listopadmedia

Podobnie jak rok temu listopad okazał się medialne rekordowym miesiącem dla MMA. Tym razem jednak nie tylko za sprawą KSW, ale również UFC i walki Joanny Jędrzejczyk z Karoliną Kowalkiewicz. Co jednak ważne, suma informacji za ostatnie 11 miesięcy przekroczyła cały wynik z roku 2015.

Samo UFC, pod względem liczby informacji, osiągnęło w poprzednim miesiącu wynik lepszy od KSW. Blisko 2 tysiące informacji o amerykańskiej organizacji to prawdziwy rekord. Natomiast starcie o mistrzostwo pomiędzy Polkami wygenerowało połowę tego medialnego ruchu. W całej nawałnicy doniesień zaginęli nieco Krzysztof Jotko i Marcin Held, którzy również walczyli dla UFC. O obu zawodnikach pisano prawie tyle samo – każdy z nich był wspominany w mediach blisko 100 razy.

KSW ze swoja galą w Krakowie osiągnęło w listopadzie wynik nieco ponad 1600 materiałów. Oczywiście główni aktorzy w postaci „Popka” i „Pudziana”, to prawie połowa materiałów, a duża część informacji przypadła już na grudzień. Do tego doszła też informacja o powrocie do sportu Mameda Chalidowa (około 150 publikacji) oraz informacja o podpisaniu kontraktu z Damianem Janikowskim (prawie 100 publikacji).

W listopadzie ruszyła również komunikacja związana z czwartą galą Ladies Fight Night. Marka ta pojawiła się w mediach ponad 400 razy.

Badanie opracowane na podstawie danych zebranych przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów. W analizie nie uwzględniono branżowych portali internetowych piszących tylko o MMA.

2 KOMENTARZE

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.