medialnepodsumowanieczerwca

Po wyjątkowo aktywnym medialnie maju, w czerwcu wszystko pomału zaczęło wracać do normy. Początek miesiąca nadal stał pod znakiem gali KSW 35 i sprawy walki Aziza Karaoglu z Mamedem Khalidovem oraz muzyki puszczonej na wejście Turka, jednak po  wydaniu oświadczenia przez Mameda Khalidova i zwolnieniu Aziza Karaoglu z KSW media przestały zajmować się sprawą i temat ostatecznie ucichł.

KSW nadal pozostało medialnym liderem w czerwcu, jednak liczba materiałów o marce znacząco się zmniejszyła – pojawiło się już tylko 457 informacji. W kontekście KSW mówiono jeszcze o potencjalnej walce Aziza Karaoglu z Michałem Materlą, jednak ten temat równie szybko zniknął z mediów, jak się w nich pojawił. Pod koniec miesiąca bardzo pozytywny akcent dla KSW zafundował mistrz wagi ciężkiej Karol Bedorf, który pomógł na autostradzie ofiarom wypadku samochodowego. Materiały o Bedorfie były chętnie publikowane, a informacja o wydarzeniu pojawiła się również w głównym wydaniu „Wiadomości” TVP.

Na drugim miejscu w czerwcowym zestawieniu ponownie znalazło się UFC, które uzyskało wynik ponad 360 informacji. W czerwcu ogłoszono rywali dla: Karoliny Kowalkiewicz, Jana Błachowicza i Marcina Tybury, jednak sama marka dość często pojawiała się również w kontekście zbliżającego się starcia Joanny Jędrzejczyk, gali UFC 200, która odbędzie się już za kilka dni oraz potencjalnej sprzedaży giganta z USA.

Z ciekawych materiałów w czerwcu warto zwrócić uwagę na: wywiady z Joanną Jędrzejczyk, które pojawiły się w magazynach: „Elle”, „Grazia” i „Shape”, którego okładkę ozdobiła twarz mistrzyni;  miesięcznik „CKM”, w którym pojawił się materiał z Wojciechem Orłowskim  prezentującym techniki zapaśnicze oraz na program „Dzień dobry TVN”, w którym wystąpił mistrz KSW Artur „Kornik” Sowiński. Program dotyczył akcji wspierania zwierząt i problemu kłusownictwa.

Badanie opracowane na podstawie danych zebranych przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów. W analizie nie uwzględniono branżowych portali internetowych piszących tylko o MMA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.