Podczas wczorajszego programu Oktagon Live#3 na Kanale Sportowym, w audycji Macieja Turskiego i Mateusza Borka gośćmi byli czołowy zawodnik MMA w Polsce Mateusz Gamrot oraz menadżer z grupy MMA Cartel, Paweł Kowalik.

Jednym z ciekawszych fragmentów programu Oktagon Live był wywiad z zawodnikiem UFC i klubowym kolegą Mateusza Gamrota z American Top Team Renato „Moicano” Carneiro który nie szczędził pochwał umiejętnościom „Gamera”:

„On jest potworem, naprawdę. Jest jednym z najlepszych grapplerów z którymi miałem okazję trenować. I tak jak mówiłem, niezwykle ciężko pracuje. Czasami ludzie chcą trenować ze mną ale ja lubię twardą pracę. Niektórym tego brakuje. Mateusz? Potwór. Zawsze trenujemy ciężko a następnego dnia on przychodzi i chce więcej i więcej. Ja bywam zmęczony a on dalej chce to robić. To motywujące. To potwór. Polscy zawodnicy tacy są. Joanna też. Bardzo lubię jak trenują z nami w klubie”

Moicano zapytany jak Mateusz Gamrot prezentuje się na tle najlepszych zawodników świata walczących w organizacji UFC odpowiedział:

„Oczywiście, że jest na poziomie UFC. Myślę, że może walczyć z czołową dziesiątką UFC. Jest bardzo dobry, jest niepokonany, jest mistrzem KSW. Nie wiem dlaczego jeszcze go nie ma w UFC. Jest podwójnym mistrzem KSW, jest z Polski, z Europy i UFC powinna go zakontraktować. Pewnego dnia na pewno tu trafi.

Ma potencjał na mistrzowski poziom ale na to potrzeba czasu. Najpierw musisz przyjść do UFC, pokonać kogoś z TOP 10, potem z TOP 5 i dopiero potem możesz o tym myśleć. Ale już teraz jest na poziomie z pierwszej dziesiątki UFC.”

W podobnym tonie o umiejętnościach Gamrota wypowiadał się kilka tygodni temu Krzysztof Jotko goszcząc w programie Pawła Wyrobka:

„Z tego co widziałem Mateusz jest naprawdę na wysokim poziomie i już dawno powinien być w UFC i walczyć o duże pieniądze na najwyższym szczeblu. Z takimi zawodnikami z jakimi on trenował w ATT jak np. Renato „Moicano”, on jest naprawdę dobry…Gamer toczył z nim wojny, toczył wojny z Dustinem Poirierem i z Jorge Masvidalem również toczył wojny. To nie był przypadek że Gamrot był na zdjęciach z czołówką ATT bo on jest po prostu tak dobry że biorą go do siebie i razem z nim trenują. Też mogą się od niego nauczyć  bo Gamer ma naprawdę fenomenalne zapasy i jest prawdziwym sportowcem.”

Cały program i wypowiedź Renato „Moicano” Carneiro na temat Mateusza Gamrota do obejrzenia poniżej:

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.