Szymon Kołecki, który już podczas zbliżającej się gali KSW 47 zadebiutuje w okrągłej klatce organizacji i zmierzy się w niej z Mariuszem Pudzianowskim, stara się przed tym starciem dogłębnie poznać sposób walki rywala, o czym powiedział w rozmowie dla dziennika Sport.

Nie będę też ukrywał, że w ostatnim czasie zasypiam i budzę się z myślą o „Pudzianie”. Co prawda nie myślę o tym pojedynku przez cały czas, bo mam również inne sprawy na głowie, ale gdy zostaję sam, to analizuję, rozgrywam tę walkę w głowie, myślę nad tym, co mogę zmienić, co poprawić, co udoskonalić. Oglądam poprzednie walki Mariusza i praktycznie uczę się ich na pamięć. Muszę znać każdą sekundę, każdy ruch, każdą akcję… W ten sposób przygotowuję się do tego, co mnie czeka 23 marca, kiedy staniemy naprzeciw siebie.

Szymon zdradził również ile planuje wnieść na wagę w dniu walki.

Z tego, co mi wiadomo, Mariusz waży obecnie 125, ale do dnia walki zejdzie poniżej 120 kg. Ja natomiast na wagę planuję wnieść około 100 kg. Gdybym na przygotowania miał 7 miesięcy, to pewnie bym przybrał kilka kilogramów, a następnie je „przerobił”, ale do pojedynku zostało 2,5 miesiąca i na tego typu działania zwyczajnie nie mam czasu. Nie zdążę zrobić wagi, a później szybkości i wydolności.

W rozmowie poruszono także kwestię zarobków w KSW i poprzedniej organizacji Kołeckiego, czyli Babilonie.

W Babilonie miałem nad wyraz dobre warunki i zarabiałem bardzo dużo. W KSW zarobię pewnie więcej, lecz będę walczył mniej, bo raptem dwa razy w roku i głównie na tym polega różnica. Podpisałem dwuletni kontrakt na cztery pojedynki. Jak na polskie warunki, jest on bardzo wysoki, choć – jak wspomniałem – w Babilonie również zarabiałem bardzo dobrze. Negocjacje trwały dość długo, ale nie miałem wielkiego ciśnienia, by zmienić federację.

20 KOMENTARZE

 1. Ciekawe czy to będzie taka symboliczna zmiana warty.

  Chyba pierwszy raz w walce Pudziana będę miał problem komu kibicować.

 2. Mysle ze Szymon pokona Pudziala z latwoscia. Pewnie Kavi i Levi juz zacieraja raczki ze maja nastepce Pudziana, ktory po nim i Mamedzie z dobra promocja pociagnie jeszcze wyniki krs1. Znany, lubiany, silny. Ludzie to kupia. Poza tym po ostatnich wynikach sportowca roku widzimy ze janusze mma poza pilka i skokami jaraja sie sportami olimpijskimi a Szymon ma duza popularnosc wiec moze nowych widzow przyciagnie.

 3. Pudzian dostanie lanie bo to qłiter a Szymek to Olimpijczyk który ma niegasnący ogień w sercu podobnie jak Cejudo. Tacy rodzą się rzadko, prawie tak rzadko jak legendy pokroju Mameda.

 4. Mysle ze Szymon pokona Pudziala z latwoscia. Pewnie Kavi i Levi juz zacieraja raczki ze maja nastepce Pudziana, ktory po nim i Mamedzie z dobra promocja pociagnie jeszcze wyniki krs1. Znany, lubiany, silny. Ludzie to kupia. Poza tym po ostatnich wynikach sportowca roku widzimy ze janusze mma poza pilka i skokami jaraja sie sportami olimpijskimi a Szymon ma duza popularnosc wiec moze nowych widzow przyciagnie.

  Też tak myślę.

 5. Pudzian dostanie lanie bo to qłiter a Szymek to Olimpijczyk który ma niegasnący ogień w sercu podobnie jak Cejudo. Tacy rodzą się rzadko, prawie tak rzadko jak legendy pokroju Mameda.

  :goddamnright:

 6. Czy Mariusz trenuje? Czy zacznie jak pojawi się ekipa z kamerą?

  Na silce trenuje. Do tego po silce cardio na worku :crazy:

  Ktos kumaty (moze z WCA?) , moze potwierdzic, ze Pudzian nigdy nie sparuje podczas przygotowan?

 7. Kołecki to ogarnie bo pudzian dobre lata temu przestał trenować MMA. Domowa siłka i robienie cardio. Moim zdaniem się uwstecznił w rozwoju. Zero parteru, praca na nogach dramat, ciosy wyprowadzane niezmienne stylem "cepaliady". Kołecki podchodzi do MMA na poważnie, a pudzian zdał sobie sprawę, że nic już tu nie zwojuje i dał sobie spokój.

 8. Ten Kołecki nie ma żadnego potencjału na bycie gwiazdą i nie pociągnie tego cyrku jak to robił Pudzianov Kalibob.

 9. Szymon faworytem dla mnie, Pudzilla jest strasznie drewniany.

  Obu szanuje bardzo!

  Tyle, że #teamnatural daje +25%, a #teamgentleman +10% do statow

  Więc :razz:udziaonicbyniedao:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.