Zakończenie roku w  polskim MMA okazało się prawdziwą bombą naładowaną informacjami. W grudniu zostały pobite wszelkie rekordy medialności (ponad 6700 publikacji), dzięki czemu rok 2016 zakończył się na jeszcze większym plusie niż poprzednie dwanaście miesięcy.

Oczywiście najważniejszym i najbardziej medialnym wydarzeniem była gala KSW 37. Do tego doszło także ogłoszenie kolejnego eventu na PGE Narodowym. Łącznie o organizacji pisano ponad 4,5 tysiąca razy. Niestety na ten wynik wpływ miały również materiały dotyczące aresztowania Michała Materli (ponad 1000 informacji), które w dużej części były połączone z marką KSW. Media podchwyciły także temat związany z nielegalną transmisją gali KSW 37 na Facebooku.

Ciekawie w grudniu wyglądała również sytuacja z dwoma debiutantami planującymi wejście do świata MMA. Damian Janikowski i ogłoszenie jego walki na Stadionie Narodowym wygenerowały około 700 materiałów, tymczasem Szymon Kołecki wzbudził zainteresowanie nieprzekraczające 100 informacji.

Ostatni miesiąc roku był również udany dla rozkręcającej się organizacji Ladies Fight Night, która wraz ze swoją czwartą galą wypracowała blisko 1000 publikacji.

Na zakończenie roku nie mogło narzekać również UFC zgarniając ponad 700 materiałów. Przy okazji warto wspomnieć o tym, że Conor McGregor, trafił do magazynu „Gala Men” jako wzór dobrego ubierania się.

Smutna wiadomość związane ze śmiercią Dawida Żywicy, również została zauważona przez media i często pojawiała się ich łamach.

Badanie opracowane na podstawie danych zebranych przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów. W analizie nie uwzględniono branżowych portali internetowych piszących tylko o MMA.

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.