Maciej Kawulski i Mateusz Gamrot

Mateusz Gamrot (MMA 15-0, 1 NC) ogłosił niedawno, że wraca do organizacji KSW. Wszystko wskazuje na to, że w kolejnym pojedynku może zmierzyć się z Salahdine’em Parnasse (MMA 14-0-1). Na razie jednak Mateszu zapowiedział, że chce bić się z Francuzem w umownym limicie około 69 kilogramów. Parnasse obstaje jednak przy przy 66 kilogramach.

Zobacz również: Salahdine Parnasse stawia sprawę jasno, walka z Gamrotem tylko w limicie 66 kg

Plan Mateusza Gamrota zakłada również próbę zakończenia współpracy z KSW i możliwość zmierzenia się w przyszłości z innymi zawodnikami w UFC. Na razie jednak nie wiadomo jak zakończy się ta sprawa, ale Maciej Kawulski, współwłaściciel KSW liczy na to, iż Mateusz pozostanie w polskiej organizacji. W najnowszym wywiadzie dla Sport.pl został zapytany o to, czy Gamrot ostatecznie trafi do UFC.

Musisz o to spytać Gamera. Mogę tylko powiedzieć, że bardzo go szanuję i uważam, że jest topowym zawodnikiem w Europie. Liczę, że będzie się wciąż dla nas bił.

Kawulski odniósł się również do kwestii wagi w ewentualnym pojedynku Gamrota z Parnasse.

Ale Salahdin też jest kotem, więc ich bezpośrednie stracie byłoby czymś fascynującym. Jeśli jednak Mateusz chce takiej walki, to uważam, że powinien walczyć w kategorii do 66 kg, czyli naturalnej dla Francuza. Mateusz walczy w obu kategoriach [do 66 i 70 kg]… Francuz tylko w piórkowej.

Cały wywiad można przeczytać

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.