Już podczas gali KSW 54 do klatki KSW powróci Michał Andryszak i zmierzy się w niej z Michałem Kitą. Panowie mieli okazję już z sobą walczyć podczas gali KSW 39: Colosseum i wówczas Andrzyszak wygrał przez poddanie. Jak sam jednak mówi w rozmowie dla , druga walka z Michałem mu odpowiada. W najnowszym odcinku programu Andryszak przyznał też, że to starcie ma być dla niego swoistym sprawdzianem.

Na razie nie chciałbym wybiegać za daleko w przyszłość, bo już raz wybiegałem i to się dla mnie źle skończyło. Dziś jest Michał Kita i będzie to dobry sprawdzian do tego, co dalej.

Mówiąc jednak o przyszłości Andryszak przedstawił swoją wizję, tego co chciałby osiągnąć.

UFC jest miejscem, gdzie walczą najlepsi z najlepszych i to jest mój cel. Na tę chwilę nie skupiam się na tym, tylko na zdobywaniu doświadczenia. Mimo stoczonych 30 walk uważam, że troszeczkę się zmieniło. Ja się zmieniłem jako zawodnik. Jestem troszeczkę bardziej doświadczony i dorosły i chciałbym nauczyć się tego w walce. I za kilka lat, jeszcze mamy czas, mam spokojnie z 10 lat kariery takiej na bardzo wysokim poziomie. Dlatego chciałbym najpierw tutaj pozałatwiać stare sprawy w KSW, a później zobaczymy.

Gala KSW 54, podczas której Michał Andryszak zmierzy się z Michałem Kitą, odbędzie się 29 sierpnia.

Andryszak w ostatnich dwóch starciach dla KSW musiał uznać wyższość rywali, ale mierzył się z pretendentem do pasa, Luisem Henrique de Oliveirą, oraz aktualnym mistrzem, Philipem De Friesem. Wcześniej, na KSW 41 w grudniu 2017 roku, bydgoszczanin zmierzył się z Fernando Rodriguesem Jr. i odprawił byłego czempiona już w 26. sekundzie walki. Podopieczny Andrzeja Kościelskiego zadebiutował w KSW już na gali z numerem 26. Bydgoszczanin stanął wtedy naprzeciw znanego na całym świecie Pawła Słowińskiego i znokautował byłego kickboksera już w 66. sekundzie pojedynku.

Popularny „Longer” w swojej ostatniej walce na gali RWC 5 w Mrągowie już w 9. sekundzie starcia posłał na deski wysokim kopnięciem Iona Grigorego.

Zobacz również: KSW 54: Michał Andryszak vs Michał Kita 2 (WIDEO)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.