Odejście Mameda Khalidova na sportową emeryturę bez wątpienia jest sporą stratą dla organizacji KSW, jednak Maciej Kawulski, współwłaściciel marki i przyjaciel Mameda, nie potrafi patrzeć na tę sytuację czysto biznesowym spojrzeniem, o czym powiedział w programie Klatka po klatce, serwisu Wirtualna Polska.

Jest mi ciężko traktować tego człowieka jak produkt, a gdybym miał teraz rozprawiać na temat tego jaką jest dla nas stratą fakt, że on w kinie zyskał jeszcze więcej, a teraz nie możemy tego zmonetyzować, gdybym wszedł w tę rozmowę, to tak bym go dokładnie potraktował. Traktuję go jak wielką postać, wielkiego człowieka, wielką legendę i ikonę tego sportu i szanuję jego decyzję.

Maciej Kawulski nie wyklucza jednak, że może w przyszłości coś sprawi, iż Mamed powróci do klatki.

Może jak cała Polska mocno krzyknie: Mamed wracaj, to coś w jego głowie, albo sercu pęknie. Zobaczymy. To nie jest z mojej strony wypuszczenie od dołu pewnej prowokacji. Mówię tylko, że my jako fani tego sportu i Mamed jako wielka postać, zasłużyliśmy na to, żeby jeszcze go oglądać. Bardzo bym sobie tego życzył i chciałbym. Natomiast na ten moment jego decyzja jest ostateczna.

56 KOMENTARZE

 1. Tak…już cała Polska krzyczy żeby wrócił i dalej zbierał po głowie by pogarszać swoje problemy z mózgiem..oczywiście.

  Co takiego Khalidov  osiągnął że co niektórzy za wszelką cenę próbują podtrzymywać pamięc o nim która zanika z każdym dniem?

  Był mistrzem świata?, zawalczył w ogóle w UFC albo chociaż w Bellatorze? Pokonał kogoś z Top 10?….nie przypominam sobie.

 2. na chuj strzępić ryja i krzyczeć Mamed wracaj ?

  nasz Rodak kochany, nasz Polak prawdziwy

   i tak wróci

  :kis:

 3. Ale to już jest słabe. Dopiero co zakończył karierę, dajcie chłopu odpocząć.

  Ja tam nie będę za nim krzyczał żeby wracał. Pomimo, a może właśnie prdewszystkim przed wzgląd na uznanie jakim darze Khalidova.

 4. Wyczuwam SUPER-EXTRA-REKORD FIGHT na zakończenie kariery Mameda i Pudziana.

  KSW 100 (za 30 lat) :mamedwhat:Khalidov vs Pudzianowski :razz:udziaonicbyniedao:

 5. Jezu, dajcie człowiekowi spokój.Chce konczyc to niech konczy. Swoje w polskim MMA zrobił, walk stoczył sporo, Prime już mial. Każda gwiazda ma wracac z emerytury, bo niedzielniacy mają kaprys?

 6. Może jak cała Polska mocno krzyknie: Mamed wracaj do swojego kraju, to coś w jego głowie, albo sercu pęknie.

  Poprawiłem.

  Post napisany jedynie w celach humorystycznych.

 7. Przecież wiadomo, że Mistrz płacze, bo ucieka mu kasa. Fikolkov sprawił im problem, bo coraz mniej "gwiazd" i pinionszki uciekajo.

 8. Może jak cała Polska mocno krzyknie: Mamed wracaj, to coś w jego głowie, albo sercu pęknie. Zobaczymy. To nie jest z mojej strony wypuszczenie od dołu pewnej prowokacji. Mówię tylko, że my jako fani tego sportu, zasłużyliśmy na to,

  Z mojej strony też to nie jest prowokacja.

  Tak sobię myślę, że jak cała Polska krzyknie: ZAMKNĄĆ TEN CYRK W PIZDU!!! to może coś pęknie, zobaczymy.

  Jako fani prawdziwego MMA zasługujemy na to.

 9. Zasługujemy na zamknięcie KSW?Czyli na zamknięcie Polskiego MMA? Bo 99% ciekawych walk na Polskim podwórku odbywa sie własnie w KSW. Jad jadem ale troche rozumu w glowie tez trzeba miec. Dzieciaki pakowac kredki i lulu bo jutro do szkoły. Nie pisać o rzeczach o których się nie ma pojęcia. Mamed w tym momencie Po Janku i Aśce (kolejność nieprzypadkowa) jest zawodnikiem który osiągnął najwięcej w MMA czy wam się to podoba czy nie.

 10. Może jak cała Polska mocno krzyknie: Mamed wracaj, to coś w jego głowie, albo sercu pęknie.

  :travolta:

 11. Czyli na zamknięcie Polskiego MMA?

  Nie. Tylko KSW

  Bo 99% ciekawych walk na Polskim podwórku odbywa sie własnie w KSW

  :scary:

  Mamed w tym momencie Po Janku i Aśce (kolejność nieprzypadkowa) jest zawodnikiem który osiągnął najwięcej w MMA czy wam się to podoba czy nie.

  Mamed miał zadatki żeby być po Janku i Aśce, ale tego się nie dowiemy, bo całą karierę przewalczył w okręgówce.

  Dzieciaki pakowac kredki i lulu bo jutro do szkoły.

  Jutro 4 lekcje przyry i wf. Pierdolę. Nie idę :fingers:

 12. Robienie z Mameda jakiegoś "naszego" guru polskiego MMA to naprawde trzeba jechać na ostrych tabletach. Chłop całe życie przewalczył na takim czymś jak KSW plus dodajmy do tego, że brechtał z polskich zawodników, którzy idą do UFC. On albo bał się prawdziwej konfrontacji albo tatusiowie KSW nie chcieli stracić "maskotki", a kasa też musi się zgadzać. Wbijcie sobie raz na zawsze do tego łba, że Mamed nic specjalnego nie osiągną dla polskiego MMA.

 13. Zasługujemy na zamknięcie KSW?Czyli na zamknięcie Polskiego MMA? Bo 99% ciekawych walk na Polskim podwórku odbywa sie własnie w KSW. Jad jadem ale troche rozumu w glowie tez trzeba miec. Dzieciaki pakowac kredki i lulu bo jutro do szkoły. Nie pisać o rzeczach o których się nie ma pojęcia. Mamed w tym momencie Po Janku i Aśce (kolejność nieprzypadkowa) jest zawodnikiem który osiągnął najwięcej w MMA czy wam się to podoba czy nie.

  Chyba nie slyszales o Fame MMA :korwinlaugh:

 14. No tak, nie traktuję Mameda jako produktu, ale wywieram na niego presję w wywiadach odkąd zakończył karierę, mając świadomość, że ma problemy z głową i walczy z depresją. Pachnie przyjaźnią, współczuciem, zrozumieniem.

 15. Jezu, dajcie człowiekowi spokój.Chce konczyc to niech konczy. Swoje w polskim MMA zrobił, walk stoczył sporo, Prime już mial. Każda gwiazda ma wracac z emerytury, bo niedzielniacy mają kaprys?

  Każda, a zwłaszcza The Punisher, bo to największy fenomen na świecie!

 16. Panie Macieju, to o której i kiedy to trzeba krzyknąć? Bo jak każdy będzie tak krzyczał w swoim domu, to Mamed nie usłyszy i jedyne co przyniesie taka akcja to większą ilość pacjentów w szpitalu w Choroszczy.

 17. Zasługujemy na zamknięcie KSW?Czyli na zamknięcie Polskiego MMA? Bo 99% ciekawych walk na Polskim podwórku odbywa sie własnie w KSW.

  :mjsmile:

  Mamed w tym momencie Po Janku i Aśce (kolejność nieprzypadkowa) jest zawodnikiem który osiągnął najwięcej w MMA czy wam się to podoba czy nie.

  :stevecarell:

 18. Mamed w tym momencie Po Janku i Aśce (kolejność nieprzypadkowa) jest zawodnikiem który osiągnął najwięcej w MMA czy wam się to podoba czy nie.

  Medialnie nawet przed nimi, sportowo nie zblizyl sie nawet do ich osiagniec. Co wiecej jest dla mnie w tej klasysyfikacji daleko za Jotko, Piechota, Hallmanem, Fabinskim Wieczorkiem, Oleksiejczukiem, Tybura, Heldem, Stasiakiem, Pawlakiem, Kowalkiewicz. Nikt nie probuje nawet zestawiac krola strzelcow polskiej ekstraklasy z zawodnikami, ktorzy strzelaja bramki w Bundzeslidze, Premiership czy Serie A. MMA to nie pilka, ale roznica podobna.

 19. Medialnie nawet przed nimi, sportowo nie zblizyl sie nawet do ich osiagniec. Co wiecej jest dla mnie w tej klasysyfikacji daleko za Jotko, Piechota, Hallmanem, Fabinskim Wieczorkiem, Oleksiejczukiem, Tybura, Heldem, Stasiakiem, Pawlakiem, Kowalkiewicz. Nikt nie probuje nawet zestawiac krola strzelcow polskiej ekstraklasy z zawodnikami, ktorzy strzelaja bramki w Bundzeslidze, Premiership czy Serie A. MMA to nie pilka, ale roznica podobna.

  Tyle że Jotko, Held, Fabiński czy oleksiejczuk nie pokonali nikogo poważnego w UFC A samym dostaniem się tam nie możesz odrazu stawiać jednego zawodnika nad drugim. Tym bardziej że teraz dostanie się do UFC to żaden problem bo biorą każdego.

 20. Tyle że Jotko, Held, Fabiński czy oleksiejczuk nie pokonali nikogo poważnego w UFC

  I taki nikt poważny jak Defris przychodzi później do jKSW i czyści ciężką z palcem w… nosie. :fjedzia:

 21. Tyle że Jotko, Held, Fabiński czy oleksiejczuk nie pokonali nikogo poważnego w UFC A samym dostaniem się tam nie możesz odrazu stawiać jednego zawodnika nad drugim. Tym bardziej że teraz dostanie się do UFC to żaden problem bo biorą każdego.

  A JAKIKOLWIEK zawodnik KSW kogo powaznego pokonal?

 22. Tyle że Jotko, Held, Fabiński czy oleksiejczuk nie pokonali nikogo poważnego w UFC A samym dostaniem się tam nie możesz odrazu stawiać jednego zawodnika nad drugim. Tym bardziej że teraz dostanie się do UFC to żaden problem bo biorą każdego.

  A mamed kogo poważnego pokonał?

 23. Tyle że Jotko, Held, Fabiński czy oleksiejczuk nie pokonali nikogo poważnego w UFC A samym dostaniem się tam nie możesz odrazu stawiać jednego zawodnika nad drugim. Tym bardziej że teraz dostanie się do UFC to żaden problem bo biorą każdego.

  Uważasz, że pokonanie Askhama przez Jotkę to nic wielkiego ?

 24. Medialnie nawet przed nimi, sportowo nie zblizyl sie nawet do ich osiagniec. Co wiecej jest dla mnie w tej klasysyfikacji daleko za Jotko, Piechota, Hallmanem, Fabinskim Wieczorkiem, Oleksiejczukiem, Tybura, Heldem, Stasiakiem, Pawlakiem, Kowalkiewicz. Nikt nie probuje nawet zestawiac krola strzelcow polskiej ekstraklasy z zawodnikami, ktorzy strzelaja bramki w Bundzeslidze, Premiership czy Serie A. MMA to nie pilka, ale roznica podobna.

  A Badurek?

 25. Uważasz, że pokonanie Askhama przez Jotkę to nic wielkiego ?

  Do tego Krzysiek przejechał się po Leitesie, a najpoważniejszym skalpem Mameda jest Santiago, który później mu się zrewanżował, a w ufc został zjedzony.

 26. Ok pokonał poważnego Aziza ale w niepoważnym stylu xD

  Chyba, wyłożył się przed Azizem, a tego z kolei, pokonali sędziowie.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.