Mimo, że odrobinę krótszy, luty podobnie jak styczeń okazał się miesiącem, w którym media wykazały spore zainteresowanie mieszanymi sztukami walki. Ponad 3300 opublikowanych materiałów spowodowało, że pierwsze dwa miesiące roku były do siebie bardzo podobne.

Największe zainteresowanie mediów (blisko 1200 publikacji) wzbudziła organizacja KSW, która przygotowywała się pełną parą do gali KSW 42 w Łodzi. W lutym podano również nazwiska pierwszych zawodników, którzy mają wystąpić podczas kwietniowego wydarzenia we Wrocławiu. Ogłoszono też oficjalnie pojedynek pomiędzy Mariuszem Pudzianowskim i Karolem Bedorfem, a dziennikarze pisali także o liderze zespołu Weekend, który wyraził chęć walki w klatce organizacji.

UFC miało również udany miesiąc. O marce opublikowano nieco ponad 800 informacji. Dziennikarze interesowali się oczywiście występami Polaków w oktagonie – Marcina Tybury, Oskara Piechoty i Marcina Prachnio, ale pisali również o kolejnych galach organizacji i innych pojedynkach z nimi związanych.

W lutym media wyemitowały blisko 300 materiałów o organizacji FEN, która przygotowuje się do następnej gali w Warszawie. Dużo mówiono o pojedynku popularnego „Trybsona” z Tymoteuszem Świątkiem, który jednak ostatecznie wypadł z karty walk zbliżającego się wydarzenia.

Z innych ciekawych informacji warto wspomnieć o tym, że Michał Materla udzielił obszernego wywiadu magazynowi „CKM”, Mamed Khalidov był gościem programu Onet Rano, a Łukasz Jurkowski zaczął prowadzić nową audycję poświęconą sportom walki w serwisie Weszlo.com.

Badanie opracowane na podstawie danych zebranych przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów z najważniejszych mediów regionalnych i ogólnopolskich. Analiza nie obejmuje branżowych portali internetowych piszących tylko o MMA.

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.