DSC_5319

Paweł Kowalik na łamach portalu PrzeglądSportowy.pl potwierdza dzisiejszej doniesienia wp.pl:

Mamed Chalidow otrzymał wstępną ofertę z UFC. Martin Lewandowski potwierdza, że Joe Silva skontaktował się z nim w sprawie zatrudnienia najlepszego polskiego zawodnika.

Reprezentujący Polskę Czeczen chce spróbować swoich sił w UFC, ale nie ukrywa, że ostateczna decyzja zależy od oferty jaką przedstawi najlepsza na świecie organizacja. Jak poinformowała „Wirtualna Polska” taka oferta już wpłynęła, a nam udało potwierdzić się te doniesienia.

Po rozmowie telefonicznej Joe Silva, który w UFC odpowiada za zestawianie walk i zatrudnianie zawodników, przysłał wstępną ofertę. – To nawet nie jest kontrakt, tylko propozycja, która zawiera kwotę i dwa podpunkty – mówi nam Martin Lewandowski, współwłaściciel KSW i menadżer Chalidowa.

Według naszej wiedzy te dwa podpunkty to ilość walk na jakie UFC chciałoby zatrudnić Chalidowa i informacja, że organizacja może po każdej porażce odstąpić od kontraktu, co jest standardem w UFC. Bardzo rzadko jednak zdarza się, by zawodnik był zwalniany już po pierwszej porażce.

Niestety, nie znamy kwoty jaką UFC zaproponowało Mamedowi Chalidowowi, ale prawdopodobnie nie jest to oferta, która zadowoli olsztynianina. Lewandowski zamierza jeszcze negocjować, ale UFC jest bardzo mało elastyczne w takich sytuacjach.

392 KOMENTARZE

 1. „Niestety, nie znamy kwoty jaką UFC zaproponowało Mamedowi Chalidowowi, ale prawdopodobnie nie jest to oferta, która zadowoli olsztynianina.”

  Niedobrze :/ Niech Mamedzior zaryzykuje, wiadomo przeciez ze w kolejnych walkach mu sie to zwroci.

 2. Czyli dla mnie jest już po przysłowiowych ptakach 🙁 Jakoś nie wierzę, żeby wynegocjowali z Joe lepszą ofertę… Ale zobaczymy co na to Mamed..

 3. @Dawid
  skoro twierdzisz, ze to jest „super” news, to chyba nie przeczytałeś do końca, a skoro nie przeczytałeś do końca to nie komentuj

 4. Przez to przechodzenie Chalidowa do UFC to niedługo tu się pudelek zrobi 😉 A tak poważnie to mam nadzieje, że przejdzie i dobrze, że wrzucacie takie gorące newsy.

 5. eh, czekamy na dalsze informacje, ale tym razem chłopcy z mmarocks się nie popisali ;P wp i onet było pierwsze 😉

 6. Zgódź się zgódź się zgódź się!!!!!!!! a tak na serio to wątpie by mu dali na początek rozsądną kwotę. Cóż jednak marzyć można aby z kuchni Mamed wyszedł na salony.

 7. Zabaczyłem w tytule nazwsiko Mameda, a na końcu UFC i już mi zaczęło serce walić, ale dobry i taki news 🙂

  Mamedziu, spróbuj, a jak pozamiatasz na wejście 3 przeciwników to i kasa się będzie potem "zgadzać" 🙂

 8. Jeśli dali dyszkę podstawy dla kogoś kto tak kończył ostatnie walki i jest w rankingu na miejscu, którym jest to są zwykłymi frajerami lub wyzyskiwaczami. 20-30tysięcy dolców i x2 w przypadku wygranej to według mnie poprawna, i tak dobra dla UFC oferta kontraktu dla Mameda.

 9. Marcin ,pozamiatałby powiedzmy 3 zawodników ale ile czasu mu zajmie to licząc ten Ramadan? co najmniej 1,5 roku wtedy Mamed bedzie dobijał 34 lat ;/.Sytuacja jest prosta-albo mu podwyższą oferte(powinni bo Mamed daje zajebiste show ) albo nie się rypią i KSW płaci mu godnie.

 10. Dawali symboliczna złotówkę 😀 A tak na poważnie to mam nadziej, że oferta się poprawi i zobaczymy Mameda w UFC

 11. Wszystkie apsekty finansowe jak i sportowe zostały poruszone przy poprzednim temacie.
  Jednak naprawdę, trzeba podkreślić to, że nawet jak tam przegra i wyleci walcząc za małe pieniądze to dostanie i tak porównywalne w Polsce za jakie walczy obecnie, więc to nie jest „żyć albo nie żyć”.

  Jeśli jednak zostanie w KSW to zrozumiem, ale za kilkadziesiąt lat siedząc przy kominku z „papciami” na nogach pomyśli sobie „Czemu K***A, nie spróbowałem, a może zdobył bym UFC i miliny dolarów” z taką obawą będzie musiał żyć, będzie to do niego wracać po latach, o tym jest ten fragment a szcególnie, a głownie 2 oststanie minuty.:P:P
  httpv://youtube.com/watch?v=cz6oxIlmw_M

 12. W poprzednim komentarzu napisałem trochę pesymistycznie ale teraz napiszę z lekką nutką optymizmu.. Możliwe, że Joe zaoferował mu 30$+30$, a dla Lewandowskiego to nie jest satysfakconująca oferta, bo napewno ją przebije.. Ale Mamedowi to może wystarczyć… Pójdzie na układ, zakładając, że wierzy w swoje możliwości i w wygranie 2 pierwszych walk przez co płaca się zwiększy dwu albo nawet trzykrotnie… A takich pieniędzy KSW mu nie zagwarantuje… To są tylko gdybania, lecz trzeba być dobrej myśli… Mamed – kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana!!!

 13. Czy ktoś się orientuje czy możliwy jest kontrakt np. na 3 walki gdzie po każdym zwycięstwie wynagrodzenie będzie wzrastać?

  np

  1 walka – 15+15

  2 walka – 25+25

  3 walka – 35+35

 14. dla UFC Mamed to niewypromowany na rynku produkt. Popatrzcie na zarobki jakie dostał za ostatnią walkę Daniel Cormier (wyżej w rankingu od Barnetta i faworyt pojedynku). Oczywiście jest to 50 tys. $, ale JB dostał 200 tys. $. Nazwisko jest w tym przypadku tak samo ważne jak umiejętności. Ktoś musi w końcu kupić w Ameryce PPV na Chalidowa, a w większości nie wiedzą kto to jest.

 15. Uważam, że Mamed musi spróbować! W razie porażek i tak KSW przyjmie go z powrotem z otwartymi rękami.

 16. Pamiętajmy o tym że to dopiero początek negocjacji. Zrozumiałe jest to że Ufc będzie chciało dać jak najmniej, a Mamed będzie chcieć uzyskać jak najwyższą kwotę za kontrakt, pytanie brzmi czy dojdą kiedyś do konsensusu… Wszystko jeszcze przed nami, więc nie rozumiem głosów, że po takim newsie od razu kontrakt Mameda jest nie do osiągnięcia…

 17. Czekam na konkrety. A Mamed niech się zdecyduje, czy chodzi mu o kasę (KSW), czy o poziom sportowy (UFC). Jak chce się pokazać szerszej publice i stanąć w szranki z najlepszymi, to niech nie marudzi i bierze to co mu podsunęli. To jest biznes, dlatego nikt na początek nie da mu 50 czy 70 tys., jak to niektórzy sugerowali w innym wątku. Dla rynku amerykańskiego jest postacią bez nazwiska. Poza tym jak dostanie łomot od pierwszego lepszego, to trochę ochłonie a jego psychofani spokornieją. Tak czy inaczej życze mu sukcesów. No i nie mówcie mi, że za 20 czy 30 tys. to nie ma sensu wstawać z łóżka, bo chyba nie wiecie co to bieda. A Chalidowowi śmierć głodowa nie grozi. Poza tym w Polsce jest mega popularny a jego nazwisko jest sporo warte, także jakby mu nie poszło za oceanem, to tutaj da sobie radę. Bez ryzyka nie ma zabawy.

 18. Marcin -> Raczej wzrost płacy następuje przy renegocjowaniu kontraktu.

 19. Mamed powinien się zgodzic na warunki jakie daje UFC, ewentulanie powalczyc o minimalnie zwiększenie gaży. Przecież jak (odpukac) nie sprostał by któremuś z rywali i został zwolniony z UFC to KSW będzie na niego czekało bo TU JEST Gwiazdą. A jak by coś marudził duet K&L to zapewnie Cholewa by mu nie odmówił i może w końcu zobaczylibyśmy oczekiwany pojedynek Chalidov vs. Drwal ?? 🙂

 20. Ten wywiad nie napawa optymizmem. Jeszcze nie nie widziałem i nie słyszałem, zeby Mamed mówił w taki sposób – bez ogródek, wydaje się piorytowany.
  OD DZIŚ WALECZNOŚĆ MA NOWE IMIĘ, NAZYWA SIĘ MICHAŁ MATERLA! CHYLĘ CZOŁA…

 21. Ja bym się nie zdziwił, jakby ta ich pierwsza propozycja wyglądała tak: 8+8 tysięcy i undercard

 22. Biorąc pod uwagę wypowiedzi Mameda wydaje się, że UFC faktycznie nisko wycenia Czeczena. Skoro padają określenia "śmieszne, rozczarowujące, upokarzające" to musi być naprawdę kiepska propozycja. Chociaż z drugiej strony, skoro Mamed daje za przykład Bispinga i jego gażę, może się okazać, że oczekuje kwoty podobnej do tej, którą dostaje obecnie walcząc dla KSW. Mimo wszystko, bardziej skłaniam się ku temu, że UFC nie zaproponowało więcej niż 15 tys + 15 tys.

 23. Po przeczytaniu tego wywiadu  trace nadzieje na Mameda w UFC jak pewnie wiekszość użytkowników tego forum

 24. Wywiad napawa optymizmem? Ciekawa koncepcja: D jeżeli to jest autentyczny wywiad to Mamed zbyt wiele złudzeń nie pozostawia. UFC to nie jest dream team dla nowobogackich kolesi i to trzeba podkreślić. KSW chcąc zatrudnić Helda mówi o potrzebie promocji zawodnika na rynku polskim a wysyła Mameda za ocean i chcę kontraktu na poziomie Overeema ? Troszkę nie poważna sytuacja. Pieprzenie o spisku trochę denerwuję, ale takie wypowiedzi do mediów i gloryfikowanie KSW, że niby lepiej płaci jest po prostu nie fair. Zaczynam myśleć, że to jest niestety pompowanie możliwości KSW i tyle. Żadnego UFC raczej nie będzie ale obym się pomylił. 

 25. Możliwe że właśnie zaczął negocjacje 😛 Jak bym miał negocjować z UFC to właśnie tak bym to rozgrywał.

 26. Artur Mazur: Czy przeglądałeś już wstępną ofertę, jaką przesłała do ciebie Federacja UFC?

  Mamed Khalidov: Tak, przeglądałem już tę ofertę.

  Jak ją ocenisz?

  Muszę powiedzieć, że jestem rozczarowany. To, co dostałem od UFC jest trochę śmieszne.

  Co zatem zamierzasz?

  Nie wiem, czym sugeruje się UFC, ale jeśli tak mają wyglądać warunki za pierwszą i kolejne walki, to są one nie do zaakceptowania. Jeśli będą godne warunki, to wtedy je przyjmę. Nie mówię, że jestem nie wiadomo kim, ale nie jestem anonimowy. Taki Michael Bisping za jedną walkę dostaje około 500 tysięcy dolarów, a jest ode mnie niżej w rankingach. Ja rozumiem, że on jest tam gwiazdą i nie oczekuję aż takich pieniędzy. Z drugiej strony nie mogę się zgodzić na upokarzające warunki.

  Czy nie boisz się, że w USA będziesz musiał coś udowodnić, żeby liczyć na godne pieniądze? W rankingach jesteś wysoko, ale musisz się jeszcze na nowo "narodzić" w świadomości tamtejszych kibiców.

  UFC oczekuje widowiskowych walk. Takie walki ich pociągają. Szczerze mówiąc, już udowadniałem walkami w EliteXC w USA, w Japonii, że potrafię tak walczyć i chyba nie muszę tego udowadniać po raz kolejny. Nie chodzi o to, że teraz chcę się wywyższać, tylko mam powoli dość udowadniania. Wiadomo, że chodzi o biznes. Jeśli oni nie widzą we mnie zawodnika wartego dużych pieniędzy, to nie ma sensu się tam bić.

  Rozumiem, że swoją ostateczną decyzję uzależniasz od dalszych negocjacji.

  Tak. Czekam na dalszy rozwój negocjacji, ale początek jest słaby.

  zrodlo wp.pl

 27. Mamed walczył na ShoXC , a nie na EliteXC, widocznie sie pomylił 

 28. czyli pozamiatane. szkoda. kolejne wkurwienie w i tak zjebanym dniu. ShoXC to chyba mniejsze gale Elite

 29. @up

  Jak już mówimy o tej walce z Guidą na ShoXC, to niezłe jaja tam się działy.

 30. Po tym wywiadze wiem, że szanse na Mameda w UFC są zerowe. Pierdolenie jak zwykle, czemu ja byłem taki naiwny? 

 31. czyli na 99% po ptokach,tak to wyszłlo jak to Mamed się zgłosił chęci walk w UFC a nie na odwrót.Jak nie dają mu godnych pieniedzy na miare jego talentu to kij im w oko

 32. Mamed jak każdy, ma rodzinę, ma dzieci. Nie jest juz młodym zawodnikiem, jeszcze 3-4 lata i koniec krajery sportowej. Dla czego miał by jechać za psie pieniędzy za ocean? By udowodnić kilku kurduplom ze jest czegoś wart?
  Tym co nie wierzą w niego zawsze czegoś będzie brakować, nawet jak będzie w UFC, poki nie pobije Sylwe i nie zdobędzie pas będą marudzić ze to lub tam to nie jest tak.

  Mamed rob to co dla ciebie jest dobre!

 33. Może Mamed Chalidow powinien stoczyć jeszcze 3 walki z wielkimi nazwiskami w Polsce: Thales Leites, Alexander Shlemenko, Anthony Johnson. Następnie wznowić negocjacje z Joe Silvą. Jestem przekonany, iż wtedy otrzymałby bardzo duże pieniądze. Wygrana nad Ronaldo Souzą w Strikeforce mogłaby również skutkować znacznym polepszeniem oferty od organizacji Ultimate Fighting Championship.

 34. @szady Jaja? Co takiego niezwyklego mialo tam miejsce?

   

  O, czuje, ze Aplikant wyrosnie na nowego forumowego eksperta.

 35. Mamed nic nie musi udowadniać. UFC mają w dupie zawodników z Europy. Jebać ich. Szkoda tylko,że oznacza to dla Mameda już raczej same kroki w tył.

 36. Aplikant, cztery kolejne walki Mameda poza UFC niczego nie zmienią, jedynie sprawią, że miną kolejne dwa lata, a wtedy Mamed będzie bardziej się skłaniał ku zakończeniu kariery niż ku rozwojowi. Zawodnicy Europejscy są traktowani po macoszemu, a UFC wcale nie będzie lamentować, gdy Mamed do nich nie trafi.

 37. Pieniądze to jest właśnie to co zabije niedługo rywalizację sportową. Na olimpiadę też się "nie opłaca" jechaćROFL Może istnieją techniki negocjacji, ciekawe kto dysponuję lepszą?  KSW czy UFC?Laughing Pytanie czy zależy im bardzo na Mamedzie? Moim zdaniem nie na tyle, żeby to przeciągać w nieskończonosć i do niebotycznych wynagrodzeń. 

 38. jeśli Mamed jest prawdziwym sportowcem i ma duże ambicje to powinien przyjąć z pocałowaniem ręki oferte z UFC. Może na początek nie dostanie takiej kasy jak w KSW (i tak nie najgorszą) ale jeśli będzie wygrywać to zarobi dużooo więcej. A nawet jak przegra walki i go wyleją to w Polsce i tak przyjmą go z otwartymi rękoma z powrotem!!! MAMED MUSZISZ W KOŃCU SPRAWDZIĆ SIĘ Z NAJLEPSZYMI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 39. Tak wlasnie to jest kiedy menadzerowie nie sa zainteresowani…niestety nic z tego nie bedzie.

 40. Pewnie Vadim Fin…..znaczy Kawulski i Lewan….się „postarają ” żeby Mamed trafił gdzie trzeba 🙂

 41. Jak tak nasi zawodnicy będą stawiać sprawę a kontrakty będą negocjować panowie K&L to nikogo z KSW nie zobaczymy w UFC. Wie ktoś może kto jest menagerem Janka Błachowicza?

 42. Z tego co pamiętam Santiago miał kontrakt 60 + 60, a wartość marketingowa oraz sportowa jest bardzo podobna myśle, że takie warunki by zadowoliły mameda i nie rozumiem czemu miałby ich nie dostać ;/

 43. Chcecie dla niego mega kasy ale niech najpierw udowodni swoją wartość. Prawda jest taka że Mamed pokonywał niezbyt klasowych rywali. Jedynym konkretnym zawodnikiem z którym walczył był Santiago z którym było różnie jak wszyscy wiemy. A Santiago w UFC to typowy średniak więc dlaczego mają Mamedowi od razu płacić duże pieniądze?!!!

 44. Bo zakładam,że dostał o połowe mniejsze niż Santiago. Wypadało by wiedzieć ile Mamed ma w ofercie. Jeśli jest to 25+25 to mógłby to przyjąć. Gollob – nie widzę, aby ludzie którzy tu piszą spodziewali się kokosów. Średnio oscylujemy w okól sumy którą wymieniłem. Czy to są kokosy? 

 45. Z tego co pamiętam Santiago miał kontrakt 60 + 60, a wartość marketingowa oraz sportowa jest bardzo podobna myśle, że takie warunki by zadowoliły mameda i nie rozumiem czemu miałby ich nie dostać ;/

  miał 37 +37

 46. Wystarczy jeden bonus of the night i sytuacja z pieniędzmi wygląda inaczej o 180 stopni. Myślę, że Chalidowa stać na takie wystepy i sam o tym dobrze wie.

 47. Rynek pracy.

  Mamy bardzo dobrego specjalistę, z którym nasza firma ma szanse na rozwój, ew. lepsze prosperowanie. Wołamy kolesia na rozmowę wstępną i żeby go przyciągnąć to my przedstawiamy fajną ofertę, bo jest dla nas ważny i kasa się niedługo nam zwróci…

   

  Inna sytuacja, przychodzi do nas osoba z listem motywacyjnym i chce zmienić pracę. Nam aż tak na nim nie zależy, ale rozmawiamy z nim. W sumie osoba ta ma sporo w CV-ce napisane, cóż, może warto go zartudnić…? Zobaczymy…..2500 zł na rękę i umowa na czas próbny (3 miechy dajmy na to)? To wszystko co możemy panu zaproponować, panie Nowak.

   

  Ps. Wiem, wiem:

 48. ktos mi moze podac ile oficjalnie dostal bisping za swoja ostatnia walke w ufc?

 49. No i UFC chyba podpisuje kontrakty zbudowane tak, że z każdym zwycięstwem stawka się zwiększa. Nie ma opcji, żeby wygrywający i efektownie walczący zawodnik był niedoceniony. Kiedyś bodajże McCorkle sie wypowiadał, że nawet mimo porażek dostawał do ręki bonusowe pieniądze, jeśli walka była dobra.

 50. cos mi sie zaczyna wydawac ze to cale ufc to chwyt marketingowy i jest to zaplanowane przez ksw 🙂
  1.chce do ufc
  2.ufc daje duzo gorsze warunki od ksw
  3. wniosek: ksw>ufc
  4.lans ze mamy zawodnika ktory wybral nas a nie ufc
  5. …
  6. profit

 51. Dopóki nie zobaczę ile oferuje ufc to się nie wypowiem. Bo mi jakoś ciężko uwierzyć, że to były grosze, a faktycznie K&L mogli wpłynąć na Mameda. Oby tak nie było..

 52. nie wiedzialem, ze bisping taki hajs trzepie O.o

  ale Mamed chyba naprawde nie liczyl na taka kase, bo jesli tak to pozamiatane ;p

  po za tym jego pozycja startowa jako zawodnika 'najwiekszej' europejskiej federacji nie jest tak wysoka jakby zamiast walczyc w ksw, robilby to w stanach

 53. Niestety wygląda mi to na podkład pod ogłoszenie przedłużenia kontraktu z jedyną słuszną organizacją.

 54. "najlepszy wywiad po walce na ShoXC , jak Lewandowski tłumaczył"

   

  gdzies mozna obejrzec? xD

 55. Ja pierdole co wy macie z tym K&L ?! Macie wywiad z Mamedem i on mówi prosto z mostu jak jest. Ludzie on ma rodzinę do wykarmienia! On nie ma 20 lat że będzie się bił za jakieś śmieszne 8+8 czy 15+15 i to jeszcze na undercard…. Mamed jest bodajże 10 w rankingu na fightmatrix więc nie jest jakimś ogórkiem. Skoro płacą mu tak mało to niech zostaje w KSW. Skoro KSW potrafiło doprowadzić go do 10 miejsca w rankingach to znaczy że nie dostawał słabych rywali. Może jeszcze skoczy jedno, dwa miejsca i UFC się zainteresuje nim na powaznie. A jeśli nie to pieprzyć UFC… Jeśli myślicie że jakis zawodnik z takimi osiągnięciami i tak efektownie walczący zgodził by się walczyć za 8+8 bo to propozycja od UFC a UFC się nie odmawia to jesteście smieszni. może niedługo będziecie kazali mamedowi walczyć za darmo, byle by walczył w UFC. Sport sportem ale nieh traktują powaznie zawodników z europy… zwłaszcza zawodników z europy którzy dostali się do TOP 10 bez pomocy UFC!!!

 56. @zoom

  Na 3 stronie wrzuciłem linki do walki Mameda z Guidą.

  edit:

  AntyFalubaz – kolejny kandydat do zaszczytnego tytułu Pro-Troll 

 57. Ciekawe czy Mamed będzie chciał również dodać podpunkt który mówi, że w czasie ramadanu nie może on walczyć?

 58. Póki co nie było konkretów. Ja po prostu nie mogę za bardzo uwierzyć, że oferta była na poziomie 8+8. A przypuszczam, że nastawienie Mameda mogło ulec zmianie, pod wpływem jego świetnych 'menedżerów’ i może oczekiwać powyżej 100tys.$ podstawy, co raczej nie jest możliwe.

 59. RoCco dobrze prawisz. Powstała jakaś mania,żeby Mameda za wszelką cene wpechnąć do UFC. UFC traci mój szacunek co raz bardziej.

  AntyFalubaz – ja .

 60. Ludzie skąd wyście się wzieli? To jest forum MMA czy onetu?

  "Mamed nic nie musi udowadniać. UFC mają w dupie zawodników z Europy. Jebać ich"

  "Mamed jak każdy, ma rodzinę, ma dzieci. Nie jest juz młodym zawodnikiem, jeszcze 3-4 lata i koniec krajery sportowej. Dla czego miał by jechać za psie pieniędzy za ocean? By udowodnić kilku kurduplom ze jest czegoś wart?"

  Po 1. Mamed po za Europą jest zawodnikiem średnio lub słabo rozpoznawalnym. Jego wartość marketingowa w USA jest słąba.
  Po 2. Nie pokonał jeszcze nikogo ze światowej czołówki. Czytaj pierwsza 15.
  Po 3. Mamed na pewno nie dostał oferty 10+10 (tyle dostają zawodnicy z Tufa lub undercardu) tylko cos na poziomie tej od Santiago lub takową dostanie. Co Wy myślicie że Danucie jest szkoda paru tys$ dla dobrego zawodnika? Dla niego to grosze, daje tyle ile zawodnik jest wart w danej chwili.
  Po 4. Gdyby celem Mameda było udowodnienie że jest bardzo dobrym lub najlepiszym zawodnikiem NA ŚWIECIE to by poleciał do Stanów dawno temu i nie narzekał na kontrakty.
  Po 5. Mamed ma taki status że może pozwolić sobie na walke w Stanach nawet jeśli ją przegra bo w każdej chwili może wrócic do kraju gdzie jest gwiazdą i zarabiać naprawde niezłe pieniądze.

 61. Nie wiem jaka była oferta dla Mameda ,ale to są negocjacje i teraz będzie się to pewnie ciągnęło pare jak nie kilka tygodni zanim coś konkretnego ustalą , a Mameda ze względu na Ramadan , najwcześniej zobaczymy w walce pod koniec roku , także jest trochę czasu 🙂

 62. Wie ktoś może jaka kwota widnieje na umowie Lombarda, bo uważam że są na bardzo zbliżonym poziomie popularności? a tak na prawdę Mamed jeśli chce się mierzyć z najlepszymi musi przyjąć psie pieniądze. Popatrzcie na nowych zawodników w UFC wszyscy dostają po 8+8 jakby mu zaproponowali 20+20 albo nawet 15 to jechałbym do stanów tylko tak może pozostać zapamiętany jako światowy zawodnik MMA . Mamed mógłby zarabiać na reklamach w Polsce a tam udowodnić kim na prawdę jest. Nie wierze że za 20 tys dolarów nie przeżyje parę miesięcy do następnej walki:P nie licząc sponsorów itp:P

 63. mameda nikt nie zna w stanch wiem bo sam tam mieszkam i sie pytalem a oni na to ,kto to chalidov , max 20 +20 mogą mu dac

 64. Kontrak z UFC jest na wyłączność. Jeśli ma walczyć za „grosze” i nie daj bóg przegac debiut na UFC to potem będzie czekał rok na nastepną walkę bo jest masa zawodników. Jak myślicie że UFC jest takie zajebiste i szasta pieniędzmi na prawo i lewo to jesteście w błędzie. UFC łądnie wygląda tylko w telewizji.

 65. Po przeczytaniu newsa i wywiadu z Mamedem jestem zaniepokojony. Ciekawe czy UFC będzie zainteresowane negocjacjami czy może to oferta typu bierzesz lub nie.

 66. pyton 2005 mamed i lombard na zbliżonym poziomie popularnosi chyba sobie żartujesz ,lombard jest tam mega popularny

 67. Nadzieja związana z występami w tej organizacji zmalała drastycznie do minimum.

  Jedyna rzecz która mnie teraz ciekawi to ile mu zaproponowali i przy okazji ile na starcie dostał Lombard

 68. Ale wy wszyscy kurwa eksperci od siedmu bolesci jesteście.Wg was niech za psie pieniądze idz walczyc!! PARANOJA a ty Mental zastanow się co piszesz bo się ośmieszasz punkt po punkcie..

 69. „Niestety, nie znamy kwoty jaką UFC zaproponowało Mamedowi Chalidowowi, ale prawdopodobnie nie jest to oferta, która zadowoli olsztynianina.” Jakby szło o wynagrodzenie to by się nigdzie nie ruszył, no może do Bellator’a, kiedy k&l i im podobni się nauczą że Mamedowi się nie rozchodzi o kasę, tylko o walki z poważnymi zawodnikami… Jeśli Mamed odmówi ze względów finansowych to bardzo się zdziwię.

 70. przepraszam chodziło mi o tak jakby poziom zawodnika i to co osiągnął w karierze sportowej. Jakby nie było Mamed to No.1 w Europie!

 71. Kto łyknał trochę marketingu wie, ze to standar. Swoja droga nigdy nie zobaczymy Mameda w UFC. Dziekuję Dobranoc.

 72. Ten scenariusz mozna bylo przewidziec, ale wiekszosc z nas podjarala sie tym, ze jest mozliwosc zobaczyc Mameda w UFC. Teraz juz jest chyba jasne, ze nic z tego nie wyjdzie i pozostanie wielkie rozczarowanie.

 73. Tez jestem jakoś sceptycznie nastawiony, a te słowa mnie tylko w tym pogłębiaja. Mamed bijący dziadków do końca kariery to prawdopodobny scenariusz.

 74. To, że w Stanach nie znają to nie wątpię skoro większość myśli, że UFC=MMA, ale scouci UFC powinni być bardziej kumaci niż szary amerykanin, a nawet walka z Guidą daje jasno znać, że Mamed byłby zawodnikiem sprzedawalnym, drogo…A od tej walki mineło w ch..j czasu, więc tym bardziej. Co UFC i Strikeforce wydaliło Mamed rozjechał, jeśli ktoś nie widzi w tym wartości to nie zna się na scoutingu wcale.

  Może i Mameda by chcieli w UFC, ale może zrazili się do samych K&L, kto to wie. Na pewno więcej by dawali, gdyby Mamed nie był w jednej z dwóch najciekawszych dywizji jakie ma UFC…wówczas kandydat na nowego mistrza byłby bardziej potrzebny.

 75. Wracając do tego ile santiago dostał to tak za walke ze stanem dostał 36$ + 70$ za walke wieczoru gdyby wygrał to miał by 36 + 36 to była bodajże jego 4 walka dla UFC

 76. Mamed nic nie musi udowadniać.

  Yagiel, musi i to dużo.

  A…..

  nie….

  (wait for it)

  mówiłem?

 77. Naprawde myślicie, że Mamed przejdzie do UFC ? Ja już nie mam złudzeń, niby Mamed taki prawilny, chce się mierzyć z najlepszymi ale pieniązki są dla niego najważniejsze. Ta zagrywka Mameda który mówi o chęci przejścia do UFC to wielka lipa. W tym wszystkim chodzi o renegocjacje kontraktu z KSW. Zobaczyćie Mameda w UFC jak świnia zobaczy niebo. Ale z drugiej strony go rozumiem, przecież Mamed nie tylko jest zawodnikiem ale też,,biznesmenem””.

 78. Heh parę godzin temu przewidziałem ten scenariusz w poprzednim temacie. Od początku nie miałem złudzeń, że Mameda w UFC nie zobaczymy, od chwili, gdy Lewandowski powiedział, że KSW mu na pewno lepszą ofertę przedstawi sprawa była jasna i klarowna:). Wiadomo przecież, że pieniążki są najważniejsze, a nie grupa forumowiczów MMARocks i ich płonne nadzieje…Kto myślał inaczej, ten dzisiaj dostaje ładną lekcje, co dzisiaj rządzi światem :), na pewno nie marzenia i ambicje sportowe…

 79. mówicie że Mamed ma do wyżywienia rodzine… co to za pier…? gdyby nawet dostał 15+15 co daje nam 30tyś $ to na polskie mniej więcej 85.000 zł. To co umrą z głodu?! Moim zdaniem Mamed zostając w Polsce aby dalej obijać ogórków straci z czasem bardzo dużo u swoich kibiców i przestanie byc juz taką maszynką do zarabiania kasy dla KSW. Sukces naszego w UFC to dopiero reklama dla polskiego MMA

 80. nawigatorNo „Jeśli jednak zostanie w KSW to zrozumiem, ale za kilkadziesiąt lat siedząc przy kominku z “papciami” na nogach pomyśli sobie “Czemu K***A, nie spróbowałem, a może zdobył bym UFC i miliny dolarów” z taką obawą będzie musiał żyć, będzie to do niego wracać po latach”
  True 😀

  SmellslikemoneyNo ” A Mamed niech się zdecyduje, czy chodzi mu o kasę (KSW), czy o poziom sportowy (UFC). Jak chce się pokazać szerszej publice i stanąć w szranki z najlepszymi, to niech nie marudzi i bierze to co mu podsunęli. To jest biznes, dlatego nikt na początek nie da mu 50 czy 70 tys., jak to niektórzy sugerowali w innym wątku. Dla rynku amerykańskiego jest postacią bez nazwiska. Poza tym jak dostanie łomot od pierwszego lepszego, to trochę ochłonie a jego psychofani spokornieją. Tak czy inaczej życze mu sukcesów. No i nie mówcie mi, że za 20 czy 30 tys. to nie ma sensu wstawać z łóżka, bo chyba nie wiecie co to bieda. A Chalidowowi śmierć głodowa nie grozi. Poza tym w Polsce jest mega popularny a jego nazwisko jest sporo warte, także jakby mu nie poszło za oceanem, to tutaj da sobie radę. Bez ryzyka nie ma zabawy.”

  Jeszcze większe true 😛 KneeNo i Mental1 wyjęliście mi z głowy te myśli 😛

  A ten wywiad z Mamedem to jakaś masakra 🙁 Nie spodziewałam się po nim takiego podejścia do swojej osoby. Kurna nieznany w USA zawodnik myśli, że „nie musi już nic udowadniać” ?! a myślałam, że w każdej walce zawodnicy COŚ udowadniają 😛 i sobie i trenerom i fanom…

  „Jeśli oni nie widzą we mnie zawodnika wartego dużych pieniędzy, to nie ma sensu się tam bić. ” kasa, kasa, kasa 🙁 hm miałam nadzieję, że dla Mameda sport stoi wyżej od kasy, ale te słowa mi to zaczynają wybijać z głowy… Śmieszne to jest psioczenie na organizację, którą tak do niedawna wielbił w wywiadach :/

 81. Z tych 85 tysięcy odlicz manegerów, podatki, obozy przygotowawcze, suplementacje i reszte życa. Jeżeli w KSW do tej pory miał 100 tys za walkę, to po podwyżce trzebaby było być kretynem (z finansowego punktu widzenia, a jak widać głównie o taki aspekt czeczenowi chodzi) wybierając niepewną przyszłość w Stanach…

 82. sprawa jest prosta: jeżeli Mamed chce być najlepszy musi pokonać najlepszych, a oni są w UFC. jeżeli chce zarobić kasy bez uszczerbku na swoim rekordzie to zostanie w KSW i bedzie obijał tych którzy juz w UFC sie nie łapią.

 83. Z drugiej strony wiele już było europejksich gwiazd, których blask gasł po pierwszej walce w USA. Dlatego Mamed niestety najpierw musi udowodnić swoją wartość.

 84. Z drugiej strony to trochę kiepski moment na negocjację. O ile korzystny dla samego Mameda, to dla UFC pod względem marketingowym już nie koniecznie.
  Zarówno Mamed, jak i K&L oczekiwali, że na „dzien dobry” UFC potraktuje go jako gwiazdę która przyciągnie rzesze ludzi, sprzeda PPV, osobę która może zawojować w MW i może być potencjalnym zagrożeniem dla posiadacza pasa.

  Jednak czy akurat teraz Mamed jest potrzebny w UFC?
  Potencjalnym zagrożeniem dla Silvy jest obecnie Sonnen. W kolejce czeka również Munoz, Stann i Bisping. Poza tym własnie co zakontraktowali kolejną gwiazdkę z innej federacji, która na swój sposób będzie „mistrzowsko” i „bohatersko” promowana. Jest co najmniej 10 zawodników w tej dywizji, którzy nabiją większe ppv niż nowy nabytek w postaci Chalidowa.
  Co innego gdyby była to pół cięzka w której brakuje pretendentów i w której potrzeba herosa który zdetronizuje obecnego mistrza.

  Potraktowali go tak jak musieli. A jeżeli ma się tam bić za „śmieszne pieniądze” to niech zostaje w Polsce. Zna swoją wartość i dobrze

 85. od zawsze wydawalo mi sie ze to tylko chwyt marketingowy
  w polsce jest izi jest $$
  ale jesli mamed chce do UFC naprawde no to chyba panowie z KSW wiedza ze nie wycisna zbyt duzo na start bo znaja mechanizmy i sami mowili jak sie placi czy jak oni placa
  popularnosc jest tu kluczem i mamed na bank nie dostanie tyle co lombard imo
  wiec bedac optymistycznym – bajer sprzedany, ze niby slaba kasa wiadomo – negocjacje
  bedac pesymistycznym – mamed nei ma parcia na UFC lub chodz nie sadze liczy na kokosy na start

  jak dla mnie to gdytbym byl mamedem i chcial byc w ufc i zdobyc pas ( bo innego sensu nie widze ) to bym poszedl za kasa jaka da sie wynegocjowac nawet jesli byla by mniejsza od ksw
  bo po 1
  mam aspiracje na tytul a co z atym idzie na mase siana prestiz itd – raj 🙂
  po 2
  jak wroce to idac przykladem popularnosc/kasa ( wzor zna ksw i ufc ) mamed nie straci nic $$ poniewaz w polsce sa 2 organizacje i jak ksw zaproponiuje mu mniejsza kase no bo na przyklad na ufc poprzegrywal to i tak mamed generuje w polsce tyle $$ ze konkurencja wezmie go z pocalowaniem reki i to bedzie nie lada gratka 🙂
  czekajmy i badzmy dobrej mysli , pozdrawiam

 86. Sprawa Mameda w UFC budzi wiele emocji :). No ale już jest praktycznie wszystko jasne, więc można przestać się ekscytować 😀

 87. Naszła mnie pewna myśl.

  Jeśli Chalidow miał możliwość walk w UFC wcześniej, to teraz może pluć sobie tylko w brodę. Wcześniej, w młodszym wieku i mniejszych zarobkach ze strony KSW, nie ryzykowałby tak wiele i oferta od Silvy nie byłaby opisywana jako"śmieszna", tylko jak najbardziej akceptowalna dla polskiego zawodnika.

   

 88. hahaha, nie wiem czego sie tu czepiac Venom 🙂 ale juz Twoj post mnie rozsmieszyl 🙂

 89. Jeżeli teraz Mamed nie przejdzie do UFC to myśle, że już go tam nie zobaczymy nigdy

 90. Przeciez kazdy czlowiek czy to sportowiec czy zwykly robic to co robi dla pieniedzy. Mamed co wybierze to wybierze i tak go bede ogladal tak jak wiekszosc z was

 91. Jeżeli teraz Mamed nie przejdzie do UFC to myśle, że już go tam nie zobaczymy nigdy

 92. Ale lipa…ciekawe ile UFC zaproponowało skoro dla Mameda to "trochę śmieszne".

 93. Sytuacja nieco patowa. Mam jednak pomysł (jeżeli ktoś wcześniej rzucił to przepraszam, nie przeczytałem wszystkich komentarzy):

  Może zorganizujemy zrzutkę ? Dopłacimy Mamedowi do wypłaty od UFC 😛

  Dobra, żartowałem…. Czekamy na rozwój wydarzeń

 94. @ M. Noonan też o tym myślałem ale nie chciałem wyjść na głupka teraz już mogę byłeś pierwszy heh

 95. Mamed gwiazdorzy,liczyl ze na wstepie dostanie 3 miliony dolarow,walke o pas i 6 dziewic…

 96. zanim Mamed stoczy te "kolejne 4 pojedynki" prędzej mu będzie do końca zawodowej kariery niż do UFC 

 97. wszyscy to samo, jakby juz wszystko bylo wiadomo. dobre macie zrodla informacji, ze wiecie na 100%, ze nie przejdzie do ufc

 98. Aplikant D.White na pewno nie stanie na głowie by sciągać CHalidowa bez różnicy kogo pokona poza UFC

   

  – Thales Leites -nie chce się bić z Mamedem
  – Jorge Santiago- nie odbiera telefonów od KSW i w sumie zszedł kategorie nizej
  – Anthony Johnson (zakładając wygraną tego sportowca w walce z Davidem Branchem)-jak wygra 1,2 walki to wróci do UFC ale chyba do 205 lbs bo znowu wagi nie zrobił
  – Patrick Cote- nie chce walczyc z Chalidowem
  – Alexander Shlemenko-walczy o pas bellatora.Nie puszczą go raczej
  – Tom Watson — gwiazda w ważnej komercyjnie dla UFC Anglii-gwiada Bamma nie zawalczy na KSW z Chalidowem
  – wygrany pojedynku Keith Jardine kontra Roger Gracie-zalezy ile hajsu i na jakich warunkach bo na pewno nie na wyłączność
  – Ronaldo Souza-jw
  – Jake Rosholt

  4 kolejne wygrane Mameda Chalidowa w przypadku walk z czterema dowolnymi spośród wyżej wymienionych zawodników będzie skutkować ofertą nie do odrzucenia ze strony Ultimate Fighting Championship wobec Mameda Chalidowa.

  4 walki? to z jakieś dwa lata dla Mameda-bedzie juz miał 34 lata i ugruntowany status gwiazdy w Polsce.

   

  @Marcin moze masz racje,najpierw poczekajmy jak bedziemy cos słyszec.Na razie przed nami inne panstwa są…
  “You’re looking at the reflection of perfection.”

 99. Dajcie Pudziana do UFC.
  Np. z Robem Broughtonem.

  A wiecie, że James Thompson pokonał niedawno Bobbiego Lashleya?

 100. Szczerze bawią mnie te komentarze i lamenty:) Jeśli oferta jest śmieszna ( a wiele wskazuje ze taka jest) to Mameda pewnie nie zobaczymy w UFC. Joe nie bardzo lubi dyskutować…A Mamed dopłacał nie będzie – proste.

  Radzę nie spamować tematu, tylko z chłodna głowa poczekań na konkrety, wszak wiadomo że cokolwiek nowego to tematu wnoszą posty ludzi z redakcji – a nie kilka bliźniaczo podobnych zdań forumowiczów.

 101. @Aplikant:No tylko jeszcze trzeba zorganizować te pojedynki z Leitesem, Jacare czy Santiago a na to się nie zanosi.

 102. @Aplikant

  Czemu nie? Na jesieni niech zawalczy z Leitesem. W przyszłym roku ze Shlemenko i Souzą, a w 2014 z Patrickiem Cote. Wszystkich odprawi w pierwszej rundzie i Dana zaoferuje mu walkę wieczoru o pas, pół miliona gaży i procent z PPV. Genialne!

 103. Bez ambicji? Chłopie, czego ty wymagasz…Dziś piłkarzom płaci się za występy w kadrze narodowej, a Ty powołujesz się na rycerskie serce:) Sport to przede wszystkim interes.

  Spójrz jak chętnie dziś piłkarze wybierają się do Anży Mahaczkała czy lig egzotycznych. Może grać o mistrzostwo Uzkekistanu, ważne że płacą 2x więcej niż w europie.

  Jest taki trend, że ambicje sportowe są gaszone przez mniejsze pieniądze.

 104. Przy frekwencji 2 walk na rok trochę mu zajmie zbudowanie sobie mocniejszego nazwiska….

 105. Dzieciak a to forumowicze nie mogą się ze sobą zgadzać ? 😛 śmieszne…
  Wiesz, są jeszcze tutaj ludzie, którzy wierzą w sport i ambicje zawodników do bycia wielkimi, a nie tylko kasiastymi 😛 a ja nadal będę przypominać, że Mamed wcale biedny nie jest i krzywda mu się nie stanie jak trochę powalczy za mniej dolarów niż złotówek 😛 a będzie miał dzięki temu życiową szansę, a my się wreszcie przekonamy, czy jest taki dobry, jak się polakom wydaje…

  ” Dla mnie Mamed będzie gościem bez ambicji sportowych jak powie UFC nie, ze względu na kasę.” Osobiście aż tak ostro bym nie pojechała Mamedowi, ale trochę racji w tym jest :/
  Hm no tak z tego wywiadu trochę zieje „gwiazdorzeniem” :/ buuu

 106. no to pozostalo czekac n awalke mameda z tym turkiem- odkrytym pzez lewandowskiego mega talentem Laughing

 107. nie wierze, że Mamed nie skorzysta z tej oferty jaka by ona nie była..Mamed vs Chris Leben to byłaby kozak walka…

 108. „Czekam na dalszy rozwój negocjacji, ale początek jest słaby.”
  Mamed Khalidov w wywiadzie dla WP.

  Poczatek slaby a ciagu dalszego chyba niestety nie bedzie.

 109. Aplikant –  Pomijając fakt, że Twoja wizja jest niezwykle optymistyczna, a raczej niemal nierealna pozwolę sobie zwrócić uwagę na klika kwestii.
  Nie zauważasz albo nie chcesz zauważyć pewnych zdarzeń, które będą miały miejsce na przestrzeni najbliższych dwóch lat.
  Otóż jeśli Mamed teraz odrzuci ofertę UFC zapewne renegocjuje kontrakt z KSW, więc zamiast obecnych 100 tys zł będzie zarabiał zapewne około 150 tys zł. Zakładając nawet optymistyczny wariant, że po zwycięstwach nad wspomnianymi zawodnikami jego wartość diametralnie wzrośnie w oczach UFC, nie należy zapominać, że zmieni się koniunktura, a fiansowy apetyt Mameda będzie większy, więc propozycja UFC nadal nie będzie wyglądać rewelacyjnie w stosunku do tego co mu daje KSW. Poza tym, jeśli za dwa lata zdecyduje się na UFC, w przypadku gdyby powinęła mu się tam noga, w wieku powiedzmy 34-35 lat, w przypadku powrotu zza granicy nie będzie mógł liczyć w Polsce na gaże, które zdobywał wcześniej. Natomiast decydując się teraz na transfer za granicę jest w stanie po powrocie do Polski z powodzeniem nadal nakręcać oglądalność galom KSW, przy okazji napełniając solidnie swoją sakiewkę.
  Obecna chwila jest odpowiednia, aby przejść do UFC, jednakże skoro oferta przez nich przesłana jest niezadowalająca, rozczarowująca, śmieszna i poniżająca z punktu widzenia Mameda, nie dziwię mu się, że nie chce z niej skorzystać. Rachunek ekonomiczny bierze góre nad wartościami sportowymi, co nie jest wcale zaskakujące. Niebawem uzyskamy odpowiedzi na zadane pytania, ale już teraz wiemy, że kwestie materialne mają dla Mameda większe znaczenie niż ambicje i wątpliwy ukłon ze strony najlepsze organizacji.

 110. @Dzieciak – Porównanie do piłkarzy, którzy ida sobie na piłkarską emeryturę tam gdzie dobrze płaca nie trafne. Przecież Mamed chce walczy z najlepszymi tak? Czyli co, na KSW ich dostanie? Poza tym jak będzie kozak i wygra 2-3 walki to i kasa sie pojawi większa.. wiec, nie czaje o co chodzi.. Może woli byc gwiazda w niebie, niż wojownikiem w piekle 🙂
  @Nera6 – Nie chodzi mi o to żeby go ostro jechać, ale jak dokładnie tak to widzę.

 111. I to właśnie, że kwestie materialne są dla niego ważniejsze niż ambicje sportowe strasznie rozczarowuje :/ Po jego wcześniejszych wywiadach wydawało mi się, że facet ma wielkiego ducha sportowego, a się okazuje, że to bzdura. A już zdążyłam uwierzyć, że są jeszcze prawdziwi sportowcy :/ Kurna uwielbiam Mameda, ale teraz traci w moich oczach wiele.

  Hm dobra poczekajmy na oficjalne wieści. Może jednak dojdzie do podpisania kontraktu 😀 nadzieja zawsze umiera ostatnia…

 112. nie wiem co w niego wstapilo:) ale tez nie dobieram sobie do glowy ze nie bedzie walczyl w ufc///

 113. Nie za wcześnie na osądzanie Mameda? Ludzie nawet nie wiecie ile mu zaproponowano!

 114. Lewandowski zamierza jeszcze negocjować, ale UFC jest bardzo mało elastyczne w takich sytuacjach.

  Rozumiem, że tutaj Escobar rzucił żartem?

  Swoją drogą, chciałbym poznać zdanie redakcji na ten temat, tzn. nie na temat tego, czy 20k to dużo czy mało, tylko na temat tego, jaki wpływ na całą sytuację w oczach, powiedzmy, Escobara, ma fakt, że Lewandowski będzie walczył o wyższy kontrakt z UFC i o zatrzymanie Mameda w KSW jednocześnie. I czy uważa to za kompletną farsę, a jeśli tak, dlaczego nie poruszył tej, jak się wydaje, kluczowej w całej sprawie kwestii nigdzie poza bodajże jednym pytaniem w rozmowie z Lewandowskim, na które ów odpowiedział zresztą przekomicznie. Jeśli natomiast uważa, że negocjowanie kontraktu z UFC przez gości, którzy nie ukrywają, że chcą zatrzymać Czeczena u siebie, ma jednak jakiś sens – który mnie zdaje się umykać – to na prośba o rozwinięcie tematu, coby i przeciętny Kowalski zrozumiał, jak to jest możliwe, by zjeść ciastko i mieć ciastko.

  Mam wrażenie, choć zapewne to tylko wrażenie i dalekim od upierania się w tej kwesti, że redakcja ślizga się po temacie jak po marnym lodowisku, bo osobiście zamiast tych wszystkich doniesień, którymi jesteśmy raczeni, daleko ciekawszy byłbym, by ludzie siedzący bardzo blisko całej sprawy, jak np. Escobar, wyjaśnili w kilku słowach, jak to jest możliwe, że piszecie, panowie, śmiertelnie poważnie o czymś, czego założenia nadają się na solidne fundamenty pod polski odpowiednik rosyjskiej tragifarsy pod tytułem "Fedor w UFC".

 115. nie będę patrzył na żadne rankingi ale spójrzmy ze względów marketingowych dla przeciętnego amerykanina kto jest bardziej rozpoznawalny Palaszewski czy Khalidov? więc dlaczego taki Khalidov człowiek z europy wschodniej miałby nagle dostać więcej niż „nasz” Bart? ok jest Mamed znany w Europie ale gale UFC odbywają się w stanach, tamtejszy rynek jest dla nich raczej najważniejszy i wątpię aby na dzień dobry rzucili mu na stół duże pieniądze bo jakby nie było KSW to jednak nie jest jakaś tam super zacna federacja której mistrz od razu musi dostać nie wiadomo ile pieniędzy.

 116. A w wielkiej wiekszości nic niewnosząca dyskusja nadal trwa.
  winter is comming

 117. Porównanie do piłkarzy nie na miejscu, ale jakaś analogia… Emeryci ok. ale taki Samuel Etoo emerytem nie jest:)

  Ja tez chciałbym aby było inaczej, aby bardziej chodziło o osiągnięcia sportowe… I kurczę, chcę wierzyć w to, że zobaczymy Mameda w UFC…

  Ale prawda jest taka, że MMA to biznes, i szefowie UFC patrzą na zawodnika przede wszystkim przez pryzmat jego wartości marketingowej – na tej podstawie obliczają mu wypłatę, a wiele wskazuje na to , że na ten moment jest ona wiele za niska.
  Mamed na te chwilę wartości marketingowej na rynku amerykańskim nie przedstawia – koniec i kropka.

  PS. Na rychłą ekspansje na rynek Polski się nie zanosi.

 118. Naiver powiedziałeś to najbardziej dosadnie jak tylko się dało, sam bym tego lepiej nie sformułował. A co najważniejsze nie zapomniałeś napomknąć o istotnej stronie tej webnoweli ( dla Nas czytelników i fanów), czyli redakcji, która zdaje się czasem zapominać o sensie pracy dziennikarskiej. PZDR

 119. jak mamed nie zawalczy w ufc to bedzie czysta hipokryzja z jego strony niech slucha dalej mieszania kawulskiego nie wezmie tej propozycji starci w moich oczach jako prawdziwy mistrz:) wiecej niz 15 + 15 nie zaproponowali 🙂 nie wiem na co on czeka niech bierze walke i czekam na debiut!

 120. Mars225 – W Anglii, Niemczech, Szwecji. To będzie tylko Mameda decyzja. Spokojnie poczekajmy na nią.

 121. Lewandowski zamierza jeszcze negocjować, ale UFC jest bardzo mało elastyczne w takich sytuacjach.

  Venom raz przy którejś gali UFC (niepamientam dokładien której ) debiutant który walczył w prelinary card dostał za waklę ok. 24 tys $ + bonus za zwycięstwo i sam napisałeś że ten zawodnik ma dobrych managerów więdz jeśli K&L zadbają o Mameda to "uelastycznią" J.Silve.

 122. Chu*owo krótko mówiąc. Pozostaje tylko ściągnąć mu jak najlepszego rywala, Mamed go rozniesie i wtedy spróbować jeszcze raz. Jeśli warunki są śmieszne to na pewno nie jest to 20+20 ani 15+15 coś czuję…

 123. To że menedżerowie Mameda są zarazem właścicielami KSW to komiczna sytuacja. Wiadomo przecie, że im najmniej zależy na podpisaniu Mameda przez UFC, poza tym przebija każda ofertę 2razy…Tym bardziej, że wraz z PPV dostanie jeszcze więcej podstawy, lub tez określony %.

  Po trzecie, pewien jestem , że gdyby Mamed miał innego agenta, miałby też lepszy kontrakt z samym KSW 😀

 124. DoozyAndGrooby

  Też mi sie tak wydaje, bo blisko 100 tys w przypadku wygranej to wcale nie mało.

 125. -Faktycznie, jestem już po rozmowie z Joe Silvą, „matchmakerem” UFC – powiedział szef KSW Martin Lewandowski- To była bardzo wnikliwa dyskusja. Rozmawialiśmy na temat długości kontraktu dla Khalidova, ilości walk w roku, kwestii sponsorskich i marketingowych. Poruszyliśmy po prostu wszystkie kwestie związane z walką w Federacji UFC Ucięliśmy sobie bardzo przyjemną pogawędkę na temat Mameda Khalidova. Joe zna Mameda bardzo dobrze. Wie, z kim walczył, wie, w jaki sposób walczył i jest zainteresowany jego obecnością na gali UFC. To nie ulega najmniejszej wątpliwości. Po rozmowie Joe przesłał mailem wstępną propozycję, z którą teraz zapozna się Mamed. Cała korespondencja pomiędzy mną a Silvą została już przesłana na skrzynkę Khalidova. Nie wiemy, jak ją oceni, ale naszym zdaniem, pod względem finansowym, nie jest ona satysfakcjonująca. Na galach KSW Mamed może liczyć na dużo większe pieniądze. Sprawa nie jest jednak zamknięta. Moim zadaniem będzie wynegocjowanie u UFC lepszych warunków dla Khalidova. Jest gwiazdą, najlepszym zawodnikiem w Europie i dlatego uważamy, że zasługuje na więcej – podsumował Martin Lewandowski

  Kawulski i Lewandowski standardowo sieja zamęt

 126. @Kriso
  Zal mi cię człowieku. Może napisz odrazu żeby mamed walczył tam za darmo bo to przecież UFC!

 127. niestety nie są to zbyt dobre informacje ale trzeba myśleć pozytywnie

 128. @Naiver 

  W zupełności się z Tobą zgadzam, ale jednocześnie uważam, że na chwilę obecną wymagasz zbyt dużo od redakcji.

  Czemu? Ostatnimi czasy, brakuje bardzo neutralnego odzewu ze strony redakcji, szczególnie jeśli chodzi o tematy związane z KSW. O ile rozumiem Venoma, który jest pracownikiem Federacji, to brak pewnego odzewu ze strony Escobara (napisał artykuł na stronie Przeglądu, czytałeś? Zapewne on nie rozwieje Twoich wątpliwości), a przede wszystkim Tidżeja, który jako jedyny wydaje się być osobą zupełnie niezwiązaną z innymi mediami/organizacjami, niż mmarocks.pl. 

  Panowie, czemu tak jest?  

 129. madzer 🙂 wyjales mi to z ust 🙂 ale tu za takie gadki juz kilka banow polecialo 🙂 mmarocks jest strasznie stonnicze:)

 130. „Niestety, nie znamy kwoty jaką UFC zaproponowało Mamedowi Chalidowowi, ale prawdopodobnie nie jest to oferta, która zadowoli olsztynianina. Lewandowski zamierza jeszcze negocjować, ale UFC jest bardzo mało elastyczne w takich sytuacjach.” Lewandowski to zamierza storpedować przeprowadzkę Mameda do UFC, więc nie warto wierzyć w jego pieprzenie.

 131. Ani w jego ani w Kawulskiego obaj klepia takie durnoty, że aż głowa boli :/

 132. co wy piszecie!? Bisping dostaje 275 tyś + bonus. Khalidov porownuje sie do jego pieniedzy. Wiec nawet 50 tys jest w tym wypadku smieszna suma dla Mameda jezeli anglik dostaje takie pieniadze!!! pozatym takie wypowiedzi czeczena moga rowniez wskazywac na zagrywki i ustawianie sie przed negocjacjami. kazdy tysiac dolarow oznacza sporo, nawet dla zawodnika ktory tyle zarabia – tak uwazam.

 133. ciekawe czy Panowie K&L podszkolili Angielski od ostatniego wyjazdu do USA crazy

 134. TJ z całej redakcji najbardziej trzeźwo i zdystansem potrafi się wypowiedzieć na tego typu sporne kwestie , wioęc bardzo bym chciał usłyszec jego szczerą opinię na ten temat, a najchętniej przeczytałbym napisany przez niego artykuł o tym jak to KSW załatwia dla Mameda pracę u konkurencji:)

 135. krotko mma to zawod khalidowa , mozna walczyc ale za godne pieniadze nie musza byc stawki jakies wygorowane ale MUSZA BYC GODNE widocznie takie nie sa ,

  darujcie sobie gadki typu niby chce walczyc z najlepszymi ale licza sie pieniazki bla bla bla bla

  mysle wrecz przeciwnie jezeli mamed odrzuci oferte i fakjtycznie okaze sie ze jakis smiech byl na papierze to wrecz zyska podwojnie moj szacunek

  nie moze Ufc pomiatac wszystkimi jak smieciami

 136. madzer wyjales mi to z ust ale tu za takie gadki juz kilka banow polecialo mmarocks jest strasznie stonnicze:)

  Czy on napisal, ze jest strasznie stronnicze? Moze juz przestancie z tymi osadami ze MMAROCKS jest stronnicze, bo to sie robi nudne i zenujace. Nie wiem czy wy myslicie, ze redakcji nie zalezy na rozwoju tego sportu, a co Mamed moze wiecej zrobic w Polsce jesli chodzi o popularyzacje MMA? Nic. Teraz jedynie moze pokazac, jaka jest polska szkola MMA na salonach. 

  Tak czy inaczej, jak nie on to Cipek, czy w przyszlosci Held.

 137. nawet jezeli Mamed nie przejdzie do UFC to wypowiedziami o checie przejscia niezle podwyzszy sobie zarobki na KSW 🙂 niezly ruch z jego strony.

 138. No, ale panowie litości. Jaki biznes, jaka rycerskość?! Jeśli Mamed nie zdecyduje się na kontrakt z UFC ze względu na doraźnie „lepszą” ofertę z KSW to taki z niego biznesmen jak za przeproszeniem z koziej … trąba.

  Biznes ma to wspólnego ze sportem, że bez ciągłego rozwoju nie ma zysku. Chodzi o zwykłą racjonalność – ryzyko występów w UFC może się Mamedowi bardzo opłacić. Ryzyko jest relatywnie niewielkie względem zysków jakie jest wstanie osiągnąć występująć za oceanem. Obawiam się, że w przypadku zainteresowania Mamedem na rynku rodzimym, a co za tym idzie wpływów pieniężnych jakie jest wstanie z niego, kolokwialnie mówiąć – wycisnąć to jest to już górna granica i teraz nastąpi albo stagnacja w tym względzie, albo co gorsza spadek. Idąć do UFC sytuacja ma się mna odwrót.

  Jeśli ktoś nie daje wiary w to, że biznes i sport idą pod tym względem w parze to niech przeczyta sobie biografię Czarneckiego, czyli człowieka, który w Polsce jest symbolem sukcesu. Jeśli Mamed zdecyduje się zostać w KSW to nie wygra ani sport ani biznes wygra zachowawczość. A co jak co, ale ta cecha akurat do wojownika i mistrza pasuje jak pięść do nosa.

 139. Za pozno zebym myslal, nad trescia twojego pseudo inteligentnego posta, ktory probuje mi cos wytlumaczyc.

  Chodzilo mi o to, ze jakis szarak probuje wmowic nam, ze Madzer napisal, iz mmarocks jest strasznie stronnicze, a tak nie napisal 🙂
  Click, albo balacha na internet 🙂 http://www.pustamiska.pl

 140. kur* osiwieję prędzej zanim go w UFC zobaczę , tu się wylansuje zamiast obijać pseudogwiazdorów za oceanem : kawa czy herba , pamiętniki z wakacji , gwiazdy tanczą po lodzie itp zobaczycie i nie hej!tuję 🙂 uwelbiam mamedzika

 141. Kurde ostani post na ten temat 😀 Nie ja zle zrozumialem, tylko uzytkownik hybryda zle zrozumial (jezeli w ogole przeczytal dokladnie post) Madzera. Mowi on, ze wyjal mu z ust, ze mmarocks jest strasznie stronnicze, czego Madzer nie napisal. Wiem teraz mi napiszesz, ze zle zrozumialem, albo cos takiego smialo i dobranoc.

 142. Shoocker oczekuje krasomowczych historyjek bez puenty :D:D kazdy niech klapie co mysli 🙂 i na tym pozostanmy:)ja tam swoje wiem i wszytko doskonale rozumie 🙂 widze ze niektorzy podzielaja moje zdanie 🙂 apropo promocji polskiego mma walka mameda w ufc bedzie stzralem w dziesiatke:)

 143. Pierwsze słyszę żeby w kontrakcie UFC była zawarta ilość walk na jaką kontrakt obowiązuje, to że po porażce w debiucie jest zwolnienie to jest standard, ale ten limit walk w kontrakcie może zwiększyć swobodę zawodnika notorycznie zwyciężającego, np przy negocjacji stawek.

 144. @up ja natomiast nigdy nie słyszałem o kontrakcie na nieograniczoną ilość walk

 145. @Pregador Luo

  Po pierwszej porażce też nie wszytskich zwalniają, pierwszy przykład jaki mi przychodzi na myśl to Mauricio Rua.

 146. Scenariusz ktory podejrzewalem od samego poczatku tego zamieszania potwierdza sie. Mamed wybral najlepszy moment renegocjacji kontraktu z KSW i moim zdaniem o to tutaj chodzi. Ludzie chetniej ogladaja jego niz Pudziana , coraz wiecej gal MMA na otwartym Polsacie i plany PPV to wszystko wskazuje ze 2012 rok bedzie przelomowy w polskim MMA (wzrastajaca wielomilionowa publika). Uwazam Mameda za czlowieka inteligentnego z zapleczem biznesowym i teraz ja majac jako taka wiedze o MMA bez zarzadzania w moim CV, na chlopski rozum mysle ze Mamed przyciagajac wiecej ludzi od Pudziana moze liczyc na 200-250K za walke w KSW.
  Co do UFC mysle ze Santiago mial wieksza wartosc marketingowa dla nich niz Mamed ale niech bedzie ze zaoferowali mu 40K za walke- czyli okolo polowa z tego co KSW. Prosze nie przytaczajcie bonusow za wygrana i walke wieczoru to nie forum bukmacherskie, wiec skupmy sie na kwotach GWARANTOWANYCH.

  I teraz wy wszyscy ktorzy stawiacie sie na jego miejscu pomyslcie. Tulalem sie po swiecie przez tyle czasu, wkoncu znalazlem miejsce ktore moge nazwac domem kobiete i dzecko ktorych kocham oraz otaczajacych mnie ludzi – prawdziwych przyjaciol. Stalem sie tu bohaterem dla (i tu podreslam) MILIONOW. To tu zarabiam najlepsze pieniadze …. hmmm ….. a moze rzuce to wszystko i pojade do USA obroce zycie mojej rodziny do gory nogami za duzo mniejsze pieniadze i duzo wieksze wydatki, gdzie tak naprawde roznie moze byc … ale moze bede najlepszy ….

  Odpowiedz jest dla mnie prosta … a dla was ?

 147. Zapomnialem dopisac :
  I myslicie ze Mamed sobie tego nie mial swiadomosci jego przyblizonej marketigowej wartosci w USA (czyt wartosci w $) ?

 148. Przyjalem ze 40K dolarow to okolo 130K zlotych czyli okolo polowa od realnej kwoty na jaka ma szanse Mamed stajac sie NR1 dla KSW. Jesli niezrozumiale to napisalem to przepraszam.

 149. Skoro Mamed twierdzi, że oferta jst śmieszna to pewnie spodziewa się dużo chojniejszej stawki. dla Ufc Polak nie ma aż tak dużej wartości marketingowej (słabo znany w stanach, no i nie wiem jak u niego ze znajomoscią jezyka ang.)
  Coś mi się widzi że za pare tygodni usłyszymy jak Martin mowi coś w stylu „Negocjowaliśmy jak lwy ten kontrakt z UFC ale nie damy się ośmieszyć. KSW zapłaci godne pieniądze i dzięki temu obejrzycie cudowne walki Mameda u nas w Polsacie :)”
  A Mamed doszusuje do emeryturki obijając odrzuty z bellatora i Ufc…. Bede mu kibicował jak zwykle ale tak chciałem go zobaczyć w UFC 🙂

 150. Madzer, mój komentarz był, naturalnie, trochę retoryczny, bo fakt patologii, jaki da się na pierwszy rzut oka – nawet mocno zaklejonego porannymi ropami – zauważyć w całej tej komedii, jakoś umyka uwadze tych, którzy są, zdaje się, najbliżej. Czytam zamiast tego jakieś wynurzenia o tym, czy Polsat może zablokować Mameda, czy 20k byłoby wystarczająco dużo, że Joe Silva jest nieugięty, że Mamed ma 32 lata i jednak kasa ma ogromne znaczenie oraz inne tego typu, za przeproszeniem, dyrdymały – zamiast rzeczowego komentarza do core, esencji tej całej chorej sytuacji. Nie oczekuję, że nagle redaktorzy rzucą się jak wygłodniałe sępy na KSW i rozszarpią ich na drobne kawałki ku uciesze gawiedzi, ale takie notoryczne unikanie tej najistotniejszej w całym temacie kwestii na pewno może rodzić szereg pytań i wątpliwości.

 151. z irokezem bylo troche inaczej bo po wchlonieciu WEC waga lekka byla przeladowana

 152. Aukson: Na tym portalu przeczytałem, że Mamed Chalidow otrzymuje za walkę około 100 tysięcy złotych plus pieniądze od sponsorów. W przypadku oferty od UFC opiewającej na 40 tysięcy dolarów, czyli jak piszesz 130 tysięcy złotych, w takim przypadku propozycja od UFC jest sensowna. Oczywiście jest to propozycja do przebicia przez KSW/Polsat, ale nie można mówić o niegodnej, czy poniżającej ofercie.

 153. Już to pisałem w poprzednim temacie , że Mamed za czesto podkreślał we wcześniejszych wywiadach iż nie chce nigdzie jechać , chce do Polski ciągnąć zawodników na KSW bo mamy piękna galę , że tu mu dobrze , że nawet na wakacje za granicę nie jeździ bo Olsztyn taki piękny … chciałbym ,ale nie wierzę w to jego UFC.

 154. Kolejne teorie spiskowe ;/
  Wiekszosc z forum chyba nie rozumie co to znaczy podpisanie kontraktu to nie jest takie proste jak wam sie wydaje. „Mamed zaryzykuj” a ciekawe czy wy byscie zaryzykowali i dawali sie wykorzystywać gdybyscie dostali taki niekorzystny kontrakt. Mamed zasługuje na więcej wiec normalne ze chca wynegocjowac lepsza oferte. Ale oczywiscie wiekszosc tutaj caly czas tylko pisze K&L. Mysle ze Mamed gdyby walczyl w UFC to na spodenkach bedzie miał napis KSW i ogolnie Organizcja KSW na tym straci ale i zyska. Nie pomyslicie o tym ze Mamed w KSW nie jest blokowany ale w UFC będzie. A zalezy mu na kasie ok ale wy nie wiecie jakie Mamed ma wydatki on tez chce zabespieczyc rodzine. Jaka nie podejmie decyzje to napewno podejmie właściwa ale wiadomo ze w UFC bedzie mu o wiele latwiej o godnego przeciwnika a w KSW dostanie dobrego raz na 2 lub 3 walki.

 155. Aplikant: Do tego wlasnie zmierzam PODKRESLAM moim zdaniem Mamed chcial renegocjowac kontrakt z KSW nigdy wczesniejsie do UFC sie nie wybieral i to sie nie zmienilo. A suma 40K $ ktora podalem i tak byla zawyzona aby WYOLBRZYMIC absurd wyjazdu za tez calkiem mozliwa oferte rzedu 20-25K $ wzgledem realnych 200-250K PLN od KSW

 156. naiver…nie wiem czy nie chcesz, czy nie potrafisz, ale robi sie przerost formy nad trescia…

  wracajac
  K&L doskonale wiedzieli (przypuszczali) ile UFC moze zaproponowac Mamedowi
  wiedzieli tez oczywiscie, ile sami moga mu zaoferowac (zeby go zatrzymac pod PPV Polsatu)

  teraz beda negocjowac (w dobrze pojetym interesie Mameda) zakladajac ile moga(?) ugrac i wiedzac ze to przebija
  beda mieli ciastko, nie jedzac go, tylko troche kosztujac…

 157. Spokojnie Panowie. Sprawa jeszcze w toku, nic nie jest jak na razie zamknięte. Co niby w tym momencie mamy komentować? Że manager zawodnika nie powinien być jednocześnie jego pracodawcą? Przecież od dawna o tym głośno mówimy.

  Obiecuje Wam dłuższy art, kiedy już cała ta sprawa będzie zakończona definitywnie. Na razie nie widzę podstaw by dotykać klawiatury pod tematem Mamed – UFC.

 158. @Yoshihiro 
   

  To by był ona koniec w tym temacie. Nie ma sensu dalej się produkować, już chyba wszyscy wiedzą jak wygląda sytuacja. Pozostaje jedynie czekać na rozwój wydarzeń.

 159. KSW najbardziej boli to ze UFC podpisuje kontrakty na wylacznasc 🙂 Mamed wygra 1,2 walki 😀 i zacznie robic sie wesolo 🙂 pod kazdym aspektem… ty samym konkluzja jest jednoznaczna Ksw na dzien dzisiejszy jest najwiekszym zlem dla MAmeda:)

 160. z drugiej strony powrót zawodnika który przegrał 2 razy co utrudnia jego promocję.

  Raz K&L potrafią walić ściemę więc o to się nie martw, dwa, zwykli ludzie naprawdę nie siedzą na sherdogu i nie patrzą na rekordy mma, wtedy by go przedstawili już jako weterana największej organizacji na świecie i tyle na ten temat.

 161. Strasznie mnie denerwuje jak Lewandowski w wywiadach mowi ze MY PRZEDSTAWIMY MAMEDOWI SWOJA OFERTE A UFC SWOJA i zobaczymy kto da wiecej —mowi jakby co to te kajesdabliju nie bylo….. !!!

 162. od dawna wiadomo ze Mamed juz dawno powinien walczyc w ufc wierze ze namiesza w ufc teraz tylko zalezy od dobrego kontraktu ilosci walk itp napewno dla Mameda pierwsza walka w ufc bedzie bardzo wazna ijezeli juz by doszlo do podpisania kontraktu to pewnie dostanie kogos konkretnego teraz tylko zalezy dobrze wynegocjowac i wiedziec co sie podpisuje ps. mam nadzieje ze Mamed zawalczy jeszcze wtym roku trzymam kciuki

 163. KSW jest organizacja, która moze zaoferowac Mamedowi lepsze warunki. Nie wiem co Cie tak denerwuje.

 164. wywyzszaja sie tym, jakby Mamed walczyl tyle w UFC co w KSW to by wiele razy lepsze dostawal pieniadze za walki i zawodnikow…. a przede wszystkim wydaje mi sie ze hamuja mu ambijce K&L

 165. Myślałem, że temat został wyczerpany na 9 poprzednich stronach. Napisałeś coś co już zostało napisane, powtórzone i zanalizowane (szkoda tylko, że przez osoby, które najmniej wiedzą o sprawie) milion razy. Nic nowego.

 166. A myślisz, że jeżeli miałby menadżerów w żaden sposób niezwiązanych z KSW poznałbyś szczegóły kontraktu? 

 167. "zwykli ludzie naprawdę nie siedzą na sherdogu i nie patrzą na rekordy mma"  kurna to jestem niezwykła :P, bo od początku zainteresowania MMA sprawdzam każde nazwisko na sherdogu Laughing nie wiem, co bym bez niego zrobiła…

  hahaha a tak chyba każdy wywyiad a panem L. brzmi tak jakby uważał KSW za równą UFC a siebie równego Danucie 😛 zero pokory…

  Panowie przecież nigdy nie poznamy dokładnych szczegółów sprawy 😛

 168. Już @Halssowi napisałem wyżej co o tym sądzę, odnieś to też do siebie.

 169. Też mam takie wrażenie. A potem będzie gadka szmatka, że chcieli, starali się o kontrakt. No ale za psie pieniądze Mamed nie bedzie walczył. A takie KSW płaci lepiej i zapewnia podobny poziom rywali.

 170. Yoshi -dzieki za wyjasniłes . Czekam na twoj art. Jak zwykle zresztą/
  Naiver lubie czytac twoje posty. Mieszkasz za granicą? Masz jakby inna mentalnosc. Nie pasujesz w dobrym tego slowa znaczniu.

  Aplikant bardzo madre posty. To co piszesz jest tak logiczne ,dla kazdego kto chociaz raz w cos inwestowwał.

  Pan EM -tak jak ty mysla ludzie ktorzy maja prawdziwe biznesy. Tak mysla ludzie ktorzy maja wielkie firmy i rozwijaja je mimo to dalej z bogatych ludzi stajac sie milionerami ,a pozinej miliarderami . Propsy

  Tak jak mowi tu wiekszosc myslą zaś ludzie, ktorzych biznes ogranicza sie do straganu z warzywami ,a rozwój dla nich to upchniecie 1 skrzynki pomidorów wiecej. Zeby otworzyc market trzeba zaryzykowac wziasc kredyt itp czesto. Nie tylko ryzykowac dochodem, ale przez jakis czas moze byc na minusie, bo to jedyna droga zeby z 5 tys miesiecznie kiedys zrobic 50, a pozniej 150. Nie mowie, ze Mamed na byc na minusie, bo nie bedzie – ma sponsorow i nie bedzie placic za „odzywki” czy trinengi raczej sam.

  MUSIMY poznac sumy. Jesli Mamed zrezygnowałby z 8/15 plus 8 /15 to rozumiem, chociaz nie wierze ze mogliby mu cos takiego zapropnowac.
  Jesli zrezygnowął z czegos na kształt 30 plus 30 no to sorki ……….
  Porownywanie sie do Bispinga z ktorym mogłby przegrac bez trudu, goscia ktory jest motorem napedowym UFC w jednym z najbogatszych krajow na swiecie ,gdzie sprzataczka zarabia tyle co polski profesor jest nie na miejscu.
  Chyba ze SAM nie wierzy ze wszystko tam wygra i tego sie obawia. W takim razie to rzeczywiscie niech nie probuje. Na moje dostanie 3 walki i moze to wygrac w mega stylu…moze…wiecie ze to prawda…i niech mi ktos powie ze wtedy zbiednieje.

  Pisanie ludzi ze Mamed musi wyzywic rodzine biorac pod uwage ile juz zarobił i ile zarobi gdziekolwiek trafi traktuje jako niepoczytalnosc ,albo dooobrą fazę

  Jesli chodzi o sytuacje menadzerska bardzo dobrze porownujecie do VAdima i mega trafnie do ostatniej sytuacji na linni BAS – REEM. Sami włodarze UFC mowili o tym i sam Alistair. Menadzer miał konflikt interesow, bo inwestował w cos innego i jawnie chciał wychujac Overrema. Zeby nie było, ze hejtuje nie podejrzewam naszych o cos takiego ,ale bedac Mamedem zastanowiłbym sie pare razy. Prawnik ,ktory czytał umowe Reema z UFC( proponowana) przecierał oczy ze zdumienia..Był w szoku ze menadzer moze tak „negocjowac” i zawierac takie umowy w imieniu swojego klienta. BAS Był w o wiele lepszej sytuacji niz teraz k&L. Pomyslcie. Oveerem to mega ogarniety facet.
  Chyba ze to wszystko było zeby podpic cene w KSW :):) i jestesmy robieni w balona. Wiem jedno w KSW MAmed nie ma juz z kim walczyc i jego dalsze starty beda polegały na dostawaniu wyplaty..Rozwoju zadnego – ani sportowego ,a kasa to juz tez bedzie sczyt.

  Wiecej z Polski nie wycisną! Nie ma przeciwnikow dla niego nie ma wielkich walk nie ma z czego wyciskać.

 171. Jest sens jeszcze to omawiać? Wszystko jest jasne. Z jednym Martin się nie myli, decyzja należy od Mameda. Liczymy na jego (Mameda) rozsądek i trzymamy kciuki aby spojrzał perspektywicznie. Nie wiem jak wasza opinia i K&L ale dla mnie od początku wyglądali na mega cwaniaczków i przy okazji calej sprawy z mamedem jest to jeszcze bardziej widoczne. No cóż….

 172. Jeśli przeanalizujemy całą sprawę to wygląda ona dość komicznie.

  Spróbujmy się dowiedzieć czym kierował się Mamed ogłaszając chęć przejścia do UFC. Na zdrowy rozum wydawało mi się, że chciał wywrzeć presję na właścicielach, ponieważ już nie chce walczyć na KSW ( w domyśle miałem, że już trwały te negocjacje z UFC ale okazuje się, że nie) Drugi wątek jaki się nasuwa to chęć szerszego przekazania fanom, że idzie się bić za ocean.

  Ale okazuje się, że to też nie to.

  Jeżeli dla Mameda w negocjacjach z UFC jednym z najważniejszych wątków jest kasa ( o co nie mam pretensji). To nasuwa się pytanie. Czy on naprawde wcześniej nie zdawał sobie sprawy co mogą mu zaproponować Amerykanie ?

  Sprawa druga. Po co ogłoszał to całej opinii publicznej ( ze chce do UFC) skoro i tak wiedział, że chce konkretnych warunków. Czy nie było by logiczniej aby w zaciszu gabinetów wysłali mejla do J. Silvy z zapytaniem co mogą mu zaoferować ?? I jeżeli Mamedowi by odpowiadały warunki to by podpisał kontrakt, jeśli nie to by po prostu bił się dalej dla KSW nie robiąc wokół siebie zamieszania.

  Dla mnie ta cała sprawa sięgnęła absurdu i w ogóle nie trzyma się jakiejkolwiek logiki. Ja nie chce snuć żadnych teorii spiskowych ale to wygląda tak, że KSW chciało pokazać, że te UFC nie jest takie kolorowe i KSW im dorównuje bo w pewnych przypadkach mogą zapłacić więcej. Smrodu jeszcze dodaje fakt, że o toczących się negocjacjach informuje… wirtualna Polska. Czyli K&L musza im sprzedawać te newsy. Po co ? Nie mogli dać komunikatu gdy już będzie finał negocjacji, że teraz decyzja nalezy do Mameda ? Dziwny cyrk się z tego robi.

  I jeżeli tu chodzi tylko o kase to wychodzi na to, że nigdy nie zobaczymy żadnego Polaka, który jest główną twarzą KSW w UFC bo najlepsza organizacja na start nigdy nie da takiej kasy jak KSW dla największych gwiazd.

  Szczerze to nie rozumiem Mameda. Czego on się tam na początku spodziewał?? UFC może mu jedynie dać szanse, że jeśli tam będzie wygrywał  i da efektowne walki to wpłynie to na jego rozpoznawalność, sprzedaż PPV i zasobność jego portfela. Jak się nie uda to by wypadł jak Santiago.

  Nie oszukujmy się, on już nigdy nie będzie biedny bo jest zbyt popularny. I teraz do niego nalezy wybor czy chce spróbować się zmierzyć z najlepszymi ale za to z niepewną przyszłością w organizacji czy nadal obijać sredniaków za pewny hajs w średniej organizacji.
  „Cesar Gracie Jiu Jitsu motherfucker! Cesar Gracie Jiu Jitsu! Pardon my language.” – Nick Diaz

 173. Tak sobie mysle ze KSW dało Mamedowi fajną wędkę ,a on przez to jaki jest utalentowany nałowil sobie duzo ryb w Bałtyku.
  UFC nie da mu takiej fajnej wedki na poczatek , da mu moze gorsza ,ale powie- wiesz Mamed jak sie sprawdzisz to wtedy wedka na bok i tam stoi kuter z załogą i sieciami, a do tego mozesz łowic nie tylko na Baltyku.

 174. dzięki zapytaniu masz pogląd w jakiej kwocie możesz się obracać. Jeżeli dla Mameda podana kwota przez UFC jest "śmiesznie niska" to nagle po negocjacjach nie wystrzelą jej o 300% większą

 175. Zastanawia mnie postawa Mameda.

  Przytoczę zarobki z UFC145

  Jon Jones: $400,000 (no win bonus) def. Rashad Evans: $300,000
  Rory MacDonald: $36,000 (includes $18,000 win bonus) def. Che Mills: $8,000
  Ben Rothwell: $104,000 (includes $52,000 win bonus) def. Brendan Schaub: $14,000
  Michael McDonald: $16,000 (includes $8,000 win bonus) def. Miguel Torres: $32,000
  Eddie Yagin: $12,000 (includes $6,000 win bonus) def. Mark Hominick: $17,000
  Mark Bocek: $46,000 (includes $23,000 win bonus) def. John Alessio: $10,000
  Travis Browne: $24,000 (includes $12,000 win bonus) def. Chad Griggs: $27,000
  Matt Brown: $36,000 (includes $18,000 win bonus) def. Stephen Thompson: $8,000
  Anthony Njokuani: $24,000 (includes $12,000 win bonus) def. John Makdessi: $12,000
  Mac Danzig: $54,000 (includes $27,000 win bonus) def. Efrain Escudero: $10,000
  Chris Clements: $12,000 (includes $6,000 win bonus) def. Keith Wisniewski: $10,000
  Marcus Brimage: $16,000 (includes $8,000 win bonus) def. Maximo Blanco: $13,000

  Można to znaleźć bez trudu. Pomysł że mógłby w pierwszej czy drugiej walce dostać 30-40k jest niedorzeczny. Anthony za przegraną z Belfortem dostał $4000, chyba nie zrobił wagi, ale czy propozycja walki za takie pieniądze jest już śmieszna ?

  Z drugiej strony KSW wydaje na takiego Boba Sappa 30-40k $ (był wywiad w którym opowiada że walczy za tyle i to niewiele), dlaczego nie ściąga dla Mameda lepszych rywali ?

  Swoją drogą, żeby się nie opłacało jechać do Stanów, robić w telewizji za gwiazdę…    Koniec świata 😉

 176. @Yoshihiro

  Widzisz, jeden Twój post zapewne nie zabrał Ci wiele czasu, a krótko i produktywnie przedstawia wasze stanowisko na temat obecnego punktu „negocjacji” pomiędzy K&L i Joe Silvą.

  Kolega Naiver nie oczekiwał od was zbyt wiele. Uważam, że są to słuszne obawy dotyczące unikania tematu. Jest to jeden z powodów, dla którego wielu użytkowników zarzuca wam (niesłusznie) stronniczość. Ale do czego to prowadzi? Do kolejnych banów po jednej dyskusji dla takich czytelników, jak Blade, który potrafił wnosić stosowną wartość merytoryczną do każdej dyskusji, a wielu trolli posiada tutaj konto pomimo wielokrotnego łamania regulaminu z ich strony.

  Mam nadzieję, że droga Redakcja jest świadoma faktu, że nie tędy droga. Pomimo popularności MMA w Polsce i zwiększeniu liczby userów, może dojść do sytuacji, gdzie wielu wartościowych i wiernych fanów MMArocks zacznie się od was odwracać.

 177. brawo Nera, mądrze piszesz :p a czy ktoś wie od jakich stawek od jakich stawek zaczynali w UFC np Jones, Evans itp? Chyba też nie były to jakieś rekordowe sumy… a teraz? Zarabiają krocie… Chcecie dużej kasy dla Mameda ale prawda jest taka że tych wszystkich rywali których pokonał Mamed to duża część dywizji średniej w UFC też by pokonała. Tylko Santiago był godny uwagi !!!!!!!!!!!!!! Z którym zresztą i tak drugą walke przegrał. I nie mówcie mi że nie ma juz na tym świecie sportowców którzy bardziej cenią ambicje od kasy!!! Jest mnóstwo np piłkarzy którzy nie zgodzili by sie na transfer do Anży, ZEA, USA lub Chin mimo że mogli by zarabiać ogromną kase!!! Dla nich ważniejsze są występy w najlepszych ligach świata czy też Lidze Mistrzów. Z czasem, zakładając że Mamed w UFC będzie wygrywać, zacznie zarabiać więcej niż proponuje mu KSW ale to z czasem.

 178. a rywali których wymieniliście dla Mameda w KSW to i tak nie zobaczymy w Polsce. Prawda jest taka że juz dawno by kogoś dobrego załatwili jeśli było by to możliwe a tak dalej będzie obijać staruszków itp. Wystarczy, teraz czas na prawdziwych rywali!!! Całe życie trenowac, byc bardzo dobrym i w końcu mieć szanse sprawdzić się z najlepszymi … bezcenne 🙂

 179. Blade nie wnosił w tych dyskusjach nic merytorycznego, tylko celowo pisał nieprawdę o poczynaniach redakcji w sprawie Kity czy Mameda, za to dostał bana. Przy okazji każda osoba, która będzie pisać o tym, że Mamed to sportowiec bez ambicji będzie dostawać bana bez ostrzeżenia.

  Tak jak napisał Yoshi, przyjdzie czas na podsumowanie całej sytuacji, to odpowiednie osoby w redakcji się tym zajmą. Na pewno nie zrobimy tego teraz, kiedy żadne decyzje w sprawie przyszłości Mameda jeszcze nie zapadły.

 180. @Venom „Przy okazji każda osoba, która będzie pisać o tym, że Mamed to sportowiec bez ambicji będzie dostawać bana bez ostrzeżenia.”

 181. “Przy okazji każda osoba, która będzie pisać o tym, że Mamed to sportowiec bez ambicji będzie dostawać bana bez ostrzeżenia.” – to chyba lekka przesada
  forum jest miejscem, gdzie w kulturalny sposób wyrazamy swoja opinie, a stwierdzenie ze Mamed nie ma ambicji, jest (choc moze wydawac sie niedorzeczna) tylko opinia nie obrazajaca zawodnika w sposob bezposredni

  zaraz dojdzie do tego, ze ludzie beda pisali:
  „Nie jestem pewien, czy Mamed jest sportowcem z ambicjami”
  🙂

 182. Tak, tylko taką opinię, nieważne jak głupia by była, można wygłaszać dopiero jak Mamed zdecyduje, a nie zanim to zrobi.

 183. I nie mówcie mi że nie ma juz na tym świecie sportowców którzy bardziej cenią ambicje od kasy!!! Jest mnóstwo np piłkarzy którzy nie zgodzili by sie na transfer do Anży, ZEA, USA lub Chin mimo że mogli by zarabiać ogromną kase!!! Dla nich ważniejsze są występy w najlepszych ligach świata czy też Lidze Mistrzów

   

  Tylko , że u piłkarzy w swoim klubie mają 7 mln , czyli fortuna o jakiej 99,9999% fighterów może pomarzyć tylko , a jak przeszli by to by mieli 12-13 i grali na zapleczu ligi rosyjskiej. Trochę odmienna sytuacja. W dodatku Jones jak przychodził do UFC , to raczej gwiazdą nie był , a w tym przypadku Mamed jest najlepszym zawodnikiem w Europie i jest w TOP 15 na świecie. Taka różnica 🙂

 184. jasne, tylko nasuwa sie pytanie, czy powinniscie banowac za głupote (w tym wypadku za wyrazanie opini przed dokonaniem faktu), czy za łamanie ustalen regulaminu (ewentualnie tzn. netykiety)

  ale niewazne…jak juz jestes, to pow=owie pytanie z innego watku:
  masz informacje od kiedy OS bedzie transmitowac preelimsy?
  mowiles o tym swego czasu w szklanej szczece

 185. Za przewidywanie wyników walk banów raczej dawać nie będziemy. Nazywanie kogoś sportowcem bez ambicji, to jednak coś innego. Oczywiście dotyczy to wypowiedzi o wszystkich zawodnikach.

  bartek3112 nie wiem, spróbuję się dowiedzieć

 186. Odies true 😀 kurna i co z tego, że Mamed jest w Polsce i może w części Europy gwiazdą ? (w całej to niemożliwe, chyba…)

  Przecież dla Amerykanów Polska to koniec świata 😛 Gwiazda z pipidówy ma mieć lepszą kasę niż np. jakiś Amerykanin, czy Kanadyjczyk ? jak dostanie porównywalną to powinien się cieszyć 😛 To moje zdanie, ale ja jestem jeszcze ideistką, więc stawiam osiągniecia wyżej niż bogactwo 😛 Nie kłóćcie się już tylko czekajmy na konkrety i najlepiej bezpośrednio od Mameda 😀

  A tak w ogóle to widzieliście ostatnie artykuły Newsweeka ? ostro się Mamedem zainteresowali 😛

 187. Za przewidywanie wyników walk banów raczej dawać nie będziemy. Nazywanie kogoś sportowcem bez ambicji, to jednak coś innego. Oczywiście dotyczy to wypowiedzi o wszystkich zawodnikach.

  Venom nie wiem czy nie dochodzimy tu do pewnego absurdu, ale moim zdaniem powiedzenie o zawodniku A ze ''jest bez ambicji'' to raczej wyrazenie opinii a nie obraza 😀 Niedlugo nie bedzie mozna powiedziec o kims, ze slabo wypadl, zero kondycji, cienka stojka bo bany poleca.

 188. Venom
  ,,Oczywiście dotyczy to wypowiedzi o wszystkich zawodnikach.”
  Nawet o Marcinie Najmanie?

 189. Naprawdę nie rozumiesz czy specjalnie szukasz afery?

  Napisać po walce, że ktoś słabo wypadł to coś innego niż napisać, że zawodnik nie ma ambicji zanim zdecydował o swojej przyszłości.

  Zza internetowych nicków można o zawodnikach napisać wszystko. Tylko to my potem świecimy oczami przed zawodnikami za wypisywane przez was inwektywy, nieuprawnione opinie i wszechobecny debilizm. Dopóki będę miał coś do powiedzenia na tej stronie, dobre imię zawodników (szczególnie polskich) będzie tu wyjątkowo chronione. Nie podoba się, zapraszam na inne portale.

  Koniec tematu.

 190. Mamed się chyba przebudził ze snu "KSW" i zdał sobie sprawę, że w Polsce już wiele więcej nie osiągnie a jego ambicje wojownika nie pozwolą mu trwać w tym letargu.
  On jest mega zaj… człowiekiem, pełnym wartości co widać gołym okiem, a co w obecnym czasie nie jest normą. Jest też skromny i to może właśnie te aspekty wykreowały sytuację, że ogłosił swoją chęć walki w UFC tak oficjalnie bo dokładnie wiedział co będzie gdy zapuka do biura KSW i powie "Panowie chcę walczyć w UFC".
  Chciał mieć potwierdzenie i poparcie swoich fanów w wywalczeniu sobie kontraktu z UFC.

  Obym się nie mylił.

 191. W tym momencie wielka szkoda, że Mamed nie zawalczył z Jacare. Gdyby przegrał, to cały ten niepotrzebny szum może by nie miał miejsca. Ale gdyby wygrał, to pewnie dostałby ofertę, która by go zadowoliła.

 192. Juras pewnie śledzi ten wątek na forum. Może się wypowie, wyrazi opinie? Panie Łukaszu…czekamy 😀

 193. bisping Jak Mamed mowi ze Bisping dostal 500tys, a przeciez on jest od niego nizej w rankingach to pewnie oczekiwal z 200 tys. dolarow %-)

 194. Mamed jest znany tylko w Polsce. Amerykanów nie interesuje to co dzieje się poza ich podwórkiem, są za bardzo zakochani w sobie. Mamed nie dostanie wielkiej kasy w UFC bo nikt nie patrzy na rankingi tylko na to ile kasy przyniesie UFC. Wszystko zależy teraz od samego zawodnika.

 195. A co do zarobków …według rankingu MMA by MMARocks:
  1.A.Silva 200k $(kwoty podane głównie z ost. walk)
  2.C.Sonnen 35k $
  3.M.Munoz 30k $
  4.N.Marquardt ok50k $
  5L.Rockhold 65k $
  6.B.Stann 23k $
  7.T.Boetsch 18k $
  8.Y.Okami 50k $
  9.M.Bisping 275k $!!!
  10. V.Belfort 275k $
  …16 D.Maia ok 40k $
  17Mamed Chalidow ???
  18 R.Palhares 14k $ (jego ost. rywal – przegrany Miller 15K $)
  Jak nie trudno zauwazyć kwoty nie zależą od wartości zawodnika na ringu. Ameryki tutaj nie odkryłem, że kwestia medialna ma tutaj ogromne znaczenie(patrz Bisping, Belfort),ale nie koniecznie musi oddawać faktyczny stan zarobków(A.Silva dostaje zapewne %od PPV) Biorąc pod uwagę „medialność” Mameda, tą „amerykańską” to jest on niestety na pograniczu nizin… Munoz stawiany w roli pretendenta, ma „zaledwie” 30k, ale np. widowiskowo kończący Palhares jeszcze mniej. 14k to absolutne minimum… no tak ale Rousimar zawalczył w UFC 10 razy! Wiadomo, że Mamed w Europie jest popularny, ale czy w Stanach może dostać więcej niż 10k? Wydaje się to niemożliwe… Obym się mylił…

 196. Kurde, tacy znani zawodnicy jak Palhares czy Boetsch tak mało zarabiają? Stann to myślałem, że w ogóle ze 100 000 $ zarabia…

  Fakt, że Palhares nie był raczej jakąś wielką gwiazdą jak przechodził do UFC, ale po tylu walkach to myślałem, że zarabia więcej. Pytanie, jakie plany co do Mameda by miało UFC.

 197. Widze że już znalazła się masa krytyków Mameda, twierdząca że pieniądze biorą górę nad sportową ambicją(chęcia rozwoju, walki z mocniejszymi rywalami), zapominacie o kilku elementach krytykując zawodnika MMA:

  Pensja zawodnika mma zależy od ilości walk, w przypadku kontuzji też trzeba z czegoś żyć, kariera zawodnika MMA kiedyś przecież się kończy, mało istotną kwestią jest czy mamedowi zaproponowali 15.000$ czy 25.000$ od każdej z wyżej wymienionych kwot musi zapłacić podatek, utrzymać siebie przed walką jak i po okresie walki (to już kwestia stylu życia jak i przyzwyczajeń)

  Trochę śmiesznie czytać posty wynoszące że 20.000 dolarów to taka kupa pieniędzy że trzeba ślinić się i zapier… wpław przez ocean do ameerykanów by przywieźć do polski połowę tej kwoty …

   

  AVE

 198. „Przy okazji każda osoba, która będzie pisać o tym, że Mamed to sportowiec bez ambicji będzie dostawać bana bez ostrzeżenia”
  Venom przesadzasz i to zdecydowanie………
  Jeśli myślisz, że jakiś zawodnik będzie mieć do ciebie pretensję, że pozwalasz na pisanie głupot w komentarzach to jest mi żal, zarówno ciebie, że przejąłbyś się taki idiotycznym zarzutem, no i zawodnika. Bo tylko kompletny imbecyl mógłbym mieć pretensje do redakcji o niekasowanie komentów tym bardziej odnoszących się o ambicji……
  Ba lubię Mameda, pewnie bardziej jako człowieka niż fightera, ale jak ktoś na tej stronie napisałby że nie ma ambicji nie krytykowałbym go za taką opinię. Mam inne zdanie, uważam że Mamed dokonuje wyborów kierując się lojalnością, wdzięcznością, jego postrzeganiem bezpieczeństwa finansowego. Ale na BOGA, jeśli ktoś napiszę, że facet nie ma ambicji, bo okłada wyrzutków z UFC, klepie ogórków, to jest opinia/ teza na którą nawet ja FAN Mameda znajduję argumenty…… więc dajcie sobie siana z dawaniem Banów. Oczywiście możecie to zrobić, możecie w ogóle zamknąć to forum……..
  p.s
  nie chce czytać argumentów, że wasza strona, wasze zasady. Bo jak ludzie(łącznie ze mną) jechali z Najmanem, Braćmi Linke itp. To jakoś nikt Banów nie dostawał…………….

 199. Venom uczysz nas szacunku a sam piszesz o naszym wszechobecnym debilizmie. Nawet takie tuzy internetu jak Ty winni być zobligowani do zwazania na słowa.

 200. Naprawdę nie mam już humoru o tym dyskutować, ale King Dante się odezwał to odpiszę.

  Wy chyba poważnie nie zdajecie sobie sprawy ile codziennie syfu musimy kasować tutaj na stronie lub pod wywiadami na youtube. Nie chodzi tu tylko o Mameda, w tematach o Antku, Różalu, wspomnianym Mariuszu Linke, Bagim i wielu innych kasowałem setki inwektyw, prowokacji i głupawych komentarzy. Tylko nie piszcie mi tu o Najmanie…

  Jak ktoś dzisiaj pisze „wyszło szydło z worka wasz Mamed to sportowiec bez ambicji” to dostaje ode mnie bana i szczerze dziwi mnie, że muszę to tłumaczyć. Nie będę podawał nazwisk, ale mieliśmy co najmniej kilka przypadków zawodników, którzy obrażali się na komentarze u nas na stronie. Potem to ja musiałem ich za nie przepraszać.

  Sorry, ale dla mnie ważniejsze jest utrzymanie dobrych stosunków z zawodnikami/trenerami/promotorami niż kilku internetowych mądrali piszących o cenzurze. Takie zasady są u nas od dawna i wolę być nadwrażliwy, niż żeby zrobił się u nas drugi onet czy sportfan. Nie mam ochoty uczyć nikogo szacunku, po prostu będę prowadził tę stronę tak jak uważam za stosowne. Jak komuś się nie podoba, droga wolna.

  Z mojej strony to koniec tego tematu i nie przewiduję tu dalszej dyskusji, kolejne posty będę skrupulatnie kasował. Jak ktoś ma ochotę o tym porozmawiać niech pisze do mnie na maila.

 201. @ Naiver

  Mam nadzieję, że Twój świat nie legnie w gruzach, ale przy rozmowach z UFC nazwisko osoby reprezentującej Mameda nie jest w gronie spraw kluczowych. Obstawiam, że oferta dla Mameda nie drgnie w ogóle albo minimalnie i np. przywoływany już kiedyś na forum Shu Hirata nie załatwiłby innego kontraktu. Znam europejskich menadżerów, którzy rozmawiali z UFC o pieniądzach i generalnie nikt nie nazwałby tego „negocjacjami”. Jakbym uznał ten aspekt sprawy za ważny, to bym o tym napisał.

  To, że właściciele KSW są menadżerami niektórych zawodników nie podoba mi się z wielu innych względów. Głównie chodzi o negocjacje z KSW. Np. Jan Błachowicz nie ma w umowie aneksu pozwalającego zawiesić kontrakt w przypadku oferty z UFC. Ma „ustną umowę dżentelmeńską”. Gdybym był menadżerem Janka, to bez tej klauzuli nie wstałbym od stołu. Sytuacja kiedy K&L przedstawiają kontrakt reprezentowanemu przez siebie zawodnikowi jest patologiczna. Jak kiedyś będę się z jakimś artykułem poruszał w okolicach tych tematów, to wtedy sobie o tym poczytasz.

 202. Mam nadzieje, że się dogadają lub definitywnie zakończą temat wyjazdu Mameda. Jestem zmęczony już tym wszystkim. Ja radzę wszystkim tym, którzy mają dość oglądania Mameda przeciwko przeciwnikom nie na jego poziomie(nawet nie blisko!) – o nie oglądanie walk Mameda w KSW- podobnie jak ja odpuszczam naszych „mistrzów” bokserskich- chyba że rywale będą na odpowiednim poziomie.
  Jeśli 4 mln osób chce być oszukiwanych, to niech będą. Podobnie jak z Disco Polo, niektórzy wierzą że jest to muzyka, ja mam inne zdanie. Przepraszam Mamed za to porównanie, pewnie nie zasługujesz na to- przecież to nie jest twoja wina……..ba to nie jest nawet wina Kawulskiego i Lewandowskiego. Gdyby mogli to mielibyśmy lepszych rywali, ale nie da się i ja to rozumiem- ale moje zrozumienie nie oznacza akceptacji/oglądania. Nie lubię oglądać egzekucji(nie- jeśli ofiarą nie jest Marcin Najman: ). Na forum Sherdoga jakiś stranierii trafnie opisał dwóch rywali Mameda- Irwina i Wallaca podając ich łączny bilans w UFC ostatnich walk 6 porażek 0 wygranych………… tyle w temacie.

 203. Gdyby Mamed odrzucił UFC – zrozumiałbym to pomimo tego, że by mi się to nie podobało.

  Ciekaw jestem ilu z Was, tak zaciekle krytykujących, w obliczu, na ten przykład, dwukrotnie wyższej sumy oferowanej przez KSW – podążyłoby za „ambicją” i przyjęło ofertę UFC.

  Łatwo jest marginalizować kwestie finansowe kiedy obiadki robi mama. „Welcome to the real world”

 204. Leszek – wielu ludzi odrzuca lepsze pieniądze dla pracy, która pozwali się spełnić zawodowo. Znam wielu takich ludzi.
  Ludzie są różni, tak jak różne są sytuację w których się znajdujemy. Jednych stać na takie decyzję innych nie. Ale nie odbierajmy prawa do krytyki ludziom, którzy są odbiorcami tego co współtworzy Mamed.
  Czekamy na decyzję/komunikat i tyle.

 205. @Escobar

  Wiem, że z oczywistych względów nie możesz rzucać liczbami, ale czy masz jakiś przeciek ile wynosi ta oferta dla Mameda i czy w związku z tym w Twojej prywatnej opinii też jest ona śmieszna? Nie proszę o kwoty, tylko o Twoje zdanie, bo gdybać to sobie możemy, domysły zawsze pozostaną domysłami, a jednak Ty jesteś pewnie najbliżej sprawy z nas wszystkich.

 206. mam nadzieje Venom, że już nie porzucisz tych swoich standardów w ciągu kilku dni i będziesz je dalej egzekwował. Bo jak sobie sięgne pamięcią to długo utrzymywaliscie na stronie wszelkiej masci kokosów i egzekutorów.

  A pisząc w temacie ciekawy jestem czy znacie motywy ogłoszenia przez Mameda walki w UFC publicznie ?. Dlaczego po prostu nie usiadł z K&L i  poprosił żeby wysłali wstępnego zapytania  bez wciągania do tego wszystkich dookoła. Dostałby odpowiedź od J.Silvy i wtedy nie było by zamieszania. Jakby nie był zainteresowany to by odrzucił propozycje i obyło by się bez tej całej afery w dodatku w cieniu spisków i podejrzeń.
  „Cesar Gracie Jiu Jitsu motherfucker! Cesar Gracie Jiu Jitsu! Pardon my language.” – Nick Diaz

 207. nie wyobrazam sobie ze Mamed nie bedzie wlaczyl w Ufc 🙂 chyba ma jakies ambicje sportowe i chce propagowac polskie mma 🙂 i nie piszcie ze ma 32 lata i ma rodzine na utrzymaniu bo to jest smieszne:)

 208. z glodu nie umrze 🙂 niech zostanie trenerem bedzie mial stala pensje 🙂 idac tym tokiem myslenia wracamy do puktu wyjscia ———-> konfliktu interesu 🙂 ———> Ksw

 209. strasznie ciezkie tematy tu sa poruszane , bardzo merytoryczne 🙂 czas zweryfikuje wszytko 🙂 poki co czekam na
  Sakiego i Schilta na GWS

 210. Jesteś jednym z jaskrawszych przykładów merytorycznego podejscia do tematu.

 211. venom ma racje jak ktoś ma bez podstawnie jeździć po zawodniku to od razu kasować i banować no kurde to nie jest pudelek ani inne gówno żeby tu swoje żale wypłakiwać -.-
  poza tym kogo to obchodzi że wy sobie myślicie że mamed źle robi bo na jego miejscu woleli byście głodować dostając gówniane walki w ufc niż zarobić spore pieniądze ( bo takie na pewno dostaenie teraz od ksw) i utrzymać rodzine
  na boga ten koleś nie ma 20 lat i całego życia przed sobą musi myśleć o przysżłosci chyba że wolicie żeby teraz sobie stoczył 2 walki w ufc a potem jakimś początkującym wode podawał i pot wycierał no ludzie są jakieś granice
  poza tym jeszcze nic nie wiadomo a każdy już kurfa wymyślił 1500 możliwych rozwiązań tej sytuacji bo tamten dostał 40k to mamed dostanie 35179 – vat a hotele stanieją więc nie bd musiał tyle zapłacić na ulicy znajdzie 100 dolarów i za to sie wyżywi albo hoy wie co bd go sponsorować wszystkie amerykańskie firmy + ufc które oczywiście zacznie organizować gale w polsce bo to przecież dobra promocja w europie -.-

 212. Ludzie, zanim zaczniecie pisać coś w stylu tego że Mamed może się utrzymywać z trenerki to może najpierw wpisujcie swój wiek, dochody rodziców i wysokość kieszonkowego. To będzie przyczynek do merytorycznej dyskusji.

   

  Sam jestem w podobnym wieku jak Mamed, dzieci jeszcze nie mam, ale nie wyobrażam sobie podejmowania ryzyka pomiędzy byciem bogatym na 100% a ryzykiem zarobienia na TYLKO utrzymanie w UFC.

   

  Marze o Mamedzie w UFC ale to jego decyzja i nikomu nic do tego, jeśli chodzi o kase.

 213. ksw nie placi nawet nalepszych pieniedzy w Polsce wiec o czym ta dyskusja 🙂 W Ufc powoli zapracuje sobie na slodsze mleczko :D:) a moze przegra w 1 walce ? 🙂 wiec o czym gadka?

 214. Escobar, zbytek troski, mój świat nie obraca się w gruzy w zależności od tego, co napiszesz lub czego nie napiszesz.

  Dobrze jednak wiedzieć, że twoim zdaniem konflikt interesów, jakim mianem niektórzy zuchwalcy chcieliby to biznesowe powiązanie włodarzy KSW z Mamedem określać, nie tylko nie znajduje się w "gronie spraw kluczowych" czy aspektów w tym kontekście "ważnych", ale wobec tego nie zasługuje choćby na najmniejszą wzmiankę, nie wspominając już o jakiejkolwiek, najpłytszej choćby, analizie. To również odpowiada na wiele pytań, które ten i ów mógł sobie stawiać, czytając różne teksty na stronie.

  Także obstawiam, że duet K&L nie zdoła wiele wynegocjować – tutaj mamy podobne zdanie, choć opieramy je, jak widzę i co jednak nieszczególnie dziwi, na zupełnie odmiennych przesłankach.

 215. Herzbi "venom ma racje jak ktoś ma bez podstawnie jeździć po zawodniku to od razu kasować i banować" idąc tym tokiem myślenia także posty pełne totalnego uwielbienia bez podstaw i argumentów powinno się kasować… nie dajmy się zwariować 😛 to przecież FORUM…

  Ej no ludzie jasne, że to decyzja Mameda, ale przecież jest osobą publiczną i nie da się, żeby zwykli ludzie go nie oceniali, a w szczególnosci fani. Zawsze będą i słowa poparcia i krytyki, taki już los gwiazd 😛

 216. Obserwuje to forum od dłuższego czasu, ale nie pamiętam takiego wątku. Ludzie, którzy zawsze wypowiadali się rozsądnie, nagle powariowali, mega flame, nagły wysyp "szaraków", nowych kont, prowokatorów, trolli i chuj wie czego jeszcze. Padły tu takie teorie spiskowe i teorie teorii, że głowa mała. Niektórzy powinni się wziąć za pisarstwo, bo mają tak podupconą wyobraźnię, że to się nadaje na scenariusz filmu…

  Mamed zrobi to, co uzna za stosowne i nie straci mojego szacunku, bo kurwa zrobił dla polskiego mma bardzo dużo. Bez ambicji to jest Bob Sapp, Najman i inne wynalazki, nawet Ricco Rodriguez czy Jimmy Ambiz czy jak mu tak.

  I powiem jeszcze, że jeśli Mamed pójdzie do UFC to zarwę każdą nockę, choćbym miał zajebać studia czy mieliby mnie wywalić z roboty i będę mu kibicował. Jak zostanie w KSW to będę czekał na każdą kolejną edycję, żeby zobaczyć jak rozpierdala typów.

 217. Osobiście uważam że Mamed może zostać w polsce, nawet będę się cieszył ale pod jednym warunkiem :

  Duet panów K/L niech trochę ogarnie się, wyjdzie z telewizji niech promują zawodników (nie musze ich widzieć w każdym spocie promującym KSW) a dla panów Mameda czy Pudziana niech zaczną ściągać wreszcie zawodników potrafiących się bić,  stać ich (tylko odnoszę wrażenie że strasznie boją się porażek tej dwójki)

  Kwestia dyskusji na temat wyjazdu Mameda do UFC powinna zostać zamknięta do ukazania się następnego oficjalnego info ze strony Mameda albo K/L… 
   

  P.S Nie macie wrażenia że MMA attack będzie niedługo zapraszało mocniejszych zawodników niż KSW ?

 218. nie chce obrazac Ksw wiem jak sie staraja o dobrego oponeneta 🙂 ale niestety walczy z emerytami i przyslowiowymi ogorkami :)… nawet z takim trzeba wyjsc i zrobic robote 🙂 Mamed jest za dobry na Europe 🙂

 219. Ludzie, uspokójcie się. Oceniacie i osądzacie człowieka i ludzi wokół niego, kiedy jeszcze ŻADNE decyzje nie zostały podjęte i nic nie jest jasne. Póki co dostajemy informacje z przebiegu negocjacji, a co niektórzy już ferują wyroki i śmiertelnie obrażają się na Mameda. Myślę, że akurat ze straty takich „kibiców” Mamedowi nie będzie specjalnie smutno 😉

 220. nikt nikogo nie ocenia , nikt na nikogo sie nie obraza 🙂 nawet dziecko w piaskownicy wie ze mamed ma walczyc w ufc 🙂 zobaczymy co wybierze 🙂

 221. pankracy rozumiem że to forum no ale kurde są jakieś granice, no chyba nikt o zdrowych zmysłach nie powie że mamed nie ma ambicji no ja pyerdole
  ambiji to może nie mieć sapp albo najman
  poza tym także popieram pomysł zamknięcia tego tematu do momentu aż nie dowiemy sie czegoś więcej bo płakanie nad takim strzępkiem informacji i wróżenie z fusów to możecie zostawić wróżbicie maciejowi a nie że potem przez jakiegoś internetowego ćwoka za przeproszeniem a nie że potem zawodnicy nawet nie bd chcieli udzielać mma rocks wywiadów bo powiedzą że są tu obrażani (niesłusznie) i tyle ;/

 222. och jacy delikatni ci zawodnicy, że się tak obrażają 😛 taaa lepiej poczekać na konkrety 😀 wtedy będzie można oceniać wybór Mameda

 223. Ja to bym se chetnie gwizdął to zdjęcie Chucka z recepcji, czy gdzie ono tam wisi.

 224. Czekam niecierpliwie na jakis komentarz Jurasa i Janisza na ten temat podczas dzisiejszej transmisji.

 225. Widocznie przeoczyłem, to się mówi grzecznie a nie…

  Wybaczcie nie było mnie przez weekend i takie wow jak zobaczyłem na fejsie, że to udostępnili kilka minut temu

 226. @up

  edit:

  Bez obrazy, ale całe forum żyje tym od piątku, wrzucane było wielokrotnie, także wiesz… Tym bardziej, że z tego tematu zrobił się niezły śmietnik i Venom musiał usuwać sporo komentarzy.

 227. Dla Mnie Mamed walczący na KSW do końca kariery będzie idealnym rozwiązaniem pod warunkiem, że K&L sprowadzi mu Okamiego, Palharesa, Stanna, Bispinga czy Maia`e ALE nie sprowadzi…więc będzie obijał "odpady" zza oceanu albo "weteranów" UFC, zarobi kupe kasy i nigdy nie zapsize się w świadomości fanów na całym świecie, a potem powstanie film…"Mamed Chalidow, fighter który mógłbyć najlepszy…"

 228. Ja nie wiem co sie tak spinacie 😉 Sa w trakcie negocjaci i obie opcje sa tak samo prawdopodobne a bylo wiele takich negocjacji 😉 Mamed teraz chce walczyc w UFC jest gotowy wiec mysle ze sie dogadaja a ewentualnie jeszcze jedna dobra walke stoczy w KSW i UFC da mu wiecej kasy. Ja jestem pozytywnej mysli 

 229. Co do nadziei o lepszą ofertę dla Mameda to potwierdza się powiedzenie "Nadzieja matką głupich". Moim zdaniem nie ma co się oszukiwać: Albo Mamed zgodzi się na propozycję UFC i udowodni swoją wartość amerykańskim fanom i wtedy będzie dostawał lepszą gażę za walki i będzie szedł do góry, albo zdecyduje się na pewniaka w postaci KSW i będzie dostawał jak to mówią K&L "weteranów UFC i Bellatora" czyli odgrzewane kotlety, które nie będą sprawdzianem dla Khalidova. W sumie oprócz UFC można jakieś tam nazwiska upatrzyć w Strikeforce, no ale to nie bedzie to samo 🙁 

 230. czy Pudziana niech zaczną ściągać wreszcie zawodników potrafiących się bić,

  a na chuj jak pudzianowski nie umie ?

   

  ja jestem podobnego zdania, ze jakiej decyzji nie podejmie, to szacunku nie straci. to jego zycie, jego decyzja i nic nam do tego. i z pewnoscia jesli pojdzie do UFC to bede na gale z nim sie zrywac jak na walki Gołoty, bez wzgledu na to co bedzie nastepnego dnia. jesli zostanie w KSW to bede kibicował mu tez w kazdej walce, bo w naszym kraju jest fenomenem.

 231. Pytanie ile jeszcze potrwa to show z obijaniem kelnerów przez mameda w KSW? Niestety podejrzewam ze dość długo może się to toczyć ponieważ kowalski się na tym sporcie po prostu nie zna…

 232. sport.newsweek.pl "Mamed Chalidow o UFC: Celem jest, żeby wygrywać. Presję, stres i strach trzeba odrzucić" wywiad z Mamedem 😀

  Hm bardzo kibicuję Mamedowi, ale kurna on chyba na trochę nierealne pomysły 😛 Ja nie wiem, czy to możliwe, żeby on w UFC od razu poleciał do main card…

 233. Jak najbardziej realne. w innym wypadku raczej nie ma co się tam  pchać.  Najlepszy zawodnik w Europie walczący na undercardach UFC? Nie wyobrażam sobie tego. 

 234. Ja bym bardzo chciała, ale z amerykańskiego punktu widzenia to europejskie gwiazdy są nikim w USA, chyba że amerykańscy fani mocno Mameda chwalą w necie to Danuta nie odważy się go nie dać do głownej 😀 fajne by było 😀

 235. Czy przypadkiem dziś nie miały pojawić się oficjalne informacje odnośnie decyzji Mameda? Nie mogę się doczekać…

 236. Chodzi wam o te informacje sprzed kilku dni, że w poniedziałek mają być konkrety? Wydaje mi się, że chodziło wtedy o pierwszą, wstępną ofertę z UFC, która jednak pojawiła się wcześniej i Mameda nie przekonała.
  Fajnie by było, gdybyśmy dzisiaj dowiedzieli się czegoś nowego, ale raczej bym się na to nie nastawiał 😉

 237. W piątek "Wirtualna Polska" poinformowała o wstępnych warunkach, jakie najsilniejsza na świecie federacja MMA przygotowała dla Chalidowa. Właściciele Federacji KSW i jednocześnie menedżerowie pochodzącego z Czeczenii zawodnika zapowiedzieli jednak, że może dojść do ewentualnych negocjacji. Chalidow już zapoznał się już z ofertą i dalsze rozmowy są nieuniknione.

  Czy przeglądałeś już wstępną ofertę, jaką przesłała do ciebie federacja UFC?

  Tak, przeglądałem już tę ofertę.

  Jak ją ocenisz?

  Muszę powiedzieć, że jestem rozczarowany. To, co dostałem od UFC jest trochę śmieszne.

  Co zatem zamierzasz?

  Nie wiem, czym sugeruje się UFC, ale jeśli tak mają wyglądać warunki za pierwszą i kolejne walki, to są one nie do zaakceptowania. Jeśli będą godne warunki, to wtedy je przyjmę. Nie mówię, że jestem nie wiadomo kim, ale nie jestem anonimowy. Taki Michael Bisping za jedną walkę dostaje około 500 tysięcy dolarów, a jest ode mnie niżej w rankingach. Ja rozumiem, że on jest tam gwiazdą i nie oczekuję aż takich pieniędzy. Z drugiej strony nie mogę się zgodzić na upokarzające warunki.

  Czy nie boisz się, że w USA będziesz musiał coś udowodnić, żeby liczyć na godne pieniądze? W rankingach jesteś wysoko, ale musisz się jeszcze na nowo "narodzić" w świadomości tamtejszych kibiców.

  UFC oczekuje widowiskowych walk. Takie walki ich pociągają. Szczerze mówiąc, już udowadniałem walkami w EliteXC w USA, w Japonii, że potrafię tak walczyć i chyba nie muszę tego udowadniać po raz kolejny. Nie chodzi o to, że teraz chcę się wywyższać, tylko mam powoli dość udowadniania. Wiadomo, że chodzi o biznes. Jeśli oni nie widzą we mnie zawodnika wartego dużych pieniędzy, to nie ma sensu się tam bić.

  Rozumiem, że swoją ostateczną decyzję uzależniasz od dalszych negocjacji?

  Tak. Czekam na dalszy rozwój negocjacji, ale początek jest słaby.

  http://boxingnews.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=30533:mamed-khalidov-propozycja-ufc-mocno-mnie-rozczarowaa&catid=48:ksw-news&Itemid=74#comments 

  O ile to wszystko choc troche wiarygodnie to za dobrze to nie wyglada niestety… 

 238. Mało prawdopodobne to przejscie, każdy z nas wybrał by lepszą ofertę finansową, i mówię to tak ogólnie nie w odnieswieniu do tego newsa z BN

 239. Wiemy cokolwiek więcej na temat negocjacji? Czy chcą obie strony dalej rozmawiać?

 240. w SSS Venom i Escobar mówili, że w praktyce nie ma negocjacji z UFC. Z tego co zrozumiałem teraz czekamy czy Mamed przyjmnie czy odrzuci propozcyję.

 241. Śniło mi się,że przyjął i miał zawalczycz obok Grabowskiego na UFC 177,ale potem świat opanowały zombie,więc po ptokach ;]

 242. 13stron mineło jak jeden dzień i wiemy tyle że Mamed nie idzie do UFC, szkoda…

 243. jeszcze nie było oficjalnego komunikatu, więc wstrzymajmy się 😛 po chyba będzie można juz tu wylewać żale i złość na Mameda Laughing chyba, że nas nieoczekiwanie uszczęśliwi …

 244. To jak juz zmyslamy to Ostatnio cos o Brocku wspominali ze wroci
  Moze jak by dali Kaski troche to
  Fiedzia & Lesnar w Kfc… Znaczy sie wroc tfu tfu Ufc

 245. to bylby chyba hit ppv ale jest rownie prawdopodobne jak mamed w ufc oraz walka pacman vs floyd

 246. Nadzieja matką głupich, ale ostatnio cisza absolutna ze strony Mameda :P. Teoretycznie – skoro nie negocjuje się z UFC – mógłby powiedzieć "Ch.j, zostaje w KSW". A tak… 

   

  Kurde, niepoprawnym optymistą jestem, ale naprawdę marzę zobaczyć Mameda w UFC, szkoda, że szanse już praktycznie zerowe.

 247. nie jesteś sam 😉 niestety tak samo wierzę w to że polacy zawojują euro 😉

 248. Nie wiem,u mnie nadzieja jest na tyle silna, ze gdzies tam zamykajac oczy,widze, ze jednam Mamed decyduje sie walczyc dla UFC:)

 249. Yagiel mam tak samo.. wolałbym zobaczyć Mameda w UFC niż wygrać 50 par spodenek w konkursie Manto…

 250. Ja też bym nie chciał 50 par spodenek.. Wolałbym 10 par spodenek, 10 T-shirtów, 10 bluz, 10 kurtek, 10 saszetek 😀 hehe nie no żartuje 😛 tez bym bardzo chciał Mameda w UFC zobaczyć. ciągle jest jeszcze nadzieja..

 251. o UFC można zapomnieć gdzieś całkiem niedawno czytałem że Mamed napewno nie zawalczy za takie pieniądze jakie mu proponują więc raczej go  tam nie zobaczymy a przynajmniej w niajbliższym czasie może Mamed by przeszedł do innej kategori wagowaj i tam szukał lepszych rywali bo moim zdaniem to w MW ranking europejski Mamed zdominował wręcz tylko albo walczyć z najlepszymi albo inna katergoria w każdym razie żeby coś się ciekawego działo bo jak narazie jego kariera stoji w miejscu 

 252. Kiedyś Lombard miał taką przeróbke zdjęcia,że zamiast pasa BFC miał pas UFC:) Zrób ktoś taką z Mamedem,się propagande zrobi w sieci 😀

 253. Za mało nas jest żeby propagandę światową zrobić. No chyba, że do wygrania byłyby bilety na KSW to bedzie kilkuset propagandzistów a i pewnie kilkudziesięciu nowych przybędzie.
  winter is comming

 254. To chyba Pervert mówił od samego początku że to może być ściema. Nowy Nostradamus, polać mu !

 255. Panowie za propagandę wystarczy jeden kaczka.

  Zaraz tu wejdzie, zrobi "challenge accepted" i zaraz cały świat się dowie

 256. @szady
  Rozbroiłeś mnie 😀

  Naprawdę będę zaskoczony, jeśli nie zdecyduje się zawalczyć w UFC. Cierpliwośći 😉 Ktoś napisał "nadzieja matką głupich" – pamiętajcie, że dobre matki dbają o swoje dzieci 😉 😉

 257. To chyba Pervert mówił od samego początku że to może być ściema. Nowy Nostradamus, polać mu !

  Dzięki, ale w obawie o bana, nic już nie będę pisał. Najwidoczniej mam dar 😉

 258. Mamed wczoraj poleciał do Czeczenii, decyzji w sprawie jego przyszłości należy się spodziewać dopiero jak wróci.

 259. W sumie jak chce ściągnąć rodziców do Polski to dobry pomysł żeby przedyskutować to z rodzicami

 260. jak nie pojdzie do ufc ( watpie ze pojdzie) to dla wiekszosci bedzie kłiterem, to jest wybór ambicja (+trudny hajs) vs łatwy hajs… i skoro wiekszosc ludzi pisze, ze wybralaby lepsza pensje, to ja nie mam pytan

  zyje sie raz panowie, co by nie mowily rozne religijne ksiazki, to bogiem jest sumienie, wlasny charakter i bycie w ok dla samego siebie

  Mamed nie lubię obcokrajowców, ale naprawdę dobrze życzę ci i przejdź do tego ufc.. dla samego siebie

 261. Może zrobimy ogólnopolską akcje zrzuty na pensje Mameda by poszedł do ufc?

 262. Około 30k$ to Mamed otrzymywał od KSW do tej pory, teraz pewnie zaproponowano mu przynajmniej 50% więcej.

 263. W sumie jesli naprawde ufc oferowalo mu 20k + 20k, i Mamed uznal to za "smieszna" oferte, to nie ma szans, by doszli do porozumienia.

 264. Wcale bym się nie zdziwił gdyby o to chodziło Mamedowi. Może jego wcześniejsze słowa że chce zostać tutaj był prawdą, chce zostać tutaj, być gwiazdą i dostawać więcej $$

 265. Moim zdaniem to nie jest zła oferta a napewno nie śmieszna,mamed ma umiejętności ale nikt go w stanach nie zna i UFC nie będzie ryzykować wiekszej kasy…Mamed twierdzi że Bisping dostaje wiecej kasy,ale bisping ma 16 walk w UFC i jest bardzo rozpoznawalny. Jak by sie Mamed sprawdził na bank by dostał dobre pieniądze. Z drugiej strony to że chce więcej kasy dla siebie to nic złego,ciekawe jaki % by mieli panowie K&L od zarobkow Mameda…please pay him more, because nobody wants to sponsor him’ to mnie rozwaliło…

 266. Ciekawe czy UFC ponowi oferte dla Mameda w związku z planowalą galą w Polsce. Może tym razem zaoferują pieniądze godne mistrza KSW. Jezli chodzi o popularnosc to nie ma w tym rejonie europy drugiego takiego zawodnika który mogłby dorównać olsztynianinowi. w tym aspekcie śmiało można stawiać go na równi z nowym nabytekim UFC – Conorem McGregor czy też szwedzką gwiazdą Alexandrem Gustafssonem. Z pewnoscia Khalidov pozwolilby zapelnic dużą hale w Poslce a i mialby mozliowosc sprawdzenia swoich sportowych mozliwosci ze swiatowa czolowka ktora rezyduje w UFC. Teoretyczna data gali wyznaczona na październik też byłaby dobra ze względu na przypadajacy w 2014 roku termin ramadanu na 28 czerwca- 27 lipca. Njelpszy średni poza UFC miałby dośc casu na odbudowe po poście i solidne przygotownie do walki. Osobiście liczę na to że szansa wystepu na UFC bedzie jeszcze Mamedowi dana a Dana White tym razem nie pożałuje pieniędzy.

 267. SERIO w to wierzysz? Chłopie, zapomnij. Nawet jeśli UFC dałoby mu 50+50 tys. (a nie da) i tak pewnie by nie przyjął, bo "Bisping ma więcej". Pogódź się z tym, że Mamed nie ma ambicji walczyć z najlepszymi i nigdy nie zobaczymy go w UFC. Po co po raz enty zaczynać tę samą dyskusję?

 268. Dana zapowiedzial, ze UFC nie ma zamiaru wspolpracowac w zaden sposob z Fedorem w zwiazku z planowana ekspansja na rynku rosyjskim. Co prawda Ostatni Cesarz nie jest juz czynnym zawodnikiem lecz jest tam przeciez prawdziwa ikona. Idac tym tropem mozna przypuszczac, ze oferta dla Mameda moze sie pojawic lecz nie sadze by byla to jakas astronomiczna kwota, ktora przekona Khalidova.   

 269. Mamed nie jest mistrzem. Dana nie żałował pieniedzy ostatnim razem. McGregor i Gustafsson swoje nazwiska wyrobili już w ufc tak na prawde i tam dopiero zaczeli zarabiac kase.

 270. Wydaje mi się że w stosunku do poprzedniej oferty zmieniły się dwie rzeczy. Suma pieniędzy jaką Mamed otrzymał by od sponsorów za walkę w UFC bardzo znacznie by wzrosła gdyby walka odbywała się w Polsce oraz jego sytuacja kontraktowa. Po tym gdy KSW zaoferowało mu dużo lepszy kontrakt nie jestem pewien czy dalej jest tam opcja na przejście do UFC gdy ta się po niego zgłosi – ale to tylko moje przypuszczenia

 271. Nie tyle wierze co nawet na to licze. Sens jest o tym ponownie sie zastanowic i pogdybac dlatego że do tej poru nie było mowy o galach UFC w Polsce. Organizacja braci Fertita ma w zwyczaju wyławiać najwieksze talenty i gwiazdy (czasem tez zwyklych przecietniakow) w kraju gdzie organizuje swoje widowiska sportowe. Nie ma w polskim mma wiekszego nazwiska od Mameda Khalidova, poza tym jest to zawodnik któremu zostało kilka lat kariery na wysokim poziomie i nie jest on bez szans w konfrontacji z innym zawodnikami UFC walczącymi w kategori Middleweight . Zmienia się też kwestia sposnosorów – można liczyć ze UFC poszuka innego niz ornage sport partnera wiec nadal bedzie dobrym nosniekim reklam dla polskich kibicow. Mamed nie bedzie musial sie przeprowadzac do USA. Zakladajac ze gale w Polsce odbywalyby sie raz w roku to z pewnoscia na kazdej z nich bysmy widzieli Mameda. Na pozostale moglby leciec do UK czy Szwecji.

 272. Oby sie udało bo to jedyny Polak, który może namieszać w ufc. Za rok, może dwa Anzor będzie wchodzić z Polską flagą do oktagonu.

 273. Generalnie moze byc problem jesli chodzi o gale w Polsce bo np. Janek czy Cipek maja klauzule pozwalajaca im podpisac kontrakt z UFC lecz jednoczesnie KSW ma na nich wylacznosc w Polsce. Pytanie czy ta wylacznosc przestaje automatycznie obowiazywac czy tez nie.

 274. Nie no, jeśli mieliby wyłożyć pieniądze na Polskich zawodników to niech inwestują je dobrze w Mameda albo Anzora, bo Janek dostanie 4 low kicki i go zabiorą do szpitala, a Materla znowu zblokuje twarzą dwa tysiące prostych i jeszcze oślepnie jak Yuki Nakai.

 275. hehe, co za zrządzenie losu, że zawsze, gdy temat mameda w ufc jest praktycznie zamkniety, to pojawia się "coś" co powoduje, że jest on od nowa wałkowany dając wielu jakieś iluzoryczne nadzieje 😀

 276. Z informacji wynika, że złożono mu nową ofertę. Nie wiadomo ile, ale nie potrzeba tu analityka, żeby stwierdzić że musi być większa. A czy jest to oferta na jaką się zdecyduje, zobaczymy. Wiem jedno, duet K&L będzie miał ogromny wpływ na ostateczną decyzję Mameda. Mam jakieś dziwne uczucie, że wspomniany duet niewiele zrobi w tej sprawie. Kto o zdrowych zmysłach pozwoli wypuścić z klatki ptaka, który przyciąga rzesze kibiców na własne gale i pozwala sprzedać event w systemie PPV. Dla mnie to czysty strzał do własnej bramki. Złą wolę już było widać podczas pierwszych negocjacji w próbie zasiania obaw w głowie Mameda, o tym, że straci sponsorów, że jak już do nich wróci po "oczywiście krótkiej"  karierze za oceanem,to już mu nie będą tyle płacić… Totalny demotywaror.

  Podsumowując, fakt, że pracodawca Mameda jest jednocześnie jego promotorem jest trochę dziwny, jeśli nie patologiczny. Wydaje mi się, że gdyby Mamed trafił w niezależne ręce to sprawa wyglądałaby zupełnie inaczej

  Powodzenia Mamed i życzę Ci byś podjął właściwą decyzję 

 277. Nawet jeśli UFC dałoby mu 50+50 tys.

  To zapewne nie jest nawet kasa jaką teraz Mamed dostaje za walkę + sponsorzy, reklamy, energetyk itp. Liczy tylko się to co jest gwarantowane, a w tym przypadku 50 tys. $ to jest za mało w porównaniu do tego co ma w Polsce. Sponosrzy lubią oglądalność, a orange sport to nie jest polsat. No i te opłaty licencyjne dla sponsorów – 50 tys. $.

  Gustafsson za ostatnią walkę dostał 30+30k $. Mamed dostał oferte 25+25k $. Nawet jak teraz UFC ponowi oferte to nikt o tym się nie dowie, bo wiadomo jaka będzie decyzja.
  „Chciałbym aby na naszych galach jednak największym bohaterem był zawodnik, a walka najważniejszym momentem”
  Maciej Kawulski

 278. @VaeVictis

  Klauzula, o której piszesz mówi o zawieszeniu kontraktu, a więc na "chłopski rozum" wyłączność na czas kontraktu z UFC przestaje obowiązywać.

 279. napewno jak do ufc pojdzie janek i materla  to ksw duzo straci a jak by jeszcze mamed poszedl to tragedia dla hajsa i lewego .zostanie im pudzian ktory spada w dol i nastula ktory jak przegra z bedorfem to pewnie juz nie zawalczy .anzor irokez karolina i saidov to juz nie ta sila pociagowa co elita ksw nawet jak przyjdzie guzowska i jackiewicz to juz nie to samo.

 280. Ludzie czy wy na serio wierzycie w to, że Chalidow będzie jeszcze kiedyś walczył dla UFC? Bo ja straciłem nadzieje, gdy Mamed zaczą porównywać się do Bispinga i gadać tylko o "wyżywieniu" swojej rodziny. Napewno największa organizacja MMA na świecie będzie szukała kogoś kto przyciągnie publiczność w naszym kraju ale na pewno nie bedzie to on. Obstawiał bym bardziej Materle

 281. Main event w mammedwight 85 czy 87 ? Niepotrzebnie odkopany temat.

  Janek dostanie 4 low kicki i go zabiorą do szpitala, a Materla znowu zblokuje twarzą dwa tysiące prostych i jeszcze oślepnie jak Yuki Nakai.

  ROFL

 282. JEST ! 

   

  Mamed ma być kolejnym korniszonem dla Alistara! Ciekawe czy mistrz Kamila Walusia kolejny raz da sobie wjebać kilka strzałów na pysk?!

 283. Kurde, już myślałem, że Mamed z okazji UFC w Polsce już dostał kolejną ofertę, a tu tylko Fresh zasłużył na "golden shovel".

 284. Jest jest jest, dawno na forum nie było tematu o Mamedzie i UFC. Idę po popcorn, zaraz wracam:)

 285. Panowie dajcie już spokój z tym tematem. Każdy z nas by chciał Mameda w UFC, ale do tego się nie zanosi.. więc luz panowie.

 286. Nie no oczywiście fajnie by było, ale nie ma co liczyć na scenariusz Fresha…

 287. Moze jakis szybki wywiadzik z Mamedem jak on to widzi, czy cokolwiek sie zmeinilo w jego relacjach z UFC ? Chyba ze ban na wywiady nadal obowiazuje (obiecuje nie odkopywac tematu z odmowowa udzielnai wywiadów ;))

 288. Patrzę – temat ma nieczytane posty, i już myślałem że kolejna oferta. Potem spojrzałem na liczbę postów i skojarzyłem że to temat sprzed roku ;d

 289. Straszycie Panowie. Myslałem że kolejna oferta wpłynęła do Mameda od Joe Silvy a tu stary temat.

 290. Przestalem wierzyc, ze zobacze kiedykolwiek Mameda w UFC. Zamiast tego woli obijac ogorow w KSW i grac w reklamach.

 291. @Arvato: my forumowicze dziekujemy ci za merytoryczne i innowacyjne tresci, oczywiscie nie poruszone wczesniej w tym watku, ba, nawet w calym internecie. Wlasnie takie posty cenimy najbardziej.

 292. hehe, też się dałem nabrać. Musze iść spać, bo nie spałem w nocy i nie czytam dokładnie. Nie sprawdziłem daty i już poszedł jeden post pochwalny, że niby nastała odwilż w temacieLaughing

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.