Norman Parke (MMA 28-6-1NC) niedługo po pokonaniu Marcina Wrzoska (MMA 14-6) zaproponował, że chętnie zawalczy z mistrzem kategorii lekkiej innej organizacji, np. Rizin lub Bellator MMA.

Zawsze miałem problemy z wizą, ale teraz jest już OK więc zróbmy walkę Mistrz vs. Mistrz! KSW, Bellator, Rizin tylko te organizacje są na to otwarte, a ja przecież jestem numerem 1. w kategorii lekkiej w Wielkiej Brytanii oraz Europie.

Teraz Irlandczyk doprecyzował, że chciałby bić się w Bellatorze.

Chcę walczyć z mistrzem Bellatora, czy możemy to zrobić? Współpromocja to droga naprzód. Zawalczę w USA podczas gali Bellatora. W kontrakcie pozostała mi jedna walka, a potem wiecie co. Czas dostać pieniądze.

Wygląda więc na to, że Norman Parke ma ochotę na walkę z Patricio „Pitbullem” Freire’ą (MMA 29-4), który jest aktualnie podwójnym mistrzem Bellatora. Dzierży on tytuł wagi lekkiej oraz piórkowej. Freire jest związany z organizacją Scotta Cokera od roku 2010 i do tej pory pod skrzydłami Bellatora stoczył 21 walk. W swoim ostatnim boju Brazylijczyk zdetronizował Michaela Chandlera (MMA 19-5) w wadze lekkiej i został mistrzem dwóch kategorii wagowych. W kolejnym pojedynku Patricio “Pitbull” Freire zmierzy się z Juanem Archuletą. Walka odbędzie się podczas gali Bellator 228, 28 września w Inglewood.

Parke na KSW 50 zdobył tymczasowy pas mistrzowski kategorii lekkiej KSW. Początkowo miał on zmierzyć się z Marianem Ziółkowskim, lecz ten wycofał się z pojedynku z powodu urazu. W mediach społecznościowych Marian nawoływał o swoją szansę walki z Parke, lecz nie wiadomo jakie plany ma KSW. Nieznana też jest przyszłość w organizacji podwójnego mistrza, Mateusza Gamrota.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.