ziółkowski parnasse

Łukasz Jurkowski, były zawodnik, a dziś komentator MMA, jest zdania, że najlepszym zestawieniem gali KSW na PGE Narodowym jest starcie Mariana Ziółkowskiego z Salahdine’em Parnasse’em.

Podczas gali XTB KSW Colosseum 2 Marian Ziółkowski, mistrz KSW wagi lekkiej, zawalczy z Slahdine’em Parnasse’em, mistrzem kategorii piórkowej i tymczasowy czempionem wagi lekkiej. Łukasz Jurkowski w rozmowie z Arturem Mazurem dla kanału Klatka po klatce powiedział, że jego zdaniem jest to najlepszy pojedynek zbliżającej się gali.

Najlepsza walka tej gali. Jeżeli miałbym robić jakąś gradację pojedynków, na które czekam najbardziej, to zdecydowanie jest to ten pojedynek. Nie uważam, że Parnasse powinien mieć tak dużą przewagę bukmacherskich kursów. Wydaje mi się, że styl walki Mariana, gabaryt i progres, który robi, będzie najtrudniejszym wyzwaniem w karierze Salahdine’a.

Łukasz Jurkowski dodał również, że jego zdaniem pojedynek będzie bardzo wyrównany i ostatecznie rozegra się na pełnym dystansie pięciu rund.

Marian Ziółkowski panuje na szczycie wagi lekkiej od grudnia 2020 roku, kiedy to wywalczył tytuł w boju z Romanem Szymańskim. W pierwszej obronie zmierzył się z Maciejem Kazieczką i poddał go w drugiej rundzie pojedynku. Kolejne dwie obrony rozegrały się na pełnym dystansie pięciu rund. Z obu starć Marian wyszedł z klatki jako zwycięzca, a jego umiejętnościom uległ Borys Mańkowski i Sebastian Rajewski. Marian jest bardzo doświadczonym zawodnikiem. Na swoim koncie „Golden Boy” ma ponad 30 stoczonych pojedynków, z których 25 wygrał.

Podczas gali KSW 76 Marian Ziółkowskim miał stanąć do obrony pasa wagi lekkiej przeciwko Salahdine’owi Parnasse’owi, ale problemy zdrowotne wykluczyły go z tego pojedynku. Do walki z Salahdine’em Parnasse’em w miejsce mistrza wszedł były pretendent do tytułu, Sebastian Rajewski, a na szali pojedynku pojawił się tymczasowy pas wagi lekkiej. Francuz pokonał Rajewskiego i zdobył tymczasowy tytuł. Tym samym Parnasse zdobył pas drugiej kategorii wagowej w KSW.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.