Jakub Wikłacz szykuje się do kolejnej obrony pasa mistrzowskiego. W walce wieczoru gali XBT KSW 92 zmierzy się z Zuriko Jojuą i liczy na to, że tym razem do pojedynku dojdzie.

Zuriko Joju już dwa razy był przymierzany do walki o pas mistrzowski, ale za każdym razem kontuzje eliminowały go ze starć. Teraz ma zawalczyć o tytuł z Jakubem Wikłaczem, który liczy na to, że kontuzje nie pokrzyżują planów na walkę, o czym powiedział w rozmowie Arturem Mazurem dla kanału Klatka po klatce.

Bardzo czekałem na ten pojedynek, bo on miał się odbyć. Zuriko nie miał szczęścia, a bardzo chciałem się z nim zmierzyć, bo przez wielu jest on dalej uważany za zagadkę. (…) Na sto procent damy dobry pojedynek.

Mówiąc o swoim rywalu Wikłacz stwierdził:

Ma bardzo dobre strony, wielkie umiejętności, jeśli chodzi o zapasy, ale też widzę dużo innych plusów i dużo innych minusów. Wiem też, że wkładał bardzo dużo pracy w treningi, które się odbywały pomiędzy jego pojedynkami, więc wiem, że może wyjść i być odmienionym zawodnikiem, który na pewno przetrenował wiele płaszczyzn i mógł przygotować bardzo wiele rzeczy.

Gala XTB KSW 92 odbędzie się 16 marca w Arenie Gorzów.

Jakub Wikłacz mistrzowski tytuł kategorii koguciej zdobył w grudniu roku 2022 w starciu z Sebastianem Przybyszem. Pojedynek ten został wybrany najlepszą walką wieczoru. W pierwszej obronie pasa miał zmierzyć się z Zuriko Jojuą, ale Gruzin wypadł z konfrontacji z powodu kontuzji. We wrześniu roku 2023 doszło więc do rewanżu z Przybyszem. Starcie zakończyło się remisem po nieumyślnym faulu i Wikłacz pozostał na tronie wagi koguciej.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of J.K
J.K

Bellator
Middleweight

4,459 komentarzy 15,209 polubień

Oby do tej walki rzeczywiście doszło. Z Zuriko różnie bywa.

Odpowiedz 5 polubień