Michał Materla już 20 czerwca powróci do rywalizacji, jednak tym razem na gali European Fight Masters w Berlinie. Jego rywal nie jest jeszcze znany, jednak jak zdradził Szczecinianin podczas rozmowy z Pawłem Wyrobkiem, ogłoszenie przeciwnika nastąpi lada dzień. W tym wypadku pojawia się pytanie, co dalej z KSW? Uspokajamy, Materla nadal jest zawodnikiem największej organizacji MMA w Polsce, jednak pojedynek dla EFM pozwoli mu utrzymać formę.

Miałem walczyć w grudniu na KSW, renegocjowaliśmy sytuację, ale w nowym roku też nie udało się dojść do porozumienia, gala się nie odbyła. Dzisiaj doszliśmy do punktu, w którym nie dostałem propozycji na lipiec, więc szukam innych możliwości. Minął rok, trzeba żyć, a ja jestem głodny.

Nie chcę czekać, czuję się dobrze. Minął rok, nie mam klarownej sytuacji, jestem troszeczkę pomijany. Trzeba było gdzieś zawalczyć, taka wola wojownika.

Przypomnijmy, że w kuluarach mówiło się o zestawieniu Polaka z solidnym Dricusem Du Plessis, który niezbytnio garnie się do występów w KSW.

To nie było nic konkretnego, rozmawiałem z Wojsławem, ale nie otrzymałem konkretów. O to trzeba pytać KSW. Ja tylko czekam na termin.

Kiedy w takim razie Michał dowiedział się, że zabraknie go na lipcowej rozpisce?

Wydaje mi się, że początkiem maja dowiedziałem się o stanowisku KSW. Musiałem podjąć decyzję, czy walczyć gdzieś indziej. Teraz mamy kompromis — w Polsce nie walczę, więc nie przeszkadzamy sobie.

Cóż, gdyby jednak włodarze KSW chcieli Materlę na swojej karcie, to ten z pewnością w ciemno dałby rewanż Tomaszowi Drwalowi, który wraca po 5-letniej przerwie od MMA.

Każde zestawienie mnie interesuje, cieszę się, że wraca. Na pewno 5 lat to spora ilość czasu, ale mam nadzieję, że stary, dobry Drwal wróci.

Czy ewentualny rewanż z Mamedem Khalidovem wchodzi w grę?

Możemy o tym zapomnieć i odłożyć to na półkę. Teraz muszę dostać jakąkolwiek walkę. Dla mnie to jest trochę nie zrozumiałe, że nie walczę, bo ciągle trzymam odpowiedni poziom.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.