ksw

Typowanie przed dzisiejszą jedenastą konfrontacją.

Venom

Mamed Khalidov vs. Daniel Acacio
Mamed Khalidov przez decyzję. Na pierwszy pojedynek o pas międzynarodowego mistrza KSW włodarze naszej rodzimej organizacji ściągnęli dla Mameda na prawdę solidnego przeciwnika. Czarny pas luta livre z kilkoma latami treningów w Chute Boxe nie powinien być chłopcem do bicia, ale równocześnie nasz Czeczen powinien przeważać. Zawodnik z Olsztyna, nawet jak Acacio sprawi mu problemy w stójce, ma na pewno lepsze zapasy i choć pewnie nie podda Brazylijczyka powinien go zdominować. Dodatkowo Acacio nigdy nie słynął ze zbyt mocnej kondycji i w drugiej rundzie zacznie pewnie słabnąć.

Łukasz Jurkowski vs. Atilla Vegh
Łukasz Jurkowski przez KO, runda 1. Wydaje mi się, że tym razem szczęście uśmiechnie się do Jurasa. Vegh nie jest zbyt uporządkowanym w stójce zawodnikiem i Sebastian Hercuń pokazał, że można go solidnie trafić. Jeśli Łukasz nie zrobi tego w pierwszej rundzie, prawdopodobnie przegra w drugiej.

Antoni Chmielewski vs. Michael Knaap
Antoni Chmielewski przez poddanie, runda 1. Antek w ostatnich dwóch pojedynkach pokazał spore postępy w stójce i ze ściągniętym w ostatniej chwili Holendrem nie powinien mieć problemów w żadnej płaszczyźnie.

Łukasz Christ vs. Vitor Nobrega
Łukasz Christ przez decyzję. Słabe występy zawodników Pride w UFC pokazały jak ważne w dzisiejszym MMA jest odpowiednie przygotowanie do walki. Nobrega nie dość, że nie zachwycił w swoim ostatnim występie w Polsce, to dodatkowo przyleci do Warszawy w ostatniej chwili. Postawię na Polaka, który musi się tylko trzymać z dala od parteru Brazylijczyka.

Artur Kadłubek vs. Sergei Nikitin
Artur Kadłubek przez decyzję. Przygotowujący się w Silesian Cage Club Kadłubek jest podobno w świetnej dyspozycji, czego raczej nie można powiedzieć o Nikitinie, który klasą na pewno nie dorasta do Alexandra Shlemenko. Po raz kolejny Polak przez decyzję.

Aslambek Saidov vs. Michelle Verginelli
Aslambek Saidov przez decyzję. Drugi podopieczny Szymona Bońkowskiego na karcie to chyba w tej w chwili największy faworyt turnieju. Saidov ze swoim solidnym boksem i czeczeńskim sercem do walki powinien mocno zdemolować Włocha.

Krzysztof Sadecki vs. Andre Reinders
Andre Reinders przez poddanie, runda 1. Debiuty uderzaczy w MMA przeciwko doświadczonym zawodnikom prawie zawsze kończą się tak samo, dlatego stawiam na szybko wygraną Czecha, o ile zadał sobie minimum trudu i sprawdził kto jest jego przeciwnikiem.

Yoshihiro

Mamed Khalidov vs. Daniel Acacio
Weteran PRIDE będzie najbardziej wymagającym zawodnikiem z jakim Mamed miał okazję do tej pory walczyć. Sam fakt trenowania w Chute Box kiedy był to jeden z najlepszych teamów na świecie powinien wzbudzać respekt. Ciężko cokolwiek przewidzieć bo tutaj może zdażyć się wszystko, jednak myślę (mam nadzieję!) że Mamed doprowadzi do decyzji na swoją kożyśc obaleniami i aktywnym ground game – bo na submission raczej nie ma co liczyć.

Łukasz Jurkowski vs. Atilla Vegh
Choć bardzo chciałbym aby nasz rodak wygrał to jednak dłuższa przerwa od mma i „złapanie” walki na dwa tygodnie przed nie nastawiają mnie optymistycznie. Vegh przez decyzję.

Antoni Chmielewski vs. Michael Knaap
O ile z Ondrusem pojedynek mógł pójść w obie strony tak Knaap raczej zostanie poddany jeszcze w pierwszej rundzie.

Łukasz Christ vs. Vitor Nobrega
Zobaczymy jak Brazylijczyk wypadnie w kategorii wagowej do 85 kg, myślę jednak że najdalej w drugiej rundzie doprowadzi do TKO na swoją korzyść.

Artur Kadłubek vs. Sergei Nikitin
Kadłubek najbardziej skorzystał na wypadnięciu Shelmenki i powinien wykorzystać tą sytuację. Trener Alexandra nie jest tak doświadczony i obity jak jego podopieczny, dodatkowo fakt wzięcia walki tuż przed galą powinien ułatwić Arturowi zadanie.
Kadłub przez TKO.

Aslambek Saidov vs. Michelle Verginelli
Saidov to mój faworyt do wygrania całego turnieju i powinien sobie gładko poradzić z bliżej nie znanym Verginellim.
Saidov (może przed czasem:).

Krzysztof Sadecki vs. Andre Reinders
Sadecki debiutuje na IX KSW w zawodowym mma a to nie napawa mnie optymizmem w przypadku walki z o wiele bardziej doświadczonym Reindersem. Reinders by TKO.

TJ

Mamed Khalidov vs Daniel Acacio
Nie wydaje mi się, żeby 3 tygodnie starczyły Acacio na solidne przygotowanie się na jednego z najsilniejszych jego przeciwników od czasów pobytu w PRIDE. Poza tym faktem wygląda to na bardzo wyrównany pojedynek ale nie wypada mi nie postawić na Czeczena, który powinen sprostać wyzwaniu. Mamed przez decyzję.

Antoni Chmielewski vs Michael Knaap
Knaap w walce z Kułakiem nie pokazał mi nic co mogłoby mu dać szansę z silniejszym przeciwnikiem jakim jest Antek. Holender ma szansę na jakiś „lucky punch” bo parą w łapach dysponuje ale jest to naprawdę znikoma szansa, dokładając do tego zaledwie kilka dni porzygotowań. Antek, poddanie, 1 runda.

Łukasz Jurkowski vs Atila Vegh
Juras wyświadcza nie lada przysługę KSW decydując się na tą walkę. Nie tylko przyznaje, że w zasadzie nie ma jak przygotować się do walki poprawnie po tak długiej przerwie i w tak krótkim czasie ale też jego przeciwnik jest w niezłym gazie i nie należy do kelnerów. Wątpię, żeby Jurasowi starczyło paliwa na 10 minut i jeżeli nie skończy walki szybko będzie miał spore kłopoty. Vegh, poddanie, 2 runda.

Łukasz Christ vs Vitor Nobrega
W zasadzie nadal nie wiadomo co tak naprawdę potrafi Vitor Nobrega, z drugiej strony Łukasz Christ na pewno jeszcze ma w pamięci porażkę na Quest Arena, którą odniósł kiedy był już potwierdzony na ten turniej. Tak czy inaczej obstawie zawodnika, który już jest w Warszawie i przynajmniej porządnie się wyśpi. Christ przez decyzję.

Artur Kadłubek vs Siergiej Nikitin
Powiedziałem to w wywiadzie z Arturem, po odpadnięciu Shlemenki stał się dla mnie jednym z faworytów turnieju a już na pewno tej połówki. Nikitn walczy raz na rok (wszystkie zwycięstwa na sherdogu są z jednego wieczora) i w ogóle nie planował występu w ringu jeszcze kilka dni temu. Podobnie jak w innych wypadkach na tej gali oczekuje gwaltownego spadku kondycji w okolicach 3 minuty. Kadłubek, TKO, 2 runda.

Aslanbek Saidov vs Michele Verginelli
Włoch z tego co widziałem na YT dysponuje całkiem solidną stójką i ma doświadczenie w zawodach submission wrestlingu więc, niezależnie od tego jak kiepską markę włoskiemu MMA robią Sakara i Minonzio nie skreślałbym Verginellego z miejsca. Mimo to w stójce często przesadza z agresywnością i oddaje obalenia a to idealnie pasuje pod Saidova, który jest niesamowicie twardym zawodnikiem. Saidov przez decyzję.

Krzysztof Sadecki vs Andre Reinders
Walki zestawione specjalnie na stójkę mają czasami paskudny zwyczaj okazywania się zupełnie innymi. Póki walka będzie wyrównana obydwaj pewnie będą szli na wymiany ale jeśli Reinders poczuje, że przegrywa to zawsze ma pojęcie o grapplingu i może wykorzystać tą wiedzę przeciw debiutującemu (w walkach profesjonalnych, żeby nie było) Sadeckiemu. Reinders przez decyzję.

71 KOMENTARZE

 1. hmm… wszyscy obstawili ze Mamed wygra przez decyzje, to możliwe na KSW??
  Ja po cichu liczę ze Mamed go skonczy…

 2. Yoshihiro–zrobiles blad ,,kozysc,, pisze sie ,,korzysc,, w pierwszym o Mamedzie

 3. Strasznie mylicie sie co do Sadeckiego i jego niby „braku umiejetnosci walki w parterze” 🙂

 4. Juras miałby wygrać po przerwie już w 1 rundzie przez KO ? No trudne to zadanie powiem. Oczywiście życzę jak najlepiej Jurasowi 😉

 5. Jedyną osobą jaką Juras może znokautować w pierwszej rundzie jest on sam. Podejrzewam, że znowu spuchnie po dwóch minutach i Vegh go zjedzie cięzkim nokautem w parterze.

 6. Oglądałem Vegh-a walkę na youtube no to powiem Juras będzie miał zajebiście ciężko z nim.

 7. Mamed Khalidov vs. Daniel Acacio win Daniel
  Łukasz Jurkowski (101.6 kg) vs. Atilla Vegh (93.5 kg) win Atilla
  Antoni Chmielewski (92.5 kg) vs. Michael Knaap (94.7 kg) win Antek
  85 kg.: Łukasz Christ (85 kg) vs. Vitor Nobrega (-) win Christ
  85 kg.: Artur Kadłubek (83.3 kg) vs. Sergei Nikitin (84 kg) win Sergei
  85 kg.: Aslambek Saidov (83 kg) vs. Michelle Verginelli (83.6 kg) win włoch
  85 kg.: Krzysztof Sadecki (82.1 kg) vs. Andre Reinders (83.9 kg) win Sadecki

 8. Terek80

  Brawo dla tego pana chyba pierwszy raz tutaj wszedles i to przypadkowo bo raczej nie masz pojecia co to jest KSW piszac „mam nadzieje ze ktos to nagra” naprawde smieszne xD

 9. taaa jestem tu przypadkowo))) kiedy tu przypadkowo trafilem ciebie jeszcze nie bylo na planecie))) stary poprostu jestem za daleko, a polskiej telewizji nie mam! Aha…..a co to jest KSW?)))))

 10. Ja się przyczepię tego – co i rusz w artach i newsach dotyczących KSW XI ktoś pisze KSW IX. Rozumiem, że literówki się zdarzają, ale Panowie poprawcie to – trochę obciach 🙂

 11. Nilg. Masz rację. Też się z ty spotkałem i trochę nieprofesjonalnie wygląda.

 12. Ciekawe czy Nobrega dotarł już do Polski, coś mi się wydaje że może być jeszcze jeden Zonk i z 9 walk zrobi się 8…

 13. wedlug mnie :
  Khalidov – Acacio I Khalidov przez poddanie
  Juras – Vegh I Vegh przez gnp
  Chmielewski – Knapp I Chmielewski przez poddanie
  Christ – Norbrega I Norbrega przez TKO
  Kadlubek – Nikitin I Nikitin przez poddanie
  Saidov – Verginelli I Saidov przez decyzje
  Sadecki – Reinders I Reinders przez decyzje

 14. no to się ostro pomyliliście Panowie co do walki Sadecki -Reinders hehehe brawo Krzychu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 15. prosze, niech ktos napisze jaki to byl utworek co lecial podczas wejscia KADLUBKA na XI KSW!! stary utworek, bardzo dawno go slyszalem i nie wiem co to jest, znowu go uslyszalem, moze tym razem sie dowiem
  siema

 16. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 17. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 18. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 19. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 20. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 21. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 22. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 23. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 24. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 25. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 26. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 27. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 28. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 29. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 30. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 31. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 32. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 33. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.