fot. instagram.com/kawul_ksw/

Decyzja Mameda Khalidova o zakończeniu sportowej kariery jest dla organizacji KSW niemałym wyzwaniem. Marka straciła bowiem jedną ze swoich największych, jeśli nie największą gwiazdę. Maciej Kawulski, współwłaściciel KSW, uważa jednak, że jest to naturalna kolej rzeczy i w organizacji następuje płynna wymiana pokoleniowa, o czym powiedział w programie Sektor Gości, serwisu Wirtualna Polska.

Odejście każdej gwiazdy, dla każdej organizacji jest wielkim problemem, ale jest to tak naturalny element jak to, że przed wejściem do tego studia byliśmy piętnaście minut młodsi. Czas jest nieubłagany, wszyscy się starzejemy i wszyscy w końcu odejdziemy z tego czy innego obszaru. Nie można z tym walczyć. Tak się dzieje. Ta wymiana pokoleniowa jest płynna, ona następuje z roku na rok i tyle.

Inną postacią, która już od jakiegoś czasu zapowiada koniec kariery jest Mariusz Pudzianowski.

Mariusz już jakiś czas się na to przygotowuje. Jest trochę starszy od Mameda, ale jak widać, jest w nim jeszcze ta chęć i żyłka rywalizacji. Zresztą tak między wierszami, podświadomie czuję, że w Mamedzie też. Tylko ostatnia decyzja sędziowska spowodowała u niego tę decyzję życiową.

Maciej Kawulski uważa też, że wszechświat nie lubi pustki, więc miejsce po Mamedzie zostanie wypełnione. Nie tylko przez Michała Materlę.

Z wielkim szacunkiem do Michała Materli, ale nazwisk, które będą wypełniać pustkę po Mamedzie i kolejnych odchodzących, leciwych już gwiazdach KSW, jest wiele. Jest Borsy Mańkowski, jest młody Mateusz Gamrot, pierwszy mistrz federacji KSW, który zdobył dwa pasy. Jest Tomasz Narkun, jest Damian Janikowski.

34 KOMENTARZE

 1. Z wielkim szacunkiem do Michała Materli, ale nazwisk, które będą wypełniać pustkę po Mamedzie i kolejnych odchodzących, leciwych już gwiazdach KSW, jest wiele. Jest Borsy Mańkowski, jest młody Mateusz Gamrot, pierwszy mistrz federacji KSW, który zdobył dwa pasy. Jest Tomasz Narkun, jest Damian Janikowski.

  :waldeklaugh::mjsmile:

 2. Nazwisk jest wiele, zawodników z kontraktem jest ponad 150, liczba gal w roku jest po prostu seksi. Rekord kurwa rekord.

 3. Erko Jun, Martyn Ford, Popek Rak, sporo tego juz jest, a bedzie wiecej

  Przepraszam bardzo, a gdzie „Król Konfitur”, „Mistrz Szpagatów”, „Pseudoaktor” Oświęciński?

 4. Tylko ostatnia decyzja sędziowska spowodowała u niego tę decyzję życiową.

  :korwinlaugh:

  A to przebrzydli sędziowie. Mógł nam Mamed jeszcze trochę powalczyć. Do łagru z nimi.

 5. Narkun nawet jak będzie jak mumia przepasany wszystkimi pasami KSW, nie pociągnie ludzi tak jak Mamed czy Pudzian. Podziwiam optymizm Hajsa. Pierwszy pełny rok bez Pudziana i Mameda da odpowiedź.

 6. Narkun nawet jak będzie jak mumia przepasany wszystkimi pasami KSW, nie pociągnie ludzi tak jak Mamed czy Pudzian. Podziwiam optymizm Hajsa. Pierwszy pełny rok bez Pudziana i Mameda da odpowiedź.

  Przecież Oni wiedzą, że są w dupie. Pudzian i Mamed to zawodnicy, których pokochała cała Polska i głównie dla Nich oglądali KSW.

  Gamrot i Żyrafa nie zainteresują nawet 5% tego, co Mamed i Pudzian.

  Zostało już tylko sprowadzanie coraz większych nazwisk fresków, żeby zaszokować widzą, ale to też na krótko- nikt tego nie pociągnie jak Mamed i Pudzian.

 7. Przepraszam bardzo, a gdzie „Król Konfitur”, „Mistrz Szpagatów”, „Pseudoaktor” Oświęciński?

  :gdzie:

 8. Gamrot i Żyrafa nie zainteresują nawet 5% tego, co Mamed i Pudzian.

  Jak nie beda rywalizowac z czolowka do ktorej aspiruja to przestana interesowac i tych, ktorzy w tej chwili to dla nich ogladaja KSW.

  A poniewaz nie wybieraja sie nigdzie to nie beda.

 9. Borsy Mańkowski

  :jarolaugh:

  Mateusz Gamrot

  :juanlaugh:

  Tomasz Narkun

  :DC::DC::DC:

  Damian Janikowski

  :damjan:

 10. Nazwisk jest wiele, zawodników z kontraktem jest ponad 150, liczba gal w roku jest po prostu seksi. Rekord kurwa rekord.

  Spokojnie! Nie wszyscy na raz, żeby ktoś dwa razy wpierdolu przez przypadek nie dostał.  

  Ten kamień się cierpliwie gotuje.

 11. Spokojnie! Nie wszyscy na raz, żeby ktoś dwa razy wpierdolu przez przypadek nie dostał. 

  Ten kamień się cierpliwie gotuje.

  Pan to który z naszych?

 12. jest to tak naturalny element jak to, że przed wejściem do tego studia byliśmy piętnaście minut młodsi.

  maciej "paulo coelho" kawulski.

 13. jest to tak naturalny element jak to, że przed wejściem do tego studia byliśmy piętnaście minut młodsi

  Pięknie powiedziane :antonio:

 14. Fajnie jakby przy wywiadzie redakcja pociągnąła temat i zdawała dobre pytania bez strachu o reakcje tych panów.

  Bo gość znowu bredzi, Mamed miał to coś czego brakuje Narkunowi, Gamrot też ludzi mało co interesuje a Jankowski za rączkę wiecznie prowadzony być nie może.

  Szefowie nadal bredzą no ale rozumiem trzeba zachwalać swój produkt niczym akwizytor FM Group…problem w tym że im coraz mniej osób wierzy i KSW postrzegane jest bardziej jako Polska wersja WWE czy też taki rodzaj Cyrku Zaleskich gdzie popatrzeć można na dziwnych nafaszerowanych towarem ludzi bijących się w klatce.

 15. Fajnie jakby przy wywiadzie redakcja pociągnąła temat i zdawała dobre pytania bez strachu o reakcje tych panów.

  :muttley:

 16. Czekam na galę na otwartym Polsacie. Ciekawe jak wyglądają słupki PPV i jak długo tak pociągną, zanim ludzie stracą zainteresowanie i zapomną o KSW.

  Mi nawet podobają się gale Babilona. Niekoniecznie potrzeba superznanych nazwisk, wystarczą solidne umiejętności zawodników i dobry matchmaking, żeby fajnie się taką galę ogladało.

 17. Bez większego wysiłku dziurę po Mariuszu i Mammedzie WYPEŁNI Kamil Walus 🙂

  Waluś nie tylko wypełni tę lukę, ale również ją poszerzy:awesome:. To bardzo przyciągające nazwisko, nic dziwnego, skoro Kamil wytwarza już własną grawitację :awesome:

 18. Waluś nie tylko wypełni tę lukę, ale również ją poszerzy:awesome:. To bardzo przyciągające nazwisko, nic dziwnego, skoro Kamil wytwarza już własną grawitację :awesome:

  Kamil posiada własny kod pocztowy.

 19. Promocję nowych gwiazd KRS1 widać po tym kto walczy w walkach wieczoru. Przecież od kilku lat czyli odgali KSW 15 w walkach wieczoru walczyli w większości: Mamed, Pudzian, Materla. Od KSW 15 do teraz przyszłej gali KSW 47 czyli na 32 gale 23 gale miały w walkach wieczoru kogoś z trójki Mamed, Pudzian, Materla. I teraz MK czaruje rzeczywistość że wchodzi nowe pokolenie. No chyba że za to nowe uznaje Juna Forda Popka i Stracha. Podawanie nowych gwiazd przez MK jest śmieszne ponieważ w normalnej organizacji sportowej nie chodzi o wymienianie wszystkiego co się ma w stajni. Ważne jest budowanie każdej kategorii wagowej. z Kategorii Mameda wymienił tylko Janikowskiego. To tak jakby Brzęczek po rezygnacji Lewandowskiego z gry w reprezentacji przekonywał że wszystko jest ok bo mamy świetnych innych zawodników i wymienia zamiast napastników np obrońców.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.