji, ale pieniadze sa warte tego 'dreszczyka' ktory w moim przypadku jest moocny. moglbym z pare treningow robic. kocham MMA i buk to dla mnie rozrywka jako tako, a jesli moge na tym cos skubnac hajsu? bajka. jestem studenciak i nie zawsze mam grosza na cos dodatkowego, a obstawianie MMA umozliwilo mi wlasnie specjalne wydatki, ot tak. wiadome bylo, ze czesc wroci do buka i to w najblizszej przyszlosci i mozecie mi nie wierzyc, ale ta 'porazka' tylko mnie podbudowala i jakos specjalnie nie smuci – sam jestem zdziwiony.

  najlepiej jest sobie odpuscic i zapomniec, kazda gala to nowa szansa na zysk, a poki jestem na plusie bede sobie graal co bede chcial i nikt nie musi mnie sluchac. 🙂

 409. Wy chyba nie czytacie postów amena i się doczepiacie czegoś innego. Ja w zupełności rozumiem o co mu chodzi. Czyli nie tyle nie wyszła analiza, co niestety tym razem zakłady przez Was opisywane po prostu nie siadły. Nikt nie mówi,że analiza była chujowa, ba, była bardzo dobra, tylko po prostu "opisy kursów" nie siadły, co przy następnej gali myślę,że się zmieni. Ja jestem mega zwolennikiem Waszych typowań, tak jak i pewnie amen. Pozdro!

 410. ja wiem, taki wywod na przyszlosc sobie jebnalem zeby ludziki ktore beda chcialy sie powywyzszac po gali jacy sa madrzy sobie po prostu odpuscili. just let it gooo!

 411. ale przeciesz nie trzeba grac tego co jest na tej stronie ,nikt nie zmusza ,masz swoj rozum graj jak uwazasz ,jesli go nie masz to nie graj wgl.

 412. A ten dalej swoje… Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem Zychal (przecież*).

  Nie powiedziałem,że ktoś każe, tylko po prostu te walki się nie sprawdziły, czyli to co miał na myśli (tak myślę amen) co nie znaczy, ze analiza była zła. Po prostu tym razem niestety się nie sprawdziły, innym razem miejmy nadzieję wszystkie zakłady wejdą. A to czy ktoś to grał, to jego sprawa prywatna.

  Więcej tłumaczył nie będę, mam nadzieję, że wyraźnie napisałem i każdy rozumie o co mi chodzi 🙂

 413. Nurmagomedov, który zgwałcił Trujilo w zapasach wg. wielu fanów przegrał z Gleisonem, a z kolei Gleison ledwo wygral z Varnerem, więc teoretycznie stawia to Varnera ponad Trujilo co sugeruje, że odbędzie sie gwałt przez gnp.

 414. Napisalem, ze "teoretycznie" "sugeruje", bo zdaje sobie sprawę, że walka z Nurmagomedova z Gleisonem byla juz jakis czas temu, ale nie az tak dawno zeby Trujilo nadrobił konkretnie zapasy a Varner i Tibau doznali jakoś magicznie regresu umiejętności. No coz, czas pokaze:)

 415. Mój kupon to singiel na Kevina Lee. Z obawy przed spadkiem kursu postawiłem to już kilka dni temu. Prawdopodobnie nic więcej nie zagram. Ewentualnie coś dołożę po ważeniu, ale za mniejszą stawkę. Rozważam Trujillo, Linekera, Enza i Alana Patricka.

 416. Ja też stawiam Kevina Lee

  I jeszcze taśma Abel+Lee+Enz ~ AKO=20

  A kogo polecacie jako najwiekszy pewniak kolo 1,3 (oprocz Barao)

  ??

  Mnie troche zniecheca do Trujilo to że Varner rozjechał Barboze .

 417. ten Enz trenowal teraz do walki w MMA Lab razem z Bensonami etc, powinno byc dobrze… Hester jest silny, ale mysle, ze bedzie sub.

 418. Standardowo świetna robota panowie!

  na bank leci trójak Enz+Truijllo+Lee(początkowo byłem za Iaqunitą dopóki nie zobaczyłem walk Kevina co i tak nie stawia go w roli faworyta ale to będzie bet gali)

  Możliwe ,że zagram jeszcze Enz+Lee albo samego Lee bo w walce Truijllo jest 50/50 chociaż wierze w niego.

  Walke Bagautinov vs Lineker odpuszczam bukmachersko choć trzymam kciuki żeby Ali wygrał bo lubie tego chłopaka.

  Jak będą jakieś drobniaki to może poleci jakaś taśma za dyszke ale mam wrażenie ,że to może być gala underdogów jak ta w Australii gdzie stawiając trójaka i dubla underdogów wpadło łącznie 1800.

 419. @Chmura, Szady

  jak już robicie analize to zapisujecie po gali czy wygrał faworyt czy underdog? Po jakimś czasie pokaźna baza danych może powstać i jestem ciekaw jakie wnioski możnaby z tego wyciągnąć. Np. w której wadze najczęściej wygrywają faworyci itd.

 420. Ja nie robię żadnych statystyk, tylko zapisuję sobie kupony, które postawiłem i wyciągam wnioski. Jeśli chodzi o to gdzie najczęściej wchodzą underdogi – zdecydowanie w walkach kobiet, no i pewnie w wadze ciężkiej mężczyzn.

  Udało mi się znaleźć czas, żeby obejrzeć ważenie. Znalazłem zawodnika, który miał ten "błysk w oku". Był to z całą pewnością… Ali Bagautinov. Dobrze, że Lineker poszedł za mniejszą stawkę niż Lee. Kontry nie będę robić, bo nie mam takiego zwyczaju, chociaż wiara w Johna zmalała. Spoko, że po godzinie wypełnił limit, ale który to już raz? Walka o pas "tuż za rogiem", a ten nie potrafi zachować profesjonalizmu. I ta zawiedziona mina Dany White'a…

  Co do Kevina, jestem już teraz całkowicie spokojny. Będzie ogień! 😉

  Jeszcze Hester się dobrze prezentował – może być gładka wygrana.

 421. Szady pewnosc i spokoj jak przy Beneilu, a ja chodze od rana nakrecony. 🙂

  Ali koszulka jeszcze dojebal, Lineker powinien ze spuszczona glowa tam stac, a nie cudowac z raczka.

 422. A ja żałuję surebeta na Linekerze. Pewnie wszystko wtopię po drodze i Ali wygra, więc będę żył ze świadomością, że GDYBY NIE SUREBET, BYŁBY PLUS. Lee faktycznie świetnie wyglądał.

 423. Lee z kilka kilogramów mięsa więcej wniesie do oktagonu, to pewne. Przyglądałem sie jego łapskom i te dane o blisko dwumetrowym zasięgu raczej sie potwierdzają. Do tego skupienie + trochę luźnej gadki z Daną = $$$$ 😉
  baju
  Mówiłem, że bukmacherka nie dla Ciebie – za bardzo się stresujesz. 😀

  Motywację w oczach Rosjanina widziałem wielką. Wiem, to tylko pozory, ale mam czutkę do tych spraw.

 424. Ja, z kolei nie wiedzieć czmu, ale jestem dziwnie spokojny o Linekera i o kontrze nie myślę. Enz na moje oko też się dobre prezentował i uważam że wygra, chociaż nie jedno przyjmie na facjatę. Cieszę się z kolei, że nie stawiałem Makdessiego. Może mieć ciężko…

 425. ile razy mam Ci mowic, ze to nie jest taki stresior? bardziej emocje i 'jaranie sie', odliczanie godzin. ten drugi to ja mam przed chujowym egzaminem czy dentysta… 🙂

  chujowo, szkoda chlopaka, zdrowie sobie rozpierdala widocznie robieniem tej muszej.

  nigdzie nie ma, ze zemdlal, wszedzie jest to foto z dopiskiem 'Lineker po zrobieniu wagi'. moze po prostu bylo mu slabo, zamkniete oczy i rozruszaja go trenerzy. tez nie wygladaja jakby stalo sie cos tragicznego i focie sobie strzelaja.

  @down: 5!

  ' • @Crisantos102: @MoTownPhenom hey bro how did it feel to walk out to the UFC weigh ins for the first time? • Like I'm finally at home'

  Kevin na twitterze. :p

 426. @Zychal,
  przekonałeś mnie tą fotą. Robię kontrę. Teraz w grze tylko Lee. Piona baju! 😉

  @Seven25
  Bardzo kibicuję w tej walce Faberowi, ale według mnie ma małe szanse na zwycięstwo. Barao jest genialnym taktykiem i raczej zniweluje wszystkie mocne strony Amerykanina. Kurs na Urijah kuszący. Nie chcę odradzać tego typu, ale za wielką kasę bym w to nie wchodził.

 427. Zychal postawiłem wcześniej Linekera po kursie 2.24 za 100 zł, a teraz postawiłem 120 złotych na Bagautinova po kursie 1.74. Teraz tak: Jeśli wygra Lineker jestem 4 złote do przodu, a w razie wygranej Aliego będę 11 zł w plecy.

 428. jak Rusek wygra to bedziesz raczej 11.2 do tylu… :>

  Ali wygrywa, 120*1.74 = 208.8 wygrane, 220 (120 Ali, 100 Lineker) wlozone na walke. Lineker (100*2.24) wygrywa i masz 4zl zysku (224-120+100).

  matematyka zawiodla?

 429. ja nie mam nic juz na koncie ,moze jak cos wszesniej wejdzie to skontruje podczas gali ,ale raczej tego nie robie.

  wiem co to kontra:P tylko myslalem ze dasz tak na aliego zeby na tym zarobic ,bo juz skresliles linekera:P

 430. Zedytowałem po 5 sekundach, a baju już referat napisał. 😀
  W skrócie: zrobiłem tak, żeby mniej więcej wyjść na 0.

 431. Dołożyłem jeszcze 4 złote na Ruska, także jak Lineker wygra jestem na 0, a jak Bagautinov to 7,20 w plecy. Dobrze baju? 😛

 432. A taki dobry byłem z matmy. Starość nie radość. 🙁
  Teraz mnie kusi, żeby jakiś kupon dołożyć, bo z jednym lipa trochę. 😉
  np. Hester + Cariaso. AKO 2.43, hmmmm

 433. Zychal

  Jak Patrick wejdzie do oktagonu z taką dzikością jak na ważeniu, to kto wie co będzie. 😉 Przewaga warunków, dobre zapasy. Nie, tego nie ruszam.

  Pietagoras

  Mega Ci się dziwię, że postawiłeś Overeema. Przecież jesteś jedynym graczem na świecie, który obstawiał Krylova z Harrisem. 😀

 434. Dobra, jak Lee wygra, to może w trakcie gali coś dołożę, a teraz muszę spadać z domu. Do zobaczenia w nocy na czacie. 🙂

 435. @up

  Dlatego bardziej się opłacało obstawić Trujillo. 😉 Abel jest niezniszczalny – prawie jak Tymek Świątek. 😉

 436. A Gegard? 🙁

  U mnie polecieli:
  Musoke 2,5
  Gegard 3,0
  Alcantara 1,4

  Nie widzę szans Reisa z Alcantarą. Słaby i wypalony Menjivar nijak nie może się równać z Yurim, który jest naprawdę mocnym zawodnikiem. Przyznam, że Musoke postawiłem za 2,50 dlatego, że na innych stronach spadł do 2,15. A teraz ME… Machida jest świetnym zawodnikiem. Jednak Mousasi w niczym mu nie ustępuje. Jest wszestronny, utalentowany i niebezpieczny w każdej chwili, z każdej pozycji. Dodatkowo wreszcie trafił do UFC i wydaje się być głodny zwycięstw. Jak zauważył pewien niski jegomość, Lyoto od dawna nie walczył z porządnym stójkowiczem (XII 11r.). Według mnie szanse rozkładają się 50/50.

 437. ja narazie dalem na musoke

  zagram jeszcze alcanatare+jorge

  musasziego

  blanco+ tumenov

  Szady co tam grasz albo juz zagrales?

 438. Zychal

  Póki co mam tylko jeden kupon – Gegard Mousasi po kursie 3.00. Z resztą czekam do ważenia. Musoke raczej nie zagram – kurs spadł dosyć znacznie i już się tak nie opłaca jak przy 2.50 – Viscardi jest jednak faworytem, bo może i poddać i wygrać przez decyzję. Rozważam dużo opcji, ale na chwilę obecną najbardziej podoba mi się dubelek: Yuri Alcantara + Proctor, AKO 2.16.

  Niestety nie ma jeszcze kursów na walkę Douglas Andrade – Zubair Tuhugov, a miałem w planach zrobić krótką analizę tego. Andrade obstawię na pewno, a jeśli kurs będzie powyżej 1.80 to może nawet wejdę w to "grubiej".

 439. Marcelo da wystep zycia i tyle bedzie Proctora… pamietajmy, ze to jego hometown typowo wiec SSJ Brazil bedzie ostre. BJJ gosciu ma mega, a stojka jedynie mogla sie poprawic.

  brak Mousasiego, a to po ta walke tutaj wszedlem. :c

 440. Też myślałem że będzie analiza Mousasiego, chodź (mimo że ma argumenty by wygrać tę walkę) itak na niego nie postawię bo Mam przeczucie że Machida wygra.

 441. SPOILER ALERT

  Szady postawił na Mousasiego dwa koła i teraz siedzi cicho, żeby nie zapeszać… 🙂

  SPOILER ALERT

  Kolego Szady, czy ty chcesz stawiać na:
  http://www.sherdog.com/fighter/Douglas-Silva-de-Andrade-87981 ?:-)

  Toż to jest strzał w oba kolana na raz. Ten gość ma połowę rekordu na typach z mocno ujemnym bilansem. A poza tym dowiedział się o walce… z tydzień temu ? No fuckin' way, chyba że o czymś nie wiem… Oświeć mnie jeśli coś pominąłem.

 442. Niestety nie ma jeszcze kursów na walkę Douglas Andrade – Zubair Tuhugov

  A tak sobie patrzyłem na kursy w unibet i już mają:

  Douglas Andrade – Zubair Tuhugov 1,5-2,45

 443. 1.50 na Douglasa? Troszku mało. Zobaczymy jak się pokaże na ważeniu, to może zrobię z nim jakiś dubelek. Liczyłem na wyższy kurs, bo widziałem na Tapology, że więcej ludzi typuje zwycięstwo Tuhugova.

  Dlaczego D'Silva? Po kolei.

  Jeśli chcemy porównywać zawodników pod kątem tego jakich rywali pokonywali, to Silvę de Andrade spokojnie można nazwać pogromcą ogórków, jednak… Kogo tak na prawdę pokonał Tuhugov? Jedynym coś znaczącym nazwiskiem jest Vaso Bakocevic (znany nam z walki z Piotrkiem Hallmannem), którego osobiście nie uważam za wybitnego zawodnika MMA. Jasne – jest groźny, ale to gość z przeciętnymi umiejętnościami, którego da się rozbić (cztery porażki przez KO/TKO). Zubair przegrał z Machaevem, gdzie dał się w dziecinny sposób poddać, jednak walka miała miejsce kilka lat temu, także ten błąd można zrzucić na karb małego doświadczenia w MMA (Rosjanin wywodzi się z Combat Sambo). Jest jeszcze porażka przez decyzję z Antonem Telepnevem (MMA 5-3) i Akhmetem Alievem (MMA 5-3), gdzie nadział się na kolano.

  Douglas miał kilku przyzwoitych rywali na rozkładzie, m.in. trenującego w Nova Uniao Felipe Froesa (MMA 8-2), którego załatwił w trzeciej rundzie (i tak by wygrał decyzją, bo przeważał w każdej z rund). Walki obu zawodników dostępne sa na YT, także można łatwo znaleźć (Brazylijczyka szukajcie jako Douglas Silva). Bilans walk Andrade na pewno kłuje wielu ludzi w oczy. Tak samo jest z Jotką czy Nurmagomedovem, więc… 🙂

  Przechodząc do spraw bardziej istotnych od Sherdoga:

  Obaj zawodnicy są stójkowiczami. Obaj są przyzwoitymi zapaśnikami z dobrą obroną przed obaleniami. Walka najprawdopodobniej przez większość czasu będzie toczyć się w stójce. Który z tych panów jest lepszym strikerem? Jak dla mnie Brazylijczyk, głównie dlatego, że jest dużo bardziej ułożony. Stosuje różnorodne techniki, bije i kopie bardzo mocno. Lubi walczyć z kontry i ma świetny timing. Jeden z dowodów z walki z Luizem Gavinho – przepuszczenie wysokiego kopnięcia i błyskawiczna kontra:

  [​IMG]

  Każda kombinacja jest przemyślana. Co ważne, po wyprowadzanych ciosach nie zapomina o defensywie. Trzyma wysoko gardę. Zdarzało mu się przyjmować ciosy, nieraz na prawdę mocne, jednak nie robiły one na nim większego wrażenia, bo ma wytrzymałą szczękę. Do tego dobra kondycja czyni go groźnym przez całą długość piętnastominutowego pojedynku.

  Tuhugov jest efektowny i ma nokautujący cios. Obrotowy middlekick, którym załatwił Bakocevica musiał robić wrażenie. To jest zawodnik, który może zaskoczyć absolutnie wszystkim. Lubi wchodzić w otwarte wymiany. I tu jest jego problem. Nieraz w "szale bitewnym" zapomina o obronie. Wpada na rywala z ciosami i aż się prosi o kontrę. Efektem takiego postępowania była porażka przez KO z Alievem. Tuhugov jest utalentowany, jednak jeszcze nieoszlifowany i jeszcze wszystkich błędów w swojej grze nie wyeliminował. Do tego debiutuje w Brazylii (która jest "domem" Andrade), a do tej pory (poprawcie mnie jeśli się mylę) walczył tylko w Rosjii.

  Douglas wziął walkę w zastępstwie, ale z tego co wyczytałem był w ciągłym treningu. Duże znaczenie może mieć to jak zaprezentuje się na wadze, także przed ważeniem odradzałbym granie tego. Kurs nie jest zbyt zachęcający, ale może podrośnie do soboty.

 444. @up

  Prawdopodobnie starcie się skończy szybko przez KO albo poddanie, jednak się nie zdziwię jak Silva po wpadce w ostatniej walce, gdzie się dość szybko "wystrzelał" będzie starał się walczyć bardziej zachowawczo i kto wie czy walka nie wyjdzie do trzeciej rundy.