Pierwszy miesiąc nowego roku okazał się bardzo udany. W mediach pojawiło blisko 400 informacji o MMA więcej niż w styczniu roku 2017.

Największe zainteresowanie mediów (ponad 1200 publikacji) wzbudziła organizacja KSW, która ruszyła mocno z medialną ofensywą przed marcową galą w Łodzi. Ogłoszenia kolejnych pojedynków zbliżającego się wydarzenia, historia starcia Karola Bedorfa z Mariuszem Pudzianowskim i powrót do walk Mameda Khalidova wzbudziły duże dziennikarskie poruszenie. Do tego wszystkiego podano, że Popek Monster pojawi się w „Tańcu z gwiazdami” i kontynuowano temat bokserów pragnących sprawdzić się w klatkach MMA.

UFC miało również udany miesiąc. Samo ogłoszenie współpracy z Polsatem wpłynęło na zwiększoną liczbę informacji o marce (nieco ponad 1000 publikacji), a do tego Michał Oleksiejczuk wygrał swój debiutancki pojedynek w amerykańskiej organizacji, Jan Błachowicz został dodany do karty walk gali w Londynie, Joanna Jędrzejczyk pobiegła z ogniem olimpijskim i oficjalnie została ponownie zestawiona z Rose Namajunas, a Oskar Piechota, Marcin Prachnio i Adam Wieczorek poznali swoich rywali.

W styczniu media opublikowały również blisko 200 materiałów o organizacji FEN, która przygotowuje się do następnej gali w Warszawie.

Z innych ciekawych informacji warto wspomnieć o tym, że Joanna Jędrzejczyk znalazła się poza pierwszą dziesiątką w Plebiscycie „Przeglądu Sportowego” na Najlepszego Sportowca Roku, a KSW zostało nominowane do Nagród Biznesu Sportowego za rok 2017.

Badanie opracowane na podstawie danych zebranych przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów z najważniejszych mediów regionalnych i ogólnopolskich. Analiza nie obejmuje branżowych portali internetowych piszących tylko o MMA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.