Wiadomość o chęci zawalczenia w KSW przez Franka Mira (19-13) w połowie kwietnia obiegła Polskę. Amerykanin wymienił polską organizację wśród potencjalnych pracodawców oraz wskazał Mariusza Pudzianowskiego jako zawodnika, z którym chciałby się zmierzyć.

W programie „Oktagon Live” na Kanale Sportowym były mistrz organizacji UFC i weteran MMA odpowiedział na pytanie, dlaczego to właśnie z „Pudzianem” chciałby skrzyżować rękawice w klatce KSW.

„To byłby ciekawy eksperyment zawalczyć z kimś, od kogo z pewnością nie jestem silniejszy. Mariusz Pudzianowski jest wielokrotnym mistrzem świata strongman. Nawet teraz, w jego najgorszym dniu, nie dałbym rady pobić go w czymkolwiek siłowym. Jest zdecydowanie silniejszy ode mnie. To więc sprawia, że byłoby to ciekawe wyzwanie. Chciałbym pokazać ludziom, jak walczy się z kimś większym i silniejszym od siebie.”

Wszystko wskazuje na to, że organizacja KSW w przypadku zainteresowania Frankiem Mirem, będzie musiała siłować się z RIZIN czy ONE FC, które również chcą podpisania Amerykanina. 40-latek zdradził, co musi się wydarzyć, aby podpisać kontrakt właśnie z polską firmą.

„To zależy. W tym momencie rozmawiam też z RIZIN i ONE FC. Jestem otwarty na każdą propozycję. Trzeba usiąśc i porozmawiać. Muszę wiedzieć, na ile stać organizację, w której będę walczył. Zależy mi na tym, żeby był to pewien procent zarobków z danej gali. Jeśli organizacja robi na gali milion dolarów, a chce, żebym zawalczył za 10 tysięcy dolarów, nie brzmi to zbyt ciekawie. Ale jeśli robią 100 tysięcy, a mi proponują 90 tysięcy, to też nie ma za bardzo sensu. To wszystko zależy od przemyślenia wszystkiego, co będzie dla wszystkich uczciwe.”

Ostatni raz Frank Mir w klatce pojawił się w październiku ubiegłego roku na gali Bellator 231. Pokonał wtedy decyzją sędziów Roya Nelsona. Wcześniej 40-latek zanotował cztery przegrane z rzędu, kolejno z Andreiem Arlovskim, Markiem Huntem, Fedorem Emelianenką i Javym Ayalą. W swojej karierze Mir pokonywał między innymi Antonio Rodrigo Nogueirę, Mirko Filipovica, Cheicka Kongo czy Tima Sylvię.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.