marzec

Marzec okazał się dla MMA w polskich mediach bardzo dobrym miesiącem pod względem liczby informacji. Wynik nie powinien być zaskoczeniem, ponieważ w świecie mieszanych sztuk walki działo się wiele.

Liderem w zainteresowaniu dziennikarzy zostało oczywiście KSW ze swoją 34. galą, która odbyła się w Warszawie. Pojawiło się również sporo informacji związanych z kolejnym wydarzeniem organizacji zaplanowanym na maj w Ergo Arenie. Łącznie ponad 1600 materiałów, w których pojawiło się KSW, dało bardzo dobry wynik Federacji.

W marcu również Fight Exclusive Night zawitał do Warszawy ze swoją galą.  I chociaż liczba informacji w mediach o FEN nie przekroczyła 350, warto zwrócić uwagę na fakt, że 100 z nich pojawiło się w RTV. Generalnie marzec  okazał się bardzo dobrym miesiącem pod względem liczby informacji w radiu i telewizji. Ponad 370 materiałów to drugi najlepszy wynik w historii badania.

UFC również miało dobry miesiąc, ponieważ w mediach pojawiło się aż w 700 publikacjach . Wyniki UFC w kolejnych miesiącach wskazują, że coraz częściej pisze się o organizacji nie tylko w kontekście Polaków, ale również najważniejszych wydarzeń z życia amerykańskiego potentata. Warto również przypomnieć, że w marcu odbyła się premiera drugiej części gry EA Sports UFC.

Kolejny miesiąc z rzędu do świata MMA zawitały również tematy nie do końca z nim związane. Sporo zamieszania w mediach wywołały wypowiedzi Mameda Chalidowa w kontekście uchodźców.  Zakończyła się również sprawa Mariusza Pudzianowskiego i jego ostrych wypowiedzi związanych z imigrantami niszczącymi towar jego firmy przewozowej. Prokuratura uznała, że Pudzianowski nie złamał prawa i zamknęła sprawę.

W marcu warto zwrócić uwagę na obszerny, bo aż czterostronicowy materiał „Reset na tatami”, który został opublikowany w miesięczniku „Forbes”. W publikacji tej pokazano jak sztuki walki, w tym MMA, przyciągają na maty coraz więcej osób, także biznesmenów, którzy chcą poprzez treningi oderwać się od trudów codziennej pracy.

Badanie opracowane na podstawie danych zebranych przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów. W analizie nie uwzględniono branżowych portali internetowych piszących tylko o MMA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.