ksw 75 stasiak ruchala

Robert Ruchała okazał się lepszy od Damiana Stasiaka w walce wieczoru gali KSW 75, która odbyła się 14 października w Nowym Sączu. Ruchała triumfował przez niejednogłośną decyzję po widowiskowym starciu.

Od samego początku walki Stasiak aktywnie pracował w stójce i atakował kopnięciami. W czasie jednej z wymian Damian przechwycił nogę Roberta i przeniósł akcję do klinczu pod siatką. Ruchała w końcu zdołał uciec na środek klatki. Po półtorej minuty starcia Stasiak przewrócił rywala, a następnie skontrolował plecy. Robertowi udało się odwrócić pozycję, teraz Stasiak został zmuszony do walki z pleców. „Webster” wrócił na nogi, jednak cały czas był dociskany przez Ruchałę do siatki. Robert wyciął swojego przeciwnika i ponownie znalazł się na górze. Po chwili sytuacja uległa zmianie, Damian wstał i zanotował obalenie. Były zawodnik UFC szybko wpiął się za plecy. Nie udało mu się zapiąć duszenia, ale zdążył zadać serię ciosów przed końcem rundy.

Ruchała zaatakował frontalnym kopnięciem na korpus po rozpoczęciu drugiej odsłony. Stasiak szukał przeniesienia akcji do parteru. Robert znalazł się na macie, ale szybko wrócił na nogi. Pojedynek obfitował w akcje z obu stron, a sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Damian i Robert prezentowali wysokie umiejętności grapplingowe, wymieniając się pozycjami w parterze, a następnie w klinczu. Ruchała zdołał zyskać przewagę i wpiąć się za Damianowi za plecy. Robert przeszedł do dosiadu, skąd zaczął rozbijać Stasiaka mocnymi uderzeniami. „Webster” w końcu uciekł z zagrożenia i zapiął pełną gardę.

Na początku trzeciej odsłony to Damian Stasiak ruszył do ofensywy. Akcja przeniosła się do klinczu, gdzie obaj mieli swoje momenty przewagi. Były zawodnik UFC starał się obalić Roberta, ale ten odpowiedział przejściem do zwarcia pod siatką. Stasiak i Ruchała nie zwalniali tempa nawet na moment. Walka wieczoru obfitowała w efektowne akcje w każdej możliwej płaszczyźnie. Obaj byli już wyraźnie zmęczeni, ale kontynuowali ofensywę, starając się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Robert walczył na wstecznym biegu, a Stasiak wywierał presję. W ostatnich sekundach walki Ruchała zanotował udane sprowadzenie. Po trzech rundach walki w górę powędrowała ręka Roberta Ruchały, który zwyciężył przez niejednogłośną decyzję.

65,8 kg: Robert Ruchała pok. Damiana Stasiaka pok. przez niejednogłośną decyzję (29-28, 28-29, 29-28)

Pełne wyniki gali KSW 75

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

13 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Fresh
Fresh

UFC
Featherweight

8,753 komentarzy 6,316 polubień

Szybka, fajna technicznie walka - żaden z zawodników nie kalkulował wygranej na punkty przez pierwsze 2 rundy.
Doping dla Ruchały podgrzewał emocje w tym zimnym obiekcie bez ogrzewania.
Walka pod siatką i w parterze bez zamulania.
Damianowi po 8. minucie zabrakło pary w kotle.
Mimo to w 3. rundzie walki wieczoru Stasiak z opuszczonymi rękoma nie ustawał w atakach na cały czas uśmiechniętego Ruchałę.
Stasiak w trybie zombie krąży po klatce za szukającym na wstecznym pojedynczych kontr Ruchałą.
Robert wydaje się pewny, iż prowadzi po 2. pierwszych rundach i jest mniej aktywny w ostanim starciu.
A mógł się przeliczyć ...

Wynik nie jest ważny, walka była prima sort.

Odpowiedz 6 polubień

click to expand...
M
Masta

Vale Tudo
Championship

25,206 komentarzy 72,191 polubień
Avatar of respect
respect

UFC
Light Heavyweight

15,539 komentarzy 72,574 polubień

AaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Odpowiedz 10 polubień

Avatar of Słaby
Słaby

Maximum FC
Welterweight

1,591 komentarzy 4,706 polubień

Była kiedyś taka narciarka, Małgorzata Ruchała. Komentatorzy nie chcąc wzbudzać skojarzeń, cyklicznie nazywali ją podczas transmisji Małgorzata Ruchałowa :juanlaugh:

Walka bliska remisu. Szkoda, że w końcówce zabrakło paliwa w baku Stasiaka.

Odpowiedz polub

G
Guest

Fajna walka gratki dla Roberta
Conor kiedyś też pokonał u siebie w Dublinie na UFC chłopa a tak w ogóle to w Dublinie to ma rekord 8-0

Odpowiedz polub

Avatar of Olo
Olo

KSW
Lightweight

5,199 komentarzy 27,848 polubień

Powtórzę się

Nie wiem co jest bardziej żałosne. Skandowanie matki Roberta Ruchały czy Damian Stasiak, weteran UFC, który w walce z młodym wilkiem wypompowuje się w pierwszej rundzie grindując nic nie znaczące obalenia, a potem resztę walki chodzi jak niedojebane zombie.

Odpowiedz 5 polubień

Avatar of lemmy
lemmy

UFC
Strawweight

7,564 komentarzy 20,129 polubień

Ja jednak wolę oglądać walki w których widać jakiś plan, dla mnie to był chaos. Jeden wystawiał się drugiemu jak na talerzu, gdyby był tam ktoś bardziej skupiony i przygotowany taktycznie wygrałby to nie tracąc tyle siły. Szczególnie po Stasiaku się więcej spodziewalem.

Odpowiedz polub

Avatar of Bardock
Bardock

WSOF
Heavyweight

3,544 komentarzy 2,217 polubień

Powtórzę się

Nie wiem co jest bardziej żałosne. Skandowanie matki Roberta Ruchały czy Damian Stasiak, weteran UFC, który w walce z młodym wilkiem wypompowuje się w pierwszej rundzie grindując nic nie znaczące obalenia, a potem resztę walki chodzi jak niedojebane zombie.

Chodził jak Husksy z Mass Effecta, ale i tak ładnie zawalczył.

Odpowiedz polub

Avatar of szczurza_warga
szczurza_warga

BAMMA
Heavyweight

1,082 komentarzy 4,743 polubień

Fajna walka gratki dla Roberta
Conor kiedyś też pokonał u siebie w Dublinie na UFC chłopa a tak w ogóle to w Dublinie to ma rekord 8-0

246710814_1847446508760211_1088805315960615528_n.jpg

Odpowiedz 2 polubień

Średniej wielkości znawca

Legacy FC
Middleweight

2,055 komentarzy 6,518 polubień

Ja jednak wolę oglądać walki w których widać jakiś plan, dla mnie to był chaos. Jeden wystawiał się drugiemu jak na talerzu, gdyby był tam ktoś bardziej skupiony i przygotowany taktycznie wygrałby to nie tracąc tyle siły. Szczególnie po Stasiaku się więcej spodziewalem.

Ale dla Ruchały świetne 15 minut i doświadczenie, które może bardzo mocno zaprocentować.

Tak naprawdę nawet gdyby tą walkę przegrał na punkty to i tak byłoby super, że ją stoczył. Stasiak mógłby z Kaczmarczykiem zawalczyć teraz, żeby kolejny młody złapał solidną weryfikację.

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of Cyklop Schabowy
Cyklop Schabowy

UFC
Bantamweight

8,115 komentarzy 18,149 polubień
Avatar of PaulPGR
PaulPGR

UFC
Middleweight

11,547 komentarzy 46,520 polubień

Ja mam po tej walce tylko jedną ogólną prośbę do Roberta. Zostawiaj mamę w domu dla dobra naszych uszu.

a potem resztę walki chodzi jak niedojebane zombie.

Nie wiedzieć czemu po przeczytaniu mi się ten gentleman skojarzył
1665853956102.png

Odpowiedz polub

Avatar of imnotcrazyam
imnotcrazyam

Oplot Challenge
Lightweight

32 komentarzy 40 polubień