Nowy rok zaczyna nam się powoli rozkręcać, więc nadszedł czas by przyjrzeć się bliżej zawodnikom, którzy mogliby być ciekawym wzmocnieniem kategorii do 120 kg.

Jak nietrudno się domyślić, podobnie jak na całym globie tak i największej polskiej organizacji waga ciężka jest jedną z najbardziej kulejących kategorii. Myślę jednak, że udało mi się wyselekcjonować najciekawsze postacie z tego niezbyt bogatego rynku.

Mateusz Olech (MMA 3-0)

Zestawienie zaczynamy od mocnego przedstawiciela naszego rodzimego podwórka. Olech to purpurowy pas BJJ, Mistrz Polski ADCC 2019 i 2020 oraz multimedalista zawodów BJJ. W amatorskich zawodach może pochwalić się rekordem 13-3. Lista osiągnięć 25-latka brzmi jak początek prawdziwej drogi na szczyt w zawodowym MMA. Polaka cechuje przede wszystkim bardzo dobra kontrola w parterze oraz doskonałe próby poddań, którymi wykazywał się szczególnie w amatorskich startach. W zawodowych starciach zanotował dwie wygrane przez nokaut w pierwszych odsłonach pojedynku. Obdarzony świetnymi warunkami fizycznymi (196 cm wzrostu) podopieczny Andrzeja Kościelskiego w swoim ostatnim pojedynku znakomicie zdał najważniejszy test w swojej dotychczasowej karierze. Udało mu się bowiem zwyciężyć z bardzo solidnym Michałem Piwowarskim przez decyzję sędziów. Mateusz jest obecnie zawodnikiem organizacji Fight Exclusive Night. Jeśli jednak z jakichś względów prezes Paweł Jóźwiak nie zechce przedłużyć z nim kontraktu, to idealnym rywalem na start w KSW byłby Filip Stawowy.

Alexander Soldatkin (MMA 13-3)

W tej propozycji mamy do czynienia z bardzo ciekawym przypadkiem. Soldatkin z pochodzenia jest oczywiście Rosjaninem, ale na co dzień trenuje w Spitfire Gym Berlin. Nie byłoby więc zapewne problemem wychodzenie do walk pod flagą niemiecką, która widnieje zresztą na jego profilu Tapology. Mielibyśmy wówczas podobną sytuację do tej z obecnym mistrzem kategorii półciężkiej KSW Ibragimem Chuzhigaevem, który w swoich pojedynkach identyfikowany jest z flagą turecką. Soldatkin 11 ze swoich 13 wygranych starć kończył przed czasem (8 KO, 3 Sub), z czego aż 10 kończyło się już w pierwszych rundach. Łączny bilans rywali, z którymi miał okazję się mierzyć wynosi 91-30. Jak widać, jego kariera nie jest w sztuczny sposób napompowana, jak często wygląda to szczególnie w kategorii królewskiej. 29-latka wyróżnia przede wszystkim dobry sposób poruszania się, bardzo solidny lewy prosty i okropnie ciężki sierpowy, którym raz za razem usypia swoich przeciwników w pierwszych rundach pojedynków. Rywal na start w KSW: Darko Stošić.

Paweł Biernat (MMA 5-0)

Obdarzony świetnymi warunkami fizycznymi „Bieszczadzki Rosomak” dał się poznać szerszej publiczności na galach FEN czy Ares. Wszystkie zawodowe walki kończył przed czasem. Mimo iż jest kojarzony z wymienianiem uprzejmości w stójce, to większość jego amatorskich starć została zakończona przez poddania. Cechuje się agresywną, niekonwencjonalną stójką, doskonałym korzystaniem z zasięgu ramion i nóg oraz… niejasnościami wokół wyników jego pojedynków. Do tej pory stoczył dwa boje pod banderą największej francuskiej organizacji i rezultaty obu z nich uległy zmianie. W grudniu 2021 przegrał przez nokaut z Marselem Sychevem, po czym wynik ich starcia przekształcił się w wygraną Polaka po wykryciu dopingu w organizmie Francuza. Z kolei na 11 wydarzeniu organizacji Ares, Biernat wyprowadził przepisowe kolano w okolice klatki rywala, lecz sędzia uznał je początkowo za nielegalne. Wynik walki został zmieniony na zwycięstwo reprezentanta MMATadores kilka dni po zakończeniu gali. Mimo wszystkich perypetii wokół rekordu Biernata, jest on jednym z największych talentów polskiej wagi ciężkiej. Zawodnik, podobnie jak Mateusz Olech, związany jest obecnie z organizacją Fight Exclusive Night. Jeśli jednak w przyszłości zechce dołączyć do KSW, rywalem na start może być Ricardo Prasel.

Stefan Vojcak (MMA 5-0)

Jak doskonale wiadomo, KSW rozpoczęło ekspansję na czeski rynek MMA i ostatnimi czasy stara się pozyskać na tym terenie kolejną rzeszę kibiców. Pierwszym wyraźnym krokiem w tą stronę jest organizowana w Libercu gala z numerem 79. Świetnym elementem przyciągającym czesko-słowackiego odbiorcę byłby efektownie walczący zawodnik wagi ciężkiej obdarzony nokautującym ciosem. Takim zawodnikiem bez wątpienia jest Vojcak. Słowak ma na swoim koncie walki dla takich organizacji jak Oktagon czy RFA. Do tej pory wszystkie zawodowe starcia udało mu się zakończyć przed czasem. W swoim ostatnim pojedynku pokonał on Iona Grigore poprzez duszenie w pierwszej rundzie pojedynku. Niedawno Vojcak ogłosił podpisanie kontraktu z UAE Warriors, lecz jak dobrze wiadomo organizacja ta nie ma w zwyczaju łączenie się z zawodnikami na dłuższy okres. Zakładam więc, że Vojcak mógłby zawalczyć w okrągłej klatce największej polskiej organizacji jeszcze w tym roku. Rywal na start w KSW: Michal Martinek.

Masoud Safari (MMA 7-1-1)

Przyszedł czas na bardziej egzotyczną propozycję. 30-letni Irańczyk jest jednym z ciekawszych ciężkich poza TOP 6 organizacji świata. Co ciekawe w 2020 roku miał on już podpisany kontrakt z ONE Championship lecz jego występ wtedy nie doszedł do skutku. Od tamtego czasu stoczył dwie walki (1 wygrana, 1 przegrana). Nie jest to bardzo imponująca regularność startów, ale jest on na tyle młody na wagę ciężką, że taka częstotliwość wydawała się rozsądna. Safari ma w swoim dorobku 2 wygrane przez KO oraz 5 przez decyzję sędziów. Cechuje go wyniesiona ze startów w kickboxingu ułożona lecz czasem statyczna stójka, ale także dobre zapasy i kontrola w parterze. Jednym z głównych minusów Irańczyka jest dość nieszczelna garda, która wprowadzała go już nie raz w tarapaty. Safari lubi także często wdawać się w otwarte wymiany stójkowe. Łączny rekord rywali, z którymi się mierzył to 36-10. W sytuacji, w której największe organizacje na świecie zagarnęły najlepszych zawodników wagi ciężkiej oraz nie mamy dostępu do rynku rosyjskiego, będącego prawdziwą kopalnią dużych talentów w tej wadze, to Safari wydaje się być bardzo ciekawym urozmaiceniem najcięższej dywizji KSW. Rywal na start w KSW: Kamil Gawryjołek.

Jhonata Diniz (MMA 4-0)

Brazylijczyk to świetny kickboxer, który szturmem wdarł się na areny MMA. Jego przygoda z nowym sportem trwa niecały rok, a już zdążył wygrać 4 zawodowe pojedynki. Wszystkie dotychczasowe starcia kończył przez nokauty w pierwszych rundach. W karierze kickboxerskiej jego rekord opiewa w 13 zwycięstw i 6 porażek, w tym 3 zwycięstwa i 4 porażki dla organizacji Glory. W Glory miał okazję zmierzyć się chociażby z Tomasem Moznym, którego pokonał jednogłośną decyzją sędziów. Wyróżnia go przede wszystkim jego ogromna siła, doskonałe mieszanie płaszczyzn ciosów, cierpliwość i bardzo dobre warunki fizycznie. W największej polskiej organizacji mieliśmy już do czynienia z podobnym zawodnikiem. Chodzi mi oczywiście o Guto Inocente, który ściągnięty był do KSW na walkę z Michałem Andryszakiem. Został on zakontraktowany również krótko po rozpoczęciu przygody w MMA, również po bardzo dobrej kickboxerskiej przeszłości. Nie widzę więc przeszkód, żeby kolejny brazylijski kickboxer zasilił szeregi KSW. Rywal na start w KSW: Arkadiusz Wrzosek.

Caio Machado (MMA 7-1-1)

KSW miało okazję współpracować z wieloma reprezentantami kraju kawy w wadze ciężkiej, więc pora na kolejnego z nich. 28-latek jest mistrzem kanadyjskiej organizacji BFL. Ma na swoim koncie cztery wygrane przez nokaut oraz dwie przez poddania. Jednym z jego największych atutów jest twarda szczęka i bardzo ciężkie ręce. Ma również dobre wyczucie dystansu i jak na wagę ciężką świetnie pracuje na nogach. To naprawdę dobrze usposobiony ofensywnie zawodnik z solidnym cardio. Jedynym elementem do poprawy w jego grze jest szczelność jego gardy. Kolejnym atutem Machado jest jego wcześniej już wspomniany wiek. To wciąż bardzo młody zawodnik, który przed rozpoczęciem walki o najwyższe cele w UFC, mógłby zapewnić nam dużo radości na nadwiślańskiej scenie MMA. Rywal na start w KSW: Darko Stošić.

Szymon Bajor (MMA 24-9)

Jeden z najlepszych polskich ciężkich, pod koniec stycznia poinformował w swoich mediach społecznościowych o rozstaniu z organizacją PFL, gdzie udało mu się wystąpić tylko raz. Ów pojedynek z bardzo doświadczonym Ronny Markesem udało mu się zwyciężyć przez jednogłośną decyzję sędziów. Bajor może pochwalić się dziesięcioma przerwaniami walki przez nokaut oraz dziesięcioma przez poddania. 34-letni Polak miał już okazję występować pod banderą największej polskiej organizacji na przestrzeni lat 2014-2016. Wówczas zbudował rekord dwóch zwycięstw i jednej porażki, ulegając Michałowi Włodarkowi. Obecnie znajduje się na fali 4 zwycięstw. Wyróżnia się bardzo dobrą pracą na nogach oraz dobrze wyprowadzane kombinacje bokserskie mieszane z mocnymi lowkickami. Polak świetnie odnajduje się również w wymianach zapaśniczych, często sprowadza swoich rywali i wykazuje się dobrą kontrolą w parterze. Rywal na start w KSW: Michał Kita.

Shamil Gaziev (MMA 10-0)

Kolejny zawodnik w zestawieniu to nie propozycja transferu, a wypożyczenia. Rosjanin występujący pod flagą Bahrajnu to ostatni rywal zawodnika KSW Darko Stošicia. Serb dostał pozwolenie na występ poza klatką największej polskiej organizacji, a jego rywalem w organizacji Brave był właśnie niepokonany Gaziev. Rozprawił się on w brutalny sposób z byłym pretendentem do pasa KSW, nokautując go piekielnie mocnym podbródkiem już w pierwszej rundzie pojedynku. Nie widzę przeszkód aby wypożyczenie odbyło się również w drugą stronę. Jeśli niepokonany Bahrajńczyk zasiliłby szeregi KSW choćby na jeden występ, to nadal byłoby to najpoważniejsze wyzwanie w całej historii występów obecnego mistrza Phila De Friesa w naszej organizacji. Gaziev ma na swoim koncie 7 zwycięstw przez nokauty oraz dwa zwycięstwa przez poddania. Jest on jednym jak dotąd zawodnikiem, który pokonał perspektywicznego Kirilla Kornilova. Styl Bahrajńczyka opiera się głównie na bardzo dobrej, dynamicznej pracy na nogach oraz zaprzęganiu do pracy świetnych zapasów. Ma on również w zanadrzu okropnie mocny prawy sierpowy, którym posyła swoich rywali na deski. Rywal na start w KSW: Phil De Fries.

Andre Schmidt (MMA 6-0)

Bardzo ciekawy, a wciąż mało rozpoznawalny talenciak zza naszej zachodniej granicy. Łączny bilans rywali 27-latka wynosi 29-27. Jak na początek kariery nie mamy do czynienia z nabijaniem rekordu na bardzo słabych zawodnikach z ujemnym rekordem, bądź zerowym doświadczeniem w MMA. Jego najcenniejszym dotychczasowym zwycięstwem jest Tassilo Lahr (12-5-1). 5 z dotychczasowych 6 wygranych starć zakończył przed czasem (4 KO, 1 Sub). Głównie opiera swoją grę na agresywnych, eksplozywnych zapasach, które są jego największym atutem. Posiada bardzo dobre ground and pound, w którym zawsze pozostaje aktywny. Niemiec niestety nie walczył od dwóch lat. Być może jest to spowodowane poważniejszą kontuzją. Z pewnością jednak Schmidt byłby wartościowym wzmocnieniem kategorii -120 kg w największej polskiej organizacji. Rywal na start w KSW: Marek Samociuk.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

68 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Hellah
Hellah

KSW
Heavyweight

6,178 komentarzy 20,240 polubień

Każdy z nich ma bliżej 30stki niż 40stki, to nie są zawodnicy na liście życzeń KRS ONE :matt:

Jakiś nowy redaktor? Czy @baju multikonta pojebał:travolta::mamedwhat:

Odpowiedz 12 polubień

Avatar of Siedem
Siedem

Kapitan Ulicy

17,751 komentarzy 47,160 polubień
R
Rulimajk

WSOF
Light Heavyweight

3,365 komentarzy 9,753 polubień

Do KSW to past prime ciężcy więc wiek 45 lat

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Olo
Olo

KSW
Welterweight

5,306 komentarzy 28,612 polubień

:pudziaonicbyniedao:

Odpowiedz polub

Avatar of Gruby Hejter
Gruby Hejter

BAMMA
Lightweight

879 komentarzy 2,426 polubień
Avatar of Janusz Sram
Janusz Sram

WSOF
Light Heavyweight

3,431 komentarzy 5,004 polubień

Ten Brazol z Kanady byłby ciężki do ściągnięcia, bo na pewno jest już na celowniku UFC, Bellatora i PFL, a tam ma blisko, bo trenuje w Kanadzie. Niemniej fajne nazwisko do obserwowania.

Odpowiedz polub

Avatar of roki900
roki900

ONE FC
Flyweight

2,228 komentarzy 5,813 polubień

Czemu nie został wymieniony Pakutinskas?
:lesnarhappy:
A tak poważnie fajny temat, przydałoby się rozbudować to ciężką. Dałbym jeszcze Andryszaka jako powrót.

Odpowiedz 6 polubień

Avatar of zielony666
zielony666

UFC
Heavyweight

17,898 komentarzy 74,925 polubień
m
mamer

BAMMA
Light Heavyweight

1,006 komentarzy 3,069 polubień

ShavkatCHAMP

:whodefuk:

Odpowiedz 6 polubień

Avatar of J.K
J.K

Bellator
Heavyweight

4,822 komentarzy 16,930 polubień

Fajnie jakby chociaż paru z nich tu trafiło. Przydałaby się świeża krew w ciężkiej KSW, bo obecnie jest bieda.

Odpowiedz 3 polubień

A
Alkomat

Maximum FC
Lightweight

1,530 komentarzy 3,440 polubień

Żaden z nich nie będzie chciał zasilić szeregów ksw dopóki walczy tam dominator :pudziaonicbyniedao:

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Bolesław
Bolesław

M-1 Global
Heavyweight

3,878 komentarzy 7,555 polubień

Ten patrzący kelner :korwinlaugh:

Odpowiedz polub

Avatar of Junior.dos.santos
Junior.dos.santos

Jungle Fight
Featherweight

237 komentarzy 1,093 polubień

Zamiast rekordu powinno podawac sie liczbe followersow. To jest wyznacznik

Odpowiedz 15 polubień

Avatar of Gaara
Gaara

UFC
Heavyweight

18,833 komentarzy 39,002 polubień

Dodalbym jeszcze kofi kinga

Odpowiedz 7 polubień

Avatar of Janusz Sram
Janusz Sram

WSOF
Light Heavyweight

3,431 komentarzy 5,004 polubień

Zamiast rekordu powinno podawac sie liczbe followersow. To jest wyznacznik

Albo wyliczony przez specjalistów od matmy i PR potencjał marketingowy(wynik równania w którym liczą się rekord, sylwetka, CV i narodowość zawodnika).

Odpowiedz 3 polubień

M
Miś_

Oplot Challenge
Middleweight

97 komentarzy 375 polubień

Dałbym jeszcze Andryszaka jako powrót.

Ruch bez sensu na miejscu Andryszaka. Chłop ma dopiero 31 lat, dobry rekord, 3 ostatnie walki wygrane. Biorąc pod uwagę jaka jest posucha w ciężkiej na świecie to trzeba uderzać wyżej, do krs za 10 lat też go wezmą

Odpowiedz polub

Avatar of Janusz Sram
Janusz Sram

WSOF
Light Heavyweight

3,431 komentarzy 5,004 polubień

Ruch bez sensu na miejscu Andryszaka. Chłop ma dopiero 31 lat, dobry rekord, 3 ostatnie walki wygrane. Biorąc pod uwagę jaka jest posucha w ciężkiej na świecie to trzeba uderzać wyżej, do krs za 10 lat też go wezmą

W tych czasach bez dobrego menago nawet z dobrym rekordem ciężko jest się dostać do UFC czy Bellatora.

Odpowiedz polub

M
Miś_

Oplot Challenge
Middleweight

97 komentarzy 375 polubień

@Janusz Sram a on nie jest przypadkiem w tej samej grupie managerskiej co tybura i oleksiejczuk x2

Odpowiedz 1 Like

Avatar of KingDante
KingDante

BAMMA
Middleweight

976 komentarzy 32 polubień

Adaś Pałasz. Gwarancja dobrych bójek....

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of Janusz Sram
Janusz Sram

WSOF
Light Heavyweight

3,431 komentarzy 5,004 polubień

@Janusz Sram a on nie jest przypadkiem w tej samej grupie managerskiej co tybura i oleksiejczuk x2

Tej masz rację. Teraz robię research i jego menadżerem jest Kowalik. No to niech on działa i załatwia dobre walki kurcze.

Odpowiedz polub

Avatar of Shoocker
Shoocker

Lejdis Fajt Najt

8,154 komentarzy 14,574 polubień

Super artykuł, ale daremny Twój wysiłek.
Siatka w brazylijskiej jungli została zarzucona i czeka na nowego króla nokautów.

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of roki900
roki900

ONE FC
Flyweight

2,228 komentarzy 5,813 polubień

Ruch bez sensu na miejscu Andryszaka. Chłop ma dopiero 31 lat, dobry rekord, 3 ostatnie walki wygrane. Biorąc pod uwagę jaka jest posucha w ciężkiej na świecie to trzeba uderzać wyżej, do krs za 10 lat też go wezmą

No ponoć mial iść do UFC, ale coś tam nie zagrało chyba

Odpowiedz polub

Avatar of Kadczers
Kadczers

M-1 Global
Welterweight

3,739 komentarzy 3,414 polubień

Albo wyliczony przez specjalistów od matmy i PR potencjał marketingowy(wynik równania w którym liczą się rekord, sylwetka, CV i narodowość zawodnika).

Skala poddymiania w procentach ...

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Stefan
Stefan

Jungle Fight
Heavyweight

438 komentarzy 2,492 polubień

Dodalbym jeszcze kofi kinga

ANABOLICZNY ŁAMACZ KOŚCI. REKORD!

Odpowiedz 7 polubień

Avatar of zielony666
zielony666

UFC
Heavyweight

17,898 komentarzy 74,925 polubień

Pałasz uciekł do Oktagonu bo nie miał świadomości liczb, Bajor ponoć nie chciał walczyć ostatnio na zastępstwo za czapkę śliwek więc też raczej nie.
Niestety nie mieli świadomosci liczb i nie chcą walczyc za opony - wolą EUR.

Nie oszukujmy się - KSW celuje w bumów - ich największy transfer w 2023 to mega-bum Jemelianovs.

Z mojego riserczu to znalazłem typa, który - jest bez kontraktu (Ukrainiec walczący wcześniej ACA), w chuj mocny (Pałasza ubił jak kotlet), politycznie poprawny Ukraina! - Dimitri Pobereżec. Ten zwierz mógłby z Philem powalczyć albo i mieć szansę na pokonanie go.

Niestety nie ma świadomosci liczb i nie chce walczyc za opony - wolałby EUR.

1677083975779.png

Zoumana Cisse - pogromca N'gannou i WIELKA CZARNA bestia z dobrym rekordem - obeccnie szukająca szczęścia po różnych galach. Walczył w Polsce na PLMMA z Wieczorkiem. Jest polski akcent!
Niestety nie ma świadomosci liczb i nie chce walczyc za opony - wolałby EUR.

1677084110939.png

3. Adam Wieczorek - popularny Adam W. ps "Siwy" - prawdziwy szlony dzieciak i narkotykowo-przemocowy gangster. Poubijałby prawie cały roster KSW jak kotlety.
Niestety nie ma świadomosci liczb i nie chce walczyc za opony - wolałby EUR.

1677084257499.png

Takie 3 na szybko do zrobienia

dzika karta - POTĘŻNY WILLIAM KNIGHT!

1677084544664.png

Odpowiedz 10 polubień

click to expand...
Avatar of Garotha
Garotha

BAMMA
Bantamweight

788 komentarzy 2,558 polubień

"Powinni zatrudnić", ale żeby zatrudniać to trzeba mieć budżet

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Halny
Halny

KSW
Heavyweight

6,007 komentarzy 3,149 polubień

11. Alistair Overeem
12. Fedor Emelianenko

Odpowiedz 10 polubień

Avatar of jihaad
jihaad

UFC
Middleweight

10,638 komentarzy 25,604 polubień

Wszystkich nie wezmą. Brałbym po prosu najcięższych.

Odpowiedz 4 polubień

M
Marczyn87

Jungle Fight
Bantamweight

217 komentarzy 271 polubień

A co słychać u Kevina Szaflarskiego?

Odpowiedz 5 polubień