tomasz narkun

Tomasz Narkun, mistrz KSW wagi półciężkiej, podczas gali KSW 56 po raz piąty obronił swój tytuł. Tym razem Polak rozbił w drugiej rundzie Ivana Erslana. Jeszcze przed tą walką Tomasz w rozmowie z Andrzejem Kostyrą powiedział, że w aspekcie sportowym do zdobycia został mu jeszcze pas UFC. Teraz, już po starciu, przedstawił swoje spojrzenie na sportową przyszłość.

Zaraz po ostatnim zwycięstwie Tomasz Narkun ponownie porozmawiał z Andrzejem Kostyrą i ponownie został zapytany o dalsze sportowe plany. Tym razem jednak zawodnik nie chciał zdradzać dokładnych pomysłów na rozwój kariery.

Zobaczymy. Czas pokaże. Musimy usiąść z menadżerami i porozmawiać jak to wszystko dalej ułożyć. Nie chcę rzucać słów na wiatr.

Zapytany natomiast o to czy chciałby panować na tronie wagi półciężkiej KSW powiedział, że na pewno jest to jedna z opcji. Ponownie jednak dodał, że musi jeszcze wszystko przedyskutować ze swoim sztabem.

Na razie Tomasz planuje jednak jak najszybszy powrót do klatki KSW. Chce oczywiście nieco odpocząć, ale potem liczy na szybką walkę w kolejnej obronie pasa.

Chciałbym jak najszybciej. To już zależne od tego czy federacja stanie na wysokości zadania, czy dadzą mi szybko walkę. Nie jestem rozbity. Wszystko u mnie dobrze. Potrzebowałbym odpoczynku. Potem 6 lub 7 tygodni i mogę stawać do pojedynku z bardzo mocnym zawodnikiem. Myślę, że będzie to pierwsza gala następnego roku.

Tomasz Narkun to mistrz KSW w wadze półciężkiej i jeden z najlepszych grapplerów wywodzących się z Polski. Gdy w 2015 roku Jan Błachowicz odszedł z KSW, jego miejsce zajął właśnie Narkun. W rewanżowym starciu z Goranem Reljicem wygrał przez KO i pas powędrował na jego biodra. Od tego czasu pięciokrotnie bronił trofeum.. Dwa razy stoczył super walkę z Mamedem Khalidovem i wygrał oba boje. Po tym dwumeczu przeszedł wagę wyżej by w kategorii ciężkiej spróbować się z Philem De Friesem, którego jednak nie był w stanie pokonać.

6 KOMENTARZE

  1. Dajcie spokój w ksw półciężka nie istnieje a rywale z dupy dla Tomka nic nie znaczą poza tym włodarze też nie za bardzo chcą ściągnąć kogoś na wysokim poziomie dla narkuna dla tego walczy raz na rok lub jeszcze dłużej i obija ogórków

  2. Są zawodnicy którzy z różnych względów pasują lepiej do KSW niż UFC. Nawet jeżeli skillami Tomasz wyrasta ponad KSW, bardziej mi pasuje do tej federacji niż do UFC 😉

  3. odnoszę wrażenie, że przykład Janka i Gamera zaczyna działać na co poniektórych zawodników krs1. Przecież jeszcze pół roku temu Tomek nawet by nie wypowiedział głośno UFC… Jestem ciekaw czy będą jakieś transfery, nie od razu, ale w przyszłości

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.