Szymon Kołecki, który już podczas zbliżającej się gali KSW 47 zadebiutuje w okrągłej klatce organizacji i zmierzy się w niej z Mariuszem Pudzianowskim, stara się przed tym starciem dogłębnie poznać sposób walki rywala, o czym powiedział w rozmowie dla dziennika Sport.

Nie będę też ukrywał, że w ostatnim czasie zasypiam i budzę się z myślą o „Pudzianie”. Co prawda nie myślę o tym pojedynku przez cały czas, bo mam również inne sprawy na głowie, ale gdy zostaję sam, to analizuję, rozgrywam tę walkę w głowie, myślę nad tym, co mogę zmienić, co poprawić, co udoskonalić. Oglądam poprzednie walki Mariusza i praktycznie uczę się ich na pamięć. Muszę znać każdą sekundę, każdy ruch, każdą akcję… W ten sposób przygotowuję się do tego, co mnie czeka 23 marca, kiedy staniemy naprzeciw siebie.

Szymon zdradził również ile planuje wnieść na wagę w dniu walki.

Z tego, co mi wiadomo, Mariusz waży obecnie 125, ale do dnia walki zejdzie poniżej 120 kg. Ja natomiast na wagę planuję wnieść około 100 kg. Gdybym na przygotowania miał 7 miesięcy, to pewnie bym przybrał kilka kilogramów, a następnie je „przerobił”, ale do pojedynku zostało 2,5 miesiąca i na tego typu działania zwyczajnie nie mam czasu. Nie zdążę zrobić wagi, a później szybkości i wydolności.

W rozmowie poruszono także kwestię zarobków w KSW i poprzedniej organizacji Kołeckiego, czyli Babilonie.

W Babilonie miałem nad wyraz dobre warunki i zarabiałem bardzo dużo. W KSW zarobię pewnie więcej, lecz będę walczył mniej, bo raptem dwa razy w roku i głównie na tym polega różnica. Podpisałem dwuletni kontrakt na cztery pojedynki. Jak na polskie warunki, jest on bardzo wysoki, choć – jak wspomniałem – w Babilonie również zarabiałem bardzo dobrze. Negocjacje trwały dość długo, ale nie miałem wielkiego ciśnienia, by zmienić federację.

1 KOMENTARZ

  1. Ciekawe czy to będzie taka symboliczna zmiana warty.Chyba pierwszy raz w walce Pudziana będę miał problem komu kibicować.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.